Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

User avatar
oldtajmer
Posts: 5143
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#28076 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by oldtajmer »

axe22 wrote: 06/05/2024 11:35
oldtajmer wrote: 06/05/2024 11:21 i gdje su ta sranja koja su najavili u potocarima :? okupljanje bosnjaka, provociranje, incidente, unistavanje mezarova da se pripise drugima......
mamu li vam genocidasko gebelsovsku fuj
Pa nije bilo jos glasanje.
najavljeno je za vaskrs tj juce, brujali genocidaski mediji nekoliko dana unazad
DonieBrasco
Posts: 15850
Joined: 31/08/2016 16:09

#28077 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by DonieBrasco »

Zna se ko ce se okupljati i praviti probleme to je neminovno, samo sto oni od svega glume zrtvu.
AdzijaFace
Posts: 277
Joined: 13/06/2021 12:42

#28078 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by AdzijaFace »

DonieBrasco wrote: 06/05/2024 15:32 Zna se ko ce se okupljati i praviti probleme to je neminovno, samo sto oni od svega glume zrtvu.
Pravo ste mi sigurni u sebe i nas :)
Ovo je mladić koji je ispisao uvredljive grafite na imovini Bošnjaka u Gornjem Vakufu
Image
Adis Pokvić iz Gornjeg Vakufa ispisao je uvredljive grafite na pet automobila i nekoliko porodičnih kuća Bošnjaka u naselju Krupa u općini Gornji Vakuf – Uskoplje, prenose mediji.
- Rodio sam se tu u Gornjem Vakufu, prije par godina sam otišao u Austriju raditi. Stigao sam jučer s puta i otišao s prijateljima na piće. Probudio sam se i vidio išarani automobil. Ne znam što bih rekao. Kukavički, katastrofa - rekao je mladić za kojeg se kasnije ispostavilo da je autor grafita.
laik1981
Posts: 13125
Joined: 05/12/2012 13:04

#28079 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by laik1981 »

Dijaspora bolesnija od nas domicilnih. A gore se lizu medjusobno i sa sjetom se sjecaju bratsva i jedinstva.
Bossona
Posts: 5381
Joined: 21/12/2020 03:28

#28080 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Bossona »

sehohari wrote: 20/07/2023 23:38
studiorum_tuzlaensis wrote: 20/07/2023 23:36 Konakovic kao novi istureni vođa Bošnjaka je u ratu bio u rovu. Vidjecemo.
Konaković nema tu ulogu.
Možda u Sarajevu.

Definitivno nema onu jačinu koju je imao Bakir, o Aliji da ne pričamo.

Bakir, šta god mislili, je pojam za većinu bh. stanovništva. Konaković je za većinu ljudi lokalni sarajevski političar koji je se nekao provukao na veći nivo.
:lol: :lol:
U pravu si većih i jačih izdajnika Bosna i Bošnjaci nisu imalu u svojoj historiji od Izdajnikobegovića i SDA, tako da Konaković niti bilo ko drugi nemaju šta vise izdati, prodati i uništiti!
User avatar
oldtajmer
Posts: 5143
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#28081 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by oldtajmer »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/onkolos ... /240506071
Dodaje da su s predstavnicima vlasti ranije razgovarali o listama čekanja te su im obećana sistemska rješenja za početak ove godine. Međutim, sada je mjesec maj i još nikakav pomak nije napravljen.
sto se tice nekih stvari kurcine sad na vlasti kao sto su bili i ovi prije njih,serem im se u usta lopovska
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10977
Joined: 27/04/2021 22:52

#28082 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by tramvajtrojka »

DonieBrasco wrote: 06/05/2024 10:53

Sa kime mi zrak dijelimo, pazi ti ovih patriota prevelikih muslimana da ne napisem bosnjaka.

