polticke rasprave na forumima bivsih republika

edita_31

Post by edita_31 » 07/11/2007 10:05

Nije mi bila namjera izazvati neke negativne tenzije,nego cisto da vidim kako se osjecate dok citate diskusije na drugim forumima.
Evo mene licno preplavi prvo ljutnja,pa onda nevjerica.
U biti mislim da vise od 60% uopste ne misle to sto pise,nego eto tako tek da izazivaju i [email protected]
Eh kako bi bilo lijepo da se niko ne svadja, da politicar rade svoj posao svi zajedno,da se ne gleda ko je ko po nacionalnosti itd eh kako bi nam lijepo bilo.
Imamo li mi svi od reda po neku falinku?
Neki vise neki manje...???
E moram ovo reci...dok sam ovo pisala pade mi na um Gavrilo Princip.
Bas je peder bio,sto je morao ubiti kralja???Od svih drugih naroda gdje je austrijanac vladao morao se naci bas on da ga ubije u Sarajevu.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 07/11/2007 10:53

pesak wrote:http://www.parapsihopatologija.com/forums/
evo vam jos jedan link.
Koje osvjezenje, covjece! :shock:

Nisam previse pregledao, ali ono sto sam vidio je blago receno za cistu desetku!
Koji nivo, koja kultura dijaloga, koji odnos prema sagovorniku...

Bravo! :thumbup:

Tomislav MO

Post by Tomislav MO » 07/11/2007 11:08

pesak wrote:Ovde sve novine i sve televizije pricaju o Putinu. Putin rekao ovo, putin rekao ono...pa ruske serije cak i na tvb92.. :shock: strava i uzas.
e, njih se plasim...
puni forumi obozavaoca putina. :shock:
Jadan ti je onaj tko od Rusa puno dobrog očekuje. Oni svoj narod ne žale nimalo kad dođe do kakve krize, a kamoli ostale. :-?

pesak

Post by pesak » 07/11/2007 12:16

Vodenjak wrote:
pesak wrote:http://www.parapsihopatologija.com/forums/
evo vam jos jedan link.
Koje osvjezenje, covjece! :shock:

Nisam previse pregledao, ali ono sto sam vidio je blago receno za cistu desetku!
Koji nivo, koja kultura dijaloga, koji odnos prema sagovorniku...

Bravo! :thumbup:
Jeste, nije los...ima ih jos...probaj na b92,,,i ima jos jedan jako lep forum, ali je slabije posecen. Potrazicu sad link. O kulturi, umetnosti i tako... :)

pesak

Post by pesak » 07/11/2007 12:17

http://www.creemaginet.com/sajt/index.php
evo ga taj link. pa dodjite... :)

pesak

Post by pesak » 07/11/2007 12:22

Narode, da vam kazem, i mi se ovde slogiravamo sa nekim srpskim forumima...nisu svi fasisti ni ovde... ima normalnog, pristojnog sveta..
a na tim fasistickim forumima cak objavljuju adrese pojedinih ljudi iz javnog zivota...iz nvo, iz medija, levicara , knjizevnika ...kao-jevreji su, ustase, izdajnici i slicno...jer su druge nacije ili zato sto drugacije razmisljaju.
eno , onom novinaru dejanu anastasijevicu koji je bio svedok u hagu protiv milosevica, stavili bombu pod prozor, i ni dan danas se ne zna ko je to uradio...

Jenkins

Post by Jenkins » 07/11/2007 12:38

Glas razuma u PC-u:

http://www.patriotmagazin.com/

zrikavac48

Post by zrikavac48 » 07/11/2007 19:40

Danasnji srbijanski politicari, (s izuzetkom Canka, Jovanovica i njima slicno mislecih) imaju i imati ce pretenzije na teritoriju BiH. Razlika izmedju -92 i 2007 je sto tada su lako mogli imati ratnike, mogucnost pljacke je bila velika. Osnovni motiv ratnika, posebno vikendasa je bila pljacka. Danas u BiH vlada siromastvo i nema motiva za ratnike. Ali srbijanski politicari ne spavaju. Planove koje nisu uspjeli realizirati ratnim poklicima, pokusavaju to nadoknaditi tihim politickim rovarenjem. Medjutim nisu tu samo istocne komsije, imamo mi i zapadne komsije. I tamo su postojali planovi da od "kifle" naprave makar "polulepinu". Medju nekim njihovim politicarima takva zelja i danas tiho, prikriveno tinja.
Nedosanjane snove nasih komsija mogu osujetiti samo BH politicari koji se srcem i dusom osijecaju gradjanima Bosne i Hercegovine. Osobe kakav je Zeljko Komsic.

