Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Locked
Haris033

#1 Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by Haris033 » 14/03/2008 08:05

Poslije nešto više od 3 godine pokrecem ovu temu opet sa istim tekstom (pošto se od tada nista nije promjenilo), i želim da vidim da li se Vaše mišljenje promijenilo...

PostPostao/la Haris033 dana 18/05/2005 07:54

Poslije svih ovih desavanja u zadnjih par mjeseci a u vezi ustroja policije i vojske BiH, te totalnog neuspjeha pregovora kao i vjecne opstrukcije od strane "republike mr(s)ke, pa do demonstracije i krstenja nove generacije cetnika (djeca od 3 do 5 godina sa kokardama i kamama) na Ravnoj gori, NE MOGU A DA NE RAZMISLJAM o zeljama za nekim radiklanim promjenama u bosnjackom narodu. Pod tim podrazumjevam konacno odvajanje bosnjackog i hrvatskog naroda iz BiH te pripajanje Hrvatskoj pod uslovom da FBiH u takvoj drzavi ima jaku autonomiju.

Zasto mislim da je ovo dobro rjesenje (nagalasavam, ali ne i najbolje)???

Ima milijardu razloga, a glavni je da bi ova zemlja i dva naroda u njoj jedino u takvoj drzavi konacno dozivjeli procvat u ekonomskom a i u duhovnom smislu.

Ja znam da ce ovaj prijedlog povuci mnoge i da ce negativno odgovarati te da ce biti razno-raznih negodovanja, ali ako covjek malo dublje razmisli o svemu te o opstanku bosnjaka na ovim prostorima mislim da je ovakav prijedlog najbolje rijesenje.

Naravno, o necem ovakvom prije par godina ne bih ni razmisljao, ali gledajuci zadnih par godina kako nam se u drzavi nista pozitivno ne desava te kako drzava uopce i ne postoji, a kako zelim da sutra svojoj djeci i unucadima obezbjedim normalan i pristojan zivot, bez straha od genocida, te da zive u drzavi u kojoj vlada zakon, demokratija...

Sto se tice Hrvata (iz Hrvatske) opcenito kao naroda, siguran sam da su mnogo, mnogo bolji od Srba (sto su pokazali i zadnjim izborima) te da su se u zadnjih par godina europizirali, a to sve vidim cestim boravcima po Hrvatskoj a i gledajuci njihov TV program. Osim toga, moje misljenje dijeli i x sarajlija, svih nacionalnosti a i zelja za jednom takvom drzavom je sve vise prisutnija i kod starijih osoba.
Zamislite jednu takvu drzavu s najljepsim morem na svijetu i planinama, obicajima, kulturama, i konacno, odvojenom od fasisticki nastrojenih i genetski (nicim) zatrovanih nam nehumanim komsija koji slave Karadzica i Mladica, zvijeri koji su osim sto su pobili toliko muslimana, hrvata pa i veliki broj srba, najvecu stetu ucinili upravo svom sopstvenom narodu a zbog cega ispastamo svi!!!

Mislim da, kada bi se konacno odvojili od njih, bi granicu trebali podebljati koje kakvim "kineskim zidom" da vise nikada, nikada ne bi imali, ama, bas nikakvog kontakta s njima.

Ovo ne govorim zato sto mrzim pripadnike srpskog naroda vec zato sto oni toliko mrze sve ono sto nije srpsko!!!

I, na kraju volio ih da se javi sto vise forumasa i da svoje misljenje o ovakvom pokretu.

zrikavac48

#2 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by zrikavac48 » 14/03/2008 08:18

Ne pricaj gluposti ! Bosanci i Hercegovci su ponosan narod da bi pristali na takvo sto.

pjo

#3 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo » 14/03/2008 09:14

zrikavac48 wrote:Ne pricaj gluposti ! Bosanci i Hercegovci su ponosan narod da bi pristali na takvo sto.

Ako je ponos jedini razlog, znaj da je ponos mac sa dvije ostrice.

Ne radi se nuzno o plemenitom osjecaju, nego jednom od primitivnih, pogledaj samo gorile u dzunglama, prva stvar koju rade je lupanje sakama o prsa - PONOSAN ON !

