Pomoc dobrodosla !

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
vanda
Posts: 220
Joined: 17/04/2010 22:35

#1 Pomoc dobrodosla !

Post by vanda »

Pozdrav, bok, cao i sellam.
Ovako, uzimam svoje prvo auto, pa eto, dobro mi dosla pomoc ili kakvi savjeti sta da uzmem. Imam djelimicno iskustva, ali eto, ipak rekoh da se konsultujem...
Znaci, neko auto do 15.000, dizel !
Imam ja svojih nekih zamisli, ali kao sto sam pomenuo, da se konsultujem ipak. Hvala ! :-D
User avatar
olensoner
Posts: 1164
Joined: 24/01/2008 19:34

#2 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by olensoner »

Budi malo precizniji, kojih godina, koji segment, koliko vrata za sta ti treba, koliko imas love za odrzavanje itd...
User avatar
vanda
Posts: 220
Joined: 17/04/2010 22:35

#3 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by vanda »

olensoner wrote:Budi malo precizniji, kojih godina, koji segment, koliko vrata za sta ti treba, koliko imas love za odrzavanje itd...
Ma sta ja znam, svejedno je za vrata, al' prednost ima 2/3 vrata. Diesel, oko 100 konja, ne starije od 03/04, od 1.6 ka visem, manuelni mjenjac...

:dance:
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#4 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by shibonja »

Evo mog prijedloga

Opel Astra GTC 1.7 CDTI , 74 KW

Image
Image
Image
Image
:D
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#5 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by stidljiv »

Zasto dizel?
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#6 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by dottore »

tesko da je nadje za 15000, sa registracijom :thumbup: mislim na Astru
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#7 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by shibonja »

dottore wrote:tesko da je nadje za 15000, sa registracijom :thumbup: mislim na Astru
Polovnu sam mislio :)

1.7 cdti moze naci na marketu za oko 13 milja ,a gtc koju sam ja predlozio malo teze naravno ali da doda milju dvije mogo bi kupiti gtc 2008 godite sto je super povoljno :)
Drule_sa
Posts: 115
Joined: 26/01/2010 16:19

#8 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by Drule_sa »

Pa zavisi.Ako imas ambicije da visis svaku noc na prozoru i gledas jel ti ko ma zno auto, mozes dobrog golfa 5 da nadjes za tu lovu.A ako neces, imas i Citroena C3 coupe modela, sa recimo 2006/2007 god i 1.6 HDI motorima, sa kamarom opreme, i auto jos prelijepo izleda.
elvirbej
Posts: 44
Joined: 26/08/2010 20:38

#9 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by elvirbej »

trenutno vozim Focus-a mk1 i prezadovoljan autom...a pogledaj mk2 savrsenstvo od auta :D


http://www.pik.ba/artikal/726719/ford-f ... tdci-66kw/
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#10 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by shibonja »

Hehe staj ovo ,kako vidim pik vise nije spam :D
User avatar
mayab
Posts: 30839
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#11 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by mayab »

Haj ti nama reci koji su auti u igri, sta preferiras, koliko kontas voziti kilometara godisnje itd., pa cemo ti pomoci, ovako nista od toga, samo suplja i prepucavanje kao na nebrojeno puno slicnih tema!
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#12 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by dottore »

Code: Select all

http://www.pik.ba/artikal/853397/opel-astra-gtc-1-9-dizel-110-kw-moze-zamjena-/
ovo je fin motor... :mrgreen:

vozao sam 1.9 CDTI 120PS, ide OK...
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#13 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by sheikh »

Uzmi Golfa (ako imas garazu)
ili Astru :)
Ili eventualnu noviju Fabiu,mislim da mozes za 15k markica naci finog dizela oko 2008/09 godiste
:thumbup:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11041
Joined: 20/10/2006 22:02

#14 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by chuchumbamayumbe »

Kakvog dobrog Ford Focus-a?
Mr. Brightside
Posts: 31341
Joined: 26/02/2011 13:07

#15 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by Mr. Brightside »

ma sta god samo nek je švabo! :lol:
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#16 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by dottore »

armin.i.am wrote:ma sta god samo nek je švabo! :lol:
opel je odavno prestao imati ikakve veze sa njemackom, vlasnik GM, motori Fiat/Isuzu...
Mr. Brightside
Posts: 31341
Joined: 26/02/2011 13:07

