Pomoc - stela za vozacki ispit

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Celly
Posts: 159
Joined: 18/12/2006 14:01

#1 Pomoc - stela za vozacki ispit

Post by Celly »

Dragi moji. Prvo zelim zamoliti sve vas koji cete se zgrazati nad ovom temom da se suzdrzite od komentara. A potom molim da mi pomognu svi koji znaju da je danas stela jedini nacin za polozit' vozacki ispit (NA ZALOST).

Dakle, ako znate ko, sta, gdje, kako itd. molim pomozite. Ja jednostavno ne znam odakle da pocnem, tj. kako da trazim stelu, kako da znam ko ce biti u komisiji (ima li nacina da se to unaprijed sazna)? Bilo kakav savjet je dobrodosao.
Hvala
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#2

Post by Gray »

Ko kaže da se ne može položiti bez štele?

Možda ne iz prve, ali svakako može, ako voziš dovoljno dobro da ti ne mogu naći grešku.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#3

Post by zena21 »

Totalno sam protiv stela... I mogu ti reci da se MOZE poloziti bez stele...

Govorim iz iskustva :kravata:
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#4

Post by debela »

ne pada mi na pamet da se suzdrzim od komentara. naprotiv, zbog takvih kao sto si ti ljudi ginu na ulicama.

treba ti otkriti identitet i nikad ti ne dati vozacku u zivotu.

fuj!
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#5

Post by SaraLe »

Iskreno se nadam da neces naci stelu 8) i da ces poloziti vozacki (bez stele) kad naucis voziti :dance:
castra
Posts: 1
Joined: 22/03/2007 09:35
Location: Sarajevo

#6

Post by castra »

kloni se stele, zaista se moze poloziti i bez toga
zasto da dajes nekom seljacini pare u ruke (sto ti isto tako nije garancija da ce te pustiti, moj prijatelj je davao 2 puta pare i oba su ga puta oborili :shock:
i sama sam polagala 4 puta, i na kraju polozila baz stele
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#7

Post by chuchumbamayumbe »

Ja sam polozio tek iz petog puta!
Prva cetiri nisam htio stelu, jer znam kako vozim i nije mi bila potrebna, ali kada sam shvatio da samo sa stelom mogu proci, javio sam se covjeku i napokon polozio.
Sada ce neko reci da je zbog mojih gresaka, OK, dva puta sam pogrijesio i nije mi bio krivo, ali slijedeca dva puta je bilo cisto preseravanje od strane komisije.
Znam 100% da je sve bilo zbog moga imena i prezimena, potvrdjeno!
Godina je bila tamo neka 97-98, grad Sarajevo, a moje ime nepodobno dibidus! :roll:
Jbga, bila takva vremena, sta da se radi!
E sada, ja mislim da sada ime ne bi trebalo da bude razlog da te zezaju prilikom polaganja. Ako je oko imena, onda obavezno trazi stelu, ali ako zelis stelu samo zato sto nisi siguran u sebe i znas koliko si slab(a) u voznji, onda bolje nemoj ni polagati ili nemoj traziti stelu, to ti je kao da placas (kupujes) sopstvenu smrt!
Dobitak
Posts: 57
Joined: 25/02/2005 08:38

#8

Post by Dobitak »

Moj ti je prjedlog da komisiji predlozis da ih odvedes negdje na po kg pechenja(moj prjedlog ti je u DOLINU ZAPORAKA-made in jablanica)i pokoju pivu sitnis(od nekih 50km) nek zadrze za sebe.
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#9

Post by Sajo---: »

Polozio iz prve sa stelom, naravno.
I prije sam znao voziti pa se nisam htio zezati i cekati da me 2 puta obore.
A tebi celly bi preporučio da ne trazis stelu jer predpostavljam da te automobil u prošlosti nije previse privlačio pa da nisi ni znala, kako se kaže, "poći" s automobilom dok ti nije instruktor pokazao, stoga mislim da je najbolje da te obore koji put i da još sa instruktorom prođeš koji čas jer je svaki sat voznje nevjerovatno vazan sto se tiče iskustva i sticanja rutine.