Cilj i smisao svake drzave je da osigura mogucnosti za zivot svojih stanovnika. Hebes drzavu koja je smisao samoj sebi i svom imenu.

pjo

#4 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo » 14/03/2008 09:34

Haris033 wrote: Sto se tice Hrvata (iz Hrvatske) opcenito kao naroda, siguran sam da su mnogo, mnogo bolji od Srba (sto su pokazali i zadnjim izborima) te da su se u zadnjih par godina europizirali, a to sve vidim cestim boravcima po Hrvatskoj a i gledajuci njihov TV program. Osim toga, moje misljenje dijeli i x sarajlija, svih nacionalnosti a i zelja za jednom takvom drzavom je sve vise prisutnija i kod starijih osoba.
Zamislite jednu takvu drzavu s najljepsim morem na svijetu i planinama, obicajima, kulturama, i konacno, odvojenom od fasisticki nastrojenih i genetski (nicim) zatrovanih nam nehumanim komsija koji slave Karadzica i Mladica, zvijeri koji su osim sto su pobili toliko muslimana, hrvata pa i veliki broj srba, najvecu stetu ucinili upravo svom sopstvenom narodu a zbog cega ispastamo svi!!!

I, na kraju volio ih da se javi sto vise forumasa i da svoje misljenje o ovakvom pokretu.

Haris, hvala na ovom postu i rijecima.

Ako se ikad bude glasalo o ovom prijedlogu moj glas ce biti nedvosmisleno - ZA !

Smatram da i Hrvatska i FBiH (a jednog dana i bez ovog F, ako Bog da :-)) mogu samo profitirati od ovakvog prijedloga iz vise razloga.

Kulturoloski: Hrvatskom dominira sjeverozapad koji je sterilan i suzdrzan za razliku od hrvatskog juga koji na vise nacina djeli bosansku neposrednost i blagonaklono gleda na bosansku ljudsku toplinu. U ovoj fuziji bih vidio priliku da se u Hrvatskoj razvije ta kultura "komsiluka" koja bi postojecim prednostima Hrvatske dala i tu ljudskiju notu.
Bosna bi svakako mogla usvojiti dio hrvatske usmjerenosti na sredjivanje stanja u drzavi. Hrvatska, bez obzira na poteskoce koje prolazi je na dobrom putu sto potvrdjuju i neovisni promatraci.
Jedna takva drzava koja bi u sebi pomirila krscanstvo i islam bi svakako bila i primjer odnosu izmedju ove dvije religije za ostatak svijeta.

Gospodarski: Nisam neki ekonomist ali mislim da svako moze vidjeti da veci prostor nuzno donosi i vece trziste, sto samo za sobom vuce i daje vecu vaznost drzavi i bolju poziciju u pregovorima sa medj. tvrtkama umjesto sadasnje klececeg polozaja da nesto uloze.
Ne treba biti niti veliki geostrateg pa vidjeti da se prostori Hrvatske i BiH teritorijalno nadopunjuju. Vec sad dijelovi turistickih aranzmana podrazumijevaju i posjet juznim dijelovima BiH pa zasto takvo sto ne bi prosirili i na duge dijelove BiH. Mene je Jajce recimo fasciniralo, nisam tamo nikad bio do prosle godine.

Ovaj moj stav nije ni na koji nacin usmjeren na nekakvo trijumfiranje nad BiH niti mi je namjera bilo kakvo ponizavanje.

Haris033

#5 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by Haris033 » 14/03/2008 09:36

zrikavac48 wrote:Ne pricaj gluposti ! Bosanci i Hercegovci su ponosan narod da bi pristali na takvo sto.
Mislim da je upravo ovo gore podebljano jedna velika GLUPOST!!!

Haris033

#6 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by Haris033 » 14/03/2008 09:42

pjo wrote:
Ako se ikad bude glasalo o ovom prijedlogu moj glas ce biti nedvosmisleno - ZA !

Smatram da i Hrvatska i FBiH (a jednog dana i bez ovog F, ako Bog da :-)) mogu samo profitirati od ovakvog prijedloga iz vise razloga.

