PORUKE IZ GENOCIDNOG ENTITETA

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
tbv

PORUKE IZ GENOCIDNOG ENTITETA

Post by tbv » 02/04/2011 16:00

01.04.2011. Slavljene masovnih pokolja civila, zatočenja, silovanja
Za zločine koje su počinile Arkanove ubice i domaći pomagači do danas niko nije odgovarao

U Bijeljini je jučer i prekjučer obilježena godišnjica zločina u tom gradu u kojem je početkom aprila 1992. godine u insceniranim oružanim sukobima stradalo najmanje stotinu civila, uglavnom Bošnjaka, Roma i Albanaca. Zločin za koji do danas niko nije odgovarao počinile su Arkanove ubice i domaći pomagači.

Općinska vlast i boračka organizacija polaganjem vijenaca na Spomenik srpskim oslobodiocima obilježili su Dan odbrane grada, a pravoslavni svećenik služio je parastos.

Udruženje građana "Povratak" i "Preporod" Bijeljina i Janja jučer su najoštrije protestirali povodom iznošenja neviđenih laži i falsifikata.

- Umjesto dana odbrane grada, 31. mart je dan kada su uslijedili masovni pokolji civila, zatočenja u logorima, silovanja, etnički progoni i raseljavanje stanovništva i obilježavanje tog dana spada u sam vrh ljudskog licemjerja i beščašća - kaže Salem Čorbo, izvršni direktor "Povratka" koji još nije pronašao svoga nestalog brata.

Jusuf Trbić, predsjednik bijeljinskog "Preporoda", traži da pred sud budu izvedeni i najstrožije kažnjeni svi odgovorni za ubijene civile, posebno žene i djecu, sve protjerane, ponižene, opljačkane i unesrećene, za sve silovane žene i žrtve koncentracionih logora.

- Tražimo da se najvišim državnim odlikovanjima okite: Cvijetin Simić, Mićo Vuković, dr. Milan Novaković, Predrag Ješurić, Dragiša Masal, Pero Simić, Vojkan Đurković, Stojan Petrović, Dragan Anđelić, Zlatko Joković i svi drugi koji su dali veliki doprinos nesreći bošnjačkog, ali i drugih naroda na ovom prostoru - kaže Trbić.

01.04.2010. Pljačkanje i paljenje kuća
Policija iz Bosanskog Novog jučer je sat poslije ponoći tokom vatrogasne intervencije u mjestu Suhača i gašenja požara koji je zahvatio kuću i garažu braće Izeta i Derviša Vranić, u podnožju garažnog zida, pronašla teško povrijeđenog Slobodana Glišića (48), rodom iz Kragujevca, inače mještanina sela Jošava kod Bosanskog Novog.

Glišić se sumnjiči da je prije nespretnog pada sa zida visokog oko tri metra najprije opljačkao, a potom zapalio kuću i garažu vlasnika koji borave i žive u Minhenu u Njemačkoj. Na tu mogućnost ukazuju i dokazi pronađeni na mjestu pljačke i požara, šrafciger, šibice i crna fantomka ostavljena u blizini zida, gdje se Glišić, dok su mještani i vatrogasci gasili požar, vjerovatno pokušao sakriti.

Kako saznajemo, on je s potresom mozga i ranom na glavi tokom prošle noći prebačen u Opštu bolnicu u Prijedoru, gdje će do daljnjeg, pod budnim okom policije, biti zadržan na liječenju.

Zbog pljačke i požara noć su probdjeli i bliži rođaci vlasnika kuće i garaže, bračni par Hanumica i Ismet Vranić, mještani Suhače, koji su i pozvali vatrogasce.

- Bio je ogroman plamen. Na garaži je u potpunosti izgorjela prikolica koju je Derviš kupio kako bi u njoj boravio dok gradi kuću. Samo ona vrijedi oko 5.000 maraka. Vatra je progutala i unutrašnjost prvog sprata kuće pred kojom je izgorjelo i nešto od stvari koje je lopov iznio iz kuće u namjeri da ih odnese. Ne znam zbog čega je sve zapalio. Vjerovatno da prikrije tragove - kazao je jučer Vranić.

