Pomozite da se monstrumi kazne III

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#376 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

KatarinaKosaca wrote:
muz66 wrote:
pakica_ wrote:stvarno su ljudi super vrsta
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 2929_n.jpg
ono, bas smo :thumbup: :thumbup:
mislim da se ovo radi zivotinjama koje jedemo u bureku, cevapima, sogan-dolmi... :-)

jedina stvar je sto je nama nezamislivo da se pas zakolje, a kad se zakolje krava to je najnormalnija stvar. Kod Indijaca je obratno i sl.
Čekaj, bolan. Životinje koje se uzgajaju za hranu podliježu posebnim pravilima (Nemoj mi samo izaći sa "argumentom" da Meho iz Čekrčića ne radi tako :-) ) da se životinja injekcijom smiri i onda ide u klanicu. To nije sadizam i uživanje u mučenju, stoga nije usporedivo.
@pakice, jel sad razumiješ što sam te molila da ne stavljaš ovakve slike?
A Kurban ?
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#377 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

Edin Wien wrote:Pakice da li znas da su u istoriji ratovanja vojnici cesto bili prinudjeni da se hrane mackama, psima i zmijama i da se u nekim armijam svijeta, recimo na bliskom istoku vojnici uce kako da pripremaju i jedu zmije, u latinskoj americi recimo pse itd.
Nema snajperiste koji nije odhranio cukicu od kad je bio stene i onda ga mora nakraju obuke da polozi prakticni dio ubiti .
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#378 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

pakica_ wrote:
Edin Wien wrote:Pakice da li znas da su u istoriji ratovanja vojnici cesto bili prinudjeni da se hrane mackama, psima i zmijama i da se u nekim armijam svijeta, recimo na bliskom istoku vojnici uce kako da pripremaju i jedu zmije, u latinskoj americi recimo pse itd.
joj, postoje vanredne situacije u svemu, jbt.. hocemo se sad kacit za istoriju ratovanja da opravdamo pokolj pasa?
i opet pitam, ko li ce snositi krivicu kad se ti psi pocnu raspadati i siriti zarazu.. opet oni, garant, nece sigurno oni koji su ih ubili..
bit ce majku im j*bem, ovdje su se nasli raspadat i zarazu prostirat, pogana pascadija i sl.
Ma oglabace njih do koske sumske zvijeri i ptice.
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#379 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

sones wrote:Situacija sa psima izmiče (izmakla) je kontroli. To govorim kao osoba koja ima dva psa od kojih je jedan bukvalno s ulice - prišla mi je u kafiću i dovela sam je kući. Razmišljam da uzmem još jednog skitnicu koji se mota okolo. Ali više od tri psa ne mogu podnijeti, ni financijski, ni vremenski. Imam posao, kuću, troje djece (ovo kao napomena za one koji bi me mogli optužiti da mi je bolje da vodam djecu nego pse).
A okolo hranim još jedan okot od pet malih kučića. NJihova majka će uskoro opet imati tjeranje. Što znači, novih pet kučića.
Mi koji volimo pse ih uglavnom ih već imamo. One koji ne vole pse ili nemaju uvjeta da ih drže ne možemo natjerati na to. U mojoj ulici svaka kuća već ima psa (na lancu, prošetaju kad se otrgnu, i pitanje je koliko je takav život vrijedan življenja. Tom psu sasvim sigurno jest.) Ali to je sasvim nova tema.

Dakle, postavlja se pitanje, tko će usvojiti sve te silne pse? Jedina mala nada je da ih izvozimo u Njemačku ili Austriju (u Njemačkoj postoji obaveza sterilizacije svih pasa, osim odgajivača). Ali koliko i u kojoj mjeri je to realno?
Što se tiče argumenta da civilizirani svijet ne ubija pse... Možda je i tačno sada. Oni su svoje pobili prije 50-ak godina. I sad jednostavno imaju broj pasa koji je "meanagable", sa kojim se može nešto učiniti.

Azili - opet, pitanje je koliko će psi biti sretni na malom prostoru, provesti cijeli život. Samo će razvijati neuroze i druge psihičke probleme. (Doduše, oni bi potom mogli postati osnova za eutanaziju - neizlječivost. Ali zar onda nije bolje spasiti ih takve patnje?)
Sterilizacija... Gore spomenuta kuja ne da sebi prići na više od 30 metara. Ko i kako će je uhvatiti da je odvede na sterilizaciju.
Opet napominjem, meni psi lutalice ne smetaju. U idealnom svijetu bi lutalice bile sterilizirane i živjele svoj život u naseljima gdje bi ih hranio tko želi, a ne bi dirali one koje ne žele. To bi im bio mnogo bolji život od žiovota na 4-5 kvadrata azila, pa makar imali i dvije 10-minutne šetnje.

