Politicka pozadina TV1

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
klixober

Politicka pozadina TV1

Post by klixober » 26/12/2010 21:24

Na podforumu za medije je receno da otvorimo temu na politici ukoliko zelimo diskutovati o politickoj pozadini TV1,a ne o filmovima,voditeljima i najavnim spicama,pa evo otvaram temu.
Smatram da je sinocnjim CD-om u kojem je fasistkinja Martina Mlinarovic Sopta gostovala kao komentatorka(ili je stalno zaposlena :? ) Senad Hadzifejzovic presao svaku mjeru.
Da podsjetim...Sopta pise kolumne na sovinistickom gnijezdu poskoku,a nekim cudom je i index.hr poceo da objavljuje njene kolumne.U posljednjoj kolumni koja nosi naziv "Hrvati na baterije u bosanskoj dzamahiriji",Hrvate koji nisu za Dodik-Covic koaliciju i treci entitet,naziva "kupljenom bagrom".
Tekstovi joj odisu uvredama na racun Sarajeva i BiH,a "dzamahirija","Teheran" i "kupljena bagra" su standardni dio njenog izrazavanja.
Sinoc je Hadzifejzovic najavio kao veliku i hrabru novinarku,pa me zanima da li i on smatra da su recimo voditelji dnevnika na TV1,Nikolina i Ogi,kupljena bagra.Smetaju li Hadzifejzovicu sovinisticke uvrede na racun Sarajeva i BiH,ili i on prizeljkuje da ovo bude Teheran pa fasistkinji najavljuje kao dobru,veliku novinarku...
Do sada su na TV1 vec prostor dobili Dodikov fasista Dragan Jerinic,te antigradanka Sanja Vlaisavljevic.
Je li sljedeca zvijezda TV1 Rajko Vasic?
Last edited by klixober on 26/12/2010 21:33, edited 1 time in total.

Bušman

Re: Politicka pozadina TV1

Post by Bušman » 26/12/2010 21:29

Ko te tjera da gledas? Ako ne volis te likove, nemoj ih ni gledat. Ni ja ih ne gledam, niti citam poskok, lijepo postedim sebe tih nervoza koje ti imas.

heckler

Post by heckler » 26/12/2010 21:31

Za mene licno je veliko iznenadjenje kako se TV1 ponasa (kao uostalom i SBiH) nakon izgubljenih izbora. Ovo sa Soptom neznam kako iko normalan nemoze da opravda. Zenski Sagolj 1/1. Senad je izgleda izgubio svaki kompas. :shock:

klixober

Post by klixober » 26/12/2010 21:31

Bušman wrote:Ko te tjera da gledas? Ako ne volis te likove, nemoj ih ni gledat. Ni ja ih ne gledam, niti citam poskok, lijepo postedim sebe tih nervoza koje ti imas.

To da li cu ja neki medij gledati ili citati,nema veze sa faktom da li ce taj medij zatrovati ljude koji ga prate.

bicebolje

Post by bicebolje » 26/12/2010 21:45

komeba wrote:Na podforumu za medije je receno da otvorimo temu na politici ukoliko zelimo diskutovati o politickoj pozadini TV1,a ne o filmovima,voditeljima i najavnim spicama,pa evo otvaram temu.
Smatram da je sinocnjim CD-om u kojem je fasistkinja Martina Mlinarovic Sopta gostovala kao komentatorka(ili je stalno zaposlena :? ) Senad Hadzifejzovic presao svaku mjeru.
Da podsjetim...Sopta pise kolumne na sovinistickom gnijezdu poskoku,a nekim cudom je i index.hr poceo da objavljuje njene kolumne.U posljednjoj kolumni koja nosi naziv "Hrvati na baterije u bosanskoj dzamahiriji",Hrvate koji nisu za Dodik-Covic koaliciju i treci entitet,naziva "kupljenom bagrom".
Tekstovi joj odisu uvredama na racun Sarajeva i BiH,a "dzamahirija","Teheran" i "kupljena bagra" su standardni dio njenog izrazavanja.
Sinoc je Hadzifejzovic najavio kao veliku i hrabru novinarku,pa me zanima da li i on smatra da su recimo voditelji dnevnika na TV1,Nikolina i Ogi,kupljena bagra.Smetaju li Hadzifejzovicu sovinisticke uvrede na racun Sarajeva i BiH,ili i on prizeljkuje da ovo bude Teheran pa fasistkinji najavljuje kao dobru,veliku novinarku...
Do sada su na TV1 vec prostor dobili Dodikov fasista Dragan Jerinic,te antigradanka Sanja Vlaisavljevic.

