Ponuda sadrzaja iz kulture, Oktobar 2006

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Post Reply
ne-dam-na-sebe
Posts: 75
Joined: 07/07/2006 15:36

Ponuda sadrzaja iz kulture, Oktobar 2006

Post by ne-dam-na-sebe » 09/10/2006 11:51

POZORIŠTA / THEATRES
NARODNO POZORIŠTE / THE NATIONAL THEATER
Obala Kulina Bana 9, Tel: 221 682
07. 10. (Premijera / Premiere) 20:00h
08. / 09. / 10. 10. 20:00h
PRVI PUT S OCEM NA IZBORE
Autor / Author: Abdulah Sidran
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Uloge / Cast: I. Bajrović, N. Mahmutović, N. Đurevska, J. Pejaković, M. Kurić, A. Hasković, E.
Sijamija, M. Grbić, R. Ljutović, M. Drmač, M. Pavlović, V. Jokanović, S. Marković, S. Pepeljak,
S. Vidak, T. Nikšić, N. Omerbašić, I. Mulamuhić, M. Hadžović, M. Omaljev, S. Mi-lavić, B. Ler,
J. Pašić, D. Kustura, L. Stanišić
11. 10. 20:00h
LEGENDA O ALIPAŠI
/ LEGEND OF ALI PASHA
Autor / Author: Enver Čolaković
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Uloge / Cast: A. Hasković, M. Musliović, J. Pejaković, M. Pavlović, M. Drmać, V. Jo-kanović, N.
Đurevska, M. Kurić, E. Sijamija, R. Ljutović, E. Muftić, S. Vidak, N. Đenisijević
12. 10. 20:00h
LES SYLPHIDES
Autor / Author: Frédéric Chopin
Balet u jednom činu
Ludvig Minkus
PAQUITA
Dio iz baleta
Koreografija: Ljubov Kunakova
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović
13. 10. 20:00h
SIMFONIJSKI ORKESTAR GÖTEBORG / Göteborg Symphony Orchestra
Organizator / Organizer: Sarajevo art / Sarajevo Arts Agency
28. 10. 20:00h
ŠIŠMIŠ / THE BAT
Autor / Author: Johann Strauss
opereta
Režija / Directed by: Vlado Štefančić
Dirigent / Conductor: Darjana Blaće
KAMERNI TEATAR '55 / CHAMBER THEATER '55
M. Tita 56/II. Tel: 216 873
05. 10. (Premijera / Premiere) 20:00h
06. / 16. 10. 20:00h
ENIGMATSKE VARIJACIJE / ENIGMA VARATIONS
Autor / Author: Eric Emmanuel Schmitt
Režija / Directed by: Violeta Džoleva
Igraju / Cast: Miodrag Trifunov, Dragan Marinković
13. 10. 20:00h
SRETNA NOVA 1994!
GOSTOVANJE: MOSTARSKI TEATAR MLADIH
Autor / Author: Topčić
Režija / Directed by: Rahim Burhan
Uloge / Cast: Toni Pehar, Sunčica Todić i drugi
17. / 24. 10. 20:00h
ČETVRTA SESTRA / THE FOURTH SISTER
Autor / Author: Janusz Glowacki
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Uloge / Cast: T. Šojić, Z. Marjanović, S. Bambur, M. Trifunov, J. Diklić, S. Alihodžić, D.
Jovičić, M. Tuka, Ž. Marolt, R. Čolović, E. Bravo, A. Ukaj, B. Trišić
28. / 31. 10. 20:00h
ŽENSKI TURBOFOLK BEND / WOMEN FOLK BAND
Autor / Author: Žan Anuj
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Uloge / Cast: N. Đurevska, G. Boban, Ž. Marolt, J. Ornela Bery, M. Muftić, S. Šetić, M. Ovčina,
R. Čović
POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799
01. 10. 11:00h
KEKEC
Autor / Author: Josip Vandot Vojmil
Rabadan
Režija / Directed by: Safet Hadžimehanović
06. / 31. 10. 20:00h
DJECA SA CNNa
/ CHILDREN AT CNN
Autor / Author: Amir Bukvić
Režija / Directed by: Aida Bukvić
08. 10. 11:00h
BAJKA O SARAJEVU / FAIRYTALE
OF SARAJEVO
Autor / Author: Goran Simić
Režija / Directed by: Marko Kovačević
Uloge / Cast: S. Bejtović, S. Ahmetašević, A. Merunka,
D. Buka, S. Hadžimehanović, M. Tanović
12. 10. (Premijera / Premiere) 20:00h
15. / 22. 10. 11:00h
HRABRI ZEČIĆ UPLAŠIĆ
Autor / Author: Drago Buka
Režija / Directed by: Drago Buka
17. 10. 20:00h
BAŠESKIJA, SAN O SARAJEVU /
BAŠESKIJA, A DREAM OF SARAJEVO
Autor / Author: Darko Lukić
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Uloge / Cast: N. Tulić, S. Bejtović. A. Aljović, M. Tanović,
S. Ahmetašović, H. Mušić, A. Begović, D. Buka
29. 10. 11:00h
ZALJUBLJENI KROKODIL / CROCODILE IN LOVE
Autor / Author: Daniela Kulot
Režija / Directed by: Drago Buka
Uloge / Cast: A. Frljučkić, A. Merunka, E. Ahetović
SARTR – SARAJEVSKI RATNI TEATAR / SARAJEVO WAR THEATER
Direkcija: Dalmatinska 2/III, Tel.: 664 070
Scena CDA