Pazi mu korsnickog imena @themusahil, musahil znaci predstavnik sultan - namjesnik. :lol:
sta očekivati od turkofila koji je doktorirao na temi turska vanjska politika u sandžaku :lol: :lol: :mrgreen:, njemu je vaznije tursko govno od vlastitog naroda modus operandi svakog sdaovca :-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#28083 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Chmoljo »

DonieBrasco wrote: 06/05/2024 10:53

Sa kime mi zrak dijelimo, pazi ti ovih patriota prevelikih muslimana da ne napisem bosnjaka.

Pazi mu korsnickog imena @themusahil, musahil znaci predstavnik sultan - namjesnik. :lol:
samo pamtiti i pisati ove umotvorine. idući put kada Srebrenicu uzmu u usta, da im se na čelo zalijepi.

ni genocid nije baš pravi genocid, ako je SDA isključena. to je ta logika.

za Aleksandra Vučića smo znali i očekivali. ali ruku na srce, nije neočekivano ni od ovih protuha. bar ne meni.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55871
Joined: 15/12/2008 16:53

#28084 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by ultima_palabra »

Pa dobro, na stranu lik i djelo doticnog, ali ne znam sta je pogresno u ovom tvitu?
User avatar
sime_cipol
Posts: 16580
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#28085 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sime_cipol »

ultima_palabra wrote: 07/05/2024 02:46 Pa dobro, na stranu lik i djelo doticnog, ali ne znam sta je pogresno u ovom tvitu?
Pa ljude boli istina.
Sve sto je rekao je 100% istina.
I jedni i drugi se uhvatili rezolucije. S druge strane imaju nekoliko sudskih presuda za genocid, na dva medjunarodna suda, koje su pravno jace od rezolucije i niko 20 godina nije pridavao paznju niti se za njih uhvatio.
Prije vise od godinu dana donesena rezolucija o povlačenju Rusije iz Ukrajine. :roll:
izvrsni direktor
Posts: 9670
Joined: 20/12/2018 16:11

#28086 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by izvrsni direktor »

oldtajmer wrote: 06/05/2024 16:57 https://www.klix.ba/vijesti/bih/onkolos ... /240506071
Dodaje da su s predstavnicima vlasti ranije razgovarali o listama čekanja te su im obećana sistemska rješenja za početak ove godine. Međutim, sada je mjesec maj i još nikakav pomak nije napravljen.
sto se tice nekih stvari kurcine sad na vlasti kao sto su bili i ovi prije njih,serem im se u usta lopovska
Ma kurcine jasta kad za godinu dana nisu mogli rijesiti sva sranja koji su oni 30 godina vrijedno nizali. E posto za godinu dana nisu mogli ispraviti 30 godina njihovo nerada (pardon, rada na unistavanju svega), rado cemo da zakljucimo da su isti i jddni i drugi
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3728
Joined: 23/04/2011 12:21

#28087 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Mr.Sojic »

Hoće li preCednik manjeg :mrgreen: ići da se vidi sa Džeki Čenovima u nedođiji :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 82230
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#28088 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Truba »

AdzijaFace wrote: 06/05/2024 15:36
DonieBrasco wrote: 06/05/2024 15:32 Zna se ko ce se okupljati i praviti probleme to je neminovno, samo sto oni od svega glume zrtvu.
Pravo ste mi sigurni u sebe i nas :)
Ovo je mladić koji je ispisao uvredljive grafite na imovini Bošnjaka u Gornjem Vakufu
Image
Adis Pokvić iz Gornjeg Vakufa ispisao je uvredljive grafite na pet automobila i nekoliko porodičnih kuća Bošnjaka u naselju Krupa u općini Gornji Vakuf – Uskoplje, prenose mediji.
- Rodio sam se tu u Gornjem Vakufu, prije par godina sam otišao u Austriju raditi. Stigao sam jučer s puta i otišao s prijateljima na piće. Probudio sam se i vidio išarani automobil. Ne znam što bih rekao. Kukavički, katastrofa - rekao je mladić za kojeg se kasnije ispostavilo da je autor grafita.
Tooo sefe
Ja sam mislio da samo ja njegujem zivot i djelo adisa pokvica
Svi smo mi adis i njegova sestra na javnoj tv
User avatar
Truba
Posts: 82230
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#28089 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Truba »

laik1981 wrote: 06/05/2024 15:39 Dijaspora bolesnija od nas domicilnih. A gore se lizu medjusobno i sa sjetom se sjecaju bratsva i jedinstva.
Nacionalizam je prica do 300000 eVra
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66836
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28090 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by _BataZiv_0809 »

