pmf

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#1 pmf

Post by prleitihi »

ima li ko da studira geografija..ili turizam..na ovom faxu..ne znam kako se tačno odsjek zove..ako ima..nek' da koji info..i o faxu..ali i o upisu..ako zna.. :kravata:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2

Post by cyprus »

Ja student prve godine geografije na PMF-u, smjer nastavnički.

Why? :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#3

Post by prleitihi »

a koji smjer ima veze sa turizmom..ili kako je već to podijeljeno..iš'o sam na stranicu..niš ne radi.. :x
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#4

Post by cyprus »

prleitihi wrote:a koji smjer ima veze sa turizmom..ili kako je već to podijeljeno..iš'o sam na stranicu..niš ne radi.. :x
Znam, stranica qurtzu ne valja.

Ovako. PMF ima 5 odsjeka: matematika, fizika, hemija, biologija i geografija. Kako su ostali odsjeci podjeljeni ne znam, al geografija ima 3 smjera i to: nastavnički, regionalno-prostorno planiranje i turizam. Dakle, turizam je na goegrafiji.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#5

Post by prleitihi »

znaš li štagod o turizmu? :-)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#6

Post by cyprus »

Znam sljedeće: ove godine primaju 20 studenata (svi redovni, nema paralelnih ni vanrednih), nisam siguran oće li bit prijemnog, prošle godine nije bilo, ali sam načuo da će ove godine bit (al nisam 100% siguran). Uglavnom najteže se upisat na ovaj smjer od ova geografska tri, jer je je relativno velika navala na njega. Zato turistički smjer pohađaju uglavnom bolji učenici, odnosno studenti. Ovaj smjer je prema mom viđenju i lakši od ova druga dva jer ih ne peglaju stupidnim stvarima koji se tiču prirodnog aspekta geografije kao nauke, dok se mi vamo slomišmo pravo. Primjerice mi imamo 3 vrste kartografije u 3 semestra, dok oni to nešto malo uopćeno strpaju u jedan semestar. Uglavnom predmeti za prvu godinu geografije, turističkog smjera su: meteorologija, etnologija, statistika, grafičke metode, engleski jezik, njemački jezik, turizam i zaštita životne sredine, klimatologija, geologija, kartografija, geomorfologija, terenska nastava i još jedan ili dva kojih se ne mogu sjetit..
Što se tiče zvanja koje dobijaš kad završiš ovaj smjer, nisam siguran koje je, nešto diplomirani turizmolog ili nešto slično. Moje subjektivno mišljenje, je da ovaj smjer u ovom obliku koji je sad nema nekog naročitog smisla. Ali ko zna...

Eto, zanima li te još šta, a da ti ja mogu pomoć? :)
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#7

Post by prleitihi »

imena nekih čivija sa faxa..a koji bi mogli pomoći pri upisu.. :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#8

Post by cyprus »

Pa nisam siguran da bi ti bilo ko mogo pomoć pri upisu. Malo je mjesta, pa je teže ugurat nekog van propisa. Mada opet šta ja znam.

Btw, na mom odsjeku je jaka sandžačka linija, pa ako si od tamo, možda bi i mogo nešto skontat. :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#9

Post by prleitihi »

nisam otamo..ali mogu se na pitta pozvati.. :D:D

ma ne ganjam zbog sebe.. :-) ..daj imena tih pećnicinih zemljaka.. :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#10

Post by cyprus »

Ne znam smijem li javno. :D Ko zna ko ovo čita. :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#11

Post by prleitihi »

samo sogan i ja.. :D:D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12

Post by cyprus »

Ma to me i brine. Ko zna čiji je Sogan špijun. :D :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#13

Post by ladyblue18 »

Htjela ja turizam :D I ja se zagrijala pravo otisla ja fino do sefa odsjeka za geografiju ne znam kkao se zove,...mislim Safet Nurkovic
I on meni fino za 5 minuta srusio nade sve :D
Primaju 20 studenata,prijemni ima. Kao 7 dana prije prijemnog bude na oglasnoj ploci iz koje je knjige prijemni :roll: Pa ti sjedi i strebaj

Kaze on meni:"Gospodjice znate nama se prijavi samo na turizam oko 150 iz cjele BiH a svi su oni mahom odlicnim,rijetko koji vrlodobar. Jako ej to tesko znate bla bla bla bla" :D "Kod nas nema steli,cak ni ja svog nikog ne bih mogao upisat jer mi radimo posteno" :lol: Ja ga slusam i mislim jarane nisam pala sa jabuka jucer :D A on onaj sandzaklija da gori ne moze bit :roll:
Kaze svi primljeni vecinom imaju suhe petice :D
I ja iako sam odlicna pokupim se fino i odlucim da cu na pravo :D Vala ne da se meni peglat s tim ako se samo 20 prima pa makar.
Btw gledaju se ocjene iz bosanskog,engleskog,geografije.
kaze on kao eto moze se desiti da dva ucenika imaju iste bodove sve al neki u skoli uopste nije imao geo i onda ce primiti onog koji je imao...sto mute da bog sacuva.