domacin

Post by domacin » 07/11/2007 22:28

pinkzelena wrote:
domacin wrote: Срби апсолутно немају разлога да започињу рат.
Имамо Републику Српску, каква је таква је.
Нормално ако би нас неко напао да би се бранили као и свако нормалан.
Лично мислим да рата неће бити или да су јако,јако мале шансе за њега.
Можда ако би дошло до неког општег свјетског сукоба Балкан сигурно не би напуштао игру.
У сваком случају Срби неће никог напасти, као што никад и нису, ал се хоће ако треба бранити као и увијек.
:D Legenda si..

De nam još reci na koliko si foruma registrovan i pod kojim nickovima,da vidimo šta tamo pišeš :D
Sve i da shvatim..al ovo "Srbi neće nikog napasti,kao što nikad i nisu".. :-)

Samo će Bosnu i Hercegovinu odvesti u pakao,a Muslimanski narod u nestanak jelde :wink: !?

Nego,evo imaš jedan dezodorans od mene :D :

Image
Ко ли оно рече
За (нелегитимну) независност Босне смо спремни жртвовати мир?
Него ко поче рат и жртвова мир?

and

Post by and » 08/11/2007 16:55

legitimitet?ne bulazni cijeli svijet pa i rusija je priznala bih,i bih 92 stvarno nije imala razlog da ratuje.
a sto se teme tice znam da vam je nelagodno ici na forume u srbiji jer vas tamo nazivaju bosancima,bez obzira koliko se vi trudili da kazete da ste srbi.

Meraklos

Post by Meraklos » 08/11/2007 17:38

domacin wrote: Срби апсолутно немају разлога да започињу рат.
Имамо Републику Српску, каква је таква је.
Нормално ако би нас неко напао да би се бранили као и свако нормалан.
Лично мислим да рата неће бити или да су јако,јако мале шансе за њега.
Можда ако би дошло до неког општег свјетског сукоба Балкан сигурно не би напуштао игру...
Srbi namaju razloga da ubijaju i otimaju vise jer su se naotimali ubijajuci koliko su mogli.
Srbi poput
cetnickog "Domacina" su bastinici produkta genocida koji je vrsen u njihovo ime i "RS".

"Domacin" eto mozda nije ubijajao ali je sada "samo" cuvar onoga sto su njegovi oteli. Pa sada nemaju razloga da zapocinju rat.
domacin wrote: Ко ли оно рече
За (нелегитимну) независност Босне смо спремни жртвовати мир?
Него ко поче рат и жртвова мир?
Radovan Karadzic tvoj heroj i otac "RS" je nazvao BiH nezavisnost nelegitimnom.
Onda su pocele cetnicke horde
da ubijaju i orgijaju u Foci, Zvorniku, Visegradu, Bijeljini, Prijedoru ...

Za te zlocine koji su cinili u ime "RS" se tim cetnicima sada sudi.

Kada se osudi vecina onih koji su rukovodili zlocinima -
onda ce nestasti i vjestacka i genocidna tvorevina "RS" domacine.

pesak

Post by pesak » 14/11/2007 09:37

Pazite tema na srpskom forumu b92, koja je zavrsila na Deponiji. Mislim, zasto ? Ne razumem.

http://forum.b92.net/index.php?showtopic=38241&st=30

pesak

Post by pesak » 14/11/2007 10:29

Pa jel primitivno pisano ? Neodgovarajuce, nepismeno, ruzno, bezveze? Hajde, recite mi, posteno.

NKVD

Post by NKVD » 14/11/2007 11:04

Vidiš, nedostatak komunikacije i ono malo jada na šta se ona svela je ozbiljan problem. Jedan u nizu problema, jedan dijelić ludila što je sastavljeno od hiljadu malih ludila, da citiram relevantan izvor.

