Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić
-
soha96
- Posts: 2379
- Joined: 13/01/2015 23:30
#2576 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Bas tako, namjerno uskladjeni termini. Prosjecni gledaoc ce prebaciti na ftv veceras da gleda ovu trojicu kako se svadjaju ko je veci kriminalac i ko je manje uradio u ovih 20+ godina.
- sinuhe
- Posts: 12585
- Joined: 03/06/2011 11:33
#2577 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Sigurno da ima neki razlog. Npr. jebavanje u zdrav mozak.
-
Moenx
- Posts: 2064
- Joined: 26/06/2013 10:36
#2578 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Ima jedna zemlja , zove se Bosna .... Ima jedan čovjek , zove se Mirsad ......
-
julisiz es grant
- Posts: 7469
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...
#2579 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Ko da je Hadžikarić nekome osim vas desetak na temi interesantan da ga gleda.
- Idemedosumom
- Posts: 8289
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#2581 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Tako je, one hadalje uopšte nemamo namjeru gledati.julisiz es grant wrote:Ko da je Hadžikarić nekome osim vas desetak na temi interesantan da ga gleda.
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#2582 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Piše: S. Omeragić
U toku je jedna potpuno negativna politička selekcija po sistemu ho-ruk, odvija se pred našim očima. U politiku može svak. Nema nema kontrole, kandidatima ne trebaju biografije, može se biti doktor nauka i zadnji ulični klošar. U ovakvoj političkoj psihijatriji oni su jednaki, baš kao što jednaku težinu ima glas jednog ili drugog.
U stranačke utrke ulaze jedva punoljetni, starci, pjevači, glumci, guraju se i laktaju zasposleni na najaplaćenijim mjestima, a tek odnedavno i nezaposleni. Politika je biznis i pokušaj da se dobije najlakši novac za lažno predstavljanje naroda.
Vidimo li tragično stanje u kojem smo pred ostankom ili nestankom?
Bošnjački narod od 2 miliona stanovnika ima šest svojih kandidata za člana Predsjedništva BiH. Dobit ćemo člana iz reda srpskog, reda hrvatskog i nereda bošnjačkog naroda. Moglo bi se reći da svi kadidati za bošnjačkog člana Predsjedništva imaju gotovo jednake šanse. U trenutku kad se odlučuje o opstanku države.
Željko Komšić kao hrvatski kandidat nudi život Bosni i Hercegovini. Sa Draganom Čovićem je to potpuno neizvjesno. I niko od kandidata za bošnjačkog člana ne odustaje, niti želi odustati. Nije u pitanju politička nezrelost, nego politički suicid.
Sa tridesetak mogućih parlamentarnih stranaka Bošnjaci će napraviti nered i u parlamentima. Kao i do sada, javit će se jedan ili dva čovjeka sa jednom ili dvije stranke koji će odlučivati o formiranju parlamentarnih većina. Poslanik šešir-tašna-mašna će tražiti novac i ucjenjivati velike. A veliki će ih držati kao malo vode na dlanu i dat će im sve što požele. Znaju li Bošnjaci da više nije u pitanju borba za vlast nego borba za opstanak?
Politika je uglavnom od nemoralnih i primitivnih napravila ugledne funkcionere. I onda se čudimo što je sve u državi politizirano, od mozga do novca. Novac je stranački i u rukama stranačkih namještenika. Glasači su u službi stranaka. Njihova pamet je postala stranačka. Sve je užasavajuće, a ovi izbori su pitanje svih pitanja Bošnjaka. Ukoliko ne izađu masovnije nego ikad, sprema im se katastrofalna izborna prevara.
Nekad se, odmah nakon rata u politiku ulazilo sa željom i nadom za promjene nabolje. Danas očito nema ideala, viših ciljeva, inspirativnih tema o boljem životu, nema optimizma ni u obećanjima. Lijepa riječ se ne želi čuti jer je predizborna i jer joj se zato ne vjeruje.
Na glasače djeluju samo brutalno međusobno pljuvanje i lični obračuni. Političari im to pripređuju. Nema u javnosti istaknutih moralnih normi i preispitivanja savjesti. Sve uzvišeno je preko noći postalo prizemno i trudi se da bude što bjednije. Jedini stvarni ciljevi ove bitke za vlast su grabež, nepotizam, brutalna pljačka državnog novca uz sve moguće nezakonitosti. Opanjkaj, okleveći, podilazi najnižim strastima i sabiraj glasove.
Znaju li patrioti Bosne i Hercegovine šta ih čeka nakon 7. oktobra?
