Pol Biver: RS može do nezavisnosti

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
drug_clan77

Pol Biver: RS može do nezavisnosti

Post by drug_clan77 » 04/07/2007 18:48

Engleski vojno-politički analitičar i specijalni savjetnik Donjeg doma britanskog parlamenta, Pol Biver, godinama prati zbivanja na Balkanu i važi za jednog od najboljih poznavalaca prilika u Jugoistočnoj Evropi i odnosa svjetskih sila prema novonastalim državama u tom regionu.

Biver smatra da je Dejtonski sporazum slab u osnovi i da je BiH slaba država na ivici neuspjeha. Odavno je upoznat i sa činjenicom da u BiH postoje kampovi za obuku terorista i da međunarodna zajednica to pitanje još uvijek ozbiljno ne razmatra.

FOKUS: Posljednji izvještaji Stejt departmenta govore da je BiH slaba država u kojoj se obučavaju teroristi i vehabije. Ima te li vi preciznijih podataka?

BIVER: Obavještajne analize koje sam vidio pokazuju da postoje islamske grupe u BiH još od 1994. godine. U to vrijeme iranska grupa, šiiti, vodila je vojne operacije, a danas su to vehabije. Niko to ne nadgleda. Kad međunarodna zajednica riješi pitanje Kosova, njen sljedeći važan zadatak morale bi da budu vehabije u BiH.

FOKUS: Dakle, prema vašim saznanjima, ovi kampovi za obuku terorista u BiH postoje odranije?

BIVER: Da, kampovi za obuku teorista postoje duže. Postojali su tu za vrijeme građanskog rata, kao dio šiitske kampanje koju su vodili Iranci. Lično sam u Bosni vidio male fabrike za prizvodnju bombi, gledao sam kako se te bombe stavljaju u dječje igračke i mislim da nema razloga da ne vjerujemo najnovijim obavještajnim podacima iz raznih svjetskih obavještajnih službi.

FOKUS: Da li je Evropa uopšte zabrinuta zbog tih kampova?

BIVER: Oni koji proučavaju Balkan misle da postoji pravi problem, ali razvijene evropske države ne razumiju u potpunosti i ne shvataju ozbiljno problem koji se razvija u BiH. U takvoj državi, gdje imate naoružane bande ili islamske ekstremiste, lako se može desiti da preuzmu kontrolu i počnu da je vode. Ali na Zapadu, očigledno, ne postoji prava zabrinutost zbog toga.

FOKUS: Može li li BiH prerasti u funkcionalnu državu?

BIVER: Optimističan sam i iskreno se nadam da će tri etničke zajednice moći da žive zajedno. U Evropi ima različitih grupa koje tradicionalno žive zajedno godinama u mjestima gdje je granice često krojio rat ili politika, ali bojim se da nema tako puno država u Evropi koji bi bili model za situaciju na Balkanu. Mislim da će se mnogo toga morati mijenjati i da će se i granice mijenjati.

FOKUS: Kakva je perspektiva RS u BiH u tom slučaju?

BIVER: Situacija sa Republikom Srpskom prilično je čudna. RS je specifična u Evropi, jer je proizvod Dejtonskog sporazuma. To nas vraća na onu vrlo jednostavnu premisu da ako Kosovo dobije nezavisnost i ako većina ljudi u Republici Srpskoj želi neku vrstu nezavisnosti ili neku vrstu unije sa Srbijom, biće teško reći zašto ne bi trebalo i da je dobiju.

Ako bi RS dobila neku vrstu teško ostvarene nezavisnosti, jedino održivo rješenje za nju je neka vrsta unije sa Srbijom. Stoga vjerujem da treba posvetiti više pažnje Republici Srpskoj u svjetlu rješavanja kosovskog pitanja.

http://www.fokus.ba
Last edited by drug_clan77 on 04/07/2007 19:15, edited 1 time in total.

prleitihi

Post by prleitihi » 04/07/2007 18:52

pa fakat ste najjači.. :D

visocicaguy

Post by visocicaguy » 04/07/2007 18:54

biver, ne-biver... BiH se nece dijeliti dok nas ima zivih! nije se podijelila '92, e nece ni 2012!

musketir

Post by musketir » 04/07/2007 19:04

visocicaguy wrote:biver, ne-biver... BiH se nece dijeliti dok nas ima zivih! nije se podijelila '92, e nece ni 2012!

