Pocetak kraja...

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

TheGodfather001
Has thanked: 36 times
Been thanked: 37 times

#1 Pocetak kraja...

Post by TheGodfather001 » 01/07/2007 12:04

Pozdrav svima,
evo pisem na ovaj topic zato sto sam se definitivno uvjerio da ovo vise nigdje ne vodi.Dosao sam sa groblja Vlakovo prije 15 minuta,i lakse bi mi bilo da nisam otisao.Nazalost,danas mi je bila godisnjica kako mi je umro jedan clan porodice,i otisli smo moja porodica,i ostali blizi srodnici,i kad smo stigli dole imali smo sta da vidimo.Ljudi dragi,KORIDA se odrzava uz samu ogradu groblja,znaci ograda od zice dijeli umrle,sahranjene,ukopane, od seljakluka i bikova,i cevapa,alkohola i svih ostalih poroka.Ljudi koji su dosli sa nama su plakali a u pozadini ide pjesma sumaher od onog krmka i naravno "veseli" voditelj.Pa dragi vlastodrsci,politicari,i svi koji su primili "pinku" i izdali odobrenje da se onaj primitvno-anarhicni dogadjaj odrzava na gradskom groblju,neka rizikujem ban,PISAM VAM SE U USTA,DABOGDA VAM NA SAHRANI VASE DJECE DJ KRMAK PJEVAO.Izvinite zbog izraza ostali forumashi.Pozdrav
PS:treba dole poslati televiziju i 60 minuta da ono snime samo im ja ne znam broj,pa ako neko ima neka postavi na forum.

Santos

Post by Santos » 01/07/2007 12:32

Tako je haveru.I ja sam uz tebe.Ovo je postalo neizdrzivo.Stvarno kad pogledas izbor faca muzike cevapa i ostalog uzas.Zao mi samo cevapa sto upade u tu grupu.Nije mi samo jasno kako raja moze koji kurac galamit na ljude iz dijaspore a sute na ove divljake sa bikovima i krmcima.Ojha je sad glavna rjec u sarajevu.

bedifferent12

Post by bedifferent12 » 01/07/2007 12:57

fuuuuuj!!!! :x okrenu mi se zeldac!!
pa ni na onom svijetu covjek ne moze biti rahat od papanluka!!

cyprus
Has thanked: 22 times
Been thanked: 98 times

Post by cyprus » 01/07/2007 13:48

ccccccccccc, nevjerovatno. :x :x :x

Skyfox
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post by Skyfox » 01/07/2007 14:04

Fakat da se shebes... :( :shock:

Pali smo na niske grane

cyprus
Has thanked: 22 times
Been thanked: 98 times

Post by cyprus » 01/07/2007 14:27

cyprus wrote:ccccccccccc, nevjerovatno. :x :x :x
Al kad bolje razmislim i ne čudi me toliko. Naš je narod maloumna stoka (ne generaliziram, ali se odnosi na ogromnu većinu). Kojim li smo mi čudom zalutali na evropski kontinent. :x

Hendrix
Been thanked: 4 times

Post by Hendrix » 01/07/2007 19:35

Ništa čudno ja sam bio prijatelju na dženazi na Vlakovu i sada stoji nas stotinjak uplakanih i nikakvih tu a debil prolazi pored nas i priča na mobitel da se čuje na 200m i upiša se od smijeha čovjek "Jaro nemoj zajebavat aahahaha, a jebo majku a jarane oca mi....ahahaha.......ja šege...." mi se sjebali skroz , on nas samo pogleda i opali se smijat opet na mobitel , pa fakat nevjerovatno.

van Basten
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

Post by van Basten » 01/07/2007 19:49

zaista žalosno :(
Šta god da napišem neće biti dovoljno da opiše bijes koji osjećam zbog pobjede krkanluka na svim frontovima... današnji, zaista tužan, primjer sa početka teme jeste samo još jedan argument da su pobijedili :(

kustah

Post by kustah » 01/07/2007 20:02

Pa...kraj je poceo...1992g,zar ne!? Narodno "stvaralastvo" samo buja i dobija nove/stare izraze.

TheGodfather001

Post by TheGodfather001 » 01/07/2007 20:02

Stvarno ovo vise nema nigdje na svijetu...Pa ja znam da ima ljudi koji su rodjeni u Sarajevu i vole ovaj grad,majke mi moja,ja ne bacim papiric nikad na ulicu,sve trpam po dzepovima,u auto,i onda stanem pored kontejnera i bacim sve.Ali ovo danas je stvarno vrhunac svega,pa to je trebalo otici vidjeti sve,ponijeti kameru i snimiti,i dati televiziji da to objavi.Neki dan sam cuo jednu dobru izreku:Sarajevske raje ima svugdje,pa i u Sarajevu.Izgleda da je tako,sve nas je manje.Ja sam rekao,svima koji su dosli danas tamo na tu cirkusijadu,dabogda im djeci na dzenazi/sahrani/ukopu pjevala ceca,krmak,i ostala "folk elita".... :x :x :x

nexo

Post by nexo » 01/07/2007 21:35

..........
Last edited by nexo on 08/07/2010 17:36, edited 1 time in total.

