posteno govoreci 09.01.07

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
bice_bice

#1 posteno govoreci 09.01.07

Post by bice_bice » 09/01/2007 20:47

"u red"

alphonse kauders
Been thanked: 1 time

Post by alphonse kauders » 09/01/2007 20:49

pobice se ovi;))

ja_sarajevo

Post by ja_sarajevo » 09/01/2007 20:51

Na temu "Šta je danas Republika Srpska" razgovaramo sa premijerom ovog eniteta Miloradom Dodikom, potpredsjednikom Republike Srpske Adilom Osmanovićem i dugogodišnjim političarom Krešimirom Zubakom.

Bechir

Post by Bechir » 09/01/2007 21:28

Dodik je bio neuobicajeno smiren ali i pomalo drzak, Osmanovic pomalo neelokventan s tvrdnjama da Bosnjaci i Hrvati jos nisu ni stali u red da budu ravnopravni sa Srbima...Pomalo licemjerno s obzirom da zivi u Federaciji a u RS-u obnasa funkciju potpredsjednika; Tunjo kao i uvijek odlican diplomata, Zubak takodje a Duska se iznervirala kad joj je Dodo jednom prilikom rekao da je bezobrazna i da ga ne prekida. Odrubila mu je nesto u smislu: "Ne mjesajte su u uredjivacku politiku televizijske kuce!" I da, na pocetku emisije je Dodo bio ko biva uvrijedjen sto mu niko nije cestitao "Dan Republike Srpske", na sto je Duska rekla da to ostavlja za kraj, da bi mu na kraju spustila sa konstatacijom: "Nadam se da ce se stanje u republici srpskoj promijeniti na bolje" ili sl. Na finish pitanje da li je RS bolji dio BiH, Tunjo odgovara: Ne, po kojim kriterijima?! :D

bice_bice

Post by bice_bice » 09/01/2007 21:41

tunjo ko da u svicarskoj predaje...

thEnd

Post by thEnd » 09/01/2007 21:55

Svi smo gledali,sta imate prepricavati,stvarno jel nemate pametnijeg posla,kakvih sve tema na ovom forumu da ne povjerujes...

Bechir

Post by Bechir » 09/01/2007 22:00

thEnd wrote:Svi smo gledali,sta imate prepricavati,stvarno jel nemate pametnijeg posla,kakvih sve tema na ovom forumu da ne povjerujes...
Ima vjerovatno i onih koji nisu gledali! :roll:

kub lajkan

Post by kub lajkan » 09/01/2007 22:03

Evo ja nisam gled'o... :(
Bechir wrote:Dodik je bio neuobicajeno smiren ali i pomalo drzak
Bas neobicno za njega... :D
Bechir wrote:na pocetku emisije je Dodo bio ko biva uvrijedjen sto mu niko nije cestitao "Dan Republike Srpske"
Sto se Duska ne sjeti da replicira sa "Zao mi je, ali jos nije donesen Zakon o praznicima"... :D

ares

Post by ares » 09/01/2007 22:14

ma nisam ni ja gledo... mozel se pogledat gdje na netu ba???

ima i dijaspore ovdje ba koji zive po studentskim domovima i koji nemaju pristup lokalnim tv stanicama :D

Bechir

Post by Bechir » 09/01/2007 22:14

kub lajkan wrote:Evo ja nisam gled'o... :(
Bechir wrote:Dodik je bio neuobicajeno smiren ali i pomalo drzak
Bas neobicno za njega... :D
Bechir wrote:na pocetku emisije je Dodo bio ko biva uvrijedjen sto mu niko nije cestitao "Dan Republike Srpske"
Sto se Duska ne sjeti da replicira sa "Zao mi je, ali jos nije donesen Zakon o praznicima"... :D
Bas neobicno, s obzirom da je prema medijima iz Federacije izrazito sarkastican i odvratno arogantan. Rekao je i masu dobrih stvari kao npr. cinjenicu da je dio srpskog naroda pocinio strasne zlocine, da su Bosnjaci najvise stradali i da se on takodje osjeca djelomicno odgovoran za sve sto se desilo. S druge strane, ubio se dokazivajuci da je RS bolji dio BiH i sl., sto niko od sugovornika iz studija nije potvrdio. Dalje, njegov odnos prema Duski je bio krajnje nekorektan pa me onda i ne cudi sto mu Jurisicka ponekad uzvraca istom mjerom. Sve u svemu, emisija je bila bolja od Jerry Springera, uzivao sam u gledanju... :D