Veliki ja grč na svih stranama. Podjele su očigledne (to mi se gadi, ali je tako) i to po dvije osnove - etničkoj i civilizacijskoj. Kako je teško da se Srbi i Bošnjaci sporazumiju oko bitnih stvari ništa nije lakše kosmopoliti naći zajednički jezik sa ograničenim i primitivnim.

Teško je, dakle, uspostaviti komunikaciju, pogotovo na gostujućem terenu. Pretpostavimo da nivo na kojem bi se diskusija odvijala (bitno!) nije problem i da smo se tu našli. Ali od tebe/mene se očekuje, odmah u početku, da "priznaš" određene stvari. Ksenofobija. U večini slučajeva bošnjačka strana ima, sasvim razumljiv, refleks žrtve i moraš biti spreman suočiti se sa beskrajnim ponavljanjem jednih te istih činjenica kao argumenata u diskusiji. Sa druge strane Drine ili međuentitetske granice moraš, na većini mjetsa, odmah biti spreman da priznaš svoju krivicu da bi pričao o njihovoj. Treba nam potpuna dekontaminacija, a to ide i kroz dijalog. Ali ne samo dijalog koji je sam sebi svrha bez spremnosti na promjenu stavova, pomake, otvaranje očiju. Neko je na ovom forumu rekao - jebote, ovo je ko u fudbalu, jednom pitar (cigan, robijaš) uvijek pitar i za to ginem do zadnje.

pesak

Post by pesak » 14/11/2007 11:16

Ok. U pravu si ti, NKVD. Ali, opet, nema dijaloga ako se tema uklanja, baca na Deponiju. I to na relativno OK forumu kao sto je b92.
A mi ne mozemo napredovati kao drustvo ako nema razgovora.
Pa makar tema i blesavo bila postavljena, ili napisana. Kad kazem "drustvo" ,mislim na citavu regiju Balkana, pogotovu na bivse republike Juge.
ps. Ja sam iz Beograda. Nisam na "gostujucem terenu". :-?

ovo_malo_duse

Post by ovo_malo_duse » 14/11/2007 11:24

Meraklos wrote:
vaca wrote:
edita_31 wrote: ...pa oni stvarno zele ratovati!!!???
...ali ipak sa kojom se zestinom obrusavaju na nasu drzavu i brane "cast srpskog naroda u RS" ...
Nije potrebno da ides na komsijske forume da bi upratila ratne poklice... Na svakoj temi ovdje mozes da vidis ratne huskace.
Od strane nicka "vaca" ocigledno nije "uocena" (nadasve planski) razlika izmedju -

onih koji nisu dovoljno poklali, popalili i silovali i sad evociraju zlocinacke uspomene i planove
za nove zlocine naspram bosnjackog narode (kojeg inace oslovljavaju i dalje sa "balije") -

i onih koji su bili stradalnici i zrtve tih pogroma i zlocina, a koji sada pokusavaju dokuciti
gdje nestade obecana pravda i procesuiranje zlocinaca.

"RS" je produkt silovanja, ubijanje i entickog ciscenja.

A srpski silovatelji poput Stankovica (kojeg njemu slicni Srbi omogucise da pobjegne iz zatvora),
Zelenovica (koji ne dobio nekih 10-tak god zatvora za silovanja djevojcica i zena), Repko, Mitar, Raso i dr,
su bili izvrsioci ili instrumenti zlocina ili stvaranja "RS".

Oni koje ti pausalno i provokatorski nazivas ratnim huskacima u bosnjackom narodu -
su oni koji traze kaznu za izvrsioca i planere zlocina, -
a onda i ukidanje onog sta su tim zlocinima postigli.

Zlocinci se ne daju lako, a naravno niti ukradeni plijen nece milom voljom ispustiti iz ruku.

Provokatori daju poistovjetiti pravdu sa huskanjem -
misleci da ce tako obezvrijediti borbu.

I koji dio ove "ratno huskacke" poruke jos ne razumijes "vacko"?
:thumbup:

vaca

Post by vaca » 14/11/2007 11:38

ovo_malo_duse wrote:
Meraklos wrote:
vaca wrote: Nije potrebno da ides na komsijske forume da bi upratila ratne poklice... Na svakoj temi ovdje mozes da vidis ratne huskace.
Od strane nicka "vaca" ocigledno nije "uocena" (nadasve planski) razlika izmedju -

onih koji nisu dovoljno poklali, popalili i silovali i sad evociraju zlocinacke uspomene i planove
za nove zlocine naspram bosnjackog narode (kojeg inace oslovljavaju i dalje sa "balije") -

i onih koji su bili stradalnici i zrtve tih pogroma i zlocina, a koji sada pokusavaju dokuciti
gdje nestade obecana pravda i procesuiranje zlocinaca.