ne-dam-na-sebe
Posts: 75
Joined: 07/07/2006 15:36

Post by ne-dam-na-sebe » 09/10/2006 11:52

KONCERTI / CONCERTS
JU“SARAJEVO ART“ / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel: 207 929 / Fax: 207 972
http://www.sarajevoarts.ba
13.10. 20:00h
SIMFONIJSKI ORKESTAR GÖTEBORG (Švedska) /
GOTHENBURG SYMPHONY ORCHESTRA (Sweden)
Solista / soloist: Martin Frost, basset klarinet / Bassett Clarinet
Dirigent / Conductor: Mario Venzago
Narodno pozorište / National Theatre
28. 10. – 04. 11.
SEDMICA KULTURE EGIPTA U SARAJEVU /
WEEK OF EGYPTIAN CULTURE IN SARAJEVO
28. 10. 19:00h
Otvaranje Manifestacije i likovne izložbe savremenih egipatskih umjetnika /
Manifestation opening ceremony with the exhibition of contemporary Egyptian artists
Umjetnička galerija BiH / Art gallery of B&H
29. 10. 18:30h
Folklorni ansambl / Folk Ensemble «Alšakrija»
Bosanski kulturni centar / Bosnian Cultural Centre
30. 10. 19:00h
Kvintet arapske muzike / Arabic music quintet
Bošnjački institut / Bosniak Institute
31. 10. 19:00h
Folklorni ansambl „Alšakrija“
Centar za kulturu „Vogošća“ / Cultural Centre „Vogošća“
01.11 18:00h
Književno veče / Literary evening
Muhamed Muhamed ElŠehavija
Muhamed Jusuf ElKaida
Bošnjački institut / Bosniak Institute
JU „Sarajevo art“ najavljuje / SARAJEVO ARTS AGENCY announces:
02.06.
11.
1. MEĐUNARODNO TAKMIČENJE KLASIČNE HARMONIKE «SARAJEVO 2006»
1 st INTERNATIONAL CLASSICAL ACCORDION COMPETITION „SARAJEVO 2006“
Koncert / Concert
26. 11.
DEUTSCHES SINFONIE ORCHESTER BERLIN
Narodno pozorište / National Theatre
MUZIČKA AKADEMIJA SARAJEVO / SARAJEVO MUSIC ACADEMY
Josipa Štadlera br. 1/II, Tel: 200 299
04. 10. 20:00h
PRE ART / SONEMUS KONCERT
Matthias Arter oboa, engleski rog
Vladimir Blagojević bajan
Julia Gubaidulina klavir
Davor Maraus udaraljke
Boris Previšić flauta, altflauta,
pikolo
Vedran Tuce klarinet, basklarinet
Stephan Wirth klavir