Šta je Martina sinoć pogrešno rekla ?

klixober

Post by klixober » 26/12/2010 21:53

bicebolje wrote:
komeba wrote:Na podforumu za medije je receno da otvorimo temu na politici ukoliko zelimo diskutovati o politickoj pozadini TV1,a ne o filmovima,voditeljima i najavnim spicama,pa evo otvaram temu.

Šta je Martina sinoć pogrešno rekla ?

Sta je tacno rekla? (znam da je tebi sve sto je rekla sinoc i u prijasnjim kolumnama tacno,ali eto pitam)

Bosnolog

Post by Bosnolog » 26/12/2010 21:56

heckler wrote:Za mene licno je veliko iznenadjenje kako se TV1 ponasa (kao uostalom i SBiH) nakon izgubljenih izbora. Ovo sa Soptom neznam kako iko normalan nemoze da opravda. Zenski Sagolj 1/1. Senad je izgleda izgubio svaki kompas. :shock:

Upravo tako !

Senad je postao najobicniji ljigavac bez ukusa i nemoralna medijska potpecena cipela,.....Vjerovatno mu je gledanost losa pa hoce ovim provokativnim gostima da istu poveca,...On je onim kvazi predizbornim brojevima srozao sebe i svoj kredibilitet i mnogo toga sto je uradio dobrog za BiH svih predhodnih godina.

Odlazak sa Hajta je odlazak one osobe koju znamo do tada.Sada je to neki potpuno drugi Senad od onog kojg smo do tada poznavali,Imao sam respekta prema njemu i smatrao ga jednim od najacim TV voditelja ovih prostora.....

Sada se ponasa osvetnicko gubitnicki prema SDP-u izgubivsi granice dodvoravajuci se otvorenim anti BH medijskim promotorima,......

Senad je na najboljem putu da ugasi televiziju koja djeluje gubitnicki osvetoljubivo,...:roll:

travnik

Post by travnik » 26/12/2010 21:58

Ne znam šta je govorila na TV1, ali što se tiče kolumni, barem one koje sam ja čitao, u većini slučajeva je govorila ono što je u biti i istina. Međutim, nekima se to ne sviđa, jer ne žive u realnosti, već nekom imaginarnom svijetu.

stari grad Visegrad

Post by stari grad Visegrad » 26/12/2010 22:00

Ja mislim da Hadzifejzovic dovodi konraverzne licnosti, da ih javno provocira, tip emisije 60 minuta, nedeljom u 2, itd. Nisam pratio te emisije, ali ako Hadzifejzovic postavlja provokativna pitanja da se sagovornik pocne znojiti i mahat rukama onda je postignut cilj.
Mada, MADA predlazem Hadzifejzovic da ne dovodi s-h fashiste, jer koga zanimaju ta govna. TV1 ne bi trebao da daje reklame rusetiljima Bosne i Hercegovine.

Bušman

Post by Bušman » 26/12/2010 22:01

komeba wrote:To da li cu ja neki medij gledati ili citati,nema veze sa faktom da li ce taj medij zatrovati ljude koji ga prate.

Mene vise smara PINK sa svojom turbo folk nekulturom nego TV1. Mada, sve je to isto ili barem blizu jedno drugom. U BIH nema kvalitetne televizije.

klixober

Post by klixober » 26/12/2010 22:03

stari grad Visegrad wrote:Ja mislim da Hadzifejzovic dovodi konraverzne licnosti, da ih javno provocira, tip emisije 60 minuta, nedeljom u 2, itd. Nisam pratio te emisije, ali ako Hadzifejzovic postavlja provokativna pitanja da se sagovornik pocne znojiti i mahat rukama onda je postignut cilj.
Mada, MADA predlazem Hadzifejzovic da ne dovodi s-h fashiste, jer koga zanimaju ta govna. TV1 ne bi trebao da daje reklame rusetiljima Bosne i Hercegovine.

Ma nije je doveo i postavljao pitanja,nego joj dao rubriku da prica sama,a prije toga je najavio superlativima.
Jedno je kad dovedes fasistu i postavljas mu provokativna pitanja,a drugo kada fasisti das 5 minuta svoje rubrike,a prije toga ga najavis kao velikog,hrabrog,objektivnog novinara.

