Popis stanovnistva - nestao u zoni sumraka?!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
emi_eft

Popis stanovnistva - nestao u zoni sumraka?!

Post by emi_eft » 27/12/2015 12:02

Ima li vas upucenih, zasto evo skoro 3 godine nema rezultata, rekli su da ce biti gotovo u roku od 3 mjeseca (to je bio rok iznosenja rezultata) i niko nista, niti narod pita, niti statisticki centri obavjestavaju. Da li je iko od mudatih novinara ikad smogao snage i hrabrosti da uopste pita???

GeeTnT

Re: Popis stanovnistva - nestao u zoni sumraka?!

Post by GeeTnT » 27/12/2015 12:19

emi_eft wrote:Ima li vas upucenih, zasto evo skoro 3 godine nema rezultata, rekli su da ce biti gotovo u roku od 3 mjeseca (to je bio rok iznosenja rezultata) i niko nista, niti narod pita, niti statisticki centri obavjestavaju. Da li je iko od mudatih novinara ikad smogao snage i hrabrosti da uopste pita???

...ih ti sad nasao da to pitas, a zaboravljas da je sad aktuelno pisanje o "bradatim" spodobama...o Baji i malom i velikom kreditu...

Nisi u trendu... :sad:

gospodja profiterka

Post by gospodja profiterka » 27/12/2015 12:23

Odlaganje objave rezultata popisa je objašnjeno mali milion puta, naročito na ovom forumu. Nema razloga za zabrinutost, konstitutivci će prije ili kasnije doznati koliko ih ima, bez panike.

GeeTnT

Post by GeeTnT » 27/12/2015 12:53

gospodja profiterka wrote:Odlaganje objave rezultata popisa je objašnjeno mali milion puta, naročito na ovom forumu. Nema razloga za zabrinutost, konstitutivci će prije ili kasnije doznati koliko ih ima, bez panike.

Meni kao strancu je jako stalo da saznam koliko ima konstutivaca, koliko dzedaja/ki, koliko...vehabija/ki.....

Black swan

Post by Black swan » 27/12/2015 15:43

ja sam konto da ce se saznatzi i koliko je kuca zapaljeno koliko pogodjeno
koliko je poginulo vojnika koliko civila
koliko djece koliko baba
ko je pobjegao
koliko je u dijaspori
koliko se vratilo

ono nista od toga
me nisu pitali

stoga me plaho i ne zanimaju rezultati

Ajatolah_

Post by Ajatolah_ » 27/12/2015 15:55

Svakako se masovno lagalo na popisu, tako da je to malo relevantnije od procjena.

emi_eft

Post by emi_eft » 27/12/2015 16:26

GeeTnT wrote:
emi_eft wrote:Ima li vas upucenih, zasto evo skoro 3 godine nema rezultata, rekli su da ce biti gotovo u roku od 3 mjeseca (to je bio rok iznosenja rezultata) i niko nista, niti narod pita, niti statisticki centri obavjestavaju. Da li je iko od mudatih novinara ikad smogao snage i hrabrosti da uopste pita???

...ih ti sad nasao da to pitas, a zaboravljas da je sad aktuelno pisanje o "bradatim" spodobama...o Baji i malom i velikom kreditu...

Nisi u trendu... :sad:

ne tezim ka tome :D

emi_eft

Post by emi_eft » 27/12/2015 16:27

gospodja profiterka wrote:Odlaganje objave rezultata popisa je objašnjeno mali milion puta, naročito na ovom forumu. Nema razloga za zabrinutost, konstitutivci će prije ili kasnije doznati koliko ih ima, bez panike.

Osudjivati i etiketirati druge kad en znas razlog pitanja je ne samo neinteligentno vec i oholo.

gospodja profiterka

Post by gospodja profiterka » 27/12/2015 16:30

emi_eft wrote:

Osudjivati i etiketirati druge kad en znas razlog pitanja je ne samo neinteligentno vec i oholo.

Ma hajde... A razlog pitanja je potreba da doznaš kakav je profil visokog obrazovanja u BiH kako bi donijela odluku o ulaganju u razvoj robotike u Ze-Do kantonu?

emi_eft

Post by emi_eft » 27/12/2015 16:30

Iza Horizonta wrote:ja sve nešto kontam koja je fora u ovom popisu stanovništva kad skontah dobri bošnjo hoće potvrdi da je on glavni baja :lol: više nas je i jači smo, nek me neko demantira?