TheGodfather001

Post by TheGodfather001 » 01/07/2007 22:51

nexo wrote:
TheGodfather001 wrote:Stvarno ovo vise nema nigdje na svijetu...Pa ja znam da ima ljudi koji su rodjeni u Sarajevu i vole ovaj grad,majke mi moja,ja ne bacim papiric nikad na ulicu,sve trpam po dzepovima,u auto,i onda stanem pored kontejnera i bacim sve.Ali ovo danas je stvarno vrhunac svega,pa to je trebalo otici vidjeti sve,ponijeti kameru i snimiti,i dati televiziji da to objavi.Neki dan sam cuo jednu dobru izreku:Sarajevske raje ima svugdje,pa i u Sarajevu.Izgleda da je tako,sve nas je manje.Ja sam rekao,svima koji su dosli danas tamo na tu cirkusijadu,dabogda im djeci na dzenazi/sahrani/ukopu pjevala ceca,krmak,i ostala "folk elita".... :x :x :x
Prvo da kazem da je ovo samo jos jedna od gadosti koje procitah ovdje, mislim na post sa pocetka teme.
Dalje, ja sam iz Sarajeva i nikada se necu sloziti da samo sarajlije cine Sarajevo i da su samo oni gradjani, nemojmo zaboraviti finu gradsku raju iz Banja Luke, Tuzle, Mostara, Doboja, a takodje finu seosku raju iz okolina tih prelijepih BH gradova koji zive u Sarajevu.
Ali da ne idem izvan teme, ovdje nije problem u njima, ucesnicima i organizatorima koride, ovdje je problem u vama, kako rekoh, finom rajom koja cini, apsolutno nista da okolinu prilagodi sebi. Cini mi se da na pogresan nacin koristite vase compove i konekcije, cak bih, bez uvrede, molim, rekao da vam konekcija samo sluzi za traceve, a to nije prvobitna namjena sistema. Dakle, ako vam 60 min i pristup internetu gdje ce te se samo naslusati i nacitati zalbi vrhunac u zivotu onda se nemojte nadati boljem od onga sto imate. U radikalnim situacijama, radikalne mjere se moraju primjeniti.
Pa ja se slazem sa tobom,nisu jedino rodjene Sarajlije ljudi koji vole ovaj grad,daleko od toga,ali ja sam danas nemocan bio sam,ni do cega mi nije bilo,dosao sam na grobolje kao sto sam opisao jer je bila godisnjica,ali dosta ljudi isto koji su dosli radi svojih razloga nisu se zadrzali dugo vec su u suzama napustili to.Da ja nisam mozda trebao da uzmem ciglu i da ih gadjam??Ja nemam nista protiv koride i ostalih dogadjaja slicnog tipa,ali lokacija odrzavanja toga je nedolicna svakom mogucem principu,etickom,moralnom,ljudskom,religijskom....Ljudi neka se druze,eto imamo Cevljansku koridu,koja je poznata u Europi,u Visokom,ali zna se kad i gdje,kako,a ne pored mezarja...Nisam imao namjeru ikoga da uvrijedim osim onih koji su dali dozvolu za to i poslali patrole da se brinu "o redu i miru" kao i obicno...pozdrav

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

#13 Re: Pocetak kraja...

