PONOSAN SAM BOSANAC I HERCEGOVAC!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
zanzibar
Posts: 205
Joined: 21/11/2003 00:00

#1 PONOSAN SAM BOSANAC I HERCEGOVAC!

Post by zanzibar »

evo teme gdje mozemo svi navesti razloge zbog kojih smo ponosni, jer smo Bosanci i Hercegovci.... :D
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#2

Post by daduli_sa »

Zato sto napokon imam Predsjednistvo BiH u kojem barem ne sjede ljudi iz onih nacionalnih stranaka koje su nas uvele u rat. Kako ce raditi i kako ce se pokazati to cemo jos da vidimo, ali korak po korak :D
:bih:
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#3

Post by bice_bice »

ja sam zbog radi nase piramide u nas ponosan :lol: :lol:
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#4

Post by car-x »

s obzirom na ugled nase zemlje u svijetu, na ljude koji je predstavljaju, na trenutno stanje medju ljudima u bih - nacin na koji oni zive, kakvi su jedni prema drugim, i sve ostalo, nema razloga da budem ponosan sto sam bosanac i hercegovac.. na zalost..
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#5

Post by mr__bosnjak »

Zbog cevapa :D
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#6

Post by ibrik »

zbog svoje bosanske kahve, zbog rahat lokuma i baklave, zbog svog "ba" u rijecniku, zbog svog rahatluka kad sjednem i raspalim rostilj sa rajom, ili kad okrenemo janje, zbog prelijepih Bosanki koje setaju nasim ulicama, zbog prelijepih bosanskih planina i zbog onih 20 km mora, zbog svog zadovoljstva zivotom i sa ovo malo para sto imamo, zbog svojih ezana i zvona koji se uprkos svemu i dalje zajedno oglasavaju, zbog BOSNE sam ponosan...

....Bosna da prostis jedna zemlja imade....
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#7

Post by Odisej »

:) Ja sam ponosan zbog mene...Zato što sam izdržao sve ove godine koje su pojeli lopovi i kriminalci političari ..
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#8

Post by Dezze »

Ja sam ponosan sto nisam tipicni Bosanceros :D

Ponosan sam na nasu prirodu :D
Sheki_Lyon
Posts: 52
Joined: 22/04/2006 23:43

#9

Post by Sheki_Lyon »

ibrik wrote:zbog svoje bosanske kahve, zbog rahat lokuma i baklave, zbog svog "ba" u rijecniku, zbog svog rahatluka kad sjednem i raspalim rostilj sa rajom, ili kad okrenemo janje, zbog prelijepih Bosanki koje setaju nasim ulicama, zbog prelijepih bosanskih planina i zbog onih 20 km mora, zbog svog zadovoljstva zivotom i sa ovo malo para sto imamo, zbog svojih ezana i zvona koji se uprkos svemu i dalje zajedno oglasavaju, zbog BOSNE sam ponosan...

....Bosna da prostis jedna zemlja imade....
Svaka ti cast :-D Suze gotov da mi krenu od ovog :D

:sad:
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#10

Post by BHG »

zbog naseg mora! :D
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#11

Post by ztluhcs »

Zato ¹to èinimo toliko ljudi sretnim.
Svaki *ebeni vic na planeti je o Bosancima...

:lol:
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12

Post by Truba »

dok sam ovdje ne ponosim se jer nemam čime

kada odem vani kažem odakle sam s ponosom
User avatar
Saian
Posts: 15338
Joined: 08/04/2004 21:50

#13

Post by Saian »

ja sma neopisivo ponosan sto s pravoslavne crkve chitavog rata u Srebrenici crijep nije falio, chinjenica da je Srebrenica imala tokom opsade 2 3 puta vishe stanovnika nego prije 92. ovo chini samo jachim, da jos i sevdah, osjecaji i misli koji se javljaju u tim pjesmama ne mogu se naci nigdje ni istochno ni zapadno, neki dan slusham Amiru Medunjanin kako pjeva "Da sam ptica"



"Uvijek si mi, kao što si bila,
Sva zelena vesela i mila;
Tvoja pjesma nek' te uvijek krasi,
Zdravo Bosno, uvijek zdravo da si! "

i mislim, to valjda pored svog sranja znachi "prkosna od sna"



P.S. nemoj da nabrajam sta me ne chini ponosnim :roll:
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#14

Post by rumenko »

zbog najljepsih djevojaka i zena na svijetu....i sire]...(jesam sad + zaradio)
User avatar
Saian
Posts: 15338
Joined: 08/04/2004 21:50

#15

Post by Saian »

rumenko wrote:zbog najljepsih djevojaka i zena na svijetu....i sire]...(jesam sad + zaradio)

misli globalno djeluj lokalno, rumenko stara vucibatino

:D :D :D :D
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#16

Post by manki »

BHG wrote:zbog naseg mora! :D
:lol: :lol: :lol: :lol: good one ;) :D

jaaa sam ponosan Bosanac zbog.. predsjedništva i piramida 8-)
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#17

Post by uvjek dobar gost »

Ja sam Bosanac... nisam Hercegovac ali i oni su dragi mi... jer imam ih u familiji....