Ogorčena je i Hanumica, koja tvrdi da je Glišić čak i šaht pred kućom svezao žicom, tako da nisu mogli prići ni do vode kojom bi mogli ugasiti vatru. Do dolaska vatrogasaca iz Bosanskog Novog mještanima su dobro poslužili i vatrogasni aparati koje je iz svog kamiona donio Ismet Vranić.

- Ovo je tuga. Ljudi se tamo muče da nešto naprave, a onda neko dođe i to sve uništi u samo nekoliko sati. Šteta je ogromna na oba ova objekta - kazala je jučer Hanumica Vranić i dodala da je prava sreća da niko od onih koji su gasili požar nije povrijeđen.

Mještani Suhače pretpostavljaju da je Glišić, koji je inače oženjen djevojkom iz susjednog sela Jošava, provalio u još tri kuće u ovom naselju. Te provale policiji iz Bosanskog Novog prijavljene su tokom posljednjih nekoliko dana. Prazne kuće mještana Suhače koji žive i rade u Njemačkoj, Danskoj, Švedskoj prije dvije godine bile su, kako saznajemo u ovom naselju, interesantne i jednoj grupi provalnika iz Velike Kladuše, koja je u Suhači, navodno, imala i svoju bazu. Tada je, prema tvrdnji mještana, provaljeno u čak deset kuća, iz kojih su odneseni dragocjenosti, tehnička roba i bijela tehnika.

29.03.2011. Zastrašivanje, vrijdženje i ponižavanje žena,djece i vjerskih službenika
Danas na Urijama oko 17:05 NN lice izvršilo je više krivičnih djela no zahvaljujući pribranim stanovnicima i Policiji Novi Grad/BOSANSKI NOVI teže posljedice su izbjegnute.

NN lice je prvo automobilom prišao Urijanskoj džamiji te se zabio u dio harema pred džamijom gdje je izložena šehidska ploča. Nakon toga je izašao iz auta i počeo psovati i derati se da će zapaliti džamiju, minirati je, srušiti je i da je ovo Republika Srpska za koju se borio te je psovkama, prijetnjama i zastrašivanjem osuo po djeci i ženama koji su se nalazili u blizini džamije. Ženama koje su bile na probi hora je govorio da će ih sve pobiti, ponavljajući da je ovo Republika Srpska i što su ovde došle.

Riječima "sve ću vas pobit", od mene nikad više nećete imati mira" nastavio je do dolaska imama Muhameda Hodžića. Hodžić ga je uljudno zamolio da napusti ulicu jer pravi nered, sramoti i sebe i druge ljude no on je počeo psovati mu majku, nanu i sve redom, govoreći da će ga ubiti što je došao ovde, ponavljajući to desetak puta, rekavši ako ne danas onda sutra. Pokušao je i fizićki napasti imama nekoliko puta no imam se povukao i pokušavao ga umiriti riječima da to što radi je loše.

U međuvremenu nekoliko poziva je bilo policiji, pa u najkritičnijem trenutku policija je stigla. Četvorica policajaca su uz dosta muke uspjeli privesti napadaća koji se opirao hapšenju...

---------------------------------------------
kao sto se moze skontati iz gore navedenih dogadjaja, koji su veliki dio bh zbilje, nastavlja se sa jasnim porukama da zivot nesrba u genocitnom entitetu nije moguc, jer ponizavanje povratnika je svakodnevno, a oni sto se nisu vratili, upravo iz ovih razloga ne zele da se vrate... do kad ce da traje ponizavanje nesrpskog stanovnistva u BiH, i da li ce Sarajevski politicari shvatiti da je nesrpski narod iz genocidnog entiteta ostavljen, izdan i ponizen od 91 do danas?

hajducka travica

Re: PORUKE IZ GENOCIDNOG ENTITETA

Post by hajducka travica » 02/04/2011 16:18

Koje je to nesrpsko stanovnistvo?