Svakom je jasno da su desetine hiljada lažnih birača iz Srbije i Hrvatske samo vrh ledenog brijega od lažnih glasova što su ih podzemnim radnjama pripremili HDZ-u i SNSD. Ako bosanske patriote ne izađu masovno na izbore, mogli bi im biti posljednji.
-
baxus
- Posts: 1586
- Joined: 29/10/2005 16:31
#2583 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Marginalizirao je njih, kao i sve nas, Izborni zakon.Kikibombona wrote:BHT i FTV su u sluzbi vladajucih stranka. Nije ni cudo, sve to stranacki uhljebi.Quaresma wrote:i ja sam mislio da ide uzivo, jos starom govorim eto ih studio do studija i ne mogu na istu debatu doci.
Namjerno su u isto vrijeme emitovali dvije debate, da bi sto vise marginalizovali Hadzikadica i Sepica.
Prije toga su odlucili razdvojiti kandidate.
Becirevic, Radoncic i Dzaferovic ne zele razgovarati sa novim snagama.
Gosp. Hadzikadic je došao iz budućnosti u 2018.
Pogriješio je godinu, trebao izabrati 2034.
Ovo mu je pucanj u prazno. Sve dok nema drugog kruga glasanja glasat za Hadzikadica pri ovakvoj strukturi stanovništa u BiH je besmisleno.
Kao igrati šah na tabli za čovječe ne ljuti se.
Promašili ste i igru i pravila. Te neke idealisticke namjere sačuvajte za kasnije. Dajte mu deklarativnu podršku i to je to. Sasvim ok u ovom sistemu igre.
Čovjek bi ispao u prvom krugu da je normalan izborni zakon i opet bi svi mi koji glasamo izašli na drugi krug i glasali za jednog od 2 prvoplasirana kandidata.
Zato odmah glasajte za tog jednog. Budite mudri, ideali u ovom slučaju nisu ni od kakve koristi, naprotiv.
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#2584 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
baxus wrote:Marginalizirao je njih, kao i sve nas, Izborni zakon.Kikibombona wrote:BHT i FTV su u sluzbi vladajucih stranka. Nije ni cudo, sve to stranacki uhljebi.Quaresma wrote:i ja sam mislio da ide uzivo, jos starom govorim eto ih studio do studija i ne mogu na istu debatu doci.
Namjerno su u isto vrijeme emitovali dvije debate, da bi sto vise marginalizovali Hadzikadica i Sepica.
Prije toga su odlucili razdvojiti kandidate.
Becirevic, Radoncic i Dzaferovic ne zele razgovarati sa novim snagama.
Gosp. Hadzikadic je došao iz budućnosti u 2018.
Pogriješio je godinu, trebao izabrati 2034.
Ovo mu je pucanj u prazno. Sve dok nema drugog kruga glasanja glasat za Hadzikadica pri ovakvoj strukturi stanovništa u BiH je besmisleno.
Kao igrati šah na tabli za čovječe ne ljuti se.
Promašili ste i igru i pravila. Te neke idealisticke namjere sačuvajte za kasnije. Dajte mu deklarativnu podršku i to je to. Sasvim ok u ovom sistemu igre.
Čovjek bi ispao u prvom krugu da je normalan izborni zakon i opet bi svi mi koji glasamo izašli na drugi krug i glasali za jednog od 2 prvoplasirana kandidata.
Zato odmah glasajte za tog jednog. Budite mudri, ideali u ovom slučaju nisu ni od kakve koristi, naprotiv.
besmisleno glasati za covjeka koji je zavrsio Harvard, autor brojnih naucnih knjiga koje se mogu kupiti na amazonu, covjek koji ima najbolji CV od svih bh politicara...jesi li ti ikad i jedno predvanje preslusao Hadzikadica???Ovo mu je pucanj u prazno. Sve dok nema drugog kruga glasanja glasat za Hadzikadica pri ovakvoj strukturi stanovništa u BiH je besmisleno.
-
julisiz es grant
- Posts: 7469
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...
#2585 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Ovdje se glasa za člana predsjedništva, ne za člana Akademije nauka i umjetnosti.
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#2586 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
druze Harvard, druzeeee dodji sebi....julisiz es grant wrote:Ovdje se glasa za člana predsjedništva, ne za člana Akademije nauka i umjetnosti.
-
baxus
- Posts: 1586
- Joined: 29/10/2005 16:31
#2587 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Harvard se ne završava da bi se radilo 2018. u Bosni.
Nadajmo se da će za 10 god biti manje besmisleno.
Ja razumijem da se čovjek ostvario i da treba da budemo sretni i zahvalni sto jedan takav intelektualac učestvuje u izbornom procesu u BiH. Ali jednostavno tajming nije pravi, makar sto se tiče izbora.