House wrote: 05/05/2024 20:43 crnogoraca što se blamiraju.
Bili i ostali supci
User avatar
Sanjarko
Posts: 23567
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#28091 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Sanjarko »

_BataZiv_0809 wrote: 07/05/2024 08:10
House wrote: 05/05/2024 20:43 crnogoraca što se blamiraju.
Bili i ostali supci
Bit će danas repriza emisije Plenum na FTV, bili iz Srbije i Crne Gore gosti, Lazović i još neko.

Dobra emisija bila, i ovaj iz CG opisao kako im je sad stanje u CG.

Ne znaju ni oni kako da ih skinu s vlasti. Ovaj iz SRB isto opisao kako im je i da su manjina oko 10 do 15%.

Kažu da će teško bilo šta Vučiću i co moći.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#28092 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Chmoljo »

ultima_palabra wrote: 07/05/2024 02:46 Pa dobro, na stranu lik i djelo doticnog, ali ne znam sta je pogresno u ovom tvitu?
ono što ova botovska protuha prešućuje je da bi od stradanja i genocida odbranilo oružje koje su njegovi sponzori prodavali. također bi odbranili malo veći vizionari od onih koji su savjetovali bošnjakinjama bacanje luga četnicima u oči kada dođu na vrata da kolju.

pogrešno u tvitu je njegov pokušaj pravljenja rezolucije onim što ona to nije. gura priču da je neko predstavlja nečim što ona to nije. i to vrlo bezobrazno. on doživljava rezoluciju valjda kao pokušaj da se penzionerima dignu penzije, da zdravstveni sistem funkcioniše i da su škole pune đaka. a što da ne i kao članstvo u NATO. mislim, ne doživljava on to tako, nego nameće diskurs kao da je rezolucija nešto u tom rangu.

ono što apologeta politike kojoj je godišnji budžet primjer dugoročnog planiranja namjerno prešućuje je da je svrha rezolucije dizanje svijesti o genocidu, da je rezolucija još jedna potvrda mišljenja građana svijeta o genocidu. dizanje svijesti je dugoročno najefikasnija metoda, jer zabrane i lomljenja preko koljena nisu dugog vijeka i traju dok traje i prisila. edukacija i širenje svijesti imaju dalekosežniji efekt, no traže i vremena. što je nepojmljivo ovakvim spodobama.

dizanje svijesti o genocidu je zalog budućim generacijama, što je teško shvatljivo politici koju on predstavlja - u se, na se i podase. i to odmah.

dizanje svijesti o genocidu će imati svrhu i na lokalnom planu, jer će nas osvješćivati da nas neće rezolucije spašavati, nego pamet i oružje.

ne brani rezolucija od genocida, kako govnar implicira, nego nas uči da se sami odbranimo, i da ne biramo one koji nam savjetuju bacanje luga u oči koljačima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66836
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28093 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by _BataZiv_0809 »

Ne tumaci on Rezoluciju u odnosu na ono sto ona jeste.
Nego u odnosu na ono sto bi on i njegovi sponzori zeljeli da predstave da ona jeste.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11119
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#28094 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Prpa.ba »

Onaj se ljuti zbog covjekovog nadimka na tweeteru a nadimak izveden iz prezimena, ovi pisu traktate tumaceci sta je htio napisati.

Sto ste toliko ogrezli u stranackim poslovima, napisani tekst je gledajuci mimo ostatka autorovog opusa sasvim korektan i upozorenje onim gradjanima koji su poletjeli tumaciti usvajanje rezolucije kao osnovu za "ukidanje RS-a" i "naplatu odstete", pa se rezultat glasanja iscekuje kao neka utakmica lige prvaka.