Post by chuchumbamayumbe » 01/07/2007 22:52

TheGodfather001 wrote:Pozdrav svima,
evo pisem na ovaj topic zato sto sam se definitivno uvjerio da ovo vise nigdje ne vodi.Dosao sam sa groblja Vlakovo prije 15 minuta,i lakse bi mi bilo da nisam otisao.Nazalost,danas mi je bila godisnjica kako mi je umro jedan clan porodice,i otisli smo moja porodica,i ostali blizi srodnici,i kad smo stigli dole imali smo sta da vidimo.Ljudi dragi,KORIDA se odrzava uz samu ogradu groblja,znaci ograda od zice dijeli umrle,sahranjene,ukopane, od seljakluka i bikova,i cevapa,alkohola i svih ostalih poroka.Ljudi koji su dosli sa nama su plakali a u pozadini ide pjesma sumaher od onog krmka i naravno "veseli" voditelj.Pa dragi vlastodrsci,politicari,i svi koji su primili "pinku" i izdali odobrenje da se onaj primitvno-anarhicni dogadjaj odrzava na gradskom groblju,neka rizikujem ban,PISAM VAM SE U USTA,DABOGDA VAM NA SAHRANI VASE DJECE DJ KRMAK PJEVAO.Izvinite zbog izraza ostali forumashi.Pozdrav
PS:treba dole poslati televiziju i 60 minuta da ono snime samo im ja ne znam broj,pa ako neko ima neka postavi na forum.
Ja sam sa nekim prijateljima bio danas tamo, pa ako zelis da se i nama napišaš u usta, reci gdje da dodjemo, ili gdje da se nadjemo da to i učiniš!
Postiracu ovih dana slika sa koride, mozda na posebnoj temi.
Sta reci, treba otici i vidjeti. Vecina raje koja nikada nije bila na koridi bi trebala da ode pa onda da prica o tom dogadjaju.
Ipak, tradicija koride u nasim krajevima traje stoljecima, Grmecka korida vise od 200 godina i nije problem u koridi ili u tome sto ona nosi.
Neka korida i naroda na njima. Korida je bilo i bice ih.
Problem u ovom konkretnom slucaju je u lokaciji gdje je dozvoljeno odrzavanje te koride, a to je vec treca godina da se odrzava na istom mjestu.
Ja mislim da je to opstina Ilidza, a svi znamo kakav se cirkus desava sa izgradnjom i transparentnoscu investicija i ulaganja na toj opstini, tako da izdavanje dozvole za koridu vjerovatno nije bio ni najmanji problem za potkupljive sluzbenike.

TheGodfather001

#14 Re: Pocetak kraja...

Post by TheGodfather001 » 01/07/2007 23:19

chuchumbamayumbe wrote:
Ja sam sa nekim prijateljima bio danas tamo, pa ako zelis da se i nama napišaš u usta, reci gdje da dodjemo, ili gdje da se nadjemo da to i učiniš!
Sta reci, treba otici i vidjeti. Vecina raje koja nikada nije bila na koridi bi trebala da ode pa onda da prica o tom dogadjaju.
Ipak, tradicija koride u nasim krajevima traje stoljecima, Grmecka korida vise od 200 godina i nije problem u koridi ili u tome sto ona nosi.
Problem u ovom konkretnom slucaju je u lokaciji gdje je dozvoljeno odrzavanje te koride, a to je vec treca godina da se odrzava na istom mjestu.
Ja mislim da je to opstina Ilidza, a svi znamo kakav se cirkus desava sa izgradnjom i transparentnoscu investicija i ulaganja na toj opstini, tako da izdavanje dozvole za koridu vjerovatno nije bio ni najmanji problem za potkupljive sluzbenike.
Sve si prijatelju sam rekao...Mene nije strah ni tebe ni tvojih prijatelja,posalji private message i nadjemo se ako hoces veceras...A mene boli,sto sam to danas vidio,i ja sam rekao neka se korida desava gdje god hoce,i neka je organizuje ko god hoce,ali ono je drzavni skandal...I svi koji su to odobrili treba da budu sankcionisani DRAKONSKIM KAZNAMA...A ja cu se licno potruditi,da dodje sve u novine,TV. A sto se tebe i prijatelja tice i vasih prijetnji me nije strah,Allaha me dragog strah da ti bude jasno.Kao sto sam rekao PM i sve cemo da rijesimo na TVOJ nacin!!!

Shoshana

#15 Re: Pocetak kraja...

Post by Shoshana » 01/07/2007 23:22

chuchumbamayumbe wrote:
evo pisem na ovaj topic zato sto sam se definitivno uvjerio da ovo vise nigdje ne vodi.Dosao sam sa groblja Vlakovo prije 15 minuta,i lakse bi mi bilo da nisam otisao.Nazalost,danas mi je bila godisnjica kako mi je umro jedan clan porodice,i otisli smo moja porodica,i ostali blizi srodnici,i kad smo stigli dole imali smo sta da vidimo.Ljudi dragi,KORIDA se odrzava uz samu ogradu groblja,znaci ograda od zice dijeli umrle,sahranjene,ukopane, od seljakluka i bikova,i cevapa,alkohola i svih ostalih poroka.Ljudi koji su dosli sa nama su plakali a u pozadini ide pjesma sumaher od onog krmka i naravno "veseli" voditelj.Pa dragi vlastodrsci,politicari,i svi koji su primili "pinku" i izdali odobrenje da se onaj primitvno-anarhicni dogadjaj odrzava na gradskom groblju,neka rizikujem ban, PISAM VAM SE U USTA,DABOGDA VAM NA SAHRANI VASE DJECE DJ KRMAK PJEVAO.Izvinite zbog izraza ostali forumashi.Pozdrav
Sem ako se ne nalazis prozvanim (u onom podebljanom dijelu) - nema nikakvog razloga za takvu reakciju. Neka koride jarane, al' na Grmecu, gdje joj je i mjesto.