Kulturoloski: Hrvatskom dominira sjeverozapad koji je sterilan i suzdrzan za razliku od hrvatskog juga koji na vise nacina djeli bosansku neposrednost i blagonaklono gleda na bosansku ljudsku toplinu. U ovoj fuziji bih vidio priliku da se u Hrvatskoj razvije ta kultura "komsiluka" koja bi postojecim prednostima Hrvatske dala i tu ljudskiju notu.
Bosna bi svakako mogla usvojiti dio hrvatske usmjerenosti na sredjivanje stanja u drzavi. Hrvatska, bez obzira na poteskoce koje prolazi je na dobrom putu sto potvrdjuju i neovisni promatraci.
Jedna takva drzava koja bi u sebi pomirila krscanstvo i islam bi svakako bila i primjer odnosu izmedju ove dvije religije za ostatak svijeta.

Gospodarski: Nisam neki ekonomist ali mislim da svako moze vidjeti da veci prostor nuzno donosi i vece trziste, sto samo za sobom vuce i daje vecu vaznost drzavi i bolju poziciju u pregovorima sa medj. tvrtkama umjesto sadasnje klececeg polozaja da nesto uloze.
Ne treba biti niti veliki geostrateg pa vidjeti da se prostori Hrvatske i BiH teritorijalno nadopunjuju. Vec sad dijelovi turistickih aranzmana podrazumijevaju i posjet juznim dijelovima BiH pa zasto takvo sto ne bi prosirili i na duge dijelove BiH. Mene je Jajce recimo fasciniralo, nisam tamo nikad bio do prosle godine.

Ovaj moj stav nije ni na koji nacin usmjeren na nekakvo trijumfiranje nad BiH niti mi je namjera bilo kakvo ponizavanje.
POTPISUJEM!!!

pjo

#7 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo » 14/03/2008 09:45

Haris033 wrote:
pjo wrote:

POTPISUJEM!!!

Da li je ovaj pokret i formalno osnovan ?

Haris033

#8 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by Haris033 » 14/03/2008 09:56

Nije, mada mislim da bi ga trebalo pokrenuti!!!

Kako li se na ovom forumu postavlja anketa???

Charuga
Globalni moderator

#9 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by Charuga » 14/03/2008 10:20

Haris033 wrote:Poslije nešto više od 3 godine pokrecem ovu temu opet sa istim tekstom (pošto se od tada nista nije promjenilo), i želim da vidim da li se Vaše mišljenje promijenilo...

Sto se tice Hrvata (iz Hrvatske) opcenito kao naroda, siguran sam da su mnogo, mnogo bolji od Srba (sto su pokazali i zadnjim izborima) te da su se u zadnjih par godina europizirali, a to sve vidim cestim boravcima po Hrvatskoj a i gledajuci njihov TV program. Osim toga, moje misljenje dijeli i x sarajlija, svih nacionalnosti a i zelja za jednom takvom drzavom je sve vise prisutnija i kod starijih osoba.
Bez ljutnje, ali ako TI mislis tako o hrvatima iz Hrvatske bujrum brate zenu i djecu za rukice i lagano kod susjeda ... Lijepo im sve ovo ispricaj, probaj naci posao, uzmi kredit, kupi stan i eto ti zivota o kojem sanjas ...
To da tvoje misljenje dijeli X sarajlija svih nacionalnosti cisto sumnjam ... Ja ne znam ni jednog takvog a znam dosta ljudi ...

Zamisli samo u kakvom bi polozaju bili sportisti iz BiH a posebno muslimani ... Da li bi neki od njih igrao u reprezentaciji Hrvatske ... ? U fudbalskoj reprezentaciji MOZDA 1, u kosarci, rukometu .... Da ne pricamo dalje ... U svakom slucaju bi bili u podredjenom polozaju ...

Kakvo je raspolozenje dalmatinaca prema bosancima ...

Druga stvar je ta prica o srbima ... Ja imam extra dobrih jarana srba po Sarajevu a i ostatku BiH (i u RS) ...

Neka nama nase BiH, valjda ce i nama jednom sunce zasijati kako treba ... :)

pjo

#10 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo » 14/03/2008 10:27

Haris033 wrote:Nije, mada mislim da bi ga trebalo pokrenuti!!!

Kako li se na ovom forumu postavlja anketa???

Mislim da treba biti oprezan sa ovakvim idejama i ne htjeti nuzno trenutnu realizaciju. Kao sto si mogao procitati i ponos je tu ukljucen pa ljudima nije lako pristati na takvo sto.
O samom uspjehu ili mogucnosti istog bi vjerojatno i drugi ljudi koji nisu nuzno za ideju mogli nesto toga reci.

