PORUCLANSKE NAVLAKE

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#26 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by miki27A »

Sheriff wrote:Ima li kakav da radi na rate? ono na lijepe oci? :)
je li ovo meni namijenjeno? ako jeste: gdje ces jeftinije od $125 za dvije krunice???
PrtSer
Posts: 93
Joined: 10/11/2012 22:05

#27 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by PrtSer »

miki27A wrote: znaci nema hodanja sa zbrusenim zubom (jer i to reaguje i moze da se upali u medjuvremenu).
Meni rekoše da bi, pošto bi radili tu navlaku pet dana, svaki dan zub bivao zatvoren. Ne kapiram kurca što se tiče stomatologije ali rijetko ko će predložit a bome i prihvatit da hoda krezub po ulici. Ne možeš ni krofnu u pekari kupit. :D
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#28 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by immuno »

prosla su vremena kad se sa zbrusenim zubima hodalo nedeljama danas dobijes improvizorium koji se lako stavlja i skida tako hem nisi krezav,mozes jesti,mozes se nasmijati.......danas ima hejbet zubara licno znam covjeka kome je tahmisdzija( tada je radio kod begete u ordinaciji) radio navlake imao ih je 18 godina nakon tog vremena opet otisao njemu on mu ih zamjenio cini mi se ciejna je bila 200km po navlaci ( nisam sigurna jer je to bilo prije 2 godine) ja jos najvaznije stare navlake ( halo ba 18 godina) su se istrosile al zub ili vrat zuba je bio zasticen jer je dobro bilo uradjeno eto ovo je iskustvo.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#29 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by славянин »

PrtSer wrote:
miki27A wrote: znaci nema hodanja sa zbrusenim zubom (jer i to reaguje i moze da se upali u medjuvremenu).
Meni rekoše da bi, pošto bi radili tu navlaku pet dana, svaki dan zub bivao zatvoren. Ne kapiram kurca što se tiče stomatologije ali rijetko ko će predložit a bome i prihvatit da hoda krezub po ulici. Ne možeš ni krofnu u pekari kupit. :D
Na izbrusene zube se stavljaju privremeni "pokrivaci" meni je izgledalo kao plastika il nest koja se zalijepi (izgleda kao zub).Tako da ne moras brinuti neces hodati krezav :mrgreen: (nemoj samo da se previse sa djevojkom igras da nebi ta plastika zavrsila kome u zelcu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) a plastika ili sta vec ce cuvati zube od vanjske iritacije. :)
Vesnicaa
Posts: 2
Joined: 12/08/2014 20:19

#30 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by Vesnicaa »

Mozda ce zvucati nekima glupo, cudno i nerazumljivo. Imam 23 godine, zavrsavam fakultet. Imam neravnomjerno poslozene zube, i strasan komplex od toga u drustvu. Mozda 23 godine, a da to nisam rijesila zvuci cudno s obzirom koliko je uznapredovala tehnologija barem danas. Splet okolnosti(ratno stanje, finansijska situacija, tako da roditelji mi nisu da kazem smatrali prioritetnim moje zubice, nego trazenje krova nad glavom jer smo ostali bez icega u ratu,ulaganje u obrazovanje djece itd.) a fixni aparatic nije toliko jeftin. Interesuje me da li se mogu navlake uraditi na tako "krive" zube , da izgledaju estetski lijepo ili bas moram nositi aparatic?
Mastam da od prve place rijesim to, ali s obzirom kakva je situacija prilikom zaposaljavanja, izgleda da cu morati jos cekati :|
requiem for a dream
Posts: 26
Joined: 08/08/2014 16:31

#31 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by requiem for a dream »

Naravno da mozes uraditi navlake, samo sto ti ja to nikad ne bih preporucila ako su ti zdravi zubi (nisu obojeni, nejednake boje od endodontskih tretmana). Ipak, tu prakticno "usiljis" svoj zub, sto mi je nezamislivo ako su ti zdravi zubi, bez previse ispuna na njima. Navlake izgledaju jako lijepo, ali tvoj zub je ipak tvoj zub. To sto imas 23 godine nema nikakve veze, pa ljudi nose aparatic i sa 35, 40 godina. Aparatic mozes placati u dosta ordinacija na rate. Dobre navlake kostaju vise od aparatica, a sad aparatic ne moras nositi 100 godina da bi ispravila zube :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#32 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by O'zone »