ALi isto tako, psi pripadaju u porodicu zvijeri. Kad se udruže u čopore, onako gladni, mogu biti i te kako opasni. (Jeste li vidjeli kako psi hvataju mačke.) Zaboga, pa psi i vukovi se mogu pariti i davati potomstvo. Jedino što je vukove vjekovno poganjanje naučilo da se boje ljudi. A psi se boje ljudi mnogo manje.

Uz to, ima ljudi koji imaju i dodatni, neopravdani strah od pasa. Ali to se ne može promijeniti silom niti nametanjem. Samo obrazovanjem. Upoznavanjem.
Pristup nametanja ili optuživanja nekadašnjih vlasnika jednostavno nije realan, a da ne kažem pragmatičan. Eto, recimo, svi bivši vlasnici plate kaznu od 5,000 maraka za pse koje su nekada u životu izbacili. I šta onda? Hoće li to vratiti vrijeme? Hoće li čarolijom nestati svi u međuvremenu rođen kučići?

NAŽALOST; NAŽALOST; ja ne vidim drugog izlaza osim eutanazije. Ali humane, bezbolne eutanazije. NAŽALOST.

A gore započeta tema o tome što ljudi rade je za posebnog foruma. Ljudi su sposobni da budu anđeli, ali isto tako i najveće zvijeri (biološke zvijeri, oprostite na tome što koristim vaše ime za njih, ali ta je riječ dobila i dodatno značenje osim osnovnog, i ovdje je koristim u tom smislu). I ja se pitam koliko je humano ubijati krave, ovce, kokoši, svinje da bi se nahranili psi i mačke koji su ljubimci? Paul Watson iz Sea SHepardsa kaže da su najveći morski predatori mačke - koliko se ribe uhvati i koraljnih grebena uništi da bi se nahranili kućni ljubimci? A uništavanje oceana nije nešto što se dešava tamo negdje nego utječe na cijelu planetu.

Još jedna napomena - ja sam vegetarijanac. I pitam se koliko sam moralno u pravu hraniti svoje mačke (3 komada) i pse (2 moja + 6 skitnica) mesom?

Na kraju, samo jedan kratak osvrt na optužbe da su ljudi neosjetljivi prema patnjama drugih ljudi. Ja mislim da to jednostavno nije tačno. Dokaz su mnogi humanitarni brojevi na koje se ipak slijeva pomoć. Ali isto tako, ljudi su (evo, ja sam) dosta izgubili povjerenje u druge ljude. Iz vrlo prostog razloga: ja kad zovem nekog od komšija koji su kao u lošoj financijskoj situaciji da mi pomognu kopati - ne, nisu zainteresirani. Ili čim vidi tri auta (golf dvojka i još dva polovnjaka za tri porodice koje tu žive) u dvorištu, misli da imam para pa hoće da poveća dogovorenu cijenu. A kod pasa barem toga nema. Nema dvoličnosti. I DA, ja se bojim ljudi više nego pasa. Kad hodam sama ulicom, ako vidim da mi u susret ide muškarac, više se bojim nego kad vidim čopor pasa.

Ne želim vrijeđati, ali čovjek mora prihvatiti realnost kakva god da je. To je jedini način da se nosi s njom.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#380 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by tinchy »

http://www.radiosarajevo.ba/novost/7514 ... amo-nekome

„Osim Dunde, ja nemam nikoga. Ljudi su mi nudili smještaj, ali samo za mene. Niko čak ni u dvorištu ne želi psa. To nikada neću prihvatiti. Dundu nikada ne bih ostavio. On je moj vjerni prijatelj i jedina porodica. Bez njega ne bih preživio zimu spavajući pod vedrim nebom. Na strašnim minusima on me grijao i pomogao da preživim zimu“, objašnjava Ramiz svoju ljubav prema psu.
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#381 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by muz66 »

madner wrote:Opet napad krvozednih ljudi na nevine lutalice koje su u samoodbrani uspjele odbraniti svoj teritorij.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/crna-h ... lidzi.html
tvoj avatar je jedino rjesenje :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#382 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by JThomas »

Kad hodam sama ulicom, ako vidim da mi u susret ide muškarac, više se bojim nego kad vidim čopor pasa.
hajmo ipak malo, malo odvaditi i odvojiti lične traume od objektivne realnosti.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#383 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by pakica_ »

