Politikin Zabavnik

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#1 Politikin Zabavnik

Post by aNTropocentrio »

Najjači časopis na svijetu, generalno gledano.
MCM design studio
Posts: 5
Joined: 02/08/2006 16:38

#2

Post by MCM design studio »

uhh ja prije nisam nijedan broj propuštao :D

evo baš sam večeras u jednoj trafici primjetio da se i dalje prodaje i veoma sličan je starom, bez puno izmjena - skoro ista koncepcija 8-)
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#3

Post by branimir_s »

Prije osamdesetosme je bio broj 1 za mene, Poslije toga - propaganda Slobinog rezima i velikosrpske ideje. Počinje se od malih nogu ... a zavrsava u i oko Srebrenice.
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#4

Post by Shoshana »

Hmmm, ako vam se iko ikad pohvali da ima prvih 100 brojeva Zabavnika ukoricenih u dvije knjige, zamolite ga da mi ih vrati :x
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#5

Post by aNTropocentrio »

branimir_s wrote:Prije osamdesetosme je bio broj 1 za mene, Poslije toga - propaganda Slobinog rezima i velikosrpske ideje. Počinje se od malih nogu ... a zavrsava u i oko Srebrenice.
U Politikinom Zabavniku politika se uopšte ne spominje!!!
To je enciklopedijski časopis sa dodatkom enigmatike, stripova itd.
:x :x :x
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#6

Post by pape »

Shoshana wrote:Hmmm, ako vam se iko ikad pohvali da ima prvih 100 brojeva Zabavnika ukoricenih u dvije knjige, zamolite ga da mi ih vrati :x
:roll: Zaboravi, .... ne znas ti kakve su bile ratne zime, ... :oops:
Palili smo Dostojevskog, a da ne zapalimo Zabavnik, ... :D
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#7

Post by Shoshana »

Kako ko dragi Pape. Moja je mama lozila svoje cizme, ali nije knjige... :(
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#8

Post by BECHO »

Svaki petak izuzezetak... :D

P.S. Volio sam citat' Hogara Strasnog, :)
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#9

Post by pape »

Shoshana wrote:Kako ko dragi Pape. Moja je mama lozila svoje cizme, ali nije knjige... :(
:( Shoshana, ... mi nismo imali cizama. :roll:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#10

Post by danas »

BECHO wrote:Svaki petak izuzezetak... :D

P.S. Volio sam citat' Hogara Strasnog, :)
ti ko moj stari :D

eh, sjecam se -- petak :D tata da crvenu, idi sine kupi niksicku pivu i steku bijele drine (to za njega, da ne bude zabune :D ) i sebi zabavnik... :-) :-) :-)
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#11

Post by zmijaIzmaj »

http://www.politikin-zabavnik.co.yu/

i sad petkom izlazi :oops: :D

ej, imam nove slike za stopala :D :D sutra :D
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#12

Post by alek »

svucite cicu :D :D palo mi nedavno na pamet hoce li ko otvoriti temu, a nisam se sjetila ja :D :D imala sam nekih briga :D :D
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#13

Post by branimir_s »

aNTropocentrio wrote:
branimir_s wrote:Prije osamdesetosme je bio broj 1 za mene, Poslije toga - propaganda Slobinog rezima i velikosrpske ideje. Počinje se od malih nogu ... a zavrsava u i oko Srebrenice.
U Politikinom Zabavniku politika se uopšte ne spominje!!!
To je enciklopedijski časopis sa dodatkom enigmatike, stripova itd.
:x :x :x
Are you sure??? E onda nisi citao one prijeratne brojeve koji su obilovali socnim tekstovima o: Poturicama, kosovskom boju, Marku Kraljevicu, Dahijama, ...i sl. Za brojeve do 1988 skidam kapu. Svaki broj sam kupovao cetvrtkom u trafici Politike u Titovoj ulici. NIsam mogao docekati petak. Steta. Politika je razjebala sve dobre stvari u bivsoj nam drzavi.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#14

Post by Jimmy_The_Saint »

aNTropocentrio wrote:
branimir_s wrote:Prije osamdesetosme je bio broj 1 za mene, Poslije toga - propaganda Slobinog rezima i velikosrpske ideje. Počinje se od malih nogu ... a zavrsava u i oko Srebrenice.
U Politikinom Zabavniku politika se uopšte ne spominje!!!
To je enciklopedijski časopis sa dodatkom enigmatike, stripova itd.
:x :x :x
Think Again! Mislim da je branimir, nažalost, u pravu. Odrastao sam uz Zabavnik... I sad ga ponekad kupim, nije ni svoja sjena... Ali najgori je bio u Slobovom vaktu: propaganda ne čak ni suptilna...
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#15

Post by manijak1 »

:oops: Eh .... :D dobar je bio i na ćirilici i na latinici ....sjećam se da sam čitao i upijao rubriku vjerovali ili ne ......pa sam tu zapamtio jednog čiku koji u svojih 70 godina :D nije zaspao :D .....pa stripovi ....Rip Kirbi , Fantom , Muki Maus , pardon Miki :D ....pa Helga i Hogar ..... :D međutim poslužili su i za potpalu vatre u nekim teškim vremenima :D :D .
Valjda je danas oslobođen nekih neprijatnih stvari :oops: :D .
Interceptor
Posts: 101
Joined: 09/08/2006 16:38

#16

Post by Interceptor »

Ja sam nabavio skoro sve brojeve od 1981 do danas. Stvarno nije istina da se PZ IKADA bavio politikom. To sto je pisao o Turcima, islamizaciji, Kraljevic M. itd, ima i u brojevima od 1984, 1982, itd (nisam mogao sve da pretrazujem) i svaki put to stave u odgovarajucu rubriku (predanja, zvanicne cinjenice) bar nije netacno.

