Pomoć HITNO

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
samonikli
Posts: 276
Joined: 27/11/2004 20:47
Location: Kanbera

#1 Pomoć HITNO

Post by samonikli »

Poštovani,
potrebna mi je jedna informacija,
ovako treba mi jedan "papir" odnosno izjava da nisam otpuštan iz državne službe u posljednje dvije godine od dana objavljivanja konkursa za posao, a da taj otpust nije nastao kao rezulta disciplinse kazne.
Pa neznam kome da se obratim jer inače u državnoj službi nisam ni radio. Pa ako znate nešto dajte odgovor ko bi mogao biti nadležean za ovo!!!
Unaprijed hvala
kosmos
Posts: 860
Joined: 13/07/2008 21:15

#2 Re: Pomoć HITNO

Post by kosmos »

kako vidis po iskustvu drugih iz drzavne sluzbe niko nikad nije izbacen ali iz neke stranke isutano ih je koliko hoces.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#3 Re: Pomoć HITNO

Post by amrica »

Mislim da razne izjave tipa da nisi optuzen za ratne zlocine, za ovo za ono.... imas u svakoj opcini, popunis, potpises i predas na ovjeru. I platis, naravno.
Edin 24,5
Posts: 447
Joined: 31/08/2008 17:36

#4 Re: Pomoć HITNO

Post by Edin 24,5 »

Pravnik sam.

U pitanju je standardna izjava (pod punom materijalnom, krivičnom, moralnom,... odgovornošću) koju dajes u opstini svog prebivalista popunivsi formular koji se jednostavno zove "Izjava". Taj formular trazis, popunis (odgovarajucim sadrzajem), ovjeris i predas gdje treba. To je to.
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#5 Re: Pomoć HITNO

Post by Duhovni Vođa »

malo off topic, ali mozete mi pomoc. kad izjavu daju dva svjedoka, jel moraju biti prisutni u opstini ili se mogu samo donijeti njihove LK i potpisana izjava. i jos nesto, moraju li biti tu simultano, mislim u isto vrijeme.
Edin 24,5
Posts: 447
Joined: 31/08/2008 17:36

#6 Re: Pomoć HITNO

Post by Edin 24,5 »

@ Duhovni vodja

Zavisi o cemu pricas konkretno. Jel' u pitanju neki upravni postupak??

Dva svjedoka u tvom kontekstu obicno znaci dvije odrasle punoljetne osobe koje potvrdjuju ono sto govori ili istice osoba u ciju korist svjedoce. Recimo u vanparnici kod sastavljanja sudskog testamenta. Svjedok u principu iskaz daje usmeno i neposredno, i to se unosi u zapisnik.
Post Reply