Bi li ti svoje dijete koje je npr eto završilo pravo na Harvardu, savjetovao da dodje u Sarajevo radit ko advokat?
Moglo je i u Travniku završit.
Uz dužno poštivanje svim advokatima koji su završili pravo u Sarajevu.
Nadajmo se da će za 10 god biti manje besmisleno.
Ja razumijem da se čovjek ostvario i da treba da budemo sretni i zahvalni sto jedan takav intelektualac učestvuje u izbornom procesu u BiH. Ali jednostavno tajming nije pravi, makar sto se tiče izbora.
Bi li ti svoje dijete koje je npr eto završilo pravo na Harvardu, savjetovao da dodje u Sarajevo radit ko advokat?
Moglo je i u Travniku završit.
Uz dužno poštivanje svim advokatima koji su završili pravo u Sarajevu.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2588 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
i Radovan KAradžić je studirao na Columbia sveučilištu u New Yorku ....doktorirao je poslije...mislim uman čovjek..Smrcak15 wrote:druze Harvard, druzeeee dodji sebi....julisiz es grant wrote:Ovdje se glasa za člana predsjedništva, ne za člana Akademije nauka i umjetnosti.
Last edited by Bloo on 01/10/2018 23:55, edited 1 time in total.
-
punjac
- Posts: 33
- Joined: 12/10/2014 13:06
#2589 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Tacno i apsolutno se slažem da obrazovanje ne treba biti osnovna odrednica zašto bismo za nekoga glasali.julisiz es grant wrote:Ovdje se glasa za člana predsjedništva, ne za člana Akademije nauka i umjetnosti.
Ali po čemu je ijedan od preostalih kandidata bolji od Mirse na individualnom nivou, jer je i samo članstvo u Predsjedništvu individualna pozicija?
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#2590 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
je li to hoces da umanjis Hadzikadica a da poguras ove sadasnje ili slicne njima na vlasti???Bloo wrote:i Radovan KAradžić je studirao na Columbia sveučilištu u New Yorku ....doktorirao je poslije...mislim uman čovjek..Smrcak15 wrote:druze Harvard, druzeeee dodji sebi....julisiz es grant wrote:Ovdje se glasa za člana predsjedništva, ne za člana Akademije nauka i umjetnosti.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2591 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Ne, već da apeliram na zadnje tračke razuma ako postoje u tvojoj glavi i zamolim te da više ne promovišeš čovjeka, zgadit ćeš mi ga svojom logikom odnosno načinom na koji ga promovišeš.Smrcak15 wrote:
je li to hoces da umanjis Hadzikadica a da poguras ove sadasnje ili slicne njima na vlasti???
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#2592 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
I opet ću naglasiti, članstvo u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine nije individualna pozicija i usko je povezana sa svim nivoima vlasti zbog tripariteta u političkom sistemu zemlje. Sve ostalo bi bila katastrofa. Kandidat mora imati karike preko kojih će upravljati u odlučivanju oko bitnih stvari u zemlji. 
-
asker
- Posts: 3018
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#2593 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
.....koji ce u stolicu predsjedavajuceg (da njegov glas ima kakvu takvu tezinu) sjesti tek 2020, koji u parlamentarnoj skupstini ima 0 svojih, 0 u domu naroda, 0 u federalnom parlamentu, 0 u kantonima, 0 u opcinama.Smrcak15 wrote: besmisleno glasati za covjeka koji je zavrsio Harvard, autor brojnih naucnih knjiga koje se mogu kupiti na amazonu, covjek koji ima najbolji CV od svih bh politicara...jesi li ti ikad i jedno predvanje preslusao Hadzikadica???
Kako ti zamisljas clana predsjednistva, sa kakvim ovlastima? Da je Elon Musk+Neil Degrasse Tyson+Stephen Hawking u jednom, njemu ce Dodik reci "haj' ne seri", Dusanka Majkic ce reci "neces ti nama Srbima odredjivati....", Mario Karamatic ce mu objasnit' da su Hrvati gazde u drzavi, razne Budnje, Radeljasi i slicni postavljat' klipove u svaki tocak.
Neki od vas zdravo rezonuju, nek' povuce veci broj glasova, nek' ga narod upozna, po meni neka osnuje stranku, ubaci ljude slicne sebi pa se vidimo sljedeci ciklus. Kao sto neko rece, ovaj puta pucanj u prazno.