Zanimljivo je da je npr. u jednom od brojeva iz 2005. godine izasao clanak o rijeci koju srbijanci koriste-BRE. Ispostavilo se da je to TURCIZAM.

Stvarno ne morate pljuvati po necemu dobrom samo zato sto dolazi iz Srbije. Ukljucite malo realnosti. Tako se i mi osjecamo kada ni krivi ni duzni budemo odbijeni za vizu samo zato sto smo iz BiH i sto nas smatraju "jos-malo-pa-teroristi".

Usput, dajem 1000€ za svaki clanak iz PZ koji se na bilo koji nacin bavio ex-yu politikom ili vrijedjao necija nacionalna osjecanja.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#17

Post by manijak1 »

:oops: Ovo vrijedi 2000 milje X 2 kilometara .....sjetio sam se ilustracije Kraljević Marka kako cijedi suhu drenovinu ....... :D i kako da ne .....poplava :oops: :D
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#18

Post by alek »

ej, to da neki covjek u svojih 70 godina nije zaspao :D jel to vjerovali ili ne ili jeste li vec culi da...? :D
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#19

Post by Jimmy_The_Saint »

Interceptor wrote:Ja sam nabavio skoro sve brojeve od 1981 do danas. Stvarno nije istina da se PZ IKADA bavio politikom. To sto je pisao o Turcima, islamizaciji, Kraljevic M. itd, ima i u brojevima od 1984, 1982, itd (nisam mogao sve da pretrazujem) i svaki put to stave u odgovarajucu rubriku (predanja, zvanicne cinjenice) bar nije netacno.

Zanimljivo je da je npr. u jednom od brojeva iz 2005. godine izasao clanak o rijeci koju srbijanci koriste-BRE. Ispostavilo se da je to TURCIZAM.

Stvarno ne morate pljuvati po necemu dobrom samo zato sto dolazi iz Srbije. Ukljucite malo realnosti. Tako se i mi osjecamo kada ni krivi ni duzni budemo odbijeni za vizu samo zato sto smo iz BiH i sto nas smatraju "jos-malo-pa-teroristi".

Usput, dajem 1000€ za svaki clanak iz PZ koji se na bilo koji nacin bavio ex-yu politikom ili vrijedjao necija nacionalna osjecanja.
Jesi li čitao, imaš li, PZ od 1992 do 2001?

I mora li biti direktno "političenje"?

Pamtim onaj broj iz 1999. što sam kupio, jeb'o te, ona čuvena stranica "citati", sve surova agresiva....
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#20

Post by alek »

ej, a opet je cao najbolje dao? :D :D
Interceptor
Posts: 101
Joined: 09/08/2006 16:38

#21

Post by Interceptor »

Skoro sve sam kupio...

Sta je problem sa Kraljevic Markom kako cijedi drenovinu? To je izmisljeni lik kao npr. Spiderman (naravno prostija varijanta uzimajuci vrijeme nastanka) koji je poprimio ulogu heroja tamosnje kulture koji su smatrali Turke neprijateljima-okupatorima, a njega kao simbol prkosa.

To se provlaci u svim kulturama i normalno je.
Ako se ti smatras Turcinom-Osmanlijom onda razumijem, ja znam da se ja ne smatram, a i da je tako-znas li kada je to bilo? Da li mislis da bi neki narod-etnicka skupina trebali da se odreknu svog literalnog nasljedja samo da bi nekome udovoljili? Samo mi objasni kako to tebe vrijedja?

Jos jedna stvar-podizem nagradu na 2000€ ako mi nadjes konkretno clanak ili citat koji je nacionalisticki, pa makar i maglovito. Samo moraces da mi doneses primjerak tog broja. Za 50€ ce ti Politika itekako dostaviti sva online izdanja 1999. god-tvoja zarada 1950€. Novac ti 100% isplacujem.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#22

Post by Jimmy_The_Saint »

Lijepo je to što si TI operiran od nacionalizma i daltonist za etničke stvari. No, dozvoli da ti pojasnim, jer boje dobro razaznajem:

NIJE PROBLEM U TOME ŠTO SE JA ILI TI IDENTIFIKUJEMO ILI NE IDENTIFIKUJEMO S TURCIMA.

Problem je što NAS, mene i tebe, ONI identifikuju s Turcima. A tu su u sprezi i kuća i škola i crkva, pa Boga mi i Zabavnik.

Čak sam htio odraditi omanju studiju o tome (politika i mediji, tu mi je negdje profesija i akademska naobrazba).

Mrzi me ići u Beograd, a da znaš da bih ti te olako obećane Evre rado uzeo, i uplatio u neku sadaku.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#23

Post by manijak1 »

Sta je problem sa Kraljevic Markom kako cijedi drenovinu?
problem su potoci tečnosti :D ja ko svako glupo dijete ....pokušao isto i završio u bolnici prekinuvši sportsku karijeru :oops: privremeno :D :D ....malo šiljim ali to je ništa kol'ko vode iscijedi Marko :oops: :D
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#24

Post by aNTropocentrio »

U svakom slučaju, ja ga čitam već 3 godine i nisam još naišao ni na kakve političke konotacije. Ne interesuje me previše šta su objavljivali prije 20 godina.

Toplo preporučujem članak Zuke Džumhura koji je objavljen u Zabavniku prije mjesec-dva.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#25

Post by mala-i »

prvo mikijev,pa politikin...tako je to islo... :D prosto nne znam sta bih iole slicno svojoj djeci ponudila sutra u toj dobi...nije mi los onaj nedjeljni dodatak iz jutarnjeg.ali,nista se ne moze porediti s politikinim zabavnikom.a one sf price...
Post Reply