P.S.: zar nije ukinuto polaganje do juna ili jula????
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#10

Post by amrica »

polozila iz prve bez stele, grozim se stele na vozackom, to je pustanje potencijalnih ubica na cestu. Pa ti ljudi u komisiji nisu tu bezveze, nego su strucnjaci koji bi trebali procijeniti ko je spreman za voznju, a ko ne. I da te nauce strpljenju.
Celly
Posts: 159
Joined: 18/12/2006 14:01

#11

Post by Celly »

Jao ljudi, bas mi je zao da su neki pomislili da nemam blage veze ali da hocu stelu. Nisam ja stvarno neka kamikaza, boze sacuvaj. Fol je u tome da ja mislim da dobro vozim, a i instruktor mi je nakon obuke rekao da odlicno vozim, i uopste nije u tome problem. Ali prica se, i to uveliko vjerujte, da bez stele ne ide bez obzira znas li voziti ili ne. Eto zasto mi se cinilo da mi ne preostaje nista drugo. Samo se nadam da ste ipak u pravu i da ce ici i bez toga....
p.s. polaganja nije bilo prosle sedmice ali se od ove subote vec nastavlja
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#12

Post by Sajo---: »

Pa kada si nas ovako lijepo pitala, pitaj i instruktora gdje se treba podmazati da bi to islo i eto gotovo.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#13

Post by mIRCerka »

Celly wrote:Jao ljudi, bas mi je zao da su neki pomislili da nemam blage veze ali da hocu stelu. Nisam ja stvarno neka kamikaza, boze sacuvaj. Fol je u tome da ja mislim da dobro vozim, a i instruktor mi je nakon obuke rekao da odlicno vozim, i uopste nije u tome problem. Ali prica se, i to uveliko vjerujte, da bez stele ne ide bez obzira znas li voziti ili ne. Eto zasto mi se cinilo da mi ne preostaje nista drugo. Samo se nadam da ste ipak u pravu i da ce ici i bez toga....
prica se, uveliko, da ako prodjes ispod duge, promjenish spol i da se na krajevima duge nalazi po cup zlata....


prica se....
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#14

Post by Sajo---: »

svima bi nama bilo bolje da se taj i ostali članovi provodi u praksi ali,.....
ninja-san
Posts: 406
Joined: 11/01/2007 11:04
Location: Sarajevo

#15

Post by ninja-san »

[quote="amrica"]polozila iz prve bez stele, grozim se stele na vozackom, to je pustanje potencijalnih ubica na cestu. Pa ti ljudi u komisiji nisu tu bezveze, nego su strucnjaci koji bi trebali procijeniti ko je spreman za voznju, a ko ne. I da te nauce strpljenju.[/quote]T

Ti ljudi u komisijama su korumpirani, debeli, dugogodisnji smradovi iz MUP-a , a ne strucnjaci.
Oni kad budu imenovani u komisiju dobijaju neogranicenu moc u ruke, tj. da te puste ili ne i sami oni traze ko ce im dati pare , i podsticu korupciju.

Budimo relalni, vecina pocetnika vozi slicnim kvalitetom , i oni naravno od 10 ljudi koji voze slicno puste 2-3 koji im daju pare.
Ne kritiziram mlade ljude, jer ne zele da ih neko 2-3 puta bez veze obara, idu ponovne uplate, dodatni casovi....
Samo cekam dan , da policija ili unutarnja kontrola napravi "zvrcku" i namjesti kandidata za stelu, pa onda odvede clanove komisije sa lisicama na rukama...
Ne brinite, doci ce i ta vremena,

Ono sto je ok sistem je kao u Njemackoj ili USA, ako ista znas polozis, a ako si bas ubica na drumu i potencijalna opasnost, obore te.
A sto se tice stele , oni koji je ugovaraju su '90% instruktori.
Zato mladi vozaci, ne znam sto bi vam rekao , ali mi je zao sto ste u takvoj situaciji.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16