A potpuno sam ubijedjena da bi i ti slicno reagovao da si bio na njegovom mjestu...

kalimero10

#16 Re: Pocetak kraja...

Post by kalimero10 » 01/07/2007 23:26

chuchumbamayumbe wrote: Sta reci, treba otici i vidjeti. Vecina raje koja nikada nije bila na koridi bi trebala da ode pa onda da prica o tom dogadjaju.
čuj treba vidjeti i to pored groblja c c c c c

ne mogu da vjerujem

ruuudoooonjaaaa ud'ri sivonju
:-) :-) :-)

e pa stvarno :-x :-x :-x

kalimero10

Post by kalimero10 » 01/07/2007 23:34

predlažem rezervat za sve civilizovane.
u ostatku grada neka se održava trajni vašar, korida, kamena s ramena, borba pijetlova i ostale zanimljivosti koje smo do sada propuštali.

Edoxxx

Post by Edoxxx » 01/07/2007 23:44

Nije fer, nije fer, stvarno nije fer ...

Jeb ga, citava nam je drzava takva ...

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19 Re: Pocetak kraja...

Post by mIRCerka » 02/07/2007 00:10

ako ti radi ovoga dobijes ban, nek ga daju i meni jer cu da dodam na tvoje
naserem im se u usta i dobro petom naguram da sto vise stane...
pa jesi li preskocio ogradu i nekoga pridavio?

Kako si se kontrolisao?

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 02/07/2007 00:27

Nekoliko godina prije rata, građani su svojim protestima i pritiskom na gradske vlasti uspjeli spriječiti održavanje koride na stadionu Koševo..

Sada se korida polako približava gradu, prvo u Vlakovu, a ubrzo vjerovatno na Koševu..samo tada vjerovatno niko neće dići glas protiv... :(

Qler
Has thanked: 29 times
Been thanked: 41 times

Post by Qler » 02/07/2007 00:53

sto vas to cudi... kad razni kriminalci lopovi i sl. mogu biti sahranjeni na sehidskom mezarju... sto se ne bi stoka valjala po vlakovu...

mene nista ne cudi u ovoj drzavi... ako se tako moze nazvati...

TheGodfather001

#22 Re: Pocetak kraja...

Post by TheGodfather001 » 02/07/2007 08:01

mIRCerka wrote:

Kako si se kontrolisao?
Kako sam se kontrolisao??Pa iskreno,bilo me je stid da nesto uradim jer su tu bili ostali clanovi porodice,i moji roditelji,i svi su bili tuzni,i ja sada nisam imao snage da uzmem ciglu i da nekoga gadjam,a doslo mi je da se vratim do auta po "mog crnog prijatelja" pa malo da ja zapjevam,ali eto nisam imao snage,jednostavno.Ali zato idem sam i kad se bude odrzavalo to,onda cete da me gledate na vijestima.Ali tada necu biti sam!

seljak_cojek

#23 Re: Pocetak kraja...

Post by seljak_cojek » 02/07/2007 08:56

mIRCerka wrote:

Kako si se kontrolisao?
Vas dvoje ste svoju opravdanu ljutnju usmjerili na pogrešnu stranu. Nisu krivi ljudi koji su došli na tu koridu (oni bi došli i da je bila organizovana nasred baščaršije) nego oni koji su im to dopustili. I to što je neko iz opštine uzeo pare i odobrio likaciju, nije problem posjetilaca koride, nego .....

DaysleepeR
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post by DaysleepeR » 02/07/2007 10:12

Treba korida i treba teferič, ali majku mu onda treba i motorijada i rock koncert pa koliko god trajao ako je samo jedan dan u godini, a ne da ukidaju muziku u 22 sata koja se ionako ne cuje van betonski ogradjenog prostora koji se zove Ljetna pozornica i cija je jedina namjena koncert.

Osramotili su nas pred slovencima, hrvatima i ostalim ljudima koji su dosli u Sarajevo na provod, potrosili pare sto na kocertu sto u gradu i dobili cunu.

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

Post by chuchumbamayumbe » 02/07/2007 10:14

DaysleepeR wrote:Treba korida i treba teferič, ali majku mu onda treba i motorijada i rock koncert pa koliko god trajao ako je samo jedan dan u godini, a ne da ukidaju muziku u 22 sata koja se ionako ne cuje van betonski ogradjenog prostora koji se zove Ljetna pozornica i cija je jedina namjena koncert.

Osramotili su nas pred slovencima, hrvatima i ostalim ljudima koji su dosli u Sarajevo na provod, potrosili pare sto na kocertu sto u gradu i dobili cunu.
E drug moj, moze džigera, ne moze motorijada.
Tako nam je u cijeloj drzavi.
A kome da se covjek zali kada su svi koji o tome odlucuju isti.

Post Reply