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#2594 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
ja cu ga promovisati jos jace i zesce sve tog je medijska blokada na njemu.Bloo wrote:Ne, već da apeliram na zadnje tračke razuma ako postoje u tvojoj glavi i zamolim te da više ne promovišeš čovjeka, zgadit ćeš mi ga svojom logikom odnosno načinom na koji ga promovišeš.Smrcak15 wrote:
je li to hoces da umanjis Hadzikadica a da poguras ove sadasnje ili slicne njima na vlasti???
-
asker
- Posts: 3018
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#2595 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Bloo wrote:Ne, već da apeliram na zadnje tračke razuma ako postoje u tvojoj glavi i zamolim te da više ne promovišeš čovjeka, zgadit ćeš mi ga svojom logikom odnosno načinom na koji ga promovišeš.Smrcak15 wrote:
je li to hoces da umanjis Hadzikadica a da poguras ove sadasnje ili slicne njima na vlasti???
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#2596 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
nemoze njemu ni dodik ni majkica odlucivati kako ce on postaviti stvari na nivou federacije. Nije dodik kriv sto recimo federacija ne pojednostavi svoju administraciju, birokratiju da privuce investicije itd itd....nije dodik kriv sto se u federaciji ne pravi autoput, a laktaski vepar radi li radi autoput kroz RS.asker wrote:.....koji ce u stolicu predsjedavajuceg (da njegov glas ima kakvu takvu tezinu) sjesti tek 2020, koji u parlamentarnoj skupstini ima 0 svojih, 0 u domu naroda, 0 u federalnom parlamentu, 0 u kantonima, 0 u opcinama.Smrcak15 wrote: besmisleno glasati za covjeka koji je zavrsio Harvard, autor brojnih naucnih knjiga koje se mogu kupiti na amazonu, covjek koji ima najbolji CV od svih bh politicara...jesi li ti ikad i jedno predvanje preslusao Hadzikadica???
Kako ti zamisljas clana predsjednistva, sa kakvim ovlastima? Da je Elon Musk+Neil Degrasse Tyson+Stephen Hawking u jednom, njemu ce Dodik reci "haj' ne seri", Dusanka Majkic ce reci "neces ti nama Srbima odredjivati....", Mario Karamatic ce mu objasnit' da su Hrvati gazde u drzavi, razne Budnje, Radeljasi i slicni postavljat' klipove u svaki tocak.
Neki od vas zdravo rezonuju, nek' povuce veci broj glasova, nek' ga narod upozna, po meni neka osnuje stranku, ubaci ljude slicne sebi pa se vidimo sljedeci ciklus. Kao sto neko rece, ovaj puta pucanj u prazno.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2597 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Piši jebenom FRTV i BHRTV...a ne ovdje...Smrcak15 wrote:ja cu ga promovisati jos jace i zesce sve tog je medijska blokada na njemu.Bloo wrote:Ne, već da apeliram na zadnje tračke razuma ako postoje u tvojoj glavi i zamolim te da više ne promovišeš čovjeka, zgadit ćeš mi ga svojom logikom odnosno načinom na koji ga promovišeš.Smrcak15 wrote:
je li to hoces da umanjis Hadzikadica a da poguras ove sadasnje ili slicne njima na vlasti???
-
baxus
- Posts: 1586
- Joined: 29/10/2005 16:31
#2598 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
I nije bolji, nijedan.punjac wrote:Tacno i apsolutno se slažem da obrazovanje ne treba biti osnovna odrednica zašto bismo za nekoga glasali.julisiz es grant wrote:Ovdje se glasa za člana predsjedništva, ne za člana Akademije nauka i umjetnosti.
Ali po čemu je ijedan od preostalih kandidata bolji od Mirse na individualnom nivou, jer je i samo članstvo u Predsjedništvu individualna pozicija?
Al nije u kandidatima problem, problem je u pravilima igre i u glasačima.
Guraš Stephena Hawkinga u konklavu za Papu
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2599 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Koje su ovlasti predsjednika?Smrcak15 wrote: nemoze njemu ni dodik ni majkica odlucivati kako ce on postaviti stvari na nivou federacije. Nije dodik kriv sto recimo federacija ne pojednostavi svoju administraciju, birokratiju da privuce investicije itd itd....nije dodik kriv sto se u federaciji ne pravi autoput, a laktaski vepar radi li radi autoput kroz RS.
-
asker
- Posts: 3018
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#2600 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
O druze, pa ti nista neznas o BH politiciSmrcak15 wrote: nemoze njemu ni dodik ni majkica odlucivati kako ce on postaviti stvari na nivou federacije. Nije dodik kriv sto recimo federacija ne pojednostavi svoju administraciju, birokratiju da privuce investicije itd itd....nije dodik kriv sto se u federaciji ne pravi autoput, a laktaski vepar radi li radi autoput kroz RS.
Haj' bizi