???????????????????????????

visocicaguy

Post by visocicaguy » 04/07/2007 19:06

!

drug_clan77

Post by drug_clan77 » 04/07/2007 19:18

Daleko od toga da sam zaljubljen u BiH ali jednostavno ona je, za sada, ovakva kakva je, najbolje rijesenje za sve narode koji zive u njoj.

Jednostavno, zahtijeva odricanja, a ako toga nema onda nista nego onaj tezi i neprakticniji put, a to je svako svojim putem pa ko prije stigne.

Prpa.ba
Has thanked: 3 times
Been thanked: 61 times

Post by Prpa.ba » 04/07/2007 19:29

Lično sam u Bosni vidio male fabrike za prizvodnju bombi, gledao sam kako se te bombe stavljaju u dječje igračke

:lol: :lol: :lol: :lol:

Prvo se javi "CIA u sivom" :lol: Stratfor koji govori da ce se RS ukinuti, pa onda "vojno-politicki analiticar i specijalni savjetnik" Biver za kojeg nikad nisam cuo u zivotu koji govori da ce se otcijepiti.... skroz nepoznati likovi & agencije, a narodi kojima odgovaraju njihove "strucne" analize se odmah dizu i slave ih kao da su ne znam sta :oops:

drug_clan77

Post by drug_clan77 » 04/07/2007 19:32

Cuj ako mislis da sam slavio, grdno se varas, isto kao sto sam se trzno na onaj stardrek :D

Prpa.ba
Has thanked: 3 times
Been thanked: 61 times

Post by Prpa.ba » 04/07/2007 19:38

drug_clan77 wrote:Cuj ako mislis da sam slavio, grdno se varas, isto kao sto sam se trzno na onaj stardrek :D

Nisam mislio na tebe, nego generalno- misljenja nekakvih anonimusa se uzimaju kao relevantna, a jos im se lijepe etikete "vrhunskih strucnjaka" po pitanju brdovitog Balkana. A ono ublehe zesce. :lol: :D
Nikad ne cuh ni za ovog lika, a ni za Stratfor bogme. A pratim inace politiku :oops:

spongebob

Post by spongebob » 04/07/2007 19:41

sto je babi milo :-)

finta

Re: Pol Biver: RS može do nezavisnosti

Post by finta » 04/07/2007 20:07

drug_clan77 wrote:Engleski vojno-politički analitičar i specijalni savjetnik Donjeg doma britanskog parlamenta, Pol Biver, godinama prati zbivanja na Balkanu i važi za jednog od najboljih poznavalaca prilika u Jugoistočnoj Evropi i odnosa svjetskih sila prema novonastalim državama u tom regionu.

Biver smatra da je Dejtonski sporazum slab u osnovi i da je BiH slaba država na ivici neuspjeha. Odavno je upoznat i sa činjenicom da u BiH postoje kampovi za obuku terorista i da međunarodna zajednica to pitanje još uvijek ozbiljno ne razmatra.

FOKUS: Posljednji izvještaji Stejt departmenta govore da je BiH slaba država u kojoj se obučavaju teroristi i vehabije. Ima te li vi preciznijih podataka?

BIVER: Obavještajne analize koje sam vidio pokazuju da postoje islamske grupe u BiH još od 1994. godine. U to vrijeme iranska grupa, šiiti, vodila je vojne operacije, a danas su to vehabije. Niko to ne nadgleda. Kad međunarodna zajednica riješi pitanje Kosova, njen sljedeći važan zadatak morale bi da budu vehabije u BiH.

FOKUS: Dakle, prema vašim saznanjima, ovi kampovi za obuku terorista u BiH postoje odranije?

BIVER: Da, kampovi za obuku teorista postoje duže. Postojali su tu za vrijeme građanskog rata, kao dio šiitske kampanje koju su vodili Iranci. Lično sam u Bosni vidio male fabrike za prizvodnju bombi, gledao sam kako se te bombe stavljaju u dječje igračke i mislim da nema razloga da ne vjerujemo najnovijim obavještajnim podacima iz raznih svjetskih obavještajnih službi.