#17 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by Mr. Brightside »

dottore wrote:
armin.i.am wrote:ma sta god samo nek je švabo! :lol:
opel je odavno prestao imati ikakve veze sa njemackom
sad ima veze sa kojom zemljom?
User avatar
olensoner
Posts: 1164
Joined: 24/01/2008 19:34

#18 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by olensoner »

armin.i.am wrote:
dottore wrote:
armin.i.am wrote:ma sta god samo nek je švabo! :lol:
opel je odavno prestao imati ikakve veze sa njemackom
sad ima veze sa kojom zemljom?
Uganda mozda :?
:run:
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#19 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by shibonja »

Da ne bude da samo Opel preporucujem ,evo jedna makina ,zena je vozila :D

http://www.p ik.ba/artikal/1141079/alfa-romeo-147-1-9-jtd-novi-model
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#20 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by shlauf »

Žena bila kao suvozač :D a muž der'o i auto i ženu :mrgreen: :mrgreen:

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
vanda
Posts: 220
Joined: 17/04/2010 22:35

#21 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by vanda »

Nasao sam ja ovog GTC-a, ali' kazem vam, ogranicen sam sa 15 milja. Takodjer, ova Alfa je u igri, kao i petica...
Ajde jos par savjeta... Ono da mi je sto prije uzeti, mislim vremenski, al' ipak, ono polako, da se ne zaje**m.

:?


EDIT:

http://www.pik.ba/artikal/1123146/ford-fiesta/

ovo je od Pika stranica.

Evo ova Fiesta mi je presuper. Vjerovatno bi se cijena mogla malo spustiti, a problem mi je samo sto je benzin, a ja ga u zivotu nisam vozio... Pa imam kao neku predrasudu prema njima. Kakva su vasa iskustva sa benzincima ?
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#22 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by Better Man »

vanda wrote:Nasao sam ja ovog GTC-a, ali' kazem vam, ogranicen sam sa 15 milja. Takodjer, ova Alfa je u igri, kao i petica...
Ajde jos par savjeta... Ono da mi je sto prije uzeti, mislim vremenski, al' ipak, ono polako, da se ne zaje**m.

:?


EDIT:

*** SPAM ***/artikal/1123146/ford-fiesta/

ovo je od Pika stranica.

Evo ova Fiesta mi je presuper. Vjerovatno bi se cijena mogla malo spustiti, a problem mi je samo sto je benzin, a ja ga u zivotu nisam vozio... Pa imam kao neku predrasudu prema njima. Kakva su vasa iskustva sa benzincima ?
Ne treba da imas nikakve predrasude prema benzinicma. Jednostavniji su za odrzavati, benzinsko gorivo je sigurnije i kvalitetnije kod nas u odnosu na diesel gorivo i nisu komplikovani za vozit..
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#23 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by Mlad i Nevin »

Što se benzinjare tiče, biće ti u početku teško kretati uzbrdo bez nabijanja visokih obrtaja, mogućeg gašenja ili kretanja unazad ali doće to na svoje 8)
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#24 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by LeKo »

Za 15.000 se može kupiti i solidan nov auto, posebno sada, svi nude neke akcije od renoa, preko forda do toyote, ševrolea......
andi
Posts: 32
Joined: 14/03/2011 13:19

#25 Re: Pomoc dobrodosla !

Post by andi »

Ako želiš Golfa V, za toliko novca ti savjetujem samo da potražiš benzinjaru 04/05 godište. Ostalo za toliko novca ti je definitvno smeće koje će te na karaju skupo koštati ne uzimajući u obzir zaštite koje moraš ugraditi za njega. Moj prijedlog ti je za 15.000, koliko si spreman izdvojiti, da potražiš neki Megane, Peugeot 307 ili Astru. To su ipak solidna auta, a možeš naći dobar primjerak, dizel, za toliko KaeMova.
Post Reply