Popravka retrovizora

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#1 Popravka retrovizora

Post by beco »

Dosta cudna situacija desila mi se neki dan. Bio sam vani u gradu i parkirao na parkingu preko puta suda, radi se o ogradenom parkingu. Radnja se desava od 20-22h. Po polasku sa parkinga u 22h primjecujem da mi je neko razbio staklo od desnog retrovizora tacno se vidi da je neko nekim ostrim predmetom razbio staklo, dok je ostatak retrovizora ostao nedodirnut. Preko razbijenog stakla naljepljena reklama sa podacima nekog majstora sto popravlja retrovizore. Dodem kuci pokazem ocu a on sutra naljepnicu odnese u policiju, normala nista od toga nije bilo, Sada citava situacija mi je bizarna, ali eto tako stvari stoje, meni je sada bitno da promjenim staklo retrovizora.

P.S. Radi se o Renault Cliu III
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#2 Re: Popravka retrovizora

Post by Jeff Bingham »

Po otpadima nece da prodaju samo staklo, nego citav retrovizor. A kod ovlastenog ce te staklo doci skuplje nego citav retrovizor na otpadu. Otidji kod staklara nekog, izrezace ti pa zalijepi sintelanom. Ako dobro izreze, neces primjetiti razliku, a platices 10km.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#3 Re: Popravka retrovizora

Post by motorola01 »

Jeff Bingham wrote:Po otpadima nece da prodaju samo staklo, nego citav retrovizor. A kod ovlastenog ce te staklo doci skuplje nego citav retrovizor na otpadu. Otidji kod staklara nekog, izrezace ti pa zalijepi sintelanom. Ako dobro izreze, neces primjetiti razliku, a platices 10km.
Jest ako nije sa grijanjem..Ako je sa grijanjem,onda mora kod ovlastenog jer ce tesko takav na otpadu naci...A samo staklo kod ovlastenog je nekih 80-90KM..
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#4 Re: Popravka retrovizora

Post by beco »

Nema grijanja :D
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#5 Re: Popravka retrovizora

Post by plucna mahramica »

Joj tebe... covjek ti lijepo ostavio kontakt. Fino odes i pitas ga: 'sto si mi razbio retrovizor?'
Naravno, prije toga se raspitas koje je njegovo auto i kupis sebi razbijac stakla u obi-ju :)
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#6 Re: Popravka retrovizora

Post by motorola01 »

beco wrote:Nema grijanja :D
Tvoja sreca :) ..Kod mene je bilo sa grijanjem i kesa se morala otvoriti...
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#7 Re: Popravka retrovizora

Post by beco »

plucna mahramica wrote:Joj tebe... covjek ti lijepo ostavio kontakt. Fino odes i pitas ga: 'sto si mi razbio retrovizor?'
Naravno, prije toga se raspitas koje je njegovo auto i kupis sebi razbijac stakla u obi-ju :)
Ja ako je spreman na ovako nesto na sta je jos spreman :?
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#8 Re: Popravka retrovizora

Post by plucna mahramica »

Pa ste te briga, kao da ce znati da si mu ti razbio... Nisam mislio bukvalno da ga pitas, nego da mu vratis istom mjerom. A kada si vec tu, probusis mu i gumu... :D
Plus, kupi neku fora naljepnicu da i ti njemu ostavis poklon :D
Uostalom, postavi ovdje podatke, da znamo kome da ne idemo kada zatreba retrovizor.
User avatar
mahalaš
Posts: 364
Joined: 27/05/2010 19:51

#9 Re: Popravka retrovizora

Post by mahalaš »

Imas na Trgu u Hrasnom, mislim da se radnja zove Suljevic. Urade ti ljudi za 15 minuta sve, mene je izaslo 10KM...
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#10 Re: Popravka retrovizora

Post by beco »

plucna mahramica wrote:Pa ste te briga, kao da ce znati da si mu ti razbio... Nisam mislio bukvalno da ga pitas, nego da mu vratis istom mjerom. A kada si vec tu, probusis mu i gumu... :D
Plus, kupi neku fora naljepnicu da i ti njemu ostavis poklon :D
Uostalom, postavi ovdje podatke, da znamo kome da ne idemo kada zatreba retrovizor.
Jarane de mi opise koje auto vozis i gdje parkiras tako nesto ha :D
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#11 Re: Popravka retrovizora

Post by shlauf »

beco wrote:Dosta cudna situacija desila mi se neki dan. Bio sam vani u gradu i parkirao na parkingu preko puta suda, radi se o ogradenom parkingu. Radnja se desava od 20-22h. Po polasku sa parkinga u 22h primjecujem da mi je neko razbio staklo od desnog retrovizora tacno se vidi da je neko nekim ostrim predmetom razbio staklo, dok je ostatak retrovizora ostao nedodirnut. Preko razbijenog stakla naljepljena reklama sa podacima nekog majstora sto popravlja retrovizore. Dodem kuci pokazem ocu a on sutra naljepnicu odnese u policiju, normala nista od toga nije bilo, Sada citava situacija mi je bizarna, ali eto tako stvari stoje, meni je sada bitno da promjenim staklo retrovizora.

P.S. Radi se o Renault Cliu III
Razbij mu izlog na radnji. :mrgreen:

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#12 Re: Popravka retrovizora

Post by plucna mahramica »

beco wrote:
plucna mahramica wrote:Pa ste te briga, kao da ce znati da si mu ti razbio... Nisam mislio bukvalno da ga pitas, nego da mu vratis istom mjerom. A kada si vec tu, probusis mu i gumu... :D
Plus, kupi neku fora naljepnicu da i ti njemu ostavis poklon :D
Uostalom, postavi ovdje podatke, da znamo kome da ne idemo kada zatreba retrovizor.
Jarane de mi opise koje auto vozis i gdje parkiras tako nesto ha :D
E stvarno... ma zaboravi, cim ti pitas takva pitanja... :D :D
Pa neces njega pitati, ima komsija, ima da ga npr nazoves i pitas sta sve radi i onda saznas da radi i neko staklo gdje bi trebalo doci na lice mjesta. Kazes mu neku adresu, on dodje, nazove te, ti vidis sta vozi (zapises registraciju) i kazes da ti je nesto iskrslo. Onda odes do njegove radnje i u prolazu bocnes retrovizor.
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#13 Re: Popravka retrovizora

Post by beco »

Zajeb.... pa nisam bukvalac :D
Ali svidam mi se manuel :D
User avatar
vanda
Posts: 220
Joined: 17/04/2010 22:35

#14 Re: Popravka retrovizora

Post by vanda »

U Avazu pun oglas likova sto prave stakla od retrovizora. Ja sam svoj slucajno razbio i nasao jednog u oglasu (Dobrinja) i platio 5/10 KM, ne sjecam se... Nema mi razlike majke mi, stoga, toplo ti preporucujem to :)
Post Reply