Haris.ba
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times

Post by Haris.ba » 26/12/2010 22:04

Kakve veze ima sa strankom, politikom to što je Senad pozvao Martinu u svoju emisiju? Da je napisao sve hvalospjeve o njoj, meni je normalno da gostuju ljudi sa kojima se ja ne slažem. Meni je drastičnije ponašanje jedne novinarke sa pederalne televizije koja se malo je reći nekulturno ponaša prema neistomišljenicima(a politički faktor je u tom slučaju mnogo izraženiji). Ne vidim kakva je veza tog gostovanja i politike? Sbih podržava treći entitet?

Meni uopće nije neki problem da je szbih osnovala svoju televiziju. Mada mislim da po zakonu to i ne može. Ali meni nikako nije jasno kako u ovolikoj političkoj slobodi, slobodi mišljenja uvriježeno je mišljenje da je nenormalan politički uticaj na medije. To je sasvim normalno u većini, da ne kažem svim kapitalističkim zemljama.
Evo cnn će 24 sata vrtiti podtekst koju političku pozadinu imaju. Mislim da je jedan voditelj vijesti nedavno izgubio i posao na cnn kad je to spomenuo. Rai će naravno biti objektivan prema političkim protivnicima Berluskonija.

Ako koga vrijeđa što Sarajevo se zove Teheranom, ili je neko nazvan bagrom, imaju sudovi pa bujrum prijaviti. Imaju razna krivična djela. Izazivanje etničke mržnje, uvreda...

Meni je uvijek drago vidjeti goste tipa Martine, Vasića...jer mi smo veoma zaboravni, u mnogim stvarima neinformisani. Dobro je podsjetiti se nekih stvari.

P.S.
A kome se ne sviđa Senad, ili tv1, ili meni šta se ne sviđa - ne gledam.

klixober

Post by klixober » 26/12/2010 22:07

travnik wrote:Ne znam šta je govorila na TV1, ali što se tiče kolumni, barem one koje sam ja čitao, u većini slučajeva je govorila ono što je u biti i istina. Međutim, nekima se to ne sviđa, jer ne žive u realnosti, već nekom imaginarnom svijetu.

Jasno je da treceentitasima,dodikovcima i inim rusiteljima BiH odgovara Sopta,jer se slazu s njenim sovinizmom.
Meni je cudno medutim da novinar koji se predstavlja kao "ZA BIH" podrzava "PROTIV BIH".

Been

Post by Been » 26/12/2010 22:10

Ta ogavna fašistica svojevremeno se proslavila nazvavši Zlatka Lagumdžiju "novim Miloševićem koji vodi Hrvate na klanje", i zabrinuto konstatirajući da će Željko Komšić izgubiti glasove Bošnjaka jer je "posjetio Sinjsku Alku u kojoj su poraženi Turci".
Dakle, ovo ustašoidno piskaralo nije nikakva hrabra novinarka već samo jedna obična ništarija čiji tekstovi ne vrijede ni pišljiva boba. Senad treba da se stidi svoje "hrabre" gošće !

1mustra

Post by 1mustra » 26/12/2010 22:10

komeba wrote:Ma nije je doveo i postavljao pitanja,nego joj dao rubriku da prica sama,a prije toga je najavio superlativima.
Jedno je kad dovedes fasistu i postavljas mu provokativna pitanja,a drugo kada fasisti das 5 minuta svoje rubrike,a prije toga ga najavis kao velikog,hrabrog,objektivnog novinara.

Dobro, sto je to Martina rekla ili uradila sto je kvalificira za titulu fasiste? Imas li neke citate iz njenih kolumni iz kojih se vidi da je fasista?

klixober

Post by klixober » 26/12/2010 22:11

Haris.ba wrote:
Meni je uvijek drago vidjeti goste tipa Martine, Vasića...jer mi smo veoma zaboravni, u mnogim stvarima neinformisani. Dobro je podsjetiti se nekih stvari.

Nije gostovala covjece,dobila je svoju rubriku! I prije toga najavljena u superlativima!

Znaci po tebi je ok dovesti Hitlera,najaviti ga kao borca za ljudska prava,humanistu i dati mu 5 minuta programa da prica svoje gluposti?