BIVER: Oni koji proučavaju Balkan misle da postoji pravi problem, ali razvijene evropske države ne razumiju u potpunosti i ne shvataju ozbiljno problem koji se razvija u BiH. U takvoj državi, gdje imate naoružane bande ili islamske ekstremiste, lako se može desiti da preuzmu kontrolu i počnu da je vode. Ali na Zapadu, očigledno, ne postoji prava zabrinutost zbog toga.

BIVER: Optimističan sam i iskreno se nadam da će tri etničke zajednice moći da žive zajedno. U Evropi ima različitih grupa koje tradicionalno žive zajedno godinama u mjestima gdje je granice često krojio rat ili politika, ali bojim se da nema tako puno država u Evropi koji bi bili model za situaciju na Balkanu. Mislim da će se mnogo toga morati mijenjati i da će se i granice mijenjati.

BIVER: Situacija sa Republikom Srpskom prilično je čudna. RS je specifična u Evropi, jer je proizvod Dejtonskog sporazuma. To nas vraća na onu vrlo jednostavnu premisu da ako Kosovo dobije nezavisnost i ako većina ljudi u Republici Srpskoj želi neku vrstu nezavisnosti ili neku vrstu unije sa Srbijom, biće teško reći zašto ne bi trebalo i da je dobiju.

Ako bi RS dobila neku vrstu teško ostvarene nezavisnosti, jedino održivo rješenje za nju je neka vrsta unije sa Srbijom. Stoga vjerujem da treba posvetiti više pažnje Republici Srpskoj u svjetlu rješavanja kosovskog pitanja.

EGIPATSKI vojno-politički analitičar i specijalni savjetnik Donjeg doma EGIPATSKOG parlamenta, MULI SHARIFF , godinama prati zbivanja na Balkanu i važi za jednog od najboljih poznavalaca prilika u Jugoistočnoj Evropi i odnosa svjetskih sila prema novonastalim državama u tom regionu.

SHARIFF smatra da je Dejtonski sporazum slab u osnovi i da je BiH slaba država na ivici neuspjeha. Odavno je upoznat i sa činjenicom da u BiH postoje kampovi za obuku terorista i da međunarodna zajednica to pitanje još uvijek ozbiljno ne razmatra.

POKUS : Gospdine Shariff u Bosni i Hercegovini postoje teroristi ? !
Shariff : Ooooooo Daaaaaaa kako da ne , ovaj dunjaluk nikada nije vidio takve teroriste .Radovan Karadjic i Ratko Mladic su najveci terosti na svijetu , oni su monstruozno ubili 100 000 bosanskih muslimana 4 godine sa svojom vojskom mucili i drzali u okruzenju sve BiH gradove , granatirali i iscrpljivali gladju dva miliona ljudi u trajanju od 4 godine .Oni su napravili genocid ...ubili 8 000 civila civila u Srebrenici ....i jos stosta toga i zato smatram da genocidna tzv rs treba da nestane .
POKUS : Vjerujete li u takav scenario ?
Shariff : On je neminovan , tu nema alernative , tzv rs lezi na kostima nevnih ljudi .Tamo se nalazi 500 masovnih grobnica .Ta cudovisna i monstruozna trvorevina ce nestati .Siguran sam u to !!!!!
POKUS : I onda , svak svojim putem
Shariff : Tacno , Cjelovita BiH sa cetnicima i koljacima u zatvoru svojim putem , nezavisno Kosovo svjim putem , nezavisna Vojvodina koja je nepravedno pripala Srbiji 1918 -te svjim putem i nezavisni Sandzak koji je pripao Srbiji 1878 svjim putem .Putem istine i pravde ...neka svako ide svojim putem .
POKUS : tzv rs hoce da se odcjepi , engleski strucnjak Pol Biver prognozira da bi se to moglo desiti /
Shariff : Ako mi date 500 dolara i ja cu reci da ce se ono sto ostane od Srbije , dakle beogradski pasaluk pripojiti Bosni.
POKUS : Imam 300 $
Shariff : Beogradski pasaluk ce se pripojiti Rumunji .
POKUS : Hvala na razgovoru
Shariff : U svako doba
POKUS.COM

BISCANIN2

Post by BISCANIN2 » 04/07/2007 20:11

GIPATSKI vojno-politički analitičar i specijalni savjetnik Donjeg doma EGIPATSKOG parlamenta, MULI SHARIFF , godinama prati zbivanja na Balkanu i važi za jednog od najboljih poznavalaca prilika u Jugoistočnoj Evropi i odnosa svjetskih sila prema novonastalim državama u tom regionu.

