Pomozimo susjedima Hrvatima da dobiju 3.entitet!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
SaraFina

Pomozimo susjedima Hrvatima da dobiju 3.entitet!

Post by SaraFina » 25/05/2016 08:51

Obzirom da hr legitimni predstavnici ne rade apsolutno ništa po pitanju promjene izbornog zakona, o trećem entitetu da ne govorimo ili hr tv kanalu jeste li zato da zbog relaksacije međunacionalnih odnosa pomognemo susjedima da dobiju 3.entitet? Što bi taj entitet teritorijalno obuhvaćao? Koje dijelove srednje BiH i Hercegovine? Da li bi Posavina kao dio RS takodjer bila dijelom entiteta? Da li bi RS bila uopće predmetom preraspodjele teritorija? "Federalizirati FBiH zvuči besmisleno"- :bih:
No obzirom da Srbi i dio Hrvata vide kao jedinu mogućnost opstanka BiH kao zemlju troentitetski razgraničenu, besmisleno je očekivati da Bošnjaci kao najmnogobrojniji narod dobiju tek polovinu FBiH sa udjelom od 50% u stanovništvu.
Zato bi hr legitimni predstavnici zbog dobrih odnosa sa RS trebali tražiti osim Dodikove deklarativne podrške i dio zauzetog teritorija Posavinu a bošnjački Podrinje.
Mislite li da bi ovakvom ili nekom sličnom preraspodjelom teritorija smanjili se međunacionalni sukobi i netrpeljivost?
Bez obzira na rezultate popisa Bošnjaka je polovina. Da li 48% ili 50, 10...nebitno. Koliko realno ima Hrvata a koliko Srba bez manipulacija sa dijasporom? Koliko kome bi teritorije trebalo pripasti?

sinuhe

Re: Pomozimo susjedima Hrvatima da dobiju 3.entitet!

Post by sinuhe » 25/05/2016 09:14

Posavina (mada se taj naziv nije koristio) je bila mijesanog sastava stanovnistva. Ne znam otkuda ta prica o tim krajevima kao hrvatskim.

SaraFina

Post by SaraFina » 25/05/2016 09:28

sinuhe wrote:Posavina (mada se taj naziv nije koristio) je bila mijesanog sastava stanovnistva. Ne znam otkuda ta prica o tim krajevima kao hrvatskim.
Pa vrlo je jednostavno po popisu iz 91' odrediti gdje su Hrvati bili općenito u RS skoncentrirani. Nema tu nikakvih posebnih problema. Isto je i sa srednjom Bosnom.... i sl.

Činjenica je da su trenutno statistička pogreška po brojnosti u RS-u a ni Bošnjaci nisu osobito dobrodošli u Podrinije i drugdje.
Last edited by SaraFina on 25/05/2016 09:34, edited 1 time in total.

arzuhal

Post by arzuhal » 25/05/2016 09:33

Ja sam za pomaganje da moja braća Hrvati dobiju entitet koji bi obuhvatao i prostore RS, ukoliko će akcija biti proširena da i braća Srbi dobiju entitet u Hrvatskoj a Bošnjaci u Srbiji :thumbup: Mislim, nije da se nešto posve slažem u startu s cijelom idejom etnonacionalističkih zapišanih teritorija, ali da nam bude zanimljivije Image

Novak20

Post by Novak20 » 25/05/2016 09:34

:-) :-) :-)

Šta mislite kome treba pripasti Koruška? Šta mislite kome treba pripasti Štajerska? Kome Tirol? Na popisu stanovništva 20% Austrijanaca nisu Austrijanci.

U cilju dobrih odnosa trebamo li im pomoći da se raspadnu na općine ako slijedeći put pobijede fašisti.

Gledaj ba svoja posla u Austriji. Dovoljno nam je teško i bez tvojih podj.....tema.

SaraFina

Post by SaraFina » 25/05/2016 09:36

arzuhal wrote:Ja sam za pomaganje da moja braća Hrvati dobiju entitet koji bi obuhvatao i prostore RS, ukoliko će akcija biti proširena da i braća Srbi dobiju entitet u Hrvatskoj a Bošnjaci u Srbiji :thumbup: Mislim, nije da se nešto posve slažem u startu s cijelom idejom etnonacionalističkih zapišanih teritorija, ali da nam bude zanimljivije Image

Kako bi nazvali to? Primjena "recipročnosti" na prostorima EX Juge? :D

dulekrele

Post by dulekrele » 25/05/2016 09:38

Ja nemam nista protiv da rvati dobiju 3 entitet ali na teritoriji šumske.

SaraFina

Post by SaraFina » 25/05/2016 09:42

Novak20 wrote::-) :-) :-)

Šta mislite kome treba pripasti Koruška? Šta mislite kome treba pripasti Štajerska? Kome Tirol? Na popisu stanovništva 20% Austrijanaca nisu Austrijanci.

U cilju dobrih odnosa trebamo li im pomoći da se raspadnu na općine ako slijedeći put pobijede fašisti.