Post by Qler »

2003 polozio iz prve ;) bez stele ;)

a ti ako si zensko prati fabulu radnje :D

udjes u auto dignes lijevu nogu auto krene dignes i desnu i polozila si ;)
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#17

Post by xon_sa »

Da Bog da nikad ne dobila vozacku!
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#18

Post by LeKo »

Dajte ljudi ohladite malo ba, cuj dabogda nikad ne dobila vozacku, onda bi i trazenje stele za upis na fax ili trazenje posla preko stele zavrsilo rijecima dabogda ga nikad ne upisao ili nikada se ne zaposlio....ne ide to tako, ja sam polozio iz druge, prvi put su me oborili zbog fizickog izgleda (cuo ih kako razgovaraju " nek je on nabacio mindjušu i obrij'o glavu i usku majcu nabacio, garant je vec i kakvog BMW-a nabavio - ovakve treba prevaspitavat") doslo mi bilo da mu glavu kroz supak izvucem al haj, drugi put izvukao mindjusu, stavio neki kacket, nabacio "siroku majicu" i polozio bez problema, e sada drugi izlazak me je kostao oko 100 KM i bolje bi mi bilo da sam ih njima dao nebi se nervirao 15 dana. Elem, ko god moze nek steli sebi sta god mu treba - niko se nije naucan rodio i na kraju zar nije bolje platiti stelu i poloziti iz prve pa onda jos sa instruktorom par casova sa vozackom odradit, nego placati dodatne pa onda na polaganje, budimo realni masu raje obore bez veze, sto neko gore rece pocetnici koji nisu od malih nogu zaljubljenici u auta su svi negdje u 5 deka.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#19

Post by zena21 »

Celly wrote:Jao ljudi, bas mi je zao da su neki pomislili da nemam blage veze ali da hocu stelu. Nisam ja stvarno neka kamikaza, boze sacuvaj. Fol je u tome da ja mislim da dobro vozim, a i instruktor mi je nakon obuke rekao da odlicno vozim, i uopste nije u tome problem. Ali prica se, i to uveliko vjerujte, da bez stele ne ide bez obzira znas li voziti ili ne. Eto zasto mi se cinilo da mi ne preostaje nista drugo. Samo se nadam da ste ipak u pravu i da ce ici i bez toga....
p.s. polaganja nije bilo prosle sedmice ali se od ove subote vec nastavlja
Opet ponavljam, iz licnog iskustva, da se moze bez stele.

Polozila iz prvog puta :kravata: :D
ninja-san
Posts: 406
Joined: 11/01/2007 11:04
Location: Sarajevo

#20

Post by ninja-san »

Bez stele se mozda moze poloziti u nekom manjem gradu. ili ako neko ima bas super srecu da nekoliko drugih kandidata ima los dan i on prodje.
Uglavnom, korupcije je najvise u velikim gradovima, npr. Sarajevo, gdje kandidata ima k'o salate, i na svakom polaganju brdo kandidata tu je korupcija najizrazenija.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#21

Post by zena21 »

E pa evo, ja polozila u SARAJEVU :D

Doduse to je bilo davno :oops: :D
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#22

Post by LeKo »

zena21 wrote:
Celly wrote:Jao ljudi, bas mi je zao da su neki pomislili da nemam blage veze ali da hocu stelu. Nisam ja stvarno neka kamikaza, boze sacuvaj. Fol je u tome da ja mislim da dobro vozim, a i instruktor mi je nakon obuke rekao da odlicno vozim, i uopste nije u tome problem. Ali prica se, i to uveliko vjerujte, da bez stele ne ide bez obzira znas li voziti ili ne. Eto zasto mi se cinilo da mi ne preostaje nista drugo. Samo se nadam da ste ipak u pravu i da ce ici i bez toga....
p.s. polaganja nije bilo prosle sedmice ali se od ove subote vec nastavlja
Opet ponavljam, iz licnog iskustva, da se moze bez stele.

