Politicke nauke - Sarajevo?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
De_gama

Politicke nauke - Sarajevo?

Post by De_gama » 04/07/2006 16:09

imam nekoliko pitanja!! naime vec sam predao papire za upis na politicke nauke u sarajevu-odsjek politologija!!!!! zanima me da li je tesko upisati, da li je velika konkurencija, malo me i prosjek iz srednje brine, nije toliko los( oko 4.1-4.2- 4 razreda) al ipak...?????!!!!! polaze se i prijemni -test sklonosti i razgovor- pa ako bi mi neko mogao reci o cemu je rijec???

unaprijed zahvalan!!!!

Lace

Post by Lace » 04/07/2006 16:14

ako si konkurisao vanredno ili za paralelni studij...upadas daj 1000 i imas index :D a ako si redovno...ne znam

erazmo

Post by erazmo » 04/07/2006 17:09

radije nemoj

diplomirao tamo i ne mogu prezaliti uzaludne godine

:(

Last_one

Post by Last_one » 04/07/2006 17:50

Znas kako kazu..."Na politickim mozes samo pasti niz stepenice..."
Uglavnom,taj fax generalno nije tezak...i mozes biti primljen bez problema!

Lace

Post by Lace » 04/07/2006 18:03

erazmo wrote:radije nemoj

diplomirao tamo i ne mogu prezaliti uzaludne godine

:(

sta si diplomirao

politologiju ili sociologiju?

pises li knjige ili drzis govore?

ili vas ima puno u toj bransi?

:D

btw ja sam na soc. radu...jos 7 ispita do kraja...a dobra stvar je sto je u pitanju primjenjena djelatnost ...pa se moze raditi na vise mjesta...a i da ostanem raditi isti posao kao sada, ne zalim...samo ce mi po koeficijentu strucne spreme dodjeliti vecu platu :D

erazmo

Post by erazmo » 04/07/2006 18:31

nista od navedenog :D

nego...

zurnalistiku :shock:

najsnobovskiji smjer, jerbo se zurnalisti furaju da su najkomunikativniji (sto mozda i jesu) a to kano da ih cini najpametnijim.

Sociolozi, pak, furaju se da su neki naucnici iako sa naukom u najvecem broju slucajeva susretnu kad pogledaju kakav naucni dokumentarac 8)

politologe od prve godine uce kako da duvaju pod rep profesorima-politicarima i tako supacki postanu njihovi nasljednici.

Odbrana - joj, kad se drotovi ukazu sa pendrecima na ispitu... :-?

za socijalni rad...nemam primjedbi, merhametli departement :)

De_gama

Post by De_gama » 04/07/2006 19:00

a znam da za milju mogu upasti bilo gdje, al konkurisao sam za redovan studij pa me malo strah!!!!!!!

razmazena

Post by razmazena » 04/07/2006 19:59

Nista ti ne brini, i uzivaj.
FPN ti pruza dosta slobodnog vremena, a i predstavlja podlogu, za neke dodatne aktivnosti, prvenstveno mislim na edukativne seminare, treninge, ljetne skole, itd. Tako da i ako ti fax ne pruzi dovljno informacija, znanja, itd.. a nece sigurno, to mozes nadopuniti putem vec spomenutih aktivnosti.
Da li ces ispite polagati tek tako da ih samo polozis, ili ces zaista sjesti da nesto procitas i naucis, to zavisi samo od tebe, i toga da li je to ono sto ti se svidja i sto zelis, u svakom slucaju ces ih poloziti.:)
Sretno!:)

morti

Post by morti » 04/07/2006 20:18

De ba nemojte mi žurnalistiku kaljati...ja bi sutra papire predavao ljudi, šta vam je?

:D :-)

:shock:

erazmo

Post by erazmo » 04/07/2006 20:45

...

razmazena

Post by razmazena » 04/07/2006 20:59

....

Tvoj rijecnik o tebi govori dovoljno. A ja se toliko nisko necu ni pokusati spustiti.

erazmo

Post by erazmo » 04/07/2006 21:09

Nisam mislio o tebi jer te i ne poznajem. Mislio sam na silne idiote koje su zavrsili fakultet preko stela i stelica a da nisu knjige otvorili, plus su malo hodali po seminarima.