JThomas wrote:
Kad hodam sama ulicom, ako vidim da mi u susret ide muškarac, više se bojim nego kad vidim čopor pasa.
hajmo ipak malo, malo odvaditi i odvojiti lične traume od objektivne realnosti.
objektivna realnost jeste da ima agresivnih pasa, ali da nisu svi agresivni, ali to krvozedni LJUDI ne vide ili ne zele da vide.. njima je samo ubij, ubij, ubij!!!
User avatar
sones
Posts: 39
Joined: 26/01/2012 09:41

#385 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by sones »

JThomas wrote:
Kad hodam sama ulicom, ako vidim da mi u susret ide muškarac, više se bojim nego kad vidim čopor pasa.
hajmo ipak malo, malo odvaditi i odvojiti lične traume od objektivne realnosti.
"Odvaditi" ne želim. Ako nekome priznajem pravo da ima lične traume od pasa, zašto ja ne bih mogla imati od ljudi. Više mi je muškaraca dobacivalo, prilazilo, "hvatalo" po tramvajima i ulicama nego što je ikad pasa zarežalo na mene.

Ovo što sam rekla, naravno, nije moje generalno mišljenje o svim muškarcima. Ali kad mi ide u susret u magli, ne piše mu na čelu je li dobar ili nije. A da budem "gender" osviještena, ovo se odnosi i na neke žene, samo što mislim da bih sa ženama lakše izašla na kraj kad bih morala.

Osim toga, sada, poslije rata, kad svako ima oružje, kad je ovoliko razvijena trgovina ljudima, kad ima svakakvih bolesnika, meni i mojoj djeci (a i svima drugima normalnima) više predstavljaju prijetnja oni nego psi.

Eto, našli ste se pogođeni kad sam generalizirala. Priznajem da možda nisam trebala. Ali s druge strane, isto tako se ja nađem pogođena kad netko kaže da su svi psi agresivni, svi napadaju, sve treba pobiti. Ili kad se kaže "oni više vole paščad od ljudi", "oni su monstrumi", "oni su neosjetljivi na patnje ljudi, a plaču za paščadijom".

Na kraju krajeva, ljudi imaju glas da kažu, intelekt da nešto urade protiv nepravde, psi su ipak životinje. Oni znaju samo pobjeći ili napasti kad se pojavi (percipirana) prijetnja. Oni reagiraju, ne razmišljaju. Slabiji su.
Zato ja svoj glas dižem u njihovo ime. Protiv maltretiranja bilo koje vrste. Za kažnjavanje počinitelja tog maltretiranja.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#386 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by Pasiflora »

tinchy wrote:http://www.radiosarajevo.ba/novost/7514 ... amo-nekome

„Osim Dunde, ja nemam nikoga. Ljudi su mi nudili smještaj, ali samo za mene. Niko čak ni u dvorištu ne želi psa. To nikada neću prihvatiti. Dundu nikada ne bih ostavio. On je moj vjerni prijatelj i jedina porodica. Bez njega ne bih preživio zimu spavajući pod vedrim nebom. Na strašnim minusima on me grijao i pomogao da preživim zimu“, objašnjava Ramiz svoju ljubav prema psu.
Ovo zaista razumijem. Svaka mu cast. Nadam se da ce se brzo naci neko rjesenje za njih dvojicu.
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#387 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

Pasiflora wrote:
tinchy wrote:http://www.radiosarajevo.ba/novost/7514 ... amo-nekome

„Osim Dunde, ja nemam nikoga. Ljudi su mi nudili smještaj, ali samo za mene. Niko čak ni u dvorištu ne želi psa. To nikada neću prihvatiti. Dundu nikada ne bih ostavio. On je moj vjerni prijatelj i jedina porodica. Bez njega ne bih preživio zimu spavajući pod vedrim nebom. Na strašnim minusima on me grijao i pomogao da preživim zimu“, objašnjava Ramiz svoju ljubav prema psu.
Ovo zaista razumijem. Svaka mu cast. Nadam se da ce se brzo naci neko rjesenje za njih dvojicu.
E ovo je da te dusa zaboli . :( 'bem ti svakakvu familiju . :x Trebalo je nama jos jedno cetri godine rata pa bi valjda bili bolji .
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#388 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by vratnik »

ovdje je slicica malog slatkog cukice.
Last edited by vratnik on 01/03/2012 11:05, edited 1 time in total.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#389 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by KatarinaKosaca »

Kakve veza ima gore navedena životnja priča i ispojvjest sa temom? Kakve veze ima rat sa temom? Kakve veze imaju pristalice ubijanja bez mislosti sa temom? :run:
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#390 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by vratnik »