tbv

Post by tbv » 02/04/2011 16:56

hajducka travica wrote:Koje je to nesrpsko stanovnistvo?

muslimani, katolici, bosnjaci, hrvati, romi, jevreji, albanci, bugari, turci...

law2

Post by law2 » 02/04/2011 17:02

tbv wrote:

Mozes li pojasniti razliku izmedju muslimana i bosnjaka ?
Hvala

tbv

Post by tbv » 02/04/2011 17:12

law2 wrote:
tbv wrote:

Hvala

bosnjaci (ili na bosanskom BOSANCI - bosnjak je germanska rijec, a prevodeno na bosanski je BOSANAC) = sveopsti naziv za sve stanovnika BOSNE,

muslimani = jedan dio bosnjaka/BOSANACA koji prakticira islam.

Ripicipi

Post by Ripicipi » 02/04/2011 17:14

tbv wrote:bosnjaci (ili na bosanskom BOSANCI - bosnjak je germanska rijec, a prevodeno na bosanski je BOSANAC) = sveopsti naziv za sve stanovnika BOSNE,

Bosanac i Bosnjak nisu isto

tbv

Post by tbv » 02/04/2011 17:36

potres_mozga wrote:
tbv wrote:bosnjaci (ili na bosanskom BOSANCI - bosnjak je germanska rijec, a prevodeno na bosanski je BOSANAC) = sveopsti naziv za sve stanovnika BOSNE,

kao prvo, vratimo se na temu, kao drugo, kad nekom vec zelis dokazati suprotno onda pojasni... ako ...

na germanskom Bosniaks ili Bosniacs = prilagodjeno bosanskom jeziku - Bošnjaci,

ispravan PREVOD na bosanski jezik BOSANCI.

na engleskom Bosnian = ispravan PREVOD na bosanski jezik BOSANCI.

Ripicipi

Post by Ripicipi » 02/04/2011 17:51

tbv wrote:
potres_mozga wrote:

kao prvo, vratimo se na temu, kao drugo, kad nekom vec zelis dokazati suprotno onda pojasni... ako ...

Je l' Divjak Bosnjak, jesu li moji jarani Igor, Bojan i Bane Bosnjaci??

BiH-x

Post by BiH-x » 02/04/2011 17:55

potres_mozga wrote:

U 90% slucajeva jesu

Ripicipi

Post by Ripicipi » 02/04/2011 18:01

tbv wrote:
potres_mozga wrote:

:-)

therrarrius

Post by therrarrius » 02/04/2011 18:06

Pa srbi dakako :-) :run: svega je Bog stavio na ovo tle...

susc_ovjek

Post by susc_ovjek » 02/04/2011 18:07

potres_mozga wrote:
tbv wrote:
potres_mozga wrote:

:-)

Pa hajde argumentuj nesto, evo ja citam sa strane i cekam da kazes zasto mislis da to nije tako, a ti ono tipicno bosanski/bosnjacki "Ma daaaaj".
Zasto mislis suprotno?

pemanapemani
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post by pemanapemani » 02/04/2011 18:24

Bosancima je čitava BiH domovina. Njihovi su Prijedor, Čapljina, Kalesija, Trebinje... Oni nemaju namjeru da zapišavaju jedan dio teritorije i bacaju drvlje i kamenje na drugi. Bosanci se identificiraju samo sa BiH, nemaju drugih bratskih i sestrinskih država. Njima ne smetaju Bošnjaci, Srbi, Hrvati i ostali, ali oni očito smetaju svima. Također, njih nema u Ustavu, nema ih na listama brojača krvnih zrnaca, nisu ugroženi, majorizirani, legitimni, legalni i derogirani.
Opet, njih se svi boje, a svode ih na 1-2% od ukupnog broja stanovništva. Predsjednici drugih država po svijetu izražavaju strah od stvaranja nacije Bosanaca koji će kao poklopiti svojom zlom šapom čitavu BiH, a oni se ne mogu zaposliti u javnoj upravi, jer ih jednostavno nema.
Ne želim propagirati neko prese.avajuće bratstvo i jedinstvo. Nemam zabludu da ćemo nekad živjeti u ljubavi, ići na radne akcije, putovati vozom kod prijatelja u Bjeljinu i sl. Na kraju krajeva, nemam neku posebnu želju da nekog uvjeravam da se družimo, volimo, suživotarimo itd. Volio bih kada bih se jednog dana mogao izjasniti kao Bosanac, a da me neko ne gleda kao da sam pao sa Marsa, da mi ne spočitava da sam ubačeni element, izdajica..., a dok ne dodje taj dan, ja ću i dalje biti samo i isključivo Bosanac.