Mislim da bi mogla razmisliti i o "keramičkim ljuskicama" koji se lijepe sa vanjske strane zuba.
Ovisno o tome što je uzrokovalo neatraktivni izgled zuba keramičkim ljuskicama možemo riješiti gotovo sve estetske probleme, kao što su:



- ISTROŠENA CAKLINA: S vremenom tanka i tvrda, translucentna supstanca koja prekriva zube postaje istrošena, neživa i diskolorirana. Takve promjene boje i istrošenost mogu biti prirodne ili uzrokovane genetskom predispozicijom. Također su često rezultat konzumacije slatkih napitaka, čaja ili kave, pušenja, korištenja nekih lijekova i sl.

- STARENJE ZUBI: Kako starimo zubi se prirodno troše, odnosno kako su zubi stariji tako postaju skloniji krhanju, pojavljivanju pukotina i svakakvih drugih neželjenih pojava.

- GENETIKA: Neki ljudi se rode sa neprirodnim razmacima (dijastemama) između zuba koji sa godinama postaju sve veći i sve više se šire.

- NEPRAVILNI ZUBI: Nepravilini zubi i neujednaceni zagriz mogu uzrokovati abraziju ili potpunu istrošenost.
- See more at: http://www.sp-dentallab.hr/estetska-sto ... MiOvg.dpuf
Nelica14
Posts: 2
Joined: 10/09/2014 19:41

#33 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by Nelica14 »

Stomatoloska ordinacija Melident, doktor Zlatan.. Osoblje je i vise nego ljubazno, a usluge odlicne i cijene su mu ok. Sve preporuke :D
plivitCtotal
Posts: 1
Joined: 10/09/2014 19:51

#34 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by plivitCtotal »

zelim odgovoriti ovoj curi koja ima 23 god.i ne preporucam joj da stavlja aparatic ako je samo iz estetskih razloga...jer ja sam ga stavljala a samo mi je jedan doktor rekao da nemaju funciju ti aparatici jer ti sami korijen zuba ne mogu pomaci,znaci jedini ucinak od tog aparatica dobijes traumu svojih zuba...a sto kasnije rezultira bol....a po struci sam zubni tehnicar i radim porculanske krunice,ljuspice,empresse i cirkon navlake i kazem vam ljudi ne brusite svoje zube ni zasto na svijetu....
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#35 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by Pirija »

milica968 wrote::D BJEZITE OD BEGETE. JEDNA CIJENU KAZE NA POCETKU A NA KRAJU PLACAS DODATNE TROSKOVE. DRUGARICI JE NAPRAVIO KATASTROFA ZUBE KAO U KONJA. I ODMAH JOJ SE MESO POVUKLO SA NAVLAKE.
BILA SAM NA PREGLEDU KOD NJEG,ALI SAM SE (za razliku od drugarice) RASPITIVALA I ISPADE DA SVI BEGETINI PACIJENTI IMAJU ZUBE NA ISTI KALUP.
DR.NERIM ISLAMOVIC JE SUPER. PREZADOVOLJNA

ja kod Begete uradio prije 15 mozda i vise godina i jos nikakvih problema nije bilo....
kontam u svakom slucaju ponovo kod njega raditi navkale
smiling698
Posts: 1
Joined: 10/06/2014 19:07

#36 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by smiling698 »

Trebam pomoc i svaka pomoc i preporuka je dobro dosla. :-D
Imam problem sa jedinicom gornjom, naime ostali zubi su je pritisli i zivac je stradao. Vec sam radila unutrasnje izbjeljivanje i punjenje, ali nije se pokazalo kao neko rijesenje. Zub je poceo mjenjati boju. :sad:
Ne mogu da se odlucim sta da radim navlaku ili keramicku ljuskicu, moja doktorica preporucuje ljuskicu jer se samo jedan dio zuba brusi dok kod navlake bruse puno vise. Ja sam malo skepticna po pitanju ljuskice, bojim se da ne spadne hahahahaha A ja bi voljela dugotrajno rijesenje. :)
I ako neko ima preporuke ko dobro radi u Sarajevu jer mi je bitno da uradim kako treba, cijena i nije toliko bitna, naravno bolje ako je jeftinije ali ako ce me jeftinije kostati toga da ne urade dobro, ne isplati se rizikovati.
Zato mi je bitno ako iko ima dobro iskustvo, da me uputi. Gdje sta kako koliko? sve me interesuje. hahahaha :-D
Unaprijed hvala :D
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#37 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by Pirija »