kub lajkan

Post by kub lajkan » 09/01/2007 22:18

Bechir wrote:Dalje, njegov odnos prema Duski je bio krajnje nekorektan pa me onda i ne cudi sto mu Jurisicka ponekad uzvraca istom mjerom.
I prosli put (prije koji mjesec) je on nju jako ruzno nalijepo... cini mi se da je bilo "sta se deres?"...

Ljubitelj Zabara

Post by Ljubitelj Zabara » 09/01/2007 22:21

Ovo je bas smesno.
Smejte se vi i dalje svom narodu koji u toj RS zivi kao jevreji u Berlinu.
Eto se naseljavaju kosovski Srbi u dosta gradova u RS.
Samo se vi smejte.
:zzzz:

kub lajkan

Post by kub lajkan » 09/01/2007 22:30

Opet napusen dolazis na forum?

bice_bice

Post by bice_bice » 09/01/2007 22:39

prijetnja, najava, sta li je..

Reina

Post by Reina » 09/01/2007 22:41

otisla je rs i dodik ispred svih "svjetlosnih godinaaaa" u diskriminaciji Bosnjaka i Hrvata.

Bechir

Post by Bechir » 09/01/2007 22:42

Ljubitelj Zabara wrote:Ovo je bas smesno.
Smejte se vi i dalje svom narodu koji u toj RS zivi kao jevreji u Berlinu.
Eto se naseljavaju kosovski Srbi u dosta gradova u RS.
Samo se vi smejte.
:zzzz:
Ne smejemo se mi Zabaru, nego samo diskutujemo. Kome je jos do smejanja u ovoj frankestanskoj drzavi, osim mozda politicarima, lopinama, profiterima, tatinim sinovima itd.? Ipak moram priznati da me u emisiji jako obradovala prica jedne zene povratnice u Prijedor, koja kaze da se u taj grad vratilo 20'000 prijeratnih stanovnika, Bosnjaka i Hrvata i da je to jedina ili rijetka opstina u BiH, koja se moze pohvaliti sa ovom statistkom. Iskreno, volio bi da se svi vrate na svoje bez obzira bili to Srbi iz Federacije ili ostala dva naroda u RS. Inace, u protivnom nema nama nekog velikog povoda za smejanje i optimizam, osim u slucaju da se dobro zabavimo kad gledamo vec uobicajena prepucavanja izmedju Mice i Duske u emisiji "Posteno Govoreci".

Ljubitelj Zabara

Post by Ljubitelj Zabara » 09/01/2007 23:09

U Prijedor, ne verujem.
Mozda u Kozarac, a to je to u blizini Prijedora.
Taj Kozarac, uz Janju ( kod Bijeljine ), je jedino naselje u koje su se Bosnjaci ozbiljnije vratili.
Medjutim, procitah na ovom Forumu, a Boga mi i mama mi rece, da su u mnoge gradove ( pogotovu uz Drinu ) poceli organizovano da se naseljavaju Srbi sa Kosova, a zna se cemu onda to vodi.
Meni uopste nije do smejanja i zajebancije kad se iza brega nesto opasno valja.