Ripicipi

Post by Ripicipi » 02/04/2011 18:25

susc_ovjek wrote:Pa hajde argumentuj nesto, evo ja citam sa strane i cekam da kazes zasto mislis da to nije tako, a ti ono tipicno bosanski/bosnjacki "Ma daaaaj".
Zasto mislis suprotno?

Vrlo jednostavno, Bosnjak moze biti Bosanac, a Bosanac NE MORA biti Bosnjak.

tbv

Post by tbv » 02/04/2011 18:26

potres_mozga wrote:Je l' Divjak Bosnjak, jesu li moji jarani Igor, Bojan i Bane Bosnjaci??

to moras pitati svoje jarane a ne mene.. sto se tice mene, ja sam BOSANAC, ne praktikujem ni jednu religiju, nisam ni komunista ni islamofob, a ni antikrist, moje opredjeljenje je; slobodan covjek a ne rob, covjek sa pravom na pristojan zivot a ne na ponizenja... ravnopravnost za sve, ali ne preko mojih ledja...

p.s. VRATIMO SE NA TEMU, mojne mi brojati krvna zrnca, mogo bi se greskom zabrojati pa da dodje do majorizacije...

Koolin1

Post by Koolin1 » 02/04/2011 18:37

tbv wrote:
potres_mozga wrote:Je l' Divjak Bosnjak, jesu li moji jarani Igor, Bojan i Bane Bosnjaci??

to moras pitati svoje jarane a ne mene.. sto se tice mene, ja sam BOSANAC, ne praktikujem ni jednu religiju, nisam ni komunista ni islamofob, a ni antikrist, moje opredjeljenje je; slobodan covjek a ne rob, covjek sa pravom na pristojan zivot a ne na ponizenja... ravnopravnost za sve, ali ne preko mojih ledja...

p.s. VRATIMO SE NA TEMU, mojne mi brojati krvna zrnca, mogo bi se greskom zabrojati pa da dodje do majorizacije...

Bosnjak je etnicko opredjeljenje a Bosanac drzavno... religija i sve to sto si nabrojo nema ama bas nikakve veze sa ta dva pojma. Znaci, nije nemoguce prakticirati jednu od religija i biti i Bosnjak i Bosanac :) sve u isto vrijeme...