Zao mi je ako si se nasla u mojim crnim opsrevacijama glede FPN-a, na koje imam apsolutno pravo, i na svu zalost, u pravu sam 8)

Be cool, don't sekirli

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Post by black » 04/07/2006 21:13

@erazmo pripazi malo na rjecnik..da te nebih vodio u stanicu... :oops:

erazmo

Post by erazmo » 04/07/2006 21:15

dobro

razmazena

Post by razmazena » 04/07/2006 21:20

erazmo wrote:Nisam mislio o tebi jer te i ne poznajem. Mislio sam na silne idiote koje su zavrsili fakultet preko stela i stelica a da nisu knjige otvorili, plus su malo hodali po seminarima.

Zao mi je ako si se nasla u mojim crnim opsrevacijama glede FPN-a, na koje imam apsolutno pravo, i na svu zalost, u pravu sam 8)

Be cool, don't sekirli

Ti si zavrsio isti fakultet, te iz licnog iskustva govoris da ga svaki debil i idiot moze zavrsiti? Ili se varam?

Pooll

Post by Pooll » 04/07/2006 21:22

Last_one wrote:Znas kako kazu..."Na politickim mozes samo pasti niz stepenice..."
Uglavnom,taj fax generalno nije tezak...i mozes biti primljen bez problema!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

El-Vedex

Post by El-Vedex » 04/07/2006 21:44

razmazena wrote:
erazmo wrote:Nisam mislio o tebi jer te i ne poznajem. Mislio sam na silne idiote koje su zavrsili fakultet preko stela i stelica a da nisu knjige otvorili, plus su malo hodali po seminarima.

Be cool, don't sekirli

Ti si zavrsio isti fakultet, te iz licnog iskustva govoris da ga svaki debil i idiot moze zavrsiti? Ili se varam?

Evo da i ja kazem nesto na ovu temu.
Slobodno upisi taj fakultet , bez obzira na sve izneseno i bez obzira sto su svi pomalo u pravu.
Ali @razmazena ti je najbolje objasnila, to nije tezak fakultet ukoliko ti vec imas predispozicije za njega, i on ti nudi prostor i vrijeme za dodatnu edukaciju.
NAravno sve je do tebe , mozes ga zavrsiti a da nista ne naucis na njemu , a mozes i nauciti dosta toga, sto iz knjiga sto pazljivim promatranjem studenata oko sebe.

Naravno taj fakultet i jeste degradiran zbog cinjenice da na njemu studira svakakve bagra. Susrest ces ljude koji neznaju sastaviti recenicu od pet rijeci , a da ta recenica ima smisla, ljude koji nisu sposobni da shvate neku apstrakciju, ljude koji su tu samo da bi se negdje uvalili u kakav drzavni posao , ljude koji se uvlace profesorima tako sto im istresaju pepeljare, i pritom odlicno znaju napisati kakav seminarski rad sastavljen od citata nadjenim u literaturi a pri tome se nisu potrudili da zapamte ime autora. Ljude koji odlicno znaju izdeklamovati sve sto procitaju u skriptama koje su pune gresaka , pa na ispitu kazu npr "atrakcija" umjesto "apstrakcija" .

MA kazem ti svakakve bagre. Ali opet na kraju onaj ko stvarno hoce nesto da nauci , moze.

I onaj koji hoce samo diplomu i on moze .... MA kazem ti haos fakultet za upisati.

I jos nesto bi dobro bilo zapamtiti. Studirati fakultet ne znaci samo uciti , nego i razmisljati i plus jos znati sve moguce fore oko rokova , izlaziti u grad redovno. Ufatiti koju koku cisto da ti ne udari sperma u vuGla a to radis na ovim seminarima sto ih razmazena pomenu jer tu ti uvijek neko plati da nesto palamudis, a bogami kad izadjes u grad valja ti potrositi pola stipendije dok malu dovedes medju 4 zida LOL.
JEbi ga ja nisam im'o stipendije :-?

P.S.

Dobro razmotri motive i razloge zasto biras taj fakultet.

razmazena

Post by razmazena » 04/07/2006 21:52

El-Vedex wrote:Evo da i ja kazem nesto na ovu temu.
Slobodno upisi taj fakultet , bez obzira na sve izneseno i bez obzira sto su svi pomalo u pravu.
Ali @razmazena ti je najbolje objasnila, to nije tezak fakultet ukoliko ti vec imas predispozicije za njega, i on ti nudi prostor i vrijeme za dodatnu edukaciju.
NAravno sve je do tebe , mozes ga zavrsiti a da nista ne naucis na njemu , a mozes i nauciti dosta toga, sto iz knjiga sto pazljivim promatranjem studenata oko sebe.