Prema tvojim rijecima cini se kako odredjeni pozitivni signali u BiH postoje, no pravo pitanje koliko je takvih ljudi ? Takodjer, pitanje je koliko bi ovakva ideja bila prihvatljiva u Hrvatskoj jer osim juga i ljudi koji vuku porijeklo iz BiH, senzibilitet za BiH nije toliko naglasen. Necu reci da je negativan prije bih rekao da je u pitanju nezainteresiranost.

Jedan dio aktivnosti takve udruge bi bio usmjeren na pronalazenje argumentacije kojom bi se nosili sa mogucimo podsjecanjem protivnika na negativne povijesne primjere ovakve ideje. Mozda u tome i postoji prilika za trecu srecu ?

Ne znam, u svakom slucaju i kako god bude - neka nam Bog bude u pomoci :-)

1gorstak

#11 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by 1gorstak » 14/03/2008 10:32

Haris033 wrote:I, na kraju volio ih da se javi sto vise forumasa i da svoje misljenje o ovakvom pokretu.
Velikosrpska patka kojom se za secesiju manjeg entiteta pokusava naci saveznike tamo gdje nisu mogli uci cizmom. Eto ti moje misljenje gnjido. Srebrenica i Samac su dio mene, kao i jetra i bubrezi, a ti dijeli ono sto ti je tata dao.

pjo

#12 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo » 14/03/2008 10:37

Plavih_11 wrote: Zamisli samo u kakvom bi polozaju bili sportisti iz BiH a posebno muslimani ... Da li bi neki od njih igrao u reprezentaciji Hrvatske ... ? U fudbalskoj reprezentaciji MOZDA 1, u kosarci, rukometu .... Da ne pricamo dalje ... U svakom slucaju bi bili u podredjenom polozaju ...
Nisam siguran da je to bas u potpunosti tako. Trener hrvatske reprezentacije je Jasmin Repesa a jedan od najistaknutijih igraca je Mulaomerovic. Sjetimo se Saracevica, Dzombe i ostalih u rukometnoj.

Ovo sto sam nabrojao tice se samo Muslimana, a hrvatsku nogometnu reprezentaciju velikim dijelom cine Hrvati iz BiH.
Kakvo je raspolozenje dalmatinaca prema bosancima ...

Kakvo je po tebi ?

Po mojem uvjerenju nije uopce lose a razgovarao sam sa dosta ljudi.
Druga stvar je ta prica o srbima ... Ja imam extra dobrih jarana srba po Sarajevu a i ostatku BiH (i u RS) ...

Neka nama nase BiH, valjda ce i nama jednom sunce zasijati kako treba ... :)

Srbi naravno, ne bi bili iskljuceni. Imali bi naravno sva prava. Ali nikakve price o "konstipativnim" narodima vise ne dolaze u obzir. Muslimani bi imali pravo do odcjepljenja (kao u SFRJ) i to je sve od posebnih prava. Mozda je to i prilika da se Hrvatska odmakne od hrvatskog ekskluziviteta ?

Uostalom i sama RS nastoji prosiriti odnose sa HR jer je to stvar zdravog razuma posto su sa 3 strane okruzeni HR.

Ovo sve sto pricam su iskljucivo moja razmisljanja, i to izgovorena na mah, bez uskladjivanja, promisljanja i razmisljanja o posljedicama. Ne predstavljaju nikakvo stajaliste neke organizacije ili bilo ciji sluzbeni stav.

Isprobavam razne mogucnosti i stvaram razne moguce scenarije i osluskujem reakcije. Razmisljam "na glas" kao i svi vi i ne moram nuzno biti u pravu. Gledam, pricam i slusam.