SHARIFF smatra da je Dejtonski sporazum slab u osnovi i da je BiH slaba država na ivici neuspjeha. Odavno je upoznat i sa činjenicom da u BiH postoje kampovi za obuku terorista i da međunarodna zajednica to pitanje još uvijek ozbiljno ne razmatra.

Shariff : Ooooooo Daaaaaaa kako da ne , ovaj dunjaluk nikada nije vidio takve teroriste .Radovan Karadjic i Ratko Mladic su najveci terosti na svijetu , oni su monstruozno ubili 100 000 bosanskih muslimana 4 godine sa svojom vojskom mucili i drzali u okruzenju sve BiH gradove , granatirali i iscrpljivali gladju dva miliona ljudi u trajanju od 4 godine .Oni su napravili genocid ...ubili 8 000 civila civila u Srebrenici ....i jos stosta toga i zato smatram da genocidna tzv rs treba da nestane .
Shariff : On je neminovan , tu nema alernative , tzv rs lezi na kostima nevnih ljudi .Tamo se nalazi 500 masovnih grobnica .Ta cudovisna i monstruozna trvorevina ce nestati .Siguran sam u to !!!!!
Shariff : Tacno , Cjelovita BiH sa cetnicima i koljacima u zatvoru svojim putem , nezavisno Kosovo svjim putem , nezavisna Vojvodina koja je nepravedno pripala Srbiji 1918 -te svjim putem i nezavisni Sandzak koji je pripao Srbiji 1878 svjim putem .Putem istine i pravde ...neka svako ide svojim putem .
POKUS : tzv rs hoce da se odcjepi , engleski strucnjak Pol Biver prognozira da bi se to moglo desiti /
Shariff : Ako mi date 500 dolara i ja cu reci da ce se ono sto ostane od Srbije , dakle beogradski pasaluk pripojiti Bosni.
POKUS.COM

Nemoj tako pa nismo publika rtrs :D :D

finta

Post by finta » 04/07/2007 20:15

BISCANIN2 wrote:
GIPATSKI vojno-politički analitičar i specijalni savjetnik Donjeg doma EGIPATSKOG parlamenta, MULI SHARIFF , godinama prati zbivanja na Balkanu i važi za jednog od najboljih poznavalaca prilika u Jugoistočnoj Evropi i odnosa svjetskih sila prema novonastalim državama u tom regionu.

POKUS.COM

Nemoj tako pa nismo publika rtrs :D :D

Kako ko , ima nas raznijeh :-D

marijindvorac

Post by marijindvorac » 04/07/2007 20:22

Prpa.ba wrote:Nikad ne cuh ni za ovog lika, a ni za Stratfor bogme. A pratim inace politiku :oops:
Kada bi znao nesto vise o izvorima pa izrazio sumnju za to sto je Beaver izjavio, onda bi mi to izgledalo u redu. Inace.......
Cojek zna znanje. Izmedju ostalog radi i za "Jane's Defence Weekly" jedini svijetski cijenjeni magazin koji se bavi pitanjem naoruzanja i sta koja zemlja radi po tim pitanjima.
Zasto pljuvati po nekome koji je direktno bio vezan sa ratom ovdje kao i na Kosovu i koji dobro zna nase krajeve? Jane's "obavjestajna" mreza je toliko dobra da se casopis cita u vrhovima svih vlada i da se podatci iz magazina redovno citiraju oko podataka sta koja zemlja ima, planira ili radi.
Citam oko ovih doktora i medicinara u Engleskoj i bombaskih akcija koje su poduzeli u Londonu i Glazgovu. Isto bi par dana ranije mnogima izgledalo u najmanju ruku skoro nemoguce.
Ko god konta da danas nema Al Kaidovaca ili simpatizera u Bosni moze da racuna i na to da ce se srpska patrijarsija uskoro preseliti u Sarajevo.
Ako mislimo da danas stvaramo i odrzavamo nepovjerenje etnickih grupa, kako li ce tek biti kada (a ne ako) nam to naprave nasa "braca."
Ali naravno, posto "braca' to ne bi nikada ucinili za isto ce se optuziti oni anamo.

