POMOZIMO dedi i nani

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
JOINT_1921
Posts: 2114
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica
Vozim: odlično

#1 POMOZIMO dedi i nani

Post by JOINT_1921 »

Dedo i nana jedu travu da bi preživjeli, sve što imaju su dva kauča i sijalica

Dedo i nana Muhić iz Desetnika kod Kaknja žive u staroj, trošnoj kući, “čerpićari“ koja više nalikuje na staju nego na kuću. Nećete vjerovati ali hrane se travama. Kuća je u ruševnom stanju. Smiješno bi bilo pričati o stvarima koje su im potrebne…

Sve što imaju su dva kauča, sijalicu koja je jedino svjetlo u kući koja nije dostojna ni životinje.

Nana se sama pobrinula za ogrijev, jer dedo ne moze hodati. Pored neimaštine imaju i zdravstvenih problema,trebaju im i lijekovi.

Humanitarna grupa „Kakanjsko srce“, koja djeluje na području općine Kakanj, posjetilo je ovu porodicu.

Niko od aktivista nije ostao ravnodušan na ovo dvoje starih ljudi koji u neuslovnim uslovima čekaju samo smrt.

Ovim putem aktivisti Kakanjskog srca apeliraju na sve ljude, bez obzira ko su da pomognu ove stare i iznemogle ljude koji su prepušteni sami sebi.


Kontakt telefon humanitarne grupe Kakanjsko srce je 061 652 333 (Ilma Topalovic), a račun IK BANKA 134 020 0000332 340 Eko Kakanj - na koje dolaze uplate za grupu...

Image

Image

Image

Image
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#2 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by CaneBos »

ok, ako uplatim na taj racun, naznacicu da je u svrhu ovih ljudi, tako da vas molim da to njima i ode.
poyy
User avatar
JOINT_1921
Posts: 2114
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica
Vozim: odlično

#3 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by JOINT_1921 »

Nazovite ovu djevojku, pa provjerite, ja sam samo prenio clanak... Pozdrav
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#4 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by zvrk »

bilo bi super da svi koji namjeravaju pomoci kontaktiraju volonterku gore pomenutu, jer se javilo par udruzenja i pojedinaca da pomognu pa da ona moze iskoordinirati akciju i reci sta treba, a sta je vec nabavljeno
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#5 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by manki »

Bas sam namjeravao da pokrenem ovu temu, super da je neko vec postavio ;-)

Evo kod mene na poslu su se vec izorganizovali za donacije, pa cemo im u subotu najvjerovatnije odnijeti. :thumbup:

Nadam se da ce sto vise ljudi koji posjecuju ovaj forum moci uraditi isto, ne znam da li iko moze ostati ravnodusan na ovu vijest :(
suncandan
Posts: 356
Joined: 16/02/2008 14:44
Location: Mostar - Sarajevo

#6 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by suncandan »

Jako tuzno :( bas se vidi da nista ne mogu sami i da im je pomoc potrebna.
User avatar
JOINT_1921
Posts: 2114
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica
Vozim: odlično

#7 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by JOINT_1921 »

Ljudi stvarno nemaju osnovne uslove za zivot, ko zeli da pomogne, nek ode licno, ili nek se raspita na gore pomenuti telefon...

Image
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#8 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by manki »

Uzas :(

Nadam se da ce sto vise ljudi pomoci, mi im sutra nosimo ovo sto smo skupili do sad.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#9 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by CaneBos »

uplaceno danas 20KM na racun Hum.Grupe, naznaka za porodicu Muhic, nadam se da ce proci uplata :) jer mi nisu bili podaci bas najjasniji..Hum.grupa Kakanjsko srce na IK banku, tako je poslato,
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2650
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#10 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by Ja_Ja »

Dali ima neko dodatnih informacija o ovom slucaju? Zelio bih pomoci ali bih volio cuti misljenje nekog od vec poznatih humanista x-ovaca o ovome, posto akcija koliko vidim ne ide preko nekod njih.