ja sam poslije rata uradio jedan zub kod BEGETE i nikad nikakvih problema nisam imao
on ima ordinaciju u Cemalusi
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#38 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by Romeo 80 »

Želio bih uraditi navlaku na gornju šesticu. Radi se o tome da mi je ispala plomba i zub je skroz šupalj sada. Je li moguće uraditi navlaku na takav zub i koliko bi to otprilike koštao?! Je li neophodno brušenje susjednih zuba ili je moguće navlaku postaviti samo na već postojeći zub (koji je sad bez plombe). I naravno, koga bi preporučili za takav zahvat?
rio5
Posts: 134
Joined: 09/09/2014 14:34

#39 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by rio5 »

Bio danas kod zubara, Novodent u Tuzli. Radio dvije gornje jedinice. 200KM metal-keramicka navlaka, bezmetalna ili ti cirkonska 400KM. I sad me zanima, htio sam raditi bezmetalne, obje, medjutim ovaj jedan zub je dosta puta lijecen i vec poprimio crnu boju i zbog toga mi doktor nije htio raditi bezmetalne navlake jer bi se kroz njih vidio taj zub ispod kojeg bi oni izbrusili. Da li je moguce da nikad u zivotu necu moci raditi bolje navlake od metalnih ako kojim slucajem budem imao problema sa njima. Ljudi kaze da metalne navlake znaju iritirati zubno meso i da zna doci do povlacenja tog zubnog mesa pa to onda izgleda uzasno. I jos jedno pitanje, ima li ovdje neko sa metal-keramickim navlakama, kakva su iskustva, cuo sam da i boju vremenom promijeni i sta ja znam sta. Sve se nesto bojim da cu dati pare uzalud.
I da obeshrabrim sve one koji hoce da rade tako nesto a koji se mozda boje tolikog brusenja zuba, ljudi, nema nikakve brige. Dobio sam anesteziju i nakon 5 minuta je covjek poceo brusti zube. Kod mene su dosta visoke jedinice i moralo se dosta brusti ali ja nista osjetio nisam. NISTA. Mogao mi je oci pokopati ja ne bih osjetio. Zato pravac zubaru i rjesavajte to ako ste u mogucnosti. Ali naravno sa anestezijom. Inace bi plakao od bolova, to je sigurno.
Last edited by rio5 on 29/06/2015 23:44, edited 1 time in total.
rio5
Posts: 134
Joined: 09/09/2014 14:34

#40 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by rio5 »

Romeo 80 wrote:Želio bih uraditi navlaku na gornju šesticu. Radi se o tome da mi je ispala plomba i zub je skroz šupalj sada. Je li moguće uraditi navlaku na takav zub i koliko bi to otprilike koštao?! Je li neophodno brušenje susjednih zuba ili je moguće navlaku postaviti samo na već postojeći zub (koji je sad bez plombe). I naravno, koga bi preporučili za takav zahvat?
Moje misljenje da nema nikakvih problema ako ti je plomba ispala. Od tog zuba ti naprave stubic, naravno brusenjem i problem rijesen, Sto se tice boli, ne moras da brines. Zatrazi anesteziju, nakon 10 minuta doktor ti moze kravu ugurat u zub neces osjetit, vjeruj mi. Cijena zavisi od same navlake, imas skuplje i jeftinije, skuplje su naravno cirkonske iliti bezmetalno-keramicke navlake, jeftinije su metal-keramicke navlake. Doktor bi to trebao pogledati i onda ti on preporuci koje bi bilo dobro da uradis.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#41 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by irac300 »