Gledaj ba svoja posla u Austriji. Dovoljno nam je teško i bez tvojih podj.....tema.
Austrijanci su dio velike porodice koja se zove EU. Tu nema nikakvih granica više osobito prema Italiji...i drugim susjednim zemljama. Šizifov je posao dakle " pomagati" Austrijancima ili Talijanima naprimjer. No susjedima Hrvatima?

Mislim da bi bilo korisno. Iz više razloga. Recimo omogućiti im entitet vjerujem da bi HR uložila sve napore da BiH udje u evropsku porodicu za jedno petnaestak godina....

emmir1

Post by emmir1 » 25/05/2016 09:42

Apsolutna podrška za 3. entitet

Hercegovina, dio srednje Bosne i Posavina.

Gdje treba da potpišem

SaraFina

Post by SaraFina » 25/05/2016 09:46

emmir1 wrote:Apsolutna podrška za 3. entitet

Gdje treba da potpišem
Moramo prije potpisa da se teritorijalno razgraničimo? A kako to u srednjoj Bosni? Hoce Dodik dati Posavinu? Pitanje je za milion km.

mO k3

Post by mO k3 » 25/05/2016 09:53

Ujedno 5 tona cimenta od mene da se odma ograde :mrgreen:

SaraFina

Post by SaraFina » 25/05/2016 09:54

Ja se zbilja bojim neke nove platforme 2018. Koja bi hrvatski narod ponvno dovela u položaj kao s Komšićem. Zato obzirom da su " legitimni predstavnici" očigledno zakazali... mi kao susjedi dužni smo pomoći. Ja ne vidim drugog izbora. A napetost u odnosima biće vjerovatno trodupla. Zato pokrenuti pitanje Posavine i Podrinja i onda se u miru razgraničiti ako izborni zakon u dogledno vrijeme ne bude usklađen sa HR interesima.

SaraFina

Post by SaraFina » 25/05/2016 09:56

mO k3 wrote:Ujedno 5 tona cimenta od mene da se odma ograde :mrgreen:
Ako mislimo u evropsku porodicu nema zidova. Uljudi se molim te!

greatful_and_dead

Post by greatful_and_dead » 25/05/2016 09:58

Ako se mogu ukalkulisat u potez Grude - Široki, što da ne.

SaraFina

Post by SaraFina » 25/05/2016 10:05

Djes' vidio da se iz Gruda stoluje????

arzuhal

Post by arzuhal » 25/05/2016 10:06

SaraFina wrote:Ja se zbilja bojim neke nove platforme 2018. Koja bi hrvatski narod ponvno dovela u položaj kao s Komšićem. Zato obzirom da su " legitimni predstavnici" očigledno zakazali... mi kao susjedi dužni smo pomoći. Ja ne vidim drugog izbora. A napetost u odnosima biće vjerovatno trodupla. Zato pokrenuti pitanje Posavine i Podrinja i onda se u miru razgraničiti ako izborni zakon u dogledno vrijeme ne bude usklađen sa HR interesima.
Mene pomalo plašucka to što se zvaničnom Zagrebu živo j... za trećim entitetom, što je pokazao i Reiner neki dan u Mostaru,
to što je Amerika protiv trećeg entiteta,
što su Bošnjaci protiv trećeg entiteta,
i to što se za treći entitet bore tek HNS, Šušnjar & Dodik... :cry:

A treći, hrvatski entitet bi bio tako jedan logičan nastavak one logike vizionara Slobodana Miloševića i ideje na kojoj je utemeljena i odbranjena slobodarska Republika Srpska..Ne znam ko bi mogao imati protiv toga nešto...

Ah, da, zaboravih sitnicu: priča se po kuloarima da je bilo kakav treći, etnički, hrvatski entitet u BiH poništen odlukom Hrvatske da se svi Srbi ispraše iz Lijepe njihove za vjeke vjekova, amen...

Danguba

Post by Danguba » 25/05/2016 10:10

emmir1 wrote:Apsolutna podrška za 3. entitet

Gdje treba da potpišem
druga vrata lijevo... :jbt: ma ne taaaa...to je wc :D

SaraFina

Post by SaraFina » 25/05/2016 10:17

Ja TUĐMANA donekle i kontam. Želio je hr nacionalnu državu i dobio je. Srbi su željeli mnogo više a dobili su utjehu u vidu rs. Sad koja je bošnjačka strategija bila osim opstanka?

Zamjeniti neke dijelove oko Sarajeva? Mislim vojno...šta je Alija kontao?

Natalitetom ko Albanci da dobijemo državu? Što je izlazio iz krnje juge onda?

Prvo potisnemo demografski Srbe i onda priznanje? Alija mi je najveća enigma od svih tih nacionalnih vodja. Ostale razumijem iako se ne slažem.

Hrvati su žrtvovali ove u bih. Srbi one u hr i na kosovu. Rs se ljulja....al egzistira.

VCorp

Post by VCorp » 25/05/2016 10:53

Susjedi Hrvati su dobili hrvatske pasoše tako da susjedi Hrvati mogu nastaviti sa pravljenjem 'ercegovackog entita tamo gdje mu je i mjesto. U Zagrebu.