Beograd je ispalio svoje stanradno arlaukanje, znaju i oni da je najveca posljedica usvojene rezolucije osnova za odrzavanje kulture sjecanja i osude genocida u Srebrenici, ali narikanje i ubacivanje teza da se time unistava serbski rod i porod ne skodi njihovoj turbofolk kulturi kojoj je fundament napetost 24/7.

S nase strane, malo se ipak pustilo masti da radi svasta. Nije da se Trojka bas pretrgla rastumaciti to kao sto je odlicno uradio kolega Chmoljo. Maksimum su "demantiji da ovo nije usmjereno protiv nekog". Bezopasno je to sve naravno, i svi se nadamo da ce rezolucija biti usvojena, ali su mentalni usponi i padovi iscrpljujuci za ovaj narod, a politicki poeni ogavni.
User avatar
manuchao91
Posts: 1383
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#28095 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by manuchao91 »

još nema zvanicnog datuma kad je zasjedanje oko rezolucije.Ovdje se nesto previše odugovlači i kuha.
Ne znam baš...
tek kad predjes preko rijeke mozes reci krokodilu da mu smrdi iz usta
BAK-eV
Posts: 1860
Joined: 17/10/2012 18:53

#28096 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by BAK-eV »

Chmoljo wrote: 07/05/2024 08:56
ultima_palabra wrote: 07/05/2024 02:46 Pa dobro, na stranu lik i djelo doticnog, ali ne znam sta je pogresno u ovom tvitu?
ono što ova botovska protuha prešućuje je da bi od stradanja i genocida odbranilo oružje koje su njegovi sponzori prodavali. također bi odbranili malo veći vizionari od onih koji su savjetovali bošnjakinjama bacanje luga četnicima u oči kada dođu na vrata da kolju.

pogrešno u tvitu je njegov pokušaj pravljenja rezolucije onim što ona to nije. gura priču da je neko predstavlja nečim što ona to nije. i to vrlo bezobrazno. on doživljava rezoluciju valjda kao pokušaj da se penzionerima dignu penzije, da zdravstveni sistem funkcioniše i da su škole pune đaka. a što da ne i kao članstvo u NATO. mislim, ne doživljava on to tako, nego nameće diskurs kao da je rezolucija nešto u tom rangu.

ono što apologeta politike kojoj je godišnji budžet primjer dugoročnog planiranja namjerno prešućuje je da je svrha rezolucije dizanje svijesti o genocidu, da je rezolucija još jedna potvrda mišljenja građana svijeta o genocidu. dizanje svijesti je dugoročno najefikasnija metoda, jer zabrane i lomljenja preko koljena nisu dugog vijeka i traju dok traje i prisila. edukacija i širenje svijesti imaju dalekosežniji efekt, no traže i vremena. što je nepojmljivo ovakvim spodobama.

dizanje svijesti o genocidu je zalog budućim generacijama, što je teško shvatljivo politici koju on predstavlja - u se, na se i podase. i to odmah.

dizanje svijesti o genocidu će imati svrhu i na lokalnom planu, jer će nas osvješćivati da nas neće rezolucije spašavati, nego pamet i oružje.

ne brani rezolucija od genocida, kako govnar implicira, nego nas uči da se sami odbranimo, i da ne biramo one koji nam savjetuju bacanje luga u oči koljačima.
Pises ono u sta i sam znas da nije tako.

Sve je interes a ne nekakvo dizanje svijesti o genocidu.

Eto neko u EU voli 2 miliona muslimana i da oni budu neki politicki i vojni faktor preko puta Rima, malo juznije od Beca tj sjeverno od Atene.
Ma hajte molim vas :run:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#28097 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Chmoljo »

BAK-eV wrote: 07/05/2024 10:03Pises ono u sta i sam znas da nije tako.

Sve je interes a ne nekakvo dizanje svijesti o genocidu.