Polozila iz prvog puta :kravata: :D
Tebi svaka cast uvijek je bilo izuzetaka
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#23

Post by Krigla_Sa »

zena21 wrote:E pa evo, ja polozila u SARAJEVU :D

Doduse to je bilo davno :oops: :D
Me too :)
Znaci u SARAJEVU BEZ STELE I TO IZ PRVOG PUTA
godina 2000 :)
topic:
sta ce ti ba stela...istina ima svakakvih likova u komisiji ali nije sve crno kao sto ljudi pricaju...Moja prijateljica je dva puta padala i sve joj fol komisija kriva a ni dan danas ne zna parkirati auto,X puta me srela i kaze joj haj mi parkiraj ja necu moci ovdje...Mislim da mozes predpostaviti kako je onda prosla....
ako znas voziti i to pokazes komisiji proci ces...
User avatar
beco
Posts: 3395
Joined: 25/08/2004 14:22

#24

Post by beco »

KRITICNO SAM PROTIV STELA, znam ja mnnogo frajera koji su polozili sa stelom pa se umislili da su sumacher pa zavrsili ko palacinka. Polozio sam vozacki u Sarajevo opstina centar iz treceg puta bez stele. Ta cinjenica zajedno sa cinjenicom da nisam platio za upis na fax mi je jedna od najdrazih stvari u zivotu. Sada komisija moze da sere i ne kazem da ti ne mogu doci neki psihiatriski slucajevi, ali je moje cvrsto uvjerenje da se za takve stvare ne daje stela jer tu ide glava. Licno iz prvog puta sam najbolje vozio pa me je komisija oborila preseravanje, drugi put fakat sam pogrijesio ali vec treci bilo je prosjek i sve ok! Meni licno idu na zivce mladahni vaozaci mopeda ne toliko motora koliko mopeda, koji imaju po 16-17 odina. Babo im kupio mopedic, polozili nesto malo za dozvolu (nevjerovatno kako je lagan taj ipit) ili platili i sad na ulici voze neke tamo curice i zajebavaju se i kad ih neko pokupi. Sta onda ? Mislim samo malo izletite na nase bajne magistralne ceste pa cete tu vidjeti vazacina takvih koji su placali vozacki ispuit, kad frajercina na slijepom mjestu ide da pretice ili koji uopste ne znaju sta njihova kola mogu, pa pode da pretice 300 metara od tebe ti ga gledas ide ravno u tebe, a ti nemas gdje da se sklonis, e sta tim levatima uraditi cekati da negdje poginu. Ko ce platiti onima nevinima koji isto tako nisu imale gdje pobjeci, oni koji i su ni krivni ni duzni samo se svoje kolone drzali. Mislim malo imam iskustvo od jedno 2.5 godine, ali mislim da radikalno treba vozacki ispit mjenjati i obuku, ne iz zlobe da bi vas sad neko mucio, nego da vas nauce voziti. Meni moj otac nije dao sam vozim prve dvije godine i to jeste nekad bilo grozno ali sad sam mu zahvalan jer nekad jednostavno dode bezveze covjeku te povuce i onda pocnu se redati gluposti. Da kucnem do sad nisam imao udesa, ali ipak dobro dode da imas nekog iza sebe da te posavjetuje i ako to nekad izgleda ko davljenje. Ako nista barem cim polozite otidite na neki prazni dovoljno veliki parking, barem skontaj koliko mogu tvoja kolja da kasnije ne moras u pogresnom trenutku shvatiti da to jednostvno realno nije bilo moguce sa onim sta imas u rukama.
User avatar
angevin
Posts: 230
Joined: 24/01/2007 10:29

#25

Post by angevin »

Nadji kompromis. Prvi put bez stele pa ako smatras da su te oborili bez razloga (samo hipoteza- ne mora znaciti da ce te oboriti :) ) ti onda trazi stelu. :D
Ionako, uredno polozen ispit ne znaci da ce vozac biti pazljiv i umjeren.
Post Reply