Postoji li takav ministar ?!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
nesvrstan

Postoji li takav ministar ?!

Post by nesvrstan » 21/08/2006 14:15

Neki dan me je jedan prijatelj zamolio da mu "namjestim ono da moze i on slati pisma preko kompjutera"! Pitam ga je li misli na e-mail i internet, on veli "e, jeste bas to". Pitam ga ima li modem, on veli "ne znam bil' ti pogledo" !

Rekli bi ste sta je tu neobicno, covjek se tek upoznaje sa informatikom i internetom.

E, a sad dolazi ono pravo - doticni je doktor tehnickih nauka i savjetnik ministra !!! Kunem vam se.
Mozete sad misliti kakav mu je ministar kojeg on savjetuje!

Ta epizoda me je toliko zabrinula da sam odlucio da postavim jedno prosto pitanje siroj javnosti - pitanje glasi:

Zna li neko nekog ministra, bilo cega i bilo gdje (entiteta, kantona, drzave) koji se koristi kompjuterom za nesto vise osim za slikanje ?
Ako mi neko navede takvu individuu koja uz to govori strane jezike, otklonice sve moje dileme o tome za koga cu glasati!

Ali meni se sve nesto cini da ce posljedica ovakvog mog "nerealnog" kriterija i ovog istrazivanja biti - da necu uopce glasati!

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 21/08/2006 14:21

ako je doktor tehnickih nauka, ne znaci da je doktor za racunare...pod tehnickim naukama ima svega i svacega...
imas ministra obrazovanja KS, Turkusica koji ima 2 laptopa, dok mu je za haman svaki sasanak potreban prevodilac kojeg obezbijede stranci koji dolaze...

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 21/08/2006 14:27

ako je doktor tehnickih nauka, ne znaci da je doktor za racunare...pod tehnickim naukama ima svega i svacega...

al' zato u konkursu za prodavacicu u merkuru traze poznavanje engleskog jezika i rada na racunaru :oops: u ovoj hijerarhiji, ovi na vrhu najmanje znaju

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 21/08/2006 14:29

zmijaIzmaj wrote:

al' zato u konkursu za prodavacicu u merkuru traze poznavanje engleskog jezika i rada na racunaru :oops: u ovoj hijerarhiji, ovi na vrhu najmanje znaju

Taman hoću da napišem ovako nešto, i ti me pretekneš. :thumbup:

nesvrstan

Post by nesvrstan » 21/08/2006 14:29

Ja nisam pretpostavljao da svaki doktor tehnickih nauka mora biti IT expert, ali pobogu, ovo sto sam naveo, a kunem se jos jedanput nisam slaga, podrazumjeva ELEMENTARNU tehnicku kulturu.
Zamisli da sam pitao - imamo li ministra koji se zna koristiti escajgom?!

Ja se duboko izvinjavam Turkusicu, eto on ima 2 (!) laptopa (bice da to znaci da zna za dvojicu!) ali sta bi mu falilo da komunicira bez prevodioca ?

Ljudi, da li je to moguce,. Je li mi to doista nemamo ministra koji je u stanju KOMUNICIRATI SA SVIJETOM ?!

MRAVOJED

Post by MRAVOJED » 21/08/2006 14:30

zz :D zz :D zz :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 21/08/2006 14:34

nesvrstan wrote:Ja nisam pretpostavljao da svaki doktor tehnickih nauka mora biti IT expert, ali pobogu, ovo sto sam naveo, a kunem se jos jedanput nisam slaga, podrazumjeva ELEMENTARNU tehnicku kulturu.
Zamisli da sam pitao - imamo li ministra koji se zna koristiti escajgom?!

Ja se duboko izvinjavam Turkusicu, eto on ima 2 (!) laptopa (bice da to znaci da zna za dvojicu!) ali sta bi mu falilo da komunicira bez prevodioca ?

Ljudi, da li je to moguce,. Je li mi to doista nemamo ministra koji je u stanju KOMUNICIRATI SA SVIJETOM ?!

ne bi njemu falilo nista...ni njemu ni bilo kome drugom...cak bi mozda nek stvari ranije i rijesili...jos se nije rijesilo pitanje FILOZOFSKIH DRUSTAVA koja su oslobodjenja PDVa, a filantropska nisu...greska u prijevodu..

bleka

Post by bleka » 21/08/2006 14:41

Covjek se moze baviti necim specijaliziranim ili teoretskim radom, sto u sustini i jeste PhD. Ali slazem se da bi njegova opsta kultura zahtjevala da zna sta je modem, email, itd

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 21/08/2006 14:44

MRAVOJED wrote:zz :D zz :D zz :D

Image
:D :D :D :D

suncica24

Post by suncica24 » 21/08/2006 14:46

Znam. Ali je bivsi. :D
Sad, ako ti kazem, bit ce da je... Svejedno, osoba C je... Lagumdzija. I racunari i jezici (dva)
E sad hoces li glasati ?! :D :D :D

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 21/08/2006 14:47

MRAVOJED wrote:zz :D zz :D zz :D

mjau mjav :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 21/08/2006 14:55

zmijaIzmaj wrote:

pa sta hoces svega ti...makar prodavacice ne moraju biti stranacki podobne, a u ovoj zemlji je to ipak bitnije od sposobnosti...