ne-dam-na-sebe
Posts: 75
Joined: 07/07/2006 15:36

Post by ne-dam-na-sebe » 09/10/2006 11:52

GALERIJE / GALLERIES
UMJETNIČKA GALERIJA / B&H ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel.: 266 550
Ponedjeljaksubota
/ MondaySaturday:
12:00 18:
00h
Stalna postavka: “Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH” /
Permanent exhibition: “A Century of Modern Art in B&H”
Utoraksubota
/ TuesdaySaturday:
12:0020:
00 h
17. 09. – 07. 10.
Izložba Maje Bajević „Home Again“ / Exhibition of Maja Bajević „Home Again“
GALERIJA MAK / MAK GALLERY
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828
Svaki dan od 10:00 – 14:00h / Every day from 10:00 – 14:00h
GALERIJA MERSADA BERBERA “E&A” / MERSAD BERBER GALLERY
“Holiday Inn” hotel, Tel./Fax: 288 341
Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works
Ponedjeljakpetak
/ MondayFriday:
09:0021:
00h
Subota / Saturday: 09:0017:
00 h
ATELJE – ZBIRKA SAFET ZEC / ATELIER – ART COLLECTION OF SAFET ZEC
Maršala Tita 31/II
Posjeta Ateljeu zbirci
Safet Zec moguća je svaki dan
uz prethodnu najavu na tel. 061 338 186 ili 440 041 /
Dailly visit to studio collection
of Safet Zec is possible with prior
notice phone
no: 061 338 186 or 440 041
GALERIJA “FAKTA” / GALLERY “FAKTA”
Hamdije Kreševljakovića 7 C, Tel. 552 270
Stalna postavka BiH klasika / Permanent exhibition of B&H classics
Ponedjeljakpetak
/ MondayFriday:
09:0018:
00h
Subota / Saturday: 09:0015:
00h

ne-dam-na-sebe
Posts: 75
Joined: 07/07/2006 15:36

Post by ne-dam-na-sebe » 09/10/2006 11:53

KINA / MOVIE THEATERS
APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201
Od / From: 18.00 & 20.00h
Do / Until: 11. 10.
RV
Režija / Directed by: Barry Sonnenfeld
Uloge / Cast: Robin Williams, Cheryl Hines, Joanna 'JoJo' Levesque, Josh Hutcher-son, Jeff
Daniels
12. – 25. 10.
GARFIELD 2
Režija / Directed by: Tim Hill
Uloge / Cast: Breckin Meyer, Jennifer Love Hewitt, Billy Connolly, Bill Murray
IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021
18:00 i 20:15
Od / From: 11. 10.
BRDA IMAJU OČI / THE HILLS HAVE EYES
Režija / Directed by: Alexandre Aja
Uloge / Cast: Ted Levine, Kathleen Quinlan, Aaron Stanford, Emilie De Ravin, Dan Byrd,
Vinessa Shaw, Robert Joy
ULTRAVIOLET
Režija / Directed by: Kurt Wimmer
Uloge / Cast: Milla Jovovich, Cameron Bright, Nick Chinlund, Sebastien Andrieu, Ida Martin
OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186
02. 09. 21:00h
POROCI MIAMIJA / MIAMI VICE
Režija / Directed by: Michael Mann
Uloge / Cast: Colin Farrell, Jamie Foxx, Li Gong, Naomie Harris, Ciarán Hinds
Svakim danom / Daily 17:00 & 19:00h
Subota i nedjelja/ weekends 12:00 & 14:00h
PREKO OGRADE / OVER THE HEDGE
Režija / Directed by: Karey Kirkpatrick, Tim Johnson
Uloge / Cast: Bruce Willis, Garry Shandling, Steve Carell
12. – 18. 10. 19:00 & 21:00h
YOU, ME AND DUPREE
Režija / Directed by: Anthony Russo, Joe Russo
Uloge / Cast: Owen Wilson, Kate Hudson, Matt Dillon, Michael Douglas
19. – 25. 10. 19:00 & 21:00h
WORLD TRADE CENTER
Režija / Directed by: Oliver Stone
Uloge / Cast: Maria Bello, Connor Paolo, Anthony Piccininni, Alexa Gerasimovich, Morgan
Flynn, Michael Pena, Nicolas Cage
26. 10. 17:00&21:00h
NAFAKA
Režija / Directed by: Jasmin Duraković
Uloge / Cast: Senad Basić, Sead Bejtović, Gordana Boban, Haris Burina, Vanessa Glođo,
Mustafa Nadarević, Saša Petrović, Nancy Abdel Sakhi, Aleksandar Seksan, Lucija Šerbedžija,
Mirsad Tuka
UNITIC
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel: 295 001
Od / From: 18:00 / 20:30h
28. – 11. 10. 18:00 & 20:30h
POVRATAK SUPERMENA / SUPERMAN RETURNS
Režija / Directed by: Bryan Singer
Uloge / Cast: Brandon Routh, Kevin Spacey, Kate Bosworth
Od / From: 12. 10. 18:00 & 20:30h
LOPOVI PRVE KLASE
Režija / Directed by: Fadil Hadžić
Uloge / Cast: Goran Grgić, Emir Hadžihafizbegović, Boro Stjepanović, Franjo Dijak
26. 10. 18:00 & 20:30h
NAFAKA
Režija / Directed by: Jasmin Duraković
Uloge / Cast: Senad Bašić, Sead Bejtović, Gordana Boban, Haris Burina, Vanessa Glođo,
Mustafa Nadarević, Saša Petrović, Nancy Abdel Sakhi, Aleksandar Seksan, Lucija Šerbedžija,
Mirsad Tuka