Tomahawk11
Globalni moderator

Post by Tomahawk11 » 25/05/2016 10:57

Treci entitet, a da bude u to ukljucena i RS....Mile se ranije ocitovao po tom pitanju, on je za tu ideju...dok god se ne dira teritorija RS :mrgreen:
Znaci, jedino da se podijeli teritorija izmedju Bosnjaka i Hrvata.
Ne kontam, samo bi se nesto dijelilo, cijepalo....dokle, do mjesne zajednice?
I ovo sto sad imamo je nastalo silom prilika, a ne zato sto tako treba.
Nikakav 3. entitet i ova dva su previse! Sta je sljedece, koji cemo jos oblik drzavnog nivoa izmisliti za gomilanje administracije?!
Uostalom, postoje i presudjeni zvanicnici HB, tako da je sama prica o toj ideji suvisla i suvisna.

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 25/05/2016 11:03

Apsolutna podrska!

Dakle, pojas Ha-Ze u Z. Hercegovini, kao i svi kantoni u kojim Hrvati cine dvotrecinsku vecinu. Red bi naravno bio i da se Srbima vrate Drvar i okolne vukojebine, ili kao poklon, ili kao zamjenu za odredjene prostore na sjeveru (posto se tako vole, vjerujem da im nece trebati kompenzacija - a ti Hrvati sa sjevera ionako nisu pravi, legitimni Hrvati, jer su ratovali s nama protiv Srba, a one obratno).

Gdje da potpishem? :D

SaraFina

Post by SaraFina » 25/05/2016 11:07

Alfons Kauders wrote:Apsolutna podrska!

Dakle, pojas Ha-Ze u Z. Hercegovini, kao i svi kantoni u kojim Hrvati cine dvotrecinsku vecinu. Red bi naravno bio i da se Srbima vrate Drvar i okolne vukojebine, ili kao poklon, ili kao zamjenu za odredjene prostore na sjeveru (posto se tako vole, vjerujem da im nece trebati kompenzacija - a ti Hrvati sa sjevera ionako nisu pravi, legitimni Hrvati, jer su ratovali s nama protiv Srba, a one obratno).

Gdje da potpishem? :D

Nemoj brzopletosti molim te! Ne potpisuj ništa dok nekog medjunarodnog stručnjaka ne konsultiramo.
To je uvjet!

SaraFina

Post by SaraFina » 25/05/2016 11:14

Tomahawk11 wrote:Treci entitet, a da bude u to ukljucena i RS....Mile se ranije ocitovao po tom pitanju, on je za tu ideju...dok god se ne dira teritorija RS :mrgreen:
Nikakav 3. entitet i ova dva su previse! Sta je sljedece, koji cemo jos oblik drzavnog nivoa izmisliti za gomilanje administracije?!
Uostalom, postoje i presudjeni zvanicnici HB, tako da je sama prica o toj ideji suvisla i suvisna.
U pravu si.
Previše mi tog Mileta uzimamo (NE)ozbiljno. Rs je svetinja nastala kao volja srpskog naroda u pravednoj i oslobodilačkoj borbi od povampirenih balija. Kad se Mile borio protiv ISIL-a na Balkanu? Kad je bio u povojima! :D
Uglavnom, sad ozbiljno slijedeći logiku kojom se vodiš ako je hb i njeni čelnici ukinuta a oni osuđeni... u RS je ozakonjujen onda genocid, progoni i masovno ubijanje civilnog nesrpskog stanovništva. Pa nam je ona uz svoje postojanje gora noćna mora.

Tomahawk11
Globalni moderator

Post by Tomahawk11 » 25/05/2016 11:16

SaraFina wrote:
Tomahawk11 wrote:Treci entitet, a da bude u to ukljucena i RS....Mile se ranije ocitovao po tom pitanju, on je za tu ideju...dok god se ne dira teritorija RS :mrgreen:
U pravu si.
Previše mi tog Mileta uzimamo (NE)ozbiljno. Rs je svetinja nastala kao volja srpskog naroda u pravednoj i oslobodilačkoj borbi od povampirenih balija. Kad se Mile borio protiv ISIL-a na Balkanu? Kad je bio u povojima! :D
Uglavnom, sad ozbiljno slijedeći logiku kojom se vodiš ako je hb i njeni čelnici ukinuta a oni osuđeni... u RS je ozakonjujen onda genocid, progoni i masovno ubijanje civilnog nesrpskog stanovništva. Pa nam je ona uz svoje postojanje gora noćna mora.
Tacno tako, ono sto je osudjenu u HB i prekinuto u ranoj fazi, to je u RS ozakonjeno. I na neki nacin, Hrvati se s pravom brane, mada njihov vodja nikad ne bi potegao taj argument, a znamo i zasto.
RS nije svetinja ni Miletu. I on sam se, da izvines, zajebava s njom.

SaraFina

Post by SaraFina » 25/05/2016 11:21

Ma opće je poznat Miletov-Mitrov patriJotizam. Uz slogan:

Ne može nam niko ništa!!!!! Jači smo od sudbine!

Deklarativno. Isto kao podrška i Čoviću i trećem entitetu.

Post Reply