Krugman

Post by Krugman » 04/07/2007 20:46

Gospodin Beaver je samostalni konzultant (vidi link ispod) sto znaci da on zivi od prodaje svojih "profesionalnih" usluga medijima, vladama, i raznim drugim organizacijama. Njegove usluge su narocito interesantne tijelima kao sto je RS koje se nalaze u takoreci kriticnim trenutcima.

http://www.beaverwestminster.com/

Sad, ovaj lik je navodni strucnjak za Balkan, i davao je analize za abc, sky i jos par drugih velikih kuca. Medjutim, kako je Balkan potpuno potisnut iz medijskih kanala temama o islamskom terorizmu, ovaj lik vrlo lukavo pokusava da spoji svoje prijasnje iskustvo i ekspertize sa izmisljenom pricom o teroristickim kampovima u BiH da bi osigurao sebi i svojoj firmi dalji angazman.

Medjutim, sve sigurnosne organizacije (od CIA, do njemacke itd.) su vrlo jasno rekle da u BiH nema organizovanog terorizma i da su Bosnjacke vlasti vrlo jaki partneri u borbi protiv terorizma. BiH je cak jedna od rijetkih zemalja koja je poslala svoje trupe u Irak. Stoga ta suplja prica ne pije nigdje vode osim mozda u (bl)entitetu.

Pored toga, frajer u ovom intervju-u nije uopste zastupao podjelu BiH, stavise jasno je rekao da je Dejton dao slab okvir drzavi BiH. Stoga, logican zakljucak koji slijedi je da se Dejton mora mijenjati i vise nadleznosti preci sa entiteta na drzavum, ili, stavise prekrojiti granice entiteta.

Umjetnik a

Re: Pol Biver: RS može do nezavisnosti

Post by Umjetnik a » 04/07/2007 21:47

drug_clan77 wrote:Engleski vojno-politički analitičar i specijalni savjetnik Donjeg doma britanskog parlamenta, Pol Biver, godinama prati zbivanja na Balkanu i važi za jednog od najboljih poznavalaca prilika u Jugoistočnoj Evropi i odnosa svjetskih sila prema novonastalim državama u tom regionu.

sve mi je bilo jasno na početku

marijindvorac

Post by marijindvorac » 04/07/2007 22:07

Krugman, mozda ima i u tom istine ali je tacno da je prije deset godina Beaver predvidio kako ce se napadi na Srbiju odvijati i dao realnu ocjenu vojne moci Srbije u to vrijeme.
Ni ja bas ne kupujem sve sitne detalje a posebno ne one koji su isuvise stari i registrovani u drugacijim uvjetima. Ali ne kupujem ni to da navodi vodu na svoj mlin jer bi time sjebo svoju reputaciju nego i "Jane's."
I dok zivimo u ovakvom svijetu kakav je danas, on ce imati musterija napretek--bar dok iznosi cinjenice a ne fantazije.

Krugman

Post by Krugman » 04/07/2007 22:20

marijindvorac wrote:Krugman, mozda ima i u tom istine ali je tacno da je prije deset godina Beaver predvidio kako ce se napadi na Srbiju odvijati i dao realnu ocjenu vojne moci Srbije u to vrijeme.
Ni ja bas ne kupujem sve sitne detalje a posebno ne one koji su isuvise stari i registrovani u drugacijim uvjetima. Ali ne kupujem ni to da navodi vodu na svoj mlin jer bi time sjebo svoju reputaciju nego i "Jane's."
I dok zivimo u ovakvom svijetu kakav je danas, on ce imati musterija napretek--bar dok iznosi cinjenice a ne fantazije.

Ne, frajer je u vrijeme NATO napada na Srbiju tvrdio da ce u izostanku kopnene invazije NATO trupa na Kosovo, Milosevic naseliti dijelove koje su Albanci napustili Srbima iz Kninske Krajine i Bosne. Toliko o njegovoj kredibilnosti tokom rata Srbije sa NATO.

Kao sto si sam rekao, tvrdnje o terorizmu u BiH koje on iznosi su stare i registrovane u drugim uvjetima. Stavise one su javno opovrgnute od svake vece svjetske obavjestajne agencije, kao i od medjunarodnih faktora na terenu u BiH. Prema tome, ovdje se ne radi o cinjenicama nego fantazijama, stoga sam siguran da ces se sloziti da ovu suplju nece niko, osim mozda Milorada Dodika i par drugih radikala koji zagovaraju otimacinu, kupiti.