ne-dam-na-sebe
Posts: 75
Joined: 07/07/2006 15:36

Post by ne-dam-na-sebe » 09/10/2006 11:53

CENTRI ZA KULTURU / CULTURAL CENTRES
BOSANSKI KULTURNI CENTAR
Branilaca Sarajeva 24, 441 798, 444 466
06. 10. 19:00h
Predavanje “Avantura filozofije”
Organizuje Udruženje građana “Nova Akropola”
13. 10. 19:00h
Predavanje “Egipatski hramovi”
Organizuje Udruženje građana “Nova Akropola”
KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES
BRITISH COUNCIL http://www.britishcouncil.ba
Ljubljanska 9, Tel: 250 220, Fax: 250 240
Biblioteka i Informacioni centar / Library and Information center:
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 08:3019:
00h
GÖETHE INSTITUT
Bentbaša 1a, Tel: 570 000, 570 030
Radno vrijeme / Working hours:26.10.2005
Ponedjeljakčetvrtak
/ MondayThursday:
09:0017:
00h
Petak / Friday: 09:0014:
00h
Biblioteka i Informativni centar / Library and Information center:
Utorakčetvrtak
/ TuesdayThursday:
14:0018:
00h
CENTAR «ANDRE MALRAUX»
Mula Mustafe Bašeskije 8 / telfax:
206 889, 668 605
Email:
[email protected] / web: http://www.malraux.ba
Radno vrijeme / Workong hours:
Ponedjeljakpetak
/ MondayFriday:
10:0018:
00h
Subota / Saturday: 10:3014:
00h
Biblioteka / Library:
Ponedjeljak, srijeda, petak / Monday, Wednesday, Friday: 10:0018:
00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 14:0018:
00h
KULTURNI CENTAR ISLAMSKE REPUBLIKE IRAN /
ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN CULTURE CENTER
Ferhadija 2, tel. 711 055
Biblioteka / Library:
Radno vrijeme / Workong hours:
Ponedjeljakpetak
/ MondayFriday:
09:0016:
00h
URED ZA KULTURU AMBASADE KRALJEVINE ŠPANIJE U SARAJEVU /
CULTURE DEPARTMENT OF THE SPANISH EMBASSY IN SARAJEVO
Čekaluša 14 / tel: 223 331 / email:
[email protected]
Biblioteka / Library:
Ponedjeljak i srijeda / Monday and Wednesday: 09:3011:
00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 15:3016:
30h
TURSKI KULTURNOINFORMATIVNI
CENTAR /
TURKISH CULTURALINFORMATION
CENTER
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150
Radno vrijeme / Working hours:
Utoraksubota
/ TuesdaySaturday:
09:0018:
00h
Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00h (engleski titl / English subtitles)
03. 10.
“VIZONTELE”
Režija / Directed by: Yılmaz Erdoğan, Ö. Faruk Solak
10. 10.
“OFSAJD”/ “DAR ALANDA KISA PASLAŞMALAR”
Režija / Directed by:Serdar Akar
17. 10.
“NA BRODU” / “GEMIDE”
Režija / Directed by: Serdar Akar
31. 10.
“MJESEČEVA MIJENA”/ “AY VAKTI”
Režija Directed by: Mahinur Ergun
U saradnji sa Kinotekom BiH / In cooperation with BiH Film Library
Od / From: 18:00h (bosanski titl / Bosnian subtitles)
PROGRAM “CASABLANCA” Najbolji scenarij svih vremena / The best screenplay ever
06. 10.
“APARTMAN” / THE APARTMENT”
SAD/1960 god.
Režija / Directed by: Billy Wilder
Uloge / Cast: Jack Lemmon, Shirley MacLaine, Fred MacMurray...
13. 10.
“TUTSI” / “TOOTSIE”
SAD/1982 god.
Režija / Directed by: Sydney Pollack
Uloge / Cast: Dustin Hoffman, Jessica Lange, Teri Garr...
20. 10.
“ČAROBNJAK IZ OZA” / THE WIZARD OF OZ”
SAD/1939.god.
Režija / Directed by: Victor Fleming
Uloge / Cast: Judy Garland, Ray Bolger, Frank Morgan...
27. 10.
“NJEGOVA DJEVOJKA PETKO” / “HIS GIRL FRIDAY”
SAD/1940.god.
Režija / Directed by: Howard Hawks
Uloge / Cast: Cary Grant, Rosalind Russell, Ralph Bellamy...