1gorstak

#13 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by 1gorstak » 14/03/2008 10:40

pjo wrote:Ovo sve sto pricam su iskljucivo moja razmisljanja
A ovo su moja ; Susak, Heliodrom, Ahmici, Dretelj, Maturice, Stari most, Apostoli, Stupni do, Stolac ....
Last edited by 1gorstak on 14/03/2008 10:41, edited 1 time in total.

pjo

#14 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo » 14/03/2008 10:41

1gorstak wrote:
Haris033 wrote:I, na kraju volio ih da se javi sto vise forumasa i da svoje misljenje o ovakvom pokretu.
Velikosrpska patka kojom se za secesiju manjeg entiteta pokusava naci saveznike tamo gdje nisu mogli uci cizmom. Eto ti moje misljenje gnjido. Srebrenica i Samac su dio mene, kao i jetra i bubrezi, a ti dijeli ono sto ti je tata dao.

Shvacam covjeka i ovo je ujedno i prvi izazov ovoj ideji.

pjo

#15 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo » 14/03/2008 10:42

1gorstak wrote:
A ovo su moja ; Susak, Heliodrom, Ahmici, Dretelj, Maturice, Stari most, Apostoli, Stupni do, Stolac ....

I Srbi su imali sjecanja na zlocine pa gle sta su napravili...

Covjek nije rodjen da pamti zlo.

Pamti ga samo pamti, pa ces vidjeti sta se desava sa onim koji ne dopusta da mu zlo napusti misli.

1gorstak

#16 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by 1gorstak » 14/03/2008 10:44

pjo wrote:
1gorstak wrote:
Nije prvi, pitaj kvislinga Abdica.

pjo

#17 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo » 14/03/2008 10:47

1gorstak wrote:
pjo wrote:
1gorstak wrote: Velikosrpska patka kojom se za secesiju manjeg entiteta pokusava naci saveznike tamo gdje nisu mogli uci cizmom. Eto ti moje misljenje gnjido. Srebrenica i Samac su dio mene, kao i jetra i bubrezi, a ti dijeli ono sto ti je tata dao.
Nije prvi, pitaj kvislinga Abdica.
Sta ti ocekujes od mene ? Da te ja tjesim kako nista nije bilo i kako ce sve biti sjajno ?

MARŠ, ODHEBI !

Bilo je sranja i nece biti sve sjajno. Ko se sa tim ne moze pomiriti nek se pozdere iznutra !

anyway, baniran si na drugoj temi a i ovo ti se vodi...;)
zoom66

1gorstak

#18 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by 1gorstak » 14/03/2008 10:48

pjo wrote:
1gorstak wrote:

Pamti ga samo pamti, pa ces vidjeti sta se desava sa onim koji ne dopusta da mu zlo napusti misli.
Ja bih volio da zlo napusti misli ali nece, nije to stvar izbora. Bilo bi lakse da svakodnevno ne svjedocim zapisavanje teritorije u Stocu, aparthejd u skolama Viteza, nisam slijep.

pjo

#19 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo » 14/03/2008 10:52

1gorstak wrote:
pjo wrote:
1gorstak wrote:A ovo su moja ; Susak, Heliodrom, Ahmici, Dretelj, Maturice, Stari most, Apostoli, Stupni do, Stolac ....
Ja bih volio da zlo napusti misli ali nece, nije to stvar izbora. Bilo bi lakse da svakodnevno ne svjedocim zapisavanje teritorije u Stocu, aparthejd u skolama Viteza, nisam slijep.

Bilo bi i meni, pa sta cinis po tom pitanju, siris netrpeljivost prema Hrvatima i pozivas na vracanje milog za drago ?

1gorstak

#20 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by 1gorstak » 14/03/2008 10:52

pjo wrote:Bilo je sranja i nece biti sve sjajno. Ko se sa tim ne moze pomiriti nek se pozdere iznutra !
:) nece biti sjajno, znam, predstoji nam jos deset-dvadeset godina politickih igrarija, ali BiH opstaje. Na tvoju zalost i zalost tvojih istomisljenika. Izetbegovic vas je prevario s Vasingtonskim sporazumom a sada pomozite casnim ljudima koji zele zajednicku BiH ili crknite od muke, "izbor je vas".

1gorstak

#21 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by 1gorstak » 14/03/2008 10:57

pjo wrote:

Bilo bi i meni, pa sta cinis po tom pitanju, siris netrpeljivost prema Hrvatima i pozivas na vracanje milog za drago ?