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 21/08/2006 14:57

suncica24 wrote:Znam. Ali je bivsi. :D
Sad, ako ti kazem, bit ce da je... Svejedno, osoba C je... Lagumdzija. I racunari i jezici (dva)

Èim ga predlo¾e za ministra nauke i tehnike... :D

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 21/08/2006 14:58

e, znam ja jednog direktora direkcije pri ministarstvu prometa i komunikacija, koji ne zna niti jedan strani jezik, al zato zna (odnedavno) da se sadrzaj za neki world doc pravi preko index and tables :oops: ...i on je slucajno predsjednik komisije koja me je odabila na mjesto pripravnika, iako sam imala najvise bodova (ako se ista boduje na tim smjesnim, namjestenim konkursima)

Black swan

Post by Black swan » 21/08/2006 14:59

svašta traže
poznavanje nekoliko jezika rada na računaru be i ce dozvolu 2 faxa
3 kompjutera ugrađena u mozgu cisko diplomu
sisko diplomu
i plata 500 maraka :lol:

nesvrstan

Post by nesvrstan » 21/08/2006 14:59

suncica24 wrote:Znam. Ali je bivsi. :D

Evo priznajem, Lagumdjija ispunjava ove "nemoguce" kriterije (mada ja njega ne smatram IT expertom vec hakerom - razvalio je SDP i opoziciju!), ali za njega je mistarska pozicija ocito "ispod nivoa" on bi samo da bude "premijer i iznad toga"!
Imali smo mi i Prlica koji je "sa laptopom otisao u Hag".

Imali smo...ali ja jos nisam dobio potvrdan odgovor na postavljeno pitanje:

Imamo li sad takvog ministra?

ztluhcs

Post by ztluhcs » 21/08/2006 15:00

zmijaIzmaj wrote:e, znam ja jednog direktora direkcije pri ministarstvu prometa i komunikacija, koji ne zna niti jedan strani jezik, al zato zna (odnedavno) da se sadrzaj za neki world doc pravi preko index and tables :oops: ...i on je slucajno predsjednik komisije koja me je odabila na mjesto pripravnika, iako sam imala najvise bodova (ako se ista boduje na tim smjesnim, namjestenim konkursima)

Svaka èast! Vjerujem da je to u svrhu nekog boljeg posla! :)

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 21/08/2006 15:06

ztluhcs wrote:
zmijaIzmaj wrote:e, znam ja jednog direktora direkcije pri ministarstvu prometa i komunikacija, koji ne zna niti jedan strani jezik, al zato zna (odnedavno) da se sadrzaj za neki world doc pravi preko index and tables :oops: ...i on je slucajno predsjednik komisije koja me je odabila na mjesto pripravnika, iako sam imala najvise bodova (ako se ista boduje na tim smjesnim, namjestenim konkursima)

Svaka čast! Vjerujem da je to u svrhu nekog boljeg posla! :)

trenutno nije :-) bar sto se plate tice...al izboricu se nekako za sebe (i pravdu :oops: :D )

p.s. nista bolje od drzavnih jasli :D :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 21/08/2006 15:06

ko ti je kriv kad ne g0njas bodEve... :D i nisi stranacki podobna...
ko shisha tvoj fax i jezike sto znas... :D

tako nam je svima...

idic

Post by idic » 21/08/2006 15:08

Nemamo, rijetko ko od najviših državnih službenika da tečno govori i maternji jezik, o stranim jezicima da ne govorim. Bilo je par tih istraživanja na TV-u sa poražavajućim rezultatima, al se zbog svega toga niko nije ni počešao po glavi.

Moj muž se prijavio na jedan konkurs u državnoj službi i osvojio maximalan broj bodova, naravno nije primljen jer nije u stranci i njegova nacionalnost ne odgovara ponuđenom mjestu. Već treći put objavljuju konkurs i bezuspješno traže "odgovarajućeg kandidata".
Last edited by idic on 21/08/2006 15:11, edited 1 time in total.

ztluhcs

Post by ztluhcs » 21/08/2006 15:10

mIRCerka wrote:

tako nam je svima...

Mene niko nije pitao za koga glasam i ko mi je babo... Dobio posao poslije razgovora, testnog rada, CV-a...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 21/08/2006 15:11

idic wrote:Nemamo, rijetko ko od naviših državnih službenika da tečno govori i maternji jezik, o stranim jezicima da ne govorim. Bilo je per tih istraživanja na TV-u sa poražavajućim rezultatima, al se zbog svega toga niko nije ni počešao po glavi.

sto mene opet navodi na zakljucak da nije bitno koliko si sposoban i koliko si do sada vec uradio u svom domenu, vec je bitno iskljucivo koliko si stranacki podoban...

suncica24

Post by suncica24 » 21/08/2006 15:11

Mislim da i Zvizdic ispunjava kriterije. Na faksu, posto mi je bio asistent, pokazao je da na zna "upaliti" racunar, a i zna engleski.
Je li ovaj bolji?! :D

PS: JA sem ove dvojice zaista ne znam ni jednog vise (pokusavala sam isceprkati nekog iz glave, ali...). Sramota!
Last edited by suncica24 on 21/08/2006 15:19, edited 1 time in total.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 21/08/2006 15:11

ztluhcs wrote:
mIRCerka wrote:

tako nam je svima...

Mene niko nije pitao za koga glasam i ko mi je babo... Dobio posao poslije razgovora, testnog rada, CV-a...

maca, u kojoj drzavnoj instituciji radis?

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 21/08/2006 15:16

ztluhcs wrote:
mIRCerka wrote:

tako nam je svima...

i ja sam nakon procitane profesorove preporuke, dobila pos'o, al kod privatnika...drzavnim institucijama to je najmanje bitno

Post Reply