1mustra

Post by 1mustra » 26/12/2010 22:11

Been wrote:Ta ogavna fašistica svojevremeno se proslavila nazvavši Zlatka Lagumdžiju "novim Miloševićem koji vodi Hrvate na klanje", i zabrinuto konstatirajući da će Željko Komšić izgubiti glasove Bošnjaka jer je "posjetio Sinjsku Alku u kojoj su poraženi Turci".

Molim linkove za citate "novim Miloševićem koji vodi Hrvate na klanje" i "posjetio Sinjsku Alku u kojoj su poraženi Turci".

stari grad Visegrad

Post by stari grad Visegrad » 26/12/2010 22:14

Haris.ba wrote:Ako koga vrijeđa što Sarajevo se zove Teheranom, ili je neko nazvan bagrom, imaju sudovi pa bujrum prijaviti. Imaju razna krivična djela. Izazivanje etničke mržnje, uvreda...

P.S.
A kome se ne sviđa Senad, ili tv1. Ili meni šta se ne sviđa - ne gledam.

Nazivati ljude bagrom je nenormalno, i ocito je da Martina mrzi Sarajevo, nazivajuci ga Teheranom.
Tvoja prica o sudovima je glupost, jer su sudovi pretrpani vaznijim slucajevima od uvreda, te niko nece gubiti vrijem na to na sudovima.
Martina je jedna najobcija NACi KOKOSKA, a o novinarstvu nema pojma. Ona koisti novinarstvo u svrhu sirenja mrznje. A ti sa nik haris.ba si mali mali provokator, providan ko staklno.
Haris Silajdzic je za tebe gospodin.

Martina nazvala Zlatka Lagumdziju ovako: "Sarajevski Milošević" na braniku Bosne i Hercegovine :roll:
Last edited by stari grad Visegrad on 26/12/2010 22:28, edited 1 time in total.

nellington

Post by nellington » 26/12/2010 22:17

1mustra wrote:
Been wrote:Ta ogavna fašistica svojevremeno se proslavila nazvavši Zlatka Lagumdžiju "novim Miloševićem koji vodi Hrvate na klanje", i zabrinuto konstatirajući da će Željko Komšić izgubiti glasove Bošnjaka jer je "posjetio Sinjsku Alku u kojoj su poraženi Turci".

Molim linkove za citate "novim Miloševićem koji vodi Hrvate na klanje" i "posjetio Sinjsku Alku u kojoj su poraženi Turci".

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako ... 06923.aspx

http://www.vidiportal.ba/drugi-piu/69-p ... ercegovine

A sad se poklopi.

Been

Post by Been » 26/12/2010 22:18

1mustra wrote:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sara ... 16839.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/izbo ... 00268.aspx

Eto ti, pa čitaj :D

klixober

Post by klixober » 26/12/2010 22:23

1mustra wrote:
komeba wrote:Ma nije je doveo i postavljao pitanja,nego joj dao rubriku da prica sama,a prije toga je najavio superlativima.

Dobro, sto je to Martina rekla ili uradila sto je kvalificira za titulu fasiste? Imas li neke citate iz njenih kolumni iz kojih se vidi da je fasista?

Teheran,dzamahirija,nazivanje Hrvata koji nisu za treci entitet kupljenom bagrom,su izrazi samo iz njene posljednje kolumne,sto je klasicni sovinizam.Doticna nije vrijedna promovisanja na ovom forumu na nacin da trazim njene starije kolumne i postiram citate,ako te zanima mozes lako naci.Uzevsi u obzir kontekst sovinizma i treceg eniteta kojeg Sopta zagovara,a koji bi trebao biti uskrsnula torevina H-B,dobijas sta je kvalificira za fasistkinju.Ovo nije tema o Sopti,vec o TV1.Sopta je samo zadnja u nizu fasista,sovinista,koji dobivaju svoj medijski prostor na tom kanalu.

Haris.ba
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times

Post by Haris.ba » 26/12/2010 22:31

stari grad Visegrad wrote:Tvoja prica o sudovima je glupost, jer su sudovi pretrpani vaznijim slucajevima od uvreda, te niko nece gubiti vrijem na to na sudovima.
Martina je jedna najobcija NACi KOKOSKA, a o novinarstvu nema pojma. Ona koisti novinarstvo u svrhu sirenja mrznje. A ti sa nik haris.ba si mali mali provokator, providan ko staklno.