Opet oholost i osudjivanje - ja sam iz reda Ostalih ako te zanima i pitam da li su nadredjene institucije negdje podnijele narodu racun i objasnile zasto kasne rezultati ili ignorisu narod i ne smatraju da je taj isti narod i zasluzio odgovor. Pokrecem nesto i bitni su mi ovi podaci jer za razliku od vecine ovdje , ne palamudim previse vec nesto radim, ali ocito je previse ocekivati od klix palamudaca da ako ne znaju odgovor promijene temu, i ako ga znaju da prenesu.

gospodja profiterka

Post by gospodja profiterka » 27/12/2015 16:32

emi_eft wrote:
Iza Horizonta wrote:ja sve nešto kontam koja je fora u ovom popisu stanovništva kad skontah dobri bošnjo hoće potvrdi da je on glavni baja :lol: više nas je i jači smo, nek me neko demantira?

Opet oholost i osudjivanje - ja sam iz reda Ostalih ako te zanima i pitam da li su nadredjene institucije negdje podnijele narodu racun i objasnile zasto kasne rezultati ili ignorisu narod i ne smatraju da je taj isti narod i zasluzio odgovor. Pokrecem nesto i bitni su mi ovi podaci jer za razliku od vecine ovdje , ne palamudim previse vec nesto radim, ali ocito je previse ocekivati od klix palamudaca da ako ne znaju odgovor promijene temu, i ako ga znaju da prenesu.

Neko ko nije "klix palamudac" zna gdje će potražiti odgovor na pitanje postavljeno u uvodnom postu, iako je na to pitanje bezbroj puta odgovoreno i taj isti "narod" je dobio odgovor.

emi_eft

Post by emi_eft » 27/12/2015 16:34

gospodja profiterka wrote:
emi_eft wrote:

Ma hajde... A razlog pitanja je potreba da doznaš kakav je profil visokog obrazovanja u BiH kako bi donijela odluku o ulaganju u razvoj robotike u Ze-Do kantonu?

Kao prvo ljudima na tvom nivou nemam uopste razlog da se pravdam. Kao drugo, ovo pisem ukoliko neko ko ima relevantne informacije ili zelju za radom uleti na ovu temu, ne radi tebe - kao sto i pitanje dovoljno inteligentnoj osobi moze samo reci radi se o transparentnosti institucija, ignorisanju gradjana i nedostatak bilo kakve odgovornosti prema gradjanima te nepostovanje rokova. Takodjer se radi i o spekulacijama koje uticu na borbu za ljudska prava. Visa matematika za tebe uglavnom

emi_eft

Post by emi_eft » 27/12/2015 16:35

I ponavljam, posto sam na forumu jednom u par sedmica i search mi nije nasao relevantnu temu, rado primam savjet od palamudaca a i ostalih i link za relevantnu temu

emi_eft

Post by emi_eft » 27/12/2015 16:39

Black swan wrote:ja sam konto da ce se saznatzi i koliko je kuca zapaljeno koliko pogodjeno
koliko je poginulo vojnika koliko civila
koliko djece koliko baba
ko je pobjegao
koliko je u dijaspori
koliko se vratilo

ono nista od toga
me nisu pitali

stoga me plaho i ne zanimaju rezultati

Mene rezultati takodjer ne zanimaju previse, vise me zanima metodologija pri prikupljanju informacija, sto kazes pitanja koja su postavljana (ko je odlucivao da upravo ta pitanja budu postavljena) te odgovornost tj nedpstatak iste prema gradjanima BiH pri (ne)urucivanju rezultata, tj nedostatak transparentnosti. Sami rezultati bi takodjer trebali da se pojave kako bi se spekulacije zaustavile, a tim i neki procesi obustavili, ili poceli. Ali shvatam sta zelis reci

Sarajmen

Post by Sarajmen » 27/12/2015 16:40

Jednog od konstitutivnih naroda nema ni 10%, i to je realnost koja stvara određene probleme i... između ostalog objavu takvih rezutata.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 27/12/2015 16:42

emi_eft wrote:I ponavljam, posto sam na forumu jednom u par sedmica i search mi nije nasao relevantnu temu, rado primam savjet od palamudaca a i ostalih i link za relevantnu temu

Pitaj Dodika odnosno aktuelni režim u eReSu. :oops: Dok nije bilo popisa prijetio je da će eReS samostalno organizovati popis, sada kada je jasno da rezultati nisu baš onako kako se očekivalo traže dlaku u jajetu da se određene kategorije stanovništva (uglavnom Bošnjaka) izbace sa popisa kao stanovništvo prisutno u BiH.