Volim ćevape, volim i pitu sa kefirom, volim bordanje, vožnju biciklom, naše rijeke planine i jezera, volim ono zimsko jutro .. bijelo romantično u jednu ruku, volim miris behara i čaršije... zvuke ezana koji se mješa sa crkvenim zvonima... volim sve ljude dobre volje.....

Volim roštilj i njegov miris, drag mi je somun pravo kao i onaj šum Neretve il Une, Mostar mi je jedan od dražih gradova, mada Počitelj je najljepši radić na Svijetu, a u Travniku su najbolji ćevapi... bar po meni....
Igman je u proljeće pravo fin, ma sjajan u stvari... rječica Klokot se porediti može sa Rakitnicom jer iz obje se voda može piti.....
Čovječiju ribicu vidio nisam ali znam da je imamo, imamo i prašumu jedini mi u Europi, pa i piramida je otkrivena , a od Troje se nije odustalo...Kastel u Banjoj Luci je predivan ... Vrbas isto tako...

šta je onda problem, mi smo problem... postali smo da bog sačuva, šta možemo pokvarit hoćemo a sve drugo ćemo uništiti, pokvariti, unakaziti i šta sve ne...
Toga me je stid,a sve ostalo volim... nekako stid me je nekih ljudi koji sebe zovu Bosancima i Hercegovcima..... oni nisu moji a ja nisam njihov... niti ikad biti ću to.. ja nisam ispalio zolju na džamiju, nisam nijednu crkvu zapalio nikad, čovjeku ako pomoći mogu hoću..... ako ne mogu neću mu ni odmoći...

Budimo napokon ljudi, vratimo se korjenima jer zemlja nam propada jer smo poprimili ne ljudske oblike...... razdojili smo se od svoje zemlje koju pustili smo da propada....i vene... šta mislimo hoćemo li mi ići naprijed ako zemlja nam propada.... svi mi smo u istom košu....

Vrijeme je da se krene !!!!
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#18

Post by Bosanac_21 »

Ponosan sam sto sam Bosanac i Hercegovac zato sto sam rodjen u zemlji kroz koju protice rijeka Una, jedna jedina na svijetu tj. u gradu s uscem rijeka Une i Sane. Ponosan sam sto imamo najbolju hranu na svijetu, hos kasikom hos brez nje :D - Bureci, cevapi, Bosanski lonac, :-D Ponosan sam sto su ljudi iz moje zemlje, odbranili moju zemlju i dali nam sansu da zivimo svoj zivot u njoj, ako postoji rijec, ponos, onda je upravo upotrijebljena u pravom kontekstu. Image
Narocito sam ponosan na to da je nas narod, iako je na silu morao izaci iz BiH, pokazao cijelom svijetu da smo civilozovani ljudi, da znamo sta je zivot. Ponosan sam na to sto su nasa Bosanska djeca, jedna od najpametnijih, jer gdje god da su, najcesce su najbolji u skolama, fakultetima, itd.

Neko tiho ulicom pjevusi,
tuga mu se osjeca u dusi,
ista tuga u meni se javlja,
to je pjesma iz mog rodnog kraja.

Svuda se Sunce radja,
lijepa svaka je zemlja,
kao sto je Bosna moja,
na svijetu ljepse nema.

Ima dana kad mi dusa pati,
i kad moram pjesmu zapjevati,
bez sevdaha ne zivi Bosanac,
i kad svijetom luta kao stranac.

Doslo vrijeme, moram kuci poci,
jer gorak je zivot u samoci,
necu da me pritiska tudjina,
jer BOSNA je majka BOSANCIMA :D Image
Ponosan sam sto sam iz zemlje iz koje je nasa ponosna legenda Safet Isovic. Image Image
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#19

Post by uvjek dobar gost »

Četri miliona ljudi ima sreću da živi u Bosni i Hercegovini..... a drugi imaju sve ostalo....