herbert mekfjuger

Post by herbert mekfjuger » 02/04/2011 18:43

jebali vas više i bošnjaci i bosanci i srbi i ostali :x

tbv

Post by tbv » 02/04/2011 18:45

pemanapemani wrote:Bosancima je čitava BiH domovina. Njihovi su Prijedor, Čapljina, Kalesija, Trebinje... Oni nemaju namjeru da zapišavaju jedan dio teritorije i bacaju drvlje i kamenje na drugi. Bosanci se identificiraju samo sa BiH, nemaju drugih bratskih i sestrinskih država. Njima ne smetaju Bošnjaci, Srbi, Hrvati i ostali, ali oni očito smetaju svima. Također, njih nema u Ustavu, nema ih na listama brojača krvnih zrnaca, nisu ugroženi, majorizirani, legitimni, legalni i derogirani.
Opet, njih se svi boje, a svode ih na 1-2% od ukupnog broja stanovništva. Predsjednici drugih država po svijetu izražavaju strah od stvaranja nacije Bosanaca koji će kao poklopiti svojom zlom šapom čitavu BiH, a oni se ne mogu zaposliti u javnoj upravi, jer ih jednostavno nema.
Ne želim propagirati neko prese.avajuće bratstvo i jedinstvo. Nemam zabludu da ćemo nekad živjeti u ljubavi, ići na radne akcije, putovati vozom kod prijatelja u Bjeljinu i sl. Na kraju krajeva, nemam neku posebnu želju da nekog uvjeravam da se družimo, volimo, suživotarimo itd. Volio bih kada bih se jednog dana mogao izjasniti kao Bosanac, a da me neko ne gleda kao da sam pao sa Marsa, da mi ne spočitava da sam ubačeni element, izdajica..., a dok ne dodje taj dan, ja ću i dalje biti samo i isključivo Bosanac.

jarane, ti ne moras da se izjasnjavas kao BOSANAC jer to automatski jesi, BiH se ne razdruzuje po drugi put od SRBOSLAVIJE, pa da bi se morali izjasnjavati kao BOSANCI i da nam je jezik BOSANSKI... ZA TO SMO SE IZJASNILI '91

- ova poslijeratna izjasnjavanja normalno samo obuhvataju izjasnjavanje Bosanaca na etnicke skupine, jer nam je ustav nakaradan i nije prilagodjen gradjanima ove drzave, vec vodjama torova koji su podjeljeni na tri etnicke skupine i na ostale... zato treba USTAV DA SE MIJENJA...

P.S. ni u americi se ljudi ne izjasnjavaju kao amerikanci, vec samo koje im je porjeklo, a svi su automatski amerikanci ako posjeduju americko drzavljanstvo...

tbv

Post by tbv » 02/04/2011 18:50

herbert mekfjuger wrote:jebali vas više i bošnjaci i bosanci i srbi i ostali :x

naspi sebi casu loze i opusti se, osjetim kako drhtis, uhvatila kriza...

pemanapemani

Post by pemanapemani » 02/04/2011 18:52

tbv wrote:
pemanapemani wrote:Bosancima je čitava BiH domovina. Njihovi su Prijedor, Čapljina, Kalesija, Trebinje... Oni nemaju namjeru da zapišavaju jedan dio teritorije i bacaju drvlje i kamenje na drugi. Bosanci se identificiraju samo sa BiH, nemaju drugih bratskih i sestrinskih država. Njima ne smetaju Bošnjaci, Srbi, Hrvati i ostali, ali oni očito smetaju svima. Također, njih nema u Ustavu, nema ih na listama brojača krvnih zrnaca, nisu ugroženi, majorizirani, legitimni, legalni i derogirani.

jarane, ti ne moras da se izjasnjavas kao BOSANAC jer to automatski jesi, BiH se ne razdruzuje po drugi put od SRBOSLAVIJE, pa da bi se morali izjasnjavati kao BOSANCI i da nam je jezik BOSANSKI... ZA TO SMO SE IZJASNILI '91

- ova poslijeratna izjasnjavanja normalno samo obuhvataju izjasnjavanje Bosanaca na etnicke skupine, jer nam je ustav nakaradan i nije prilagodjen gradjanima ove drzave, vec vodjama torova koji su podjeljeni na tri etnicke skupine i na ostale... zato treba USTAV DA SE MIJENJA...

P.S. ni u americi se ljudi ne izjasnjavaju kao amerikanci, vec samo koje im je porjeklo, a svi su automatski amerikanci ako posjeduju americko drzavljanstvo...