Pozivam na jacanje hrvatskog faktora u Samcu i Banja Luci, a ne na ogranicavanje istog samo na dijelove BiH.

pjo

#22 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo » 14/03/2008 11:05

1gorstak wrote:
pjo wrote:Bilo je sranja i nece biti sve sjajno. Ko se sa tim ne moze pomiriti nek se pozdere iznutra !
:) nece biti sjajno, znam, predstoji nam jos deset-dvadeset godina politickih igrarija, ali BiH opstaje. Na tvoju zalost i zalost tvojih istomisljenika. Izetbegovic vas je prevario s Vasingtonskim sporazumom a sada pomozite casnim ljudima koji zele zajednicku BiH ili crknite od muke, "izbor je vas".

Gorstak, imas isti nick kao i osoba na bosniahistory forumu koji iscrtava karte "bosnjackog" tako sto zna kome cija kuca pripada u mostarskom polju.

Ako si ti ta osoba, mislim da to o tebi govori dovoljno samo po sebi.

Bez obzira na tvoju uzjebanost, ovu ideju smatram pozivitnom i zauzimat cu se gdjegod stignem za istu.

Bosnjaci jesu propatili, oko toga nema zbora. To shvacamo svi, no treba li nas to sprijecavati da pokusamo gledati negdje dalje ?

Ukoliko ces pricu vracati na tome ko je kome vise duzan i koliko si povrijedjen onim sto se desavalo - suzdrzi se jer mi je to jasno i vec si napisao.

pjo

#23 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo » 14/03/2008 11:08

1gorstak wrote:
pjo wrote:

Pozivam na jacanje hrvatskog faktora u Samcu i Banja Luci, a ne na ogranicavanje istog samo na dijelove BiH.

Ne bih se mogao vise sloziti.

Inace za politiku govore da je umjetnost moguceg.

Ukoliko zelis nesto ostvariti u ovoj situaciji, kakv bi plan rada napravio, od ceg bi prvo poceo i cemu bi se prvo posvetio ?

1gorstak

#24 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by 1gorstak » 14/03/2008 11:13

pjo wrote:Gorstak, imas isti nick kao i osoba na bosniahistory forumu koji iscrtava karte "bosnjackog" tako sto zna kome cija kuca pripada u mostarskom polju. Ako si ti ta osoba, mislim da to o tebi govori dovoljno samo po sebi. Bez obzira na tvoju uzjebanost, ovu ideju smatram pozivitnom i zauzimat cu se gdjegod stignem za istu. Bosnjaci jesu propatili, oko toga nema zbora. To shvacamo svi, no treba li nas to sprijecavati da pokusamo gledati negdje dalje ? Ukoliko ces pricu vracati na tome ko je kome vise duzan i koliko si povrijedjen onim sto se desavalo - suzdrzi se jer mi je to jasno i vec si napisao.
Prvo, nisam ta osoba, uopste nisam Bosnjak. Drugo, ja se ne zalazem za interese Bosnjaka, nego se zalazem i za interese Bosnjaka, kao i za interese Srba i Hrvata. Interes Hrvata nije dizanje ruku od pola BiH jer je i ta druga polovica BiH hrvatska, a nema tog Hrvata koji ima legitimitet da dovede u pitanje ta prava hrvatskog naroda, sad ili ikad. To rade oni koji zele forsirati hrvatstvo na dijelovima BiH od kojih velikosrbi dizu ruke, ali tu nema casnih pa me njihov stav i ne interesuje. Protiv takvih sam se borio na zivot i smrt. Oni pobjedjeni dolaze u zgrade institucija BiH, ili su po zatvorima ili u bijegu.

1gorstak

#25 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by 1gorstak » 14/03/2008 11:20

pjo wrote:Ukoliko zelis nesto ostvariti u ovoj situaciji, kakv bi plan rada napravio, od ceg bi prvo poceo i cemu bi se prvo posvetio ?
Ideja je da se svim mogucim sredstvima forsira konstitutivnost hrvatskog naroda u manjem entitetu. Oba HDZ-a svoje sastanke od sada iz principa treba da odrzavaju u Banja Luci ili Samcu. Treba osporavati naziv manjeg entiteta, obiljezja i himnu, umjesto sto se velikosrbima podilazi u nadi da ce velikosrbi isto podrzati na jugu drzave gdje su Hrvati vecina.
Last edited by 1gorstak on 14/03/2008 11:20, edited 1 time in total.

Locked