Sarajmen wrote:Jednog od konstitutivnih naroda nema ni 10%, i to je realnost koja stvara određene probleme i... između ostalog objavu takvih rezutata.

Ne bih se ja složio da je ovo razlog, najmanje ne glavni.

Lug

Post by Lug » 27/12/2015 17:49

problem je veliki broj bosnjaka u manjem entitetu, ..a oni ratovali, ubijali i protjerivali da ne bude tako.. eto zasto!

pravo pitanje je sta rade bosnjacki lideri po tom pitanju :roll:

njihov odgovor je uvijek, ne da Dodik.. :D

prog321

Post by prog321 » 27/12/2015 17:51

Popis je pokazao da je broj Hrvata manji od broja ministarstava koje drže :-D
A da je Bošnjaka između 52 -54%. Što ne odgovara Srbima.
Tako da dvije od tri strane ne žele ove rezultate i pokušavaju pod svaku cijenu da broj Bošnjaka smanje.
Zato nema pomaka.

jao_situacije

Post by jao_situacije » 27/12/2015 17:57

svašta tu ima, od dijaspore do pisija do mađorizacije do ustavnih reformi u pederaciji i određivanja torova
samo je pitanje kome najviše smeta objavljivanje mađoriziranim, genocidašima u pisiju ili onima koji crtaju karte za ustavne reforme pederacije

House

Post by House » 27/12/2015 17:58

pitaj bosanske srbe zašto nema rezultata popisa :wink:

exliberal-ex

Post by exliberal-ex » 27/12/2015 18:07

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
emi_eft wrote:I ponavljam, posto sam na forumu jednom u par sedmica i search mi nije nasao relevantnu temu, rado primam savjet od palamudaca a i ostalih i link za relevantnu temu

Pitaj Dodika odnosno aktuelni režim u eReSu. :oops: Dok nije bilo popisa prijetio je da će eReS samostalno organizovati popis, sada kada je jasno da rezultati nisu baš onako kako se očekivalo traže dlaku u jajetu da se određene kategorije stanovništva (uglavnom Bošnjaka) izbace sa popisa kao stanovništvo prisutno u BiH.

Sarajmen wrote:Jednog od konstitutivnih naroda nema ni 10%, i to je realnost koja stvara određene probleme i... između ostalog objavu takvih rezutata.

Ne bih se ja složio da je ovo razlog, najmanje ne glavni.

da je tako onda bi bosnjaci i hrvati trazili da se objavi...neodgovara nikome zato se i svi prave budale...

prog321

Post by prog321 » 27/12/2015 18:09

Čuj ne odgovara nikome?
Navedi jedan razlog zašto Bošnjacima ne ogovara? ?

Dr Arsla

Post by Dr Arsla » 27/12/2015 18:12

Nema potrebe ni objavljivati kad će uskoro biti novi popis stanovništva :D

jao_situacije

Post by jao_situacije » 27/12/2015 18:14

prog321 wrote:Čuj ne odgovara nikome?
Navedi jedan razlog zašto Bošnjacima ne ogovara? ?

zbog ustavnih reformi

karanana

Post by karanana » 27/12/2015 18:18

kakve veze ima, cak i da hrvata ima ispod 10%? gdje pise da gube konstituivnost sa 9%, 5%, 2%, 0,5%....? isto ko sto nema nikakve veze sto bi bosnjaka bilo 51%.

naravno da rs-ovcima ne odgovara sto je 400 hiljada ljudi doslo iz dijaspore i popisalo se kao stanovnici u tom entitetu.
ali, realno gledajuci, ti ljudi i ne bi trebali biti popisani kao stalni stanovnici tog entiteta. potpuno "prljaju" podatke.
popis je ionako karina bio. pitanja, osim mozda o pismenosti koliko se sjecam, uopste nisu relevantna niti otkrivaju dublju demografsku sliku stanovnistva.

Post Reply