Hvala unaprijed!
User avatar
T-Rexx
Posts: 339
Joined: 10/12/2012 14:30

#11 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by T-Rexx »

Off topic

Zna li neko sta je sa onog djecaka kojeg su udarila kola hitne pomoci?
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20551
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#12 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by Bullet Tooth Tony »

Copy - Paste sa Pomozi.ba facebook stranice

Posjeta nani i dedi iz Kaknja - pomozi.ba 10.02.2013 (54 photos)

Obišli smo danas nanu i dedu iz Kaknja, nanu i dedu o kojoj svi pričaju zadnjih dana pa evo da vam damo info iz prve ruke. Kao prvo, moram pohvaliti raju iz udruženja "Kakanjsko srce" koja rade dobar posao i koji su objavili priču o nani i dedi. Aktivisti tog udruženja su nas sačekali u Kaknju i odveli do nanine i dedine kuće koju Boga mi nije nimalo lako naći. Na putu nam je Nejra (članica Kakanjskog Srca) rekla kako je zadnjih dana došlo preko 300 ljudi i stvarno,dok smo mi bili tu dvadesetak minuta ljudi su samo dolazili. Uglavnom, što se tiče hrane, garderobe i novca ništa im više ne treba i bukvalno nemaju gdje to da čuvaju jer hrane se skupilo za godinu dana minimalno. Ono na čemu se radi je izgradnja nove kuće tako da svako ko hoće da pomogne može kroz građevinski materijal, bilo da lično kupi ili da uplati novac ali za tu svrhu.Dakle, sav novac koji se bude skupljao ide za izgradnju nove kuće na istoj lokaciji jer kuća je stvarno u katastrofalnom stanju. Ali kuća nije prioritet, prioritet je u ovom trenutku zdravstveno stanje dede jer ima velikih problema sa prostatom. Išao je u nekoliko navrata u bolnicu u Zenicu ali ništa mu se nije pomoglo.Operacija je rizična zbog njegovih godina ali mora biti neko rješenje, da li je to ugradnja katetera ili šta već ali nešto mora biti jer čovjek ne može da živi od bolova. Ono što mi je dedo rekao u našem razgovoru, a što me baš ono ostavilo zatečenim je to da je godine '41 njegova cijela porodica, otac, majka, brat, sestra, bili zaklani pred njegovim očima i što su njega također uboli u vrat i bacili u Drinu ( to se desilo u Višegradu) ali na svu sreću njega su pogodili u kost tako da je preživio, pokazao mi je i ranu od noža. Nakon toga nisam više znao šta da kažem ... by Elvir K.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#13 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by zvrk »

Dedo i nana su dobili svega, a naljepša vijest je da su jučer počeli radovi na izgranji kuće za dedu i nanu.

Više o tome - preko volontera Kakanjsko srce.

Komšiluk će svakako pratiti situaciju :thumbup:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2650
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#14 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by Ja_Ja »

Hvala puno na brzim informacijama!
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#15 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by CaneBos »

zvrk wrote:Dedo i nana su dobili svega, a naljepša vijest je da su jučer počeli radovi na izgranji kuće za dedu i nanu.

Više o tome - preko volontera Kakanjsko srce.

Komšiluk će svakako pratiti situaciju :thumbup:
Odlicna vijest :-D
Ad000
Posts: 32
Joined: 19/06/2012 01:42

#16 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by Ad000 »

T-Rexx wrote:Off topic

Zna li neko sta je sa onog djecaka kojeg su udarila kola hitne pomoci?
Djecak kojeg je udarili Hitna pomoć se polako oporavlja. Nisam toliko upucen u njegov slucaj, znam samo preko kolegice koja radi s njim fizikalne vjezbe da polako tece oporavak.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2671
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#17 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by Toffee karamela »

up
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#18 Re: POMOZIMO dedi i nani

Post by bull21 »

Dedo je, kako sam negdje čitao, preminuo krajem septembra. :(
Neka mu je rahmet duši.
Post Reply