ne-dam-na-sebe
Posts: 75
Joined: 07/07/2006 15:36

Post by ne-dam-na-sebe » 09/10/2006 11:54

MUZEJI / MUSEUMS
HISTORIJSKI MUZEJ BiH / B&H HISTORICAL MUSEUM
Zmaja od Bosne 5, Tel: 210 416, 210 418
Ponedjeljak petak
/ Monday Friday:
09:00 16:
00 h
Subota i nedjelja / Saturday and Sunday: 09:00 13:
00 h
Izložba „Bosna i Hercegovina kroz stoljeća“ /
Exhibition „Bosnia and Herzegovina through centuries“
Izložba „Opkoljeno Sarajevo“ / Exhibition „Sarajevo under the Siege“
MUZEJ SARAJEVA / CITY OF SARAJEVO MUSEUM
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel.: 535 688 / Fax: 535 688
BRUSA BEZISTAN
Abadžiluk br. 10, Tel: 239 590
Stalna izložbena postavka / Permanent exhibition
Utorak – subota / Tuesday Saturday:
10:00 18:
00h
SVRZINA KUĆA / SVRZO'S HOUSE
Glođina ulica br. 8, tel: 535 264
Utorak – subota / Tuesday Saturday:
10:00 18:
00h
DESPIĆA KUĆA / DESPIĆ'S HOUSE
Despićeva ulica br. 2 Tel: 215 531
Ponedjeljakpetak:
09:0015:
00h
MUZEJ JEVREJA B&H / JEWISH MUSEUM OF B&H
Velika Avlija b.b., Tel: 535 688
Utorak – subota / Tuesday Saturday:
10:00 18:
00h
MUZEJ „SARAJEVO 1987 1918“/
MUSEUM „SARAJEVO 1987 1918“
Ul. Zelenih beretki bb, Tel: 533 288
Utorak – subota / Tuesday Saturday:
10:00 18:
00h
MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel/fax: 201 861
Stalne postavke / Permanent exhibitions
Ponedjeljakpetak
/ MondayFriday:
10:0014:
00h
ZEMALJSKI MUZEJ BOSNE I HERCEGOVINE / B&H LAND MUSEUM
Zmaja od Bosne 3, Tel: 668 027
Utorak petak
/ Tuesday Friday:
10:00 17:
00 h
Nedjelja / Sunday: 10:0014:
00h
Stalna postavka zbirki i eksponata /
Permanent exhibition of collections and objects
ODJELJENJE ARHEOLOGIJE / ARCHEOLOGY DEPARTMENT
ODJELJENJE ZA PRIRODNE NAUKE / NATURAL SCIENCIES DEPARTMENT
ODJELJENJE ETNOLOGIJE / ETHNOLOGY DEPARTMENT
BOŠNJAČKI INSTITUT FONDACIJA
ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE FOUNDATION
OF ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel.: 279 800, 279 777
Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment

ne-dam-na-sebe
Posts: 75
Joined: 07/07/2006 15:36

Post by ne-dam-na-sebe » 09/10/2006 11:55

MANIFESTACIJE / MANIFESTATIONS
INTERNACIONALNI TEATARSKI FESTIVAL MESS 2006
15. 10. 19:30 & 22:00h
OTVORENJE FESTIVALA MESS
Narodno pozorište Sarajevo, BiH
Faust
Režija / Directed by: Haris Pašović
Narodno pozorište / The National Theater
16. 10. 19:30 & 22:00h
Narodno pozorište Sarajevo, BiH
Faust
Režija / Directed by: Haris Pašović
Narodno pozorište / The National Theater
17. 10. 20:00h
Slovačko vojvođansko pozorište Bački
Petrovac, Srbija
Hljeba i igara
Režija / Directed by Miroslav Benko
Narodno pozorište / The National Theater
18. 10. 20:00h
Crnogorsko narodno pozorište, Crna Gora
Nigdje nikog nemam
Režija / Directed by: Egon Savin
Narodno pozorište / The National Theatre
19. 10. 20:00h
Studio Oyunculari, Turska
Euridikin krik
Režija / Directed by: Sahika Tekand
Narodno pozorište / The National Theatre
20. 10. 20:00h
Miskolci Nemzeti Szinhaz, Mađarska
Adieu Europe, Europe Adieu
Režija / Directed by: Paolo Magelli
Narodno pozorište / The National Theatre
20. 10. 20:00h
Oskaras Korsunovas Theatre, Litvanija
Make up opera
Režija / Directed by: Oskaras Korsunovas
Pozorište mladih / Youth Theatre
22. 10. 20:00h
Sud Costa Occidentale, Italija
mPalermo
Režija / Directed by: Emma Dante
Narodno pozorište / The National Theatre
23. 10. 18:00 & 21:00h
Zagrebačko kazalište mladih, Hrvatska
S druge strane
Režija / Directed by: Bobo Jelčić i Nataša Rajković
Narodno pozorište / The National Theatre
24. 10. 20:00h
Kamerni teatar ’55, Bosna i Hercegovina
Četvrta sestra
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Kamerni teatar ’55 / Chamber Theatre ‘55
25. 10. 20:00h
Schauspielhannover, Njemačka
Tri sestre
Režija / Directed by: Jurgen Gosch
Narodno pozorište / The National Theatre
26. 10. 20:00h
Dramski teatar Skoplje, Makedonija
Don Juan
Režija / Directed by: Aleksandar Popovski
Narodno pozorište / The National Theatre
26. 10. 20:00h
Teatar mladih, Bosna i Hercegovina
Noć dugih svjetala
Režija / Directed by: Tanja Miletić Oručević
Kamerni teatar ’55 / Chamber Theatre ‘55
27. 10. 20:00h
La Carnicería Teatro, Španija
desconfianza…
Režija / Directed by:Rodrigo García
Narodno pozorište / The National Theatre
27. 10. 22:00h
Teatr Piesn Kozla, Poljska
Lacrimosa
Režija / Directed by: Grezgorz Bral
Omladinski Centar Grbavica / Youth Center Grbavica
28. 10. 20:00h
Teatr Piesn Kozla, Poljska
Lacrimosa
Režija / Directed by: Grezgorz Bral
Omladinski Centar Grbavica / Youth Center Grbavica
29. 10. 20:00h
Jugoslovensko dramsko pozorište, Srbija
Brod za lutke
Režija / Directed by: Slobodan Unkovski
Narodno pozorište / The National Theatre
Festivalske premijere
21. 10. 20:00h
Corte Sconta, Italija
Kol
Režija / Directed by: Laura Balis, Paolo Baccarani, Paolo Rudelli
Narodno pozorište / The National Theatre
27. 10. 20:00h
MESS/SARTR/GLOB, Bosna i Hercegovina
Oblačna nebesa
Režija / Directed by: JeanLuc
Olivier
SARTR
30. 10. 20:00h
Narodno pozorište Republike Srpske Banja Luka,
Bosna i Hercegovina
Majka hrabrost
Režija / Directed by: Mira Erceg
Narodno pozorište / The National Theatre

alek
Posts: 2853
Joined: 11/08/2004 17:34

Post by alek » 09/10/2006 12:00

:-) kad udjem u despica kucu (a vise i ne ulazim :D ) jedino mi padne na pamet da zapalim svijecu :D haj... sad ce snijeg pa cemo na skijanje :D

Post Reply