A da musterija za gluposti u danasnjem svijetu ima - to apsolutno stoji. Inace, ozbiljni ljudi kao ovaj lik se glupostima nebi bavili.

stardust3003

Post by stardust3003 » 04/07/2007 22:29

Prpa.ba wrote:
Lično sam u Bosni vidio male fabrike za prizvodnju bombi, gledao sam kako se te bombe stavljaju u dječje igračke

Hej ba...provodali ga Mudžosi tj. teroristi kroz svoje pogone za proizvodnju tek da se pohvale....!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nego izgleda da je Gebelsovska srpska mašinerija već uveliko počela sa radom...a sjetite se čemu je sve doprinosila u ratu 92-95

DON'T WORRY BE READY!!!

Ostri_Mac
Been thanked: 3 times

Post by Ostri_Mac » 04/07/2007 22:40

stardust3003 wrote:
Prpa.ba wrote:

Hej ba...provodali ga Mudžosi tj. teroristi kroz svoje pogone za proizvodnju tek da se pohvale....!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nego izgleda da je Gebelsovska srpska mašinerija već uveliko počela sa radom...a sjetite se čemu je sve doprinosila u ratu 92-95

DON'T WORRY BE READY!!!

:thumbup:

Al' naravno, tricava brojka od nekih 40ak 'iljada registrovanih Cheta u Banja Luci, navodno, ne brine nikoga...i to nije problem i to nije xtremizam :D

don't worry-be ready :D

finta

Post by finta » 04/07/2007 22:41

marijindvorac wrote:Krugman, mozda ima i u tom istine ali je tacno da je prije deset godina Beaver predvidio kako ce se napadi na Srbiju odvijati i dao realnu ocjenu vojne moci Srbije u to vrijeme.

Ono sa bombama u tvornici koje stavljaju u djecije lutke najbolje govori o kojoj se reputaciji radi :o abaska kad veli da je : " on licno vidio " :lol:

sekiracija

Post by sekiracija » 04/07/2007 23:11

Ja kao nenatakerini vojno-politicki analiticar i specijalni savijetnik svoje familije,u vise domova sirom BiH,godinama pratim zbivanja na Balkanu i vazim za jednog od najboljih poznavalaca prilika u cijeleloj evropi pa i svijetu i odnosa svjetskih sila prema onima koji to nisu.
Ja smatram da je Dejtonski sporazum dobar u svojoj osnovnoj namjeri,da zaustavi rat,ali da BiH da bi postala stabilna drzava mora smoci snage da povrati ustavnopravni sistem koji je imala od prije izbijanja ratnog sukoba,te da taj ustavnopravni sistem nastavi prilagodjavati zahtjevima koje pred nju stavlja istoriski trenutak Evroatlanskih integracija.

Sir Charles
Has thanked: 2 times

Post by Sir Charles » 05/07/2007 08:37

Ostri_Mac wrote: :thumbup:

Al' naravno, tricava brojka od nekih 40ak 'iljada registrovanih Cheta u Banja Luci, navodno, ne brine nikoga...i to nije problem i to nije xtremizam :D

Ah nemoj tako. Cete su bile antifasisti. Cak je i sam cica Draze licno vidjen kako jednom prilikom zubima kolje svabe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ostri_Mac
Been thanked: 3 times

Post by Ostri_Mac » 05/07/2007 08:45

Sir Charles wrote:
Ostri_Mac wrote: :thumbup:

Ah nemoj tako. Cete su bile antifasisti. Cak je i sam cica Draze licno vidjen kako jednom prilikom zubima kolje svabe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bogomi ja imam je'nu podmazanu i "konzerviranu" ispod krushke... just in case 8)

[/b]Cak je i sam cica Draze licno vidjen kako jednom prilikom zubima kolje svabe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/

Da, a mi smo u ratu bacali srspku "nejac" lavovima u pionirskoj :D :lol: :-)

rashid

Post by rashid » 05/07/2007 12:13

...
Last edited by rashid on 05/07/2007 14:08, edited 1 time in total.

Post Reply