Sve je to super i tako je u normalnim državama. Samo, problem je kako doći do toga? Ti si napisao da treba promijeniti Ustav, ali evo on se već 15 godina ne mijenja i teško da će u narednih 15. Do tada je ovo država tri naroda i kao građana kojih nema nigdje.

vonSchtigliz

Post by vonSchtigliz » 02/04/2011 19:02

Sto se nisi 91-ve pisao kao Bosanac kao ja koji sam bio maloljetan za glasanje ali mi to nije smetalo da se tada izjasnim kao Baosanac dok se je 98 % sadasnjih Bosnjaka pisalo kao vjerska skupina to jest Muslimani ( sa malim ili velikim slovom isto ) po direktivi Alije Izetbegovica. Drugo kad smo vec promasili temu da nastavim niko ti nebrani da budes Bosanac ali kad ces vec jednom ti i svi ostali prestati da zoves Bosancima one koji to nisu , koji se tako neosjecaju , koji nisu ni dostojni da to budu i koji su najveci neprijatelji Bosne kao sto su Srbi i Hrvati :-) . Osvjest se sidji sa Marsa pa ce i drugi tako da te gledaju :thumbup: .

Gat'Gor

Post by Gat'Gor » 02/04/2011 19:03

law2 wrote:
tbv wrote:

Hvala

Hehe. Nedam vam djavo mira nikako. A ovaj forum ocigledno nema problema sa ovakvim huskackim izazivanjem, jer se dopusta non-stop.

tbv

Post by tbv » 02/04/2011 19:07

pemanapemani wrote:Sve je to super i tako je u normalnim državama. Samo, problem je kako doći do toga? Ti si napisao da treba promijeniti Ustav, ali evo on se već 15 godina ne mijenja i teško da će u narednih 15. Do tada je ovo država tri naroda i kao građana kojih nema nigdje.

kako doci do toga? to je pitanje na koje je lako odgovoriti...

kao prvo;

sprovesti referendum na cjelom prostoru BiH sa dva pitanja;

1. DA LI STE ZA BOSNU i HERCEGOVINU SA DEJTONSKIM USTAVOM i BOSNU i HERCEGOVINU KOJA JE PODJELJENA NA DVA ILI VISE ENTITETA? DA/NE

2. DA LI STE ZA BOSNU i HERCEGOVINU U NJENIM GRANICAMA, BEZ ENTITETA i ETNICKIH PODJELA, BOSNU i HERCEGOVINU RAVPROVNIH GRADJANA i GRADJANKI? DA/NE

Gat'Gor

Post by Gat'Gor » 02/04/2011 19:13

tbv wrote:
potres_mozga wrote:

ispravan PREVOD na bosanski jezik BOSANCI
.

:lol:

pemanapemani

Post by pemanapemani » 02/04/2011 19:17

vonSchtigliz wrote:

Sto se nisi 91-ve pisao kao Bosanac kao ja koji sam bio maloljetan za glasanje ali mi to nije smetalo da se tada izjasnim kao Baosanac dok se je 98 % sadasnjih Bosnjaka pisalo kao vjerska skupina to jest Muslimani ( sa malim ili velikim slovom isto ) po direktivi Alije Izetbegovica. Drugo kad smo vec promasili temu da nastavim niko ti nebrani da budes Bosanac ali kad ces vec jednom ti i svi ostali prestati da zoves Bosancima one koji to nisu , koji se tako neosjecaju , koji nisu ni dostojni da to budu i koji su najveci neprijatelji Bosne kao sto su Srbi i Hrvati :-) . Osvjest se sidji sa Marsa pa ce i drugi tako da te gledaju :thumbup: .

1991.godine sam imao 8 godina. Ja se ne sjećam da li sam se izjasnio, vjerovatno su me starci izjasnili. Druga stvar, gdje si ti pročitao da sam ja nekoga nazvao Bosancem osim samog sebe? Pisao sam u množini zato što poznajem bar još jedno biće koje se smatra Bosancem.
Srbi i Hrvati nisu neprijatelji BiH, bar ne svi. Uostalom, oni su konstitutivni narodi. Kolektivizacija je najveće zlo i poprilično je bolesna. Ispadoše Željko Komšić, Radmila Karlaš, Petar Jeleč, Mile Stojić, Blažo Stevović itd. neprijatelji BiH. :-)

Locked