rio5 wrote:Bio danas kod zubara, Novodent u Tuzli. Radio dvije gornje jedinice. 200KM metal-keramicka navlaka, bezmetalna ili ti cirkonska 400KM. I sad me zanima, htio sam raditi bezmatalne, obje, medjutim ovaj jedan zub je dosta puta lijecen i vec poprimio crnu boju i zbog toga mi doktor nije htio raditi bezmetalne navlake jer bi se kroz njih vidio taj zub ispod kojeg bi oni izbrusili. Da li je moguce da nikad u zivotu necu moci raditi bolje navlake od metalnih ako kojim slucajem budem imao problema sa njima. Ljudi kaze da metalne navlake znaju iritirati zubno meso i da zna doci do povlacenja tog zubnog mesa pa to onda izgleda uzasno. I jos jedno pitanje, ima li ovdje neko sa metal-keramickim navlakama, kakva su iskustva, cuo sam da i boju vremenom promijeni i sta ja znam sta. Sve se nesto bojim da cu dati pare uzalud.
I da obeshrabrim sve one koji hoce da rade tako nesto a koji se mozda boje tolikog brusenja zuba, ljudi, nema nikakve brige. Dobio sam anesteziju i nakon 5 minuta je covjek poceo brusti zube. Kod mene su dosta visoke jedinice i moralo se dosta brusti ali ja nista osjetio nisam. NISTA. Mogao mi je oci pokopati ja ne bih osjetio. Zato pravac zubaru i rjesavajte to ako ste u mogucnosti. Ali naravno sa anestezijom. Inace bi plakao od bolova, to je sigurno.
Imam ja, već devet godina, radio u Tuzli kod dr. Muradbegovića. Nikakve promjene nisam primjetio, al' ono, apsolutno nikakve. Nema promjene boja, ili nešto slično, kako su stavljene takve su i dan danas, evo deveta godina. Što se tiče iritacije desnih, ni to nisam doživio, jbg, možda je do mene, jer ja stvarno nisam osjetljiv što se toga tiče i nikada nemam problema nakon odlaska kod stomatologa. :D
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#42 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by didgeridoo »

rio5 wrote: I sad me zanima, htio sam raditi bezmatalne, obje, medjutim ovaj jedan zub je dosta puta lijecen i vec poprimio crnu boju i zbog toga mi doktor nije htio raditi bezmetalne navlake jer bi se kroz njih vidio taj zub ispod kojeg bi oni izbrusili.
druze u sarajevu kod pirovica je cirkon keramika 250KM po zubu...gore vas deru i to dobro
metal keramika je cini mi se 150KM...

a ovo quotano je laz da ne moze biti veca... osnova (metal ili cirkonij) ide na korijen zuba a onda preko osnove je keramika...
taman da ti je korijen crn kao katran ne moze se vidjeti kroz cirkonij ili metal...s druge strane stomatolog moze takav korijen pripremiti i malo izbjeliti smjesom za plombe tako da to nije ama bas nikakav problem...to tebe veslaju pa vidi ti kod drugih sta i kako...
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#43 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by miki27A »

Ne metal-keramicke na prednje zube!
Uzmi cirkonijsku jer samo s bezmetalnim ces siguran biti da neces imati onaj crni rub oko gingive zuba/navlake. (Veoma je tesko naci dobrog tehnicara koji zna kako da rub napravi da metal nikad nema kontakta sa gingivom, pa zato cesto vidis ljude sa tim rubom oko krune/navlake)
Ako taj zubar nije siguran trazi drugog koji zna posao. Zub kad se zbrusi (i onaj koji je imao plombu ) se onda nadogradi kompozitnim materijalom; ako je potrebno da bi se napravio "stubic" sto drugi forumas rece. Tako da nema logike to da ce prosijavati ista kroz krunicu. Sa metal/keramickom hoce, sa bezmetalnom, ili porcelan/circonijum (ne znam sta tacno koristi) sigurno nece.
rio5
Posts: 134
Joined: 09/09/2014 14:34