Žali se visokom predstavniku, iliti moderaciji. A problem što ne volimo sudovanja i dovode do toga da dolazi do zastare na potraživanja od ratne štete. Ali lakše je sudovati radi pola metra međe sa bratom, nego zato što ti je granata razrušila kuću. Al to je druga priča.

komeba wrote:Nije gostovala covjece,dobila je svoju rubriku! I prije toga najavljena u superlativima!

Znaci po tebi je ok dovesti Hitlera,najaviti ga kao borca za ljudska prava,humanistu i dati mu 5 minuta programa da prica svoje gluposti?

Hajd da ne idemo dalje od naših granica u toj analogiji. Imali smo Radovana, Krajišnika, Plavšićku 90-ih. To što ih neko u predstavljanju nazove Marijom Terezom ne znači da je tako. Zašto ne dati gledaocima da prosude. Meni je sasvim uredu da se i "takva" razmišljanja čuju u javnosti. Ko hoće cenzuru nek oformi politbiro i ured za cenzuru.
Kad tipusi poput Galijaševića,magistra Fatmira Alispahića, Mirnesa Ajanovića, Vasića imaju neometan medijski prostor, zašto ograničavati ostale.

travnik

Post by travnik » 26/12/2010 22:38

komeba wrote:
travnik wrote:Ne znam šta je govorila na TV1, ali što se tiče kolumni, barem one koje sam ja čitao, u većini slučajeva je govorila ono što je u biti i istina. Međutim, nekima se to ne sviđa, jer ne žive u realnosti, već nekom imaginarnom svijetu.

Jasno je da treceentitasima,dodikovcima i inim rusiteljima BiH odgovara Sopta,jer se slazu s njenim sovinizmom.
Meni je cudno medutim da novinar koji se predstavlja kao "ZA BIH" podrzava "PROTIV BIH".

Uopće nemam neki formiran stav o Sopti. Pročitao sam njene 2-3 kolumne i to je to. U tim kolumnama je velikim dijelom rekla istinu o stanju u BiH, tako da nije problem ona, već stanje. Eh sada što netko ima malo dodira sa realnosti i što se istine koje ona znatnim dijelom iznosi ne uklapaju u isfabricirane istine drugih, to je druga stvar.

klixober

Post by klixober » 26/12/2010 22:38

Haris.ba wrote:
komeba wrote:Nije gostovala covjece,dobila je svoju rubriku! I prije toga najavljena u superlativima!

Hajd da ne idemo dalje od naših granica u toj analogiji. Imali smo Radovana, Krajišnika, Plavšićku 90-ih. To što ih neko u predstavljanju nazove Marijom Terezom ne znači da je tako. Zašto ne dati gledaocima da prosude. Meni je sasvim uredu da se i "takva" razmišljanja čuju u javnosti. Ko hoće cenzuru nek oformi politbiro i ured za cenzuru.
Kad tipusi poput Galijaševića,magistra Fatmira Alispahića, Mirnesa Ajanovića, Vasića imaju neometan medijski prostor, zašto ograničavati ostale.

Pa nije dato gledaocima da prosude,vec je najavljena sa superlativima od strane Hadzifejzovica.Nije isto dati 5 minuta budali da pokazes ljudima kakvih budala ima i kada budalu najavis kao intelektualaca,humanitarca itd.,a Senadova najava za Soptu je u tom duhu bila.

1mustra

Post by 1mustra » 26/12/2010 22:39

nellington wrote:
1mustra wrote:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako ... 06923.aspx

http://www.vidiportal.ba/drugi-piu/69-p ... ercegovine

A sad se poklopi.

Zasto da se poklopim, samo sam trazio linkove?

Prvi link, nikakvo klanje nisam nasao, najblize tome je bilo "U_klanja_nje hemoroida" iz neke reklame pored teksta. Ako neko vidi klanje, nek kaze u kom dijelu teksta.

Drugi link, za Komsica, je korektan, stoji:
"Pohođenje proslave podjede nad Turcima koja se obilježava alkom u Sinju donijelo mu je značajan minus pred bošnjačkim stanovništvom".

Mozemo mi pricat da li je takva izjava tocna ili nije, ali pominjanje simpatija Bosnjaka prema Turcima nije fasizam samo po sebi.

Post Reply