Adko

Post by Adko » 09/01/2007 23:12

Ova zemlja propada kao kauc

Nekako s proljeća
Been thanked: 1 time

Post by Nekako s proljeća » 10/01/2007 01:17

:)

Pozdravi mamu

biscanka84

Post by biscanka84 » 10/01/2007 03:24

Adko wrote:Ova zemlja propada kao kauc
i ja bas kazem..sve kako koji dan umjesto da idemo na bolje mi odosmo skroz naopako

docent

Post by docent » 10/01/2007 10:38

Duska, koju inace ne mogu podnijeti, ovaj put je bila najbolja. Nisam gledao od pocetka, ali ono pred kraj je bilo najbolje, kad je najveceg konvertita ovih prostora, Filipovica, prokazala da joj je prije emisije rekao da ne spominje da je RS genocidna tvorevina.
Eeeeeeeeeeeee moj Tunjo, znaš ovdje meni srati o četnicima i genocidu a kad si vidio Dodika, usro si se ko grlica.
Stvarno, ovo divljenje ovom šverceru iz Laktaša a koje dolazi iz Federacije, već prelazi u bolest.
Ima li iko normalan ovdje, da mu kaže šta treba?
Ako nema, onda da se i ja pridružim :oops: :oops:

kenan filipovic

Post by kenan filipovic » 10/01/2007 11:42

Najgore je kada neko nema osnovnu kulturu ni etičnost.
Docentu bih preporučio da prvo završi osnovnu školu pa da se onda potpisuje kao doc.
Akademik prof.dr. Muhamed Filipović, a ne Tunjo je upozorio da se voditeljica ne smije koristiti njihovim neformalnim razgovorom u pripremi emisije da bi se suprostavljala Dodiku.
Osim toga Acc.prof.dr. Muhamed Filipović je kratko i jasno dao distinkciju izmedju onog što je historijsko i onoga što je politička realnost, a što drugi prešućuju.
Na kraju Acc. prof.dr. Muhamed Filipović nije političar, a još manje konvertit.
Ono što je Muhamed Filipović govorio, pisao od ranih 60-ih do sad ima kontinuitet i od fundamenatalnog značaja je i nezaobilazno u BiH.
Konvertite potražite u drugim likovima ove sapunice koja se zove Dejtonska Bosna.
Nemate prava svoj animozitet prema nekoj osobi koristiti za neargumentirane i neistinite konstatacije.
Dao bog da Muhamed Filipović nije u pravu, ali takvima kao što ste vi stvarno nema pomoći.
Kao što u svom kratkom izlaganju u sinoćnoj emisiji reče: "Kakvi kriteriji ovdje ništa ne valja".
Pozdrav od Kenana Filipovića

kub lajkan

Post by kub lajkan » 10/01/2007 11:53

kenan filipovic wrote:Pozdrav od Kenana Filipovića
Dje si roooodjooooo? :D

zlatiborka

Post by zlatiborka » 10/01/2007 12:18

docent wrote:Duska, koju inace ne mogu podnijeti, ovaj put je bila najbolja. Nisam gledao od pocetka, ali ono pred kraj je bilo najbolje, kad je najveceg konvertita ovih prostora, Filipovica, prokazala da joj je prije emisije rekao da ne spominje da je RS genocidna tvorevina.
Eeeeeeeeeeeee moj Tunjo, znaš ovdje meni srati o četnicima i genocidu a kad si vidio Dodika, usro si se ko grlica.
Stvarno, ovo divljenje ovom šverceru iz Laktaša a koje dolazi iz Federacije, već prelazi u bolest.
Ima li iko normalan ovdje, da mu kaže šta treba?
Ako nema, onda da se i ja pridružim :oops: :oops:
Obilježen Dan i krsna slava RS
Piše: S. B.
10/01/07

Dodik: RS na putu ka EvropiNedamo nijedno ovlaštenje državi

BANJA LUKA - Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik rekao je u utorak da Republika Srpska ne želi da izgubi više ni jedno ovlaštenje koje je imala, te da će se Republika Srpska razvijati tako da se funkcionalnost BiH ne može manifestovati bez značajne uloge institucija i ljudi iz RS.

Povodom Dana i krsne slave Republike Srpske, Dodik je novinarima kazao kako je RS “nezaobilazan faktor političkih dešavanja kako u BiH tako i u regionu”.

“Republika Srpska kao demokratska i razvijena zajednica na putu ka evropskim integracijama, ali ne po svaku cijenu, jeste ono što je odrednica sadašnje politike”, istakao je Dodik.

Predsjednik Narodne Skupštine Igor Radojičić izjavio je da RS ulazi u fazu u kojoj će dograditi svoj pravni sistem i unaprijediti ekonomiju.