#44 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by rio5 »

didgeridoo wrote: a ovo quotano je laz da ne moze biti veca... osnova (metal ili cirkonij) ide na korijen zuba a onda preko osnove je keramika...
taman da ti je korijen crn kao katran ne moze se vidjeti kroz cirkonij ili metal...s druge strane stomatolog moze takav korijen pripremiti i malo izbjeliti smjesom za plombe tako da to nije ama bas nikakav problem...to tebe veslaju pa vidi ti kod drugih sta i kako...
Moze bit. Zapravo sumnjivo mi to. Prije tri godine kad sam htio te jedinice radit rekli su mi u jednoj drugoj ordinaciji da bi porculanska navlaka bila idealna. Medjutim, tad se nije moglo skupit 350KM po zubu tako da sam tek ove sedmice odlucio opet probat te zube sredit. I odem ti ja u tu ordinaciju gdje su mi to rekli, tuzlaci ce znat, kod snezane, ali brate mili tamo ne mozes doci na red, nema sanse. Cak sam na sami pregled zuba trebao 3 sata cekati. I odem onda u novodent u Tuzli. Oni mi prime odmah jer sam ogranicen sa vremenom i tako mi doktor danas veli-ne moze mi radit porculanske navlake iz navedenih razloga. Ali nema veze, ako ce ove metal-keramicke biti dobre kao kod ovog korisnika iznad sto me quotao-super, platim duplo manje a estetski je nadam se skoro pa isto. Vidjecemo. U srijedu su vec gotove dvije metal-keramicke navlake i idem to staviti. Sad je ipak kasno covjeku reci da ja ne bi ove nego one, pod svaku cijenu. Ne moze to bit tako brzo gotovo.


Sto se tice cijene u Sarajevu i ovdje-tako je kako je. Bio sam u tri ordinacije u TZ i bezmetalne krunice kostaju izmedju 300 i 400. Ovi kod kojih je cijena 400, tu je kao sve uracunato, dok recimo kod ove snezane je 350 ali ti naplacuje 30KM po privremenoj navlaci. Hahahaha. Komedija.
rio5
Posts: 134
Joined: 09/09/2014 14:34

#45 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by rio5 »

miki27A wrote:Ne metal-keramicke na prednje zube!
Uzmi cirkonijsku jer samo s bezmetalnim ces siguran biti da neces imati onaj crni rub oko gingive zuba/navlake. (Veoma je tesko naci dobrog tehnicara koji zna kako da rub napravi da metal nikad nema kontakta sa gingivom, pa zato cesto vidis ljude sa tim rubom oko krune/navlake)
Ako taj zubar nije siguran trazi drugog koji zna posao. Zub kad se zbrusi (i onaj koji je imao plombu ) se onda nadogradi kompozitnim materijalom; ako je potrebno da bi se napravio "stubic" sto drugi forumas rece. Tako da nema logike to da ce prosijavati ista kroz krunicu. Sa metal/keramickom hoce, sa bezmetalnom, ili porcelan/circonijum (ne znam sta tacno koristi) sigurno nece.

Ali znas sta ne kontam? Ove bezmetalne navlake odnosno cirkon keramicke navlake su skuplje i konto sam da ce mi ovaj doktor to po svaku cijenu uradit jer mu je stalo da sto vise kesa uzme, kontas, kostaju duplo vise, ali svejedno mi je rekao da bi bilo bolje po mom stanju u ustima(navedeno gore)da radim metal-keramicke. Opet kazem, vidjecemo u srijedu na sta ce to licit. Nije da nemam brigu, cekam 23 godine na lijep osmijeh :zjev:
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#46 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by gilla »

Nema sanse da je cirkonijum 250 pogotovo kod Pirovica.
Sto se tice Sarajeva gdje god sam obisao( ironicno nisam bio kod Pirovica) cijena je 400-600.

Prijatelju to ti je jedino rekao ako ti ostali zubi nisu u bas kakvom stanju. Znaci ako si pri param mozes uraditi sto sam i ja, popravis i izbjelis ostale i onda puknes cirkonijum na kritične.

NEMA ŠANSE da se vidi zub ispod navlake, bilo koje. Ja sam uradio ovo sto i ti planiras, s tim sto sam ja imao od ranije keramicku navlaku na kecu, skinuo i stavio cirkonijum, isto uradio sa dvicom. Oba zuba su prethodno lijecena( 1 bio pocrnio prethodno), vise zalijepljeni i u nekakvom stanju samo sto ne puknu. ( btw sve to mogu zahvaliti nekada kao dijete strucnjacima na kosevu).