Eto neko u EU voli 2 miliona muslimana i da oni budu neki politicki i vojni faktor preko puta Rima, malo juznije od Beca tj sjeverno od Atene.
Ma hajte molim vas :run:
neki faktor očito jesmo čim se o nama priča i donose nekakve rezolucije.

a ne vidim da tebi išta fali u toj EU.
AdzijaFace
Posts: 277
Joined: 13/06/2021 12:42

#28098 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by AdzijaFace »

BAK-eV wrote: 07/05/2024 10:03 Eto neko u EU voli 2 miliona muslimana i da oni budu neki politicki i vojni faktor preko puta Rima, malo juznije od Beca tj sjeverno od Atene.
oooo neee, nemoj nas, mi smo muslimani, nas svi mrze..oooo neeeeeee, za sve je izgovor mi smo muslimani, oni nikako ne vole te hahaha. Kako jadno opravdanje za nerad, nevjerovatno.
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#28099 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by vee-jay »

ultima_palabra wrote: 07/05/2024 02:46 Pa dobro, na stranu lik i djelo doticnog, ali ne znam sta je pogresno u ovom tvitu?
ovo je spin - zvuci kao cinjenica jer se brzo konzumira - ali nije

kakve veze ima situacija 93-95 sa ovom rezolucijom kojom genocid u Srebrenici ulazi u skolske knjige i zakone zapadnih zemalja?
nikakve.

kakve veze ima ova rezolucija u BiH sa Palestinom
nikakve.

ako je tako kako on pise to onda znaci da su rezolucije o holokaustu i genocidu u Ruandi bezveze?
eto ... vidis da nisu.

cilj ovog spina - kao i ostalih - je da se vrijednost pozitivnih stvari koje se desavaju - zahvaljujuci i radom Trojke - umanje
to je legitimno za politicku stranku
za "nezavisne" to je dokaz da osoba nije "nezavisna"

sutra da BiH udje u NATO Jahja, Avdo, Klix i ostali SDA kanali bi krenuli da umanjuju taj korak
veoma lako naci primjer: Crna Gora --> drzava u NATO a trenutno kao da je dio Srbije

pocetak pregovora sa EU je historijska stvar za BiH
rezolucija o genocidu je historijska stvar za BiH
BAK-eV
Posts: 1860
Joined: 17/10/2012 18:53

#28100 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by BAK-eV »

vee-jay wrote: 07/05/2024 10:36
ultima_palabra wrote: 07/05/2024 02:46 Pa dobro, na stranu lik i djelo doticnog, ali ne znam sta je pogresno u ovom tvitu?
ovo je spin - zvuci kao cinjenica jer se brzo konzumira - ali nije

kakve veze ima situacija 93-95 sa ovom rezolucijom kojom genocid u Srebrenici ulazi u skolske knjige i zakone zapadnih zemalja?
nikakve.

kakve veze ima ova rezolucija u BiH sa Palestinom
nikakve.

ako je tako kako on pise to onda znaci da su rezolucije o holokaustu i genocidu u Ruandi bezveze?
eto ... vidis da nisu.

cilj ovog spina - kao i ostalih - je da se vrijednost pozitivnih stvari koje se desavaju - zahvaljujuci i radom Trojke - umanje
to je legitimno za politicku stranku
za "nezavisne" to je dokaz da osoba nije "nezavisna"

sutra da BiH udje u NATO Jahja, Avdo, Klix i ostali SDA kanali bi krenuli da umanjuju taj korak
veoma lako naci primjer: Crna Gora --> drzava u NATO a trenutno kao da je dio Srbije

pocetak pregovora sa EU je historijska stvar za BiH
rezolucija o genocidu je historijska stvar za BiH
Za BiH jeste historjiski ako se donese.
Ali u kom smislu?

Za muslice ne znam, da ce nesto profitirati.

Mislim hajmo pitati ljude u Bratuncu, Stocu, Prijedoru ... hoce li im biti nesto bolje.

Hoce li biti ukinuti entitetsko glasanje, entite RS i sl?

Unaprijed hvala na odgovorima.
Post Reply