KatarinaKosaca wrote:Kakve veza ima gore navedena životnja priča i ispojvjest sa temom? Kakve veze ima rat sa temom? Kakve veze imaju pristalice ubijanja bez mislosti sa temom? :run:
Ako mislis na ono sto ja postavih, nikakve. Ali vecina stvari na ovoj temi nema veze s istom.
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#391 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

KatarinaKosaca wrote:Kakve veza ima gore navedena životnja priča i ispojvjest sa temom? Kakve veze ima rat sa temom? Kakve veze imaju pristalice ubijanja bez mislosti sa temom? :run:
Nije to bez milosti nego cista borba za zivotni prostor . Da ne bi za par generacija bilo Australija ima Dingo psa a Bosna divljeg avlijanera .
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#392 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by Pasiflora »

vratnik wrote: Ali vecina stvari na ovoj temi nema veze s istom.
Imala je dok nisu dosli "padobranci".
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#393 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

Pasiflora wrote:
vratnik wrote: Ali vecina stvari na ovoj temi nema veze s istom.
Imala je dok nisu dosli "padobranci".
Kako si znala da sam sluzio JNA u Nisu ?
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#394 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by vratnik »

slika slatkog psica koji voli gumenu patku
Last edited by vratnik on 01/03/2012 12:19, edited 1 time in total.
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#395 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by gilbert »

Gjde je jedna pseca kost zakopana to je drevna pseca zemlja .
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#396 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by Pasiflora »

gilbert wrote:
Pasiflora wrote:
vratnik wrote: Ali vecina stvari na ovoj temi nema veze s istom.
Imala je dok nisu dosli "padobranci".
Kako si znala da sam sluzio JNA u Nisu ?
gilbert wrote:Gjde je jedna pseca kost zakopana to je drevna pseca zemlja .
Grohotom se smijem :skoljka:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#397 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by kokuz_sa »

User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#398 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by JThomas »

sones wrote: "Odvaditi" ne želim. Ako nekome priznajem pravo da ima lične traume od pasa, zašto ja ne bih mogla imati od ljudi. Više mi je muškaraca dobacivalo, prilazilo, "hvatalo" po tramvajima i ulicama nego što je ikad pasa zarežalo na mene.

Ovo što sam rekla, naravno, nije moje generalno mišljenje o svim muškarcima. Ali kad mi ide u susret u magli, ne piše mu na čelu je li dobar ili nije. A da budem "gender" osviještena, ovo se odnosi i na neke žene, samo što mislim da bih sa ženama lakše izašla na kraj kad bih morala.

Osim toga, sada, poslije rata, kad svako ima oružje, kad je ovoliko razvijena trgovina ljudima, kad ima svakakvih bolesnika, meni i mojoj djeci (a i svima drugima normalnima) više predstavljaju prijetnja oni nego psi.

Eto, našli ste se pogođeni kad sam generalizirala. Priznajem da možda nisam trebala. Ali s druge strane, isto tako se ja nađem pogođena kad netko kaže da su svi psi agresivni, svi napadaju, sve treba pobiti. Ili kad se kaže "oni više vole paščad od ljudi", "oni su monstrumi", "oni su neosjetljivi na patnje ljudi, a plaču za paščadijom".

Na kraju krajeva, ljudi imaju glas da kažu, intelekt da nešto urade protiv nepravde, psi su ipak životinje. Oni znaju samo pobjeći ili napasti kad se pojavi (percipirana) prijetnja. Oni reagiraju, ne razmišljaju. Slabiji su.
Zato ja svoj glas dižem u njihovo ime. Protiv maltretiranja bilo koje vrste. Za kažnjavanje počinitelja tog maltretiranja.
i pošto ne piše na čelu je li dobar ili loš, hajmo u startu pretpostaviti da je loš?

nije vama lako, majke mi nije...
Stojadin
Posts: 556
Joined: 22/06/2011 20:33

#399 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by Stojadin »

madner wrote:Pa zar ovo nije tema o tome? Ne bih da otvaram drugu.
po cemu je ovo tema za "ljubitelje srndaca"?

JThomas wrote: i pošto ne piše na čelu je li dobar ili loš, hajmo u startu pretpostaviti da je loš?

nije vama lako, majke mi nije...
UPRAVO!!! e sad to isto prebaci na pse, pa skontaj jesi li licemjer il nisi
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#400 Re: Pomozite da se monstrumi kazne III

Post by JThomas »

evo skontao sam, nisam.
Post Reply