Anyway dao da izbruse ova 2, do desni, stavljena 2 "kolcica", 2 cirkonijuma. Cirkon je bio 350 na nekakvoj akciji.

I vjeruj mi ogromna je razlika izmedju keramike i cirkonijuma. Nemoj slusati bilo cije price.
rio5
Posts: 134
Joined: 09/09/2014 14:34

#47 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by rio5 »

Danas bio opet kod zubara i radio cementiranje navlaka. Proslo sve u najboljem redu. Metal-keramičke krunice su u pitanju na dvije jedinice. Izgleda sasvim ok, treba čovjek biti realan. Zadovoljan sam pa cemo vidjeti. Cim bude problema s ovima onda nema druge nego stavit cirkonske, a dotad smijanje na najjače. Konačno. :mrgreen:
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#48 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by didgeridoo »

gilla wrote:Nema sanse da je cirkonijum 250 pogotovo kod Pirovica.
Sto se tice Sarajeva gdje god sam obisao( ironicno nisam bio kod Pirovica) cijena je 400-600.

Prijatelju to ti je jedino rekao ako ti ostali zubi nisu u bas kakvom stanju. Znaci ako si pri param mozes uraditi sto sam i ja, popravis i izbjelis ostale i onda puknes cirkonijum na kritične.

NEMA ŠANSE da se vidi zub ispod navlake, bilo koje. Ja sam uradio ovo sto i ti planiras, s tim sto sam ja imao od ranije keramicku navlaku na kecu, skinuo i stavio cirkonijum, isto uradio sa dvicom. Oba zuba su prethodno lijecena( 1 bio pocrnio prethodno), vise zalijepljeni i u nekakvom stanju samo sto ne puknu. ( btw sve to mogu zahvaliti nekada kao dijete strucnjacima na kosevu).

Anyway dao da izbruse ova 2, do desni, stavljena 2 "kolcica", 2 cirkonijuma. Cirkon je bio 350 na nekakvoj akciji.

I vjeruj mi ogromna je razlika izmedju keramike i cirkonijuma. Nemoj slusati bilo cije price.

najbolji su ovakvi koji nesto tvrde a simptomaticno i ironicno nisu provjerili svoje tvrdnje... cirkon kod pirovica je 250 KM
ne postoji razlika izmedju keramike i cirkonijuma jer oni idu zajedno (cirkonij osnova keramika preko) vec razlika izmedju metal keramike i cirkonij keramike
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#49 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by cassius »

rio5 wrote:Danas bio opet kod zubara i radio cementiranje navlaka. Proslo sve u najboljem redu. Metal-keramičke krunice su u pitanju na dvije jedinice. Izgleda sasvim ok, treba čovjek biti realan. Zadovoljan sam pa cemo vidjeti. Cim bude problema s ovima onda nema druge nego stavit cirkonske, a dotad smijanje na najjače. Konačno. :mrgreen:

Koji je proces radenja te krunice i jel boli ? :D i ja moram u novodentu uradi na jednom zubu krunicu. I to bas mi je preporucena metal-keramicka isto
rio5
Posts: 134
Joined: 09/09/2014 14:34

#50 Re: PORUCLANSKE NAVLAKE

Post by rio5 »

proces je da ti daju jednu ili mozda i dvije injekcije u desne i da vise nista ne osjetis sljedeca tri sata. Meni su dvije velike jedinice izbrusili do kraja skoro, igrali se sa zubima tako rec i nisam osjetio da mi ih je dotako.
kad zavrse brusenje stavljaju ti momentalne navlake i njih nosis par dana, kroz par dana dolazis kod njih i oni ti vade te navlake i stavljaju nove navlake koje su original kao i tvoji prijasnji zubi
dakle, niti brusenje niti mijenjanje navlaka ne boli NISTA. Ako imas pare uradi to sto prije i neces se pokajati. Ja ih imam vec godinu dana i mogu reci da sam prezadovoljan.
Post Reply