Polaganje C kategorije?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
fejkz0r
Posts: 69
Joined: 15/07/2015 16:19
Location: Sarajevo

#1 Polaganje C kategorije?

Post by fejkz0r »

Znači imam B kategoriju položenu, a hoću sad i C1 i C da polažem, pa me interesuje sad sljedeće..
Hoću li morati sve testove i za B i za C polagati, ili samo dodatne testove za C kategoriju? Zapelo mi je za posao pa sad gledam šta da učim..
Unaprijed se zahvaljujem na informacijama :)
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2 Re: Polaganje C kategorije?

Post by muha_sa »

fejkz0r wrote:Znači imam B kategoriju položenu, a hoću sad i C1 i C da polažem, pa me interesuje sad sljedeće..
Hoću li morati sve testove i za B i za C polagati, ili samo dodatne testove za C kategoriju? Zapelo mi je za posao pa sad gledam šta da učim..
Unaprijed se zahvaljujem na informacijama :)
šta misliš o prijedlogu da nazoveš jednu od auto škola i priupitaš :?
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#3 Re: Polaganje C kategorije?

Post by junior3 »

Sve ćeš morati. :mrgreen:
Sad ne znam je l' još uvijek nakon C1 moraš čekati godinu dana pa tek onda polagati za C.

I obavezno polaži CE, tj. sa prikolicom, nije puno skuplje.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#4 Re: Polaganje C kategorije?

Post by Mlad i Nevin »

prvo c1 pa nakon godinu c e...i sam sam je položio u martu i sad čekam iduću godinu da položim i ostalo. Nažalost, C1 kat je gotovo beskorisna, firme uglavnom gledaju da imaš kategorije za veliki kamion a slučajno možeš nekad vozit i mali. Eventualno ostaje da negdje voziš kombi u dostavi i sl. I bez državnog te niko neće zaposliti, jedino da voziš kod nekog malog privatnika na dnevnicu.

Isto tako i C kat bez E (Prikolica) ti ne daje puno mogućnosti jer 90 % transporta se obavlja sa šleperima koji vuku poluprikolicu ili solo kamion koji vuče tandem prikolicu.
fejkz0r
Posts: 69
Joined: 15/07/2015 16:19
Location: Sarajevo

#5 Re: Polaganje C kategorije?

Post by fejkz0r »

Ma joj pišete mi neke stvari skroz beskorisne.. Planiram da položim sve što se tiče kamiona i bagera, državni isto imam u planu nakon C1 i C(mora prvo C1 pa nakon godinu C, jer je država sjebana pa mladi ne mogu da nađu posao tako lako)
Posao već imam, ali mi treba kategorija da položim da to bude to. Trenutno ja nemam u blizini nikakvu autoškolu da ima C da se polaže, a i nisam baš s vremenom najbolji jer radim do 17:00, tako da ako imate istu da preporučite da to ispolažem brzo i efikasno(ostavite mi broj i ime instruktora ako imate).
Neću da me razvlači sa tim vožnjama pa da čekam po 3 mjeseca kao što sam se zeznuo kada sam išao za B..
Post Reply