Ma hajd i pravo je dobro :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#14

Post by prleitihi »

ti na kraju neš ništa upisati.. :D:D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#15

Post by cyprus »

ladyblue18 wrote:Htjela ja turizam :D I ja se zagrijala pravo otisla ja fino do sefa odsjeka za geografiju ne znam kkao se zove,...mislim Safet Nurkovic
I on meni fino za 5 minuta srusio nade sve :D
Primaju 20 studenata,prijemni ima. Kao 7 dana prije prijemnog bude na oglasnoj ploci iz koje je knjige prijemni :roll: Pa ti sjedi i strebaj

Kaze on meni:"Gospodjice znate nama se prijavi samo na turizam oko 150 iz cjele BiH a svi su oni mahom odlicnim,rijetko koji vrlodobar. Jako ej to tesko znate bla bla bla bla" :D "Kod nas nema steli,cak ni ja svog nikog ne bih mogao upisat jer mi radimo posteno" :lol: Ja ga slusam i mislim jarane nisam pala sa jabuka jucer :D A on onaj sandzaklija da gori ne moze bit :roll:
Kaze svi primljeni vecinom imaju suhe petice :D
I ja iako sam odlicna pokupim se fino i odlucim da cu na pravo :D Vala ne da se meni peglat s tim ako se samo 20 prima pa makar.
Btw gledaju se ocjene iz bosanskog,engleskog,geografije.
kaze on kao eto moze se desiti da dva ucenika imaju iste bodove sve al neki u skoli uopste nije imao geo i onda ce primiti onog koji je imao...sto mute da bog sacuva.

Ma hajd i pravo je dobro :D
Rekoh ja da je teško. A uostalom šta ste svi navalili na turizam ko muhe na govno. Moram vam reći da nije nešto posebno, istina meni se čini lakše nego standardni geografski smjer (nastavnički-moj). Prošle godine nije bilo prijemnog, pa smo svi dobro prošli, ali ste zato vi ove godine nayebali. :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#16

Post by ladyblue18 »

ladyblue18 wrote:Htjela ja turizam :D I ja se zagrijala pravo otisla ja fino do sefa odsjeka za geografiju ne znam kkao se zove,...mislim Safet Nurkovic
I on meni fino za 5 minuta srusio nade sve :D
Primaju 20 studenata,prijemni ima. Kao 7 dana prije prijemnog bude na oglasnoj ploci iz koje je knjige prijemni :roll: Pa ti sjedi i strebaj

Kaze on meni:"Gospodjice znate nama se prijavi samo na turizam oko 150 iz cjele BiH a svi su oni mahom odlicnim,rijetko koji vrlodobar. Jako ej to tesko znate bla bla bla bla" :D "Kod nas nema steli,cak ni ja svog nikog ne bih mogao upisat jer mi radimo posteno" :lol: Ja ga slusam i mislim jarane nisam pala sa jabuka jucer :D A on onaj sandzaklija da gori ne moze bit :roll:
Kaze svi primljeni vecinom imaju suhe petice :D
I ja iako sam odlicna pokupim se fino i odlucim da cu na pravo :D Vala ne da se meni peglat s tim ako se samo 20 prima pa makar.
Btw gledaju se ocjene iz bosanskog,engleskog,geografije.
kaze on kao eto moze se desiti da dva ucenika imaju iste bodove sve al neki u skoli uopste nije imao geo i onda ce primiti onog koji je imao...sto mute da bog sacuva.

Ma hajd i pravo je dobro :D
ccc ma mars tamo :D jel ti ne znas citat ja napisah PRAVO :D :D :D
Gazz
Posts: 1779
Joined: 25/05/2004 15:39
Location: Sarajevo

#17

Post by Gazz »

cyprus wrote: Što se tiče zvanja koje dobijaš kad završiš ovaj smjer, nisam siguran koje je, nešto diplomirani turizmolog ili nešto slično.)
:lol: :lol: :lol: oj Boze oplakah od smijeha :lol: :lol: :lol:

zvanja na smjeru turizam i zaštita životne sredine su sljedeca:

3 godine - geograf u oblasti turizma i zastite zivotne sredine
4 godine - diplomirani geograf u oblasti.. bla... blaa


cuj diplomirani turizmolog
:lol: :lol: :lol:
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#18

Post by prleitihi »

meni je logičnije turizamolog.. :oops: ..al' haj..nisam se htio petljati.. :D

lady..bubanje majka.. :D (mislim na učenje napamet.. :D :P )
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#19

Post by ladyblue18 »

Prle suti :D Ne idem ja na pravo sto hocu, to sam vjecno govorila nikada al izgleda je istinita ona "nikad ne reci nikad" :roll:
Ne volim strebanje fakat al eto...
kazu da od svih onih fakultetica koje sam imala u igri pravo i donekle nudi posao neki dok ostalo nista...da nam je drzava drugacija ne bi ja :D
A reko je meni cika dekan zvanje...Profesor u oblasti turizma i nesto jos :D
Meni je prejako diplomirani turista :D :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#20

Post by prleitihi »

meni su trebe sa prava uvijek bile za zajebancije.. :D:D ..jedna me..mrtva ozbiljna..pitala..a je li tačno da kad vrabac naraste postane golub.. :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#21

Post by ladyblue18 »

prle srce ima nas svakakvih :D
Srecom ne svrstavam se u takve, ja sam vjeruj mi suvise pametna za prava al da je sreca ja bih kidala vani na studije gdje bih mogla pokazat kolko mogu i kolko znam...al nemam kako :roll: :D :roll:
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#22

Post by prleitihi »

ako si napunla 18.. :oops: ..pokaži meni koliko znaš.. :D:D

ps. ovo iznad 18..da mi zmiuga ne bi prigovarala.. :D

ps opet. ja pravo ne bih nikad završio.. 8-)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#23

Post by ladyblue18 »

Gazim 18-tu vec pola godine da si ti meni ziv i zdrav :D
A na koja oblast ciljas :? :D
Hmmm mislis da ja bih :D Al sto se mora... :x
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#24

Post by prleitihi »

oblast?..meni svejedno..ti valjda znaš u čemu si najbolja.. :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#25

Post by ladyblue18 »

Jezici :D Biraj koji ces :D
Post Reply