Uprkos tome ja jesam ponosni Bosanac i Hercegovac...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#20

Post by mostarac »

ja nisam :(
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#21

Post by uvjek dobar gost »

Ovu zemlju koja se jednim imenom zove Bosna i Hercegovina pravo volim, u njoj me zadržavaju mnoge stvari..., šta se zbiva sa tim stvarima , predjelima i osobinama ljudi....

Sve ovo se može formulisati u pitanju šta sve su nam uzeli....?

Gledah sinoć hodoljublja za Zukom... iz Mostara... pa ja se onog i onakvog grada ne sjećam to su mi uzeli, poslije toga uzeli su mi dobar dio djetinstva, uzeli su mi svu staru raju, mada sa ovom novom rajom sam zadovoljan pravo, al sa Mostarom nisam.... uzeli su mi rahatluk i merak na momente jer su mi crnjaci u glavi i pred očima, a žmiriti i kroz naci boje nisam navikao da gledam.... Uzeli su mi i neka meni draga mjesta, prvo divljaci sa brda koji su uzeli mi neke super drage ljude kojih nema više i srušili su neka meni draga mjesta..., a onda ovi fol pitomi na tim mjestima prave koride ili ruše ih u miru....
Onda neka meni draga mjesta više ne prepoznajem i njih su mi oduzeli, Jajice više nije kao nekad nije ni Banja Luka o Višegradu, Rudom il Foči da ne govorim, Kardeljeva nema više u komšiluku nema ni Lištice il Pucareva ni Duvna... sad imamo neke nove gradiće i nove običaje... dok neke stare su nam uzeli...
Oduzeli su na Stari most, Ferhadiju džamiju i njih još puno, oduzeli su nam nešto što tradicija se zove i nametnuli su nam ovaj trojni sistem koji nije primjeren čovjeku.... već ide na njegovu direktnu štetu....

Ja mogao bih ovako do sutra nabrajati šta uzeli i oduzeli su nam, odnosno šta danas mogli smo imat... no uprkos svemu ponosan sam Bosanac i u glavi viziju imam da može nam svima bolje biti....
Last edited by uvjek dobar gost on 13/10/2006 09:31, edited 1 time in total.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#22

Post by novel »

mostarac wrote:ja nisam :(
:D potpisujem :oops: :D
_STOKA_OD_OKA
Posts: 270
Joined: 02/09/2006 22:09
Location: Hotonj, Sarajevo
Contact:

#23

Post by _STOKA_OD_OKA »

potpisujem
AA CA
Posts: 152
Joined: 23/12/2005 22:47
Location: ptica selica

#24

Post by AA CA »

Nekad bila.... :-D

A onda je za 15-tak godina uradjeno toliko toga pogresnog i sa dugorocnim negativnim poslijedicama u privredi, politici.... u zivotu....:(

Dugo vremena je boljelo... a onda je prestao svaki osjecaj.... :? :-? Vise ne boli... ostaje samo tuzni komenrat: "Vidi ovo.... pa zar moze jos gore???" :shock: :shock:

Ne ponosim se Bosnom.... :sad: :sad: Ovo oko mene nije ona Bosna na koju sam bila ponosna.... :? :?
unipege
Posts: 32
Joined: 21/08/2006 21:38
Location: sa

#25

Post by unipege »

Jesam ponosna sto sam i Bosanka i Hercegovka.
Ponosna sam zato sto ovako lijepih ljudi malo gdje ima.
Ponosna sam sto su dvije prijateljice s kojima sam odrasla (uzimajuci u obzir i mene) BiH u malom i sto smo, uprkos nasim razlicitim vjerskim uvjerenjima, prozivjele rat zajedno i dan-danas smo najbolje prijateljice.
Ponosna sam na nase planine, jezera, rijeke, nase malo more, piramide..., na sva prirodna blaga.
Ponosna sam na nasu vodu - van nasih granica nije tako pitka.
Ponosna sam na ljude koji i pored neimastine, imaju fildzan kafe, krisku hljeba i krevet za stranca.
Ponosna sam sto, kad god odem van nasih granica, jedva cekam da me neko pita odakle sam, a ja razvezem pricu o Bosni. I Hercegovini. :-D
Ponosna sam.... ama jesam!
Mogla bih ovako do prekosutra.
Nisam ponosna jedino na ljude koji se toliko trude da ovu zemlju bace u srednji vijek. Ali i tome ce jednom doci kraj. Ima Boga.
Uglavnom, ponosna sam na BiH, jer je i dalje ziva, uprkos svim nesrecama koje su je ikad zadesile.
Post Reply