Naravno taj fakultet i jeste degradiran zbog cinjenice da na njemu studira svakakve bagra. Susrest ces ljude koji neznaju sastaviti recenicu od pet rijeci , a da ta recenica ima smisla, ljude koji nisu sposobni da shvate neku apstrakciju, ljude koji su tu samo da bi se negdje uvalili u kakav drzavni posao , ljude koji se uvlace profesorima tako sto im istresaju pepeljare, i pritom odlicno znaju napisati kakav seminarski rad sastavljen od citata nadjenim u literaturi a pri tome se nisu potrudili da zapamte ime autora. Ljude koji odlicno znaju izdeklamovati sve sto procitaju u skriptama koje su pune gresaka , pa na ispitu kazu npr "atrakcija" umjesto "apstrakcija" .

MA kazem ti svakakve bagre. Ali opet na kraju onaj ko stvarno hoce nesto da nauci , moze.

I onaj koji hoce samo diplomu i on moze .... MA kazem ti haos fakultet za upisati.

I jos nesto bi dobro bilo zapamtiti. Studirati fakultet ne znaci samo uciti , nego i razmisljati i plus jos znati sve moguce fore oko rokova , izlaziti u grad redovno. Ufatiti koju koku cisto da ti ne udari sperma u vuGla a to radis na ovim seminarima sto ih razmazena pomenu jer tu ti uvijek neko plati da nesto palamudis, a bogami kad izadjes u grad valja ti potrositi pola stipendije dok malu dovedes medju 4 zida LOL.
JEbi ga ja nisam im'o stipendije :-?

P.S.

Dobro razmotri motive i razloge zasto biras taj fakultet.

:thumbup:

El-Vedex

Post by El-Vedex » 04/07/2006 22:03

Cekaj malo...

Zar Asim Residovic jos studira taj fakultet... odnosno ne studira :) nego putuje kao student hahahaha

razmazena

Post by razmazena » 04/07/2006 22:06

El-Vedex wrote:Cekaj malo...

Zar Asim Residovic jos studira taj fakultet... odnosno ne studira :) nego putuje kao student hahahaha

Ne znam, mislim da studira.. Pa zar mislis da je sposoban zavrsiti cak FPN? :D :D

Sposoban je samo opljackati 50 studenata, a da mu niko nista ne moze..

Lace

Post by Lace » 04/07/2006 22:10

razmazena wrote:

Ne znam, mislim da studira.. Pa zar mislis da je sposoban zavrsiti cak FPN? :D :D

mora da je na politologiji onda :D

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Post by black » 04/07/2006 22:13

drzite se teme..

De_gama

Post by De_gama » 04/07/2006 22:20

hvala na savjetima!!! pokusat cu upisati- papiri za upis su vec predani!!!!! nadam se samo da cu naci mjesto u magicnih 40( redovnih), bice tesko( bez stele) al eto... :) javim vam kako sam prosao!!!!

El-Vedex

Post by El-Vedex » 04/07/2006 22:20

razmazena wrote:

Ma znam da nije... a znam i zasto mu kako ti kazes niko nista ne moze ali i to nije bitno. Studenti su generalno naivni.
Evo da me moderator nebi opominjao drzacu se teme i dodati jos ovo kao savjet pokretacu teme.
Studirati znaci i sticati iskustvo sa ovim fakultetskim misovima koji glume da nesto rade za interes studenata a ustvari samo trace svoje vrijeme i tudji novac.
Tj moras razviti svoju percepciju , da prepoznas lamudante kojih ima na svakom fakultetu ne samo na fpn. Uvijek ih je i bilo.

denga

politicke nauke -srajevo?

Post by denga » 04/07/2006 22:29

Evo da i ja dam svoj skromni prilog...
Dakle, na cetvrtoj sam godini ovog "najsnobovskijeg" odsjeka kako je neko vec primjetio...konstatacija sa kojom se, usput, u potpunosti slazem...
Sto se tice prosjeka od 4.1 si sasvim ok jer na ovom fakultetu su obicno ljudi sa takvim prosjecima, ako ne spominjemo one koji su imali neku stelu, ali to je naravno sasvim druga prica...
Upisati se nije problem jer se svake godine primi i po 300 studenata, tako da vjerujem da ces biti ok. Ovaj razgovor koji si spomenuo je naprosto jad i cemer naseg skolstva...uglavnom, ja sam cekala osam i pol sati da bih dosla na red gdje me je profesorica Hanka Vajzovic pitala sta sam u horoskopu i kakva su moja interesovanja...dakle :shock: ...
Opcenito, pamet u glavu, ako je to nesto sto se tebi svidja snaci ces se na ovaj ili onaj nacin, ovisi od tebe...Steci ces nova raaazna iskustva i vjerovatno se dobro zabaviti...
Sretno!

Locked