"RS" je produkt silovanja, ubijanje i entickog ciscenja.

A srpski silovatelji poput Stankovica (kojeg njemu slicni Srbi omogucise da pobjegne iz zatvora),
Zelenovica (koji ne dobio nekih 10-tak god zatvora za silovanja djevojcica i zena), Repko, Mitar, Raso i dr,
su bili izvrsioci ili instrumenti zlocina ili stvaranja "RS".

Oni koje ti pausalno i provokatorski nazivas ratnim huskacima u bosnjackom narodu -
su oni koji traze kaznu za izvrsioca i planere zlocina, -
a onda i ukidanje onog sta su tim zlocinima postigli.

Zlocinci se ne daju lako, a naravno niti ukradeni plijen nece milom voljom ispustiti iz ruku.

Provokatori daju poistovjetiti pravdu sa huskanjem -
misleci da ce tako obezvrijediti borbu.

I koji dio ove "ratno huskacke" poruke jos ne razumijes "vacko"?
:thumbup:
Mjesto: isuvise daleko od bosne naravno :D :D :D

NKVD

Post by NKVD » 14/11/2007 11:45

Ma naravno, deponija je katastrofa. Preljave čarape pod krevet, kvaran zub i loš dah orbitom liječiti.

Sprmenost da se o nekim stvarima otvoreno govori ne može amnestirati deponiju za druge, nikako.

Ali, teška je situacija i ta deponija na B92 je deponijica u odnosu na monstruozne deponijetine pune smrdljivih predrasuda o kojima sa drugima nećemo pričati.

Vidi ovo dole. Poruka bosanskog Srbina na jednom ovdašnjem forumu, punom isključivosti. On dolazi kao dobronamjeran i otvoren, bira par sagovornika a ostalima drži lekciju.

Citat:

Bili Srbi... i onda dosli Turci... Srbi koji su se ukrstali sa Turcima, postali su gradjani muslimanske vjeroispovjesti. Bosanci, Bosnjaci.. kako hocete. Oni Srbi koji se nisu ukrstali sa Turcima su do danasnjeg danaostali Srbi. Posto sam ja i danas Srbin, moj cukun cukun deda je takodje bio Srbin.

Vrlo prosta logika... a tebi ako je problem to shvatiti... Razmisli... prije nego sto izvalis glupost (kraj citata)

E, vidiš, ovo je opasno. Ne to što on naglas govori ono šta misli, to je odlično, nego što on tako misli i to uzima kao armirani aksiom. Bili Srbi, došli Turci... I sad, ima li ikakvog načina da ja njega natjeram (jer mu ne mogu reći, održati predavanje, ne vjeruje mi) da se on o tome malo raspita. To, gdje su i kad bili Srbi u Bosni (ili čak pravolsavci) pa došli Turci, u Banja Luki, u Sarajevu, na Palama. Tako će tvrditi i za aktuelnija pitanja, zločine, kriminal a ne samo ova istorijska. Možda da ti probaš popričati s njim, a?

Mislim, nije bitan (a bitan je, samo ne toliko u ovoj priči) primjer nego spremnost na dijalog ali da sve bude onako kako ja kažem. Bez obzira što je moje znanje beskrajno površno, što baratam neprovjerenim informacijama, što se koristim retorikom onih protiv kojim sam deklarativno.

pesak

Post by pesak » 14/11/2007 11:55

Nesto ne mogu da poredim ovaj tvoj primer "srpskog" nacina razmisljanja sa temom koja je na forumu b82 bacena na deponiju. Ja ocekujem da se bar na jednom forumu u Srbiji moze o ovim stvarima otvoreno govoriti. Ko zna koliko cu jos godina cekati ... :-)
Ali, ako pre pocnemo, bice bolje za sve nas.
"Onaj genocid koji je zaboravljen se nastavlja".
To je upravo moguci problem koji se sad zbiva. Posle toliko godina.

Post Reply