“Mislim da smo danas u prelomnoj fazi u kojoj imamo sudbinu u svojim rukama”, poručio je.

Povodom Dana i krsne slave RS, svetog prvomučenika i arhiđakona Stefana, u Banjoj Luci je u utorak u sabornom hramu Svete Trojice služena sveta arhijerejska liturgija. Nakon liturgije, vladika banjalučki Jefrem istakao je da je otadžbina najveća ovozemaljska vrijednost koja se brani i čuva slogom.

Gdje su političari iz Federacije?

Proslavi Dana RS prisustovali su najviši dužnosnici RS, ali je Dodik prokomentarisao odsustvo političara iz Federacije BiH i većine predstavnika međunarodne zajednice.

On se na ovu činjenicu osvrnuo riječima da će se prema njima svi predstavnici RS odnositi na isti način, što znači da se neće pojavljivati na onim događajima koje organizuju oni koji nisu danas prisutni u Banjoj Luci.

Joj sto je Dodi ljut, uvrijedio se.....
Last edited by zlatiborka on 10/01/2007 13:25, edited 1 time in total.

docent

Post by docent » 10/01/2007 13:07

kenan filipovic wrote:Najgore je kada neko nema osnovnu kulturu ni etičnost.
Docentu bih preporučio da prvo završi osnovnu školu pa da se onda potpisuje kao doc.
Akademik prof.dr. Muhamed Filipović, a ne Tunjo je upozorio da se voditeljica ne smije koristiti njihovim neformalnim razgovorom u pripremi emisije da bi se suprostavljala Dodiku.
Osim toga Acc.prof.dr. Muhamed Filipović je kratko i jasno dao distinkciju izmedju onog što je historijsko i onoga što je politička realnost, a što drugi prešućuju.
Na kraju Acc. prof.dr. Muhamed Filipović nije političar, a još manje konvertit.
Ono što je Muhamed Filipović govorio, pisao od ranih 60-ih do sad ima kontinuitet i od fundamenatalnog značaja je i nezaobilazno u BiH.
Konvertite potražite u drugim likovima ove sapunice koja se zove Dejtonska Bosna.
Nemate prava svoj animozitet prema nekoj osobi koristiti za neargumentirane i neistinite konstatacije.
Dao bog da Muhamed Filipović nije u pravu, ali takvima kao što ste vi stvarno nema pomoći.
Kao što u svom kratkom izlaganju u sinoćnoj emisiji reče: "Kakvi kriteriji ovdje ništa ne valja".
Pozdrav od Kenana Filipovića
Ne znam gdje si to vidio moju nekulturu, poštovani gospodine Filipoviću?
A aluzije na moje obrazovanje dovoljno govore o tebi i tvojoj kulturi.
Što se tiče konvertitstva, kako ti nazivaš put našeg akademika od istaknutog komuniste, pa kobajagi disidenta, pa borca za ljudska prava muslimana, pa člana SDA, pa MBO, pa LBO, pa Alijinog ambasadora, ....e ako je ovo dosljednost.....
A voditeljica je imala pravo da se koristi tom informacijom da bi raskrinkala dvoličnost dotičnog, koji jedno priča iza kulisa a kada to treba da kaže Dodiku, on mu se udvara :oops: :oops:
Nije valjda da će političari propisivati novinarima još i šta će pitati u emisiji.
Pogledaj malo na zapadu šta novinari rade od političara, bukvalno ih razvale u svakoj emisiji.
Previše je više Filipovića da nam sole pamet sve ove godine jer nam kako on reče "ništa ne valja"
Kao da on s tim nema nikakve veze.
I "političku realnost" stvaraju ljudi a ne marsovci.
Imali smo mi i drugačijih realnosti pa smo došli do ove sadašnje, u čemu je značajnu ulogu imao dotični Filipović.
Zato kad pričaš, argumente molim i ne vrijeđaj moje obrazovanje, jer je ono upravo u rangu kako se i potpisujem. ( mada ne znam kako dođosmo do toga).
Pozdrav od docenta ali ne Filipovića.

Post Reply