Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

pinkman

#26 Re: Kopirana reklama za vodu "Lejla"

Post by pinkman » 01/10/2017 01:18

AmirBaa wrote:nasi marketing strucnjaci sa fakulteta u travniku, kiseljaku i slicno :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Heh. Mnogi vrhunski marketinski strucnjaci u svijetu uopste nisu studirali marketing. A oglasavanje je samo mali dio marketinga. :)

pinkman

#27 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by pinkman » 01/10/2017 01:26

TheMule wrote:pitanje je koji od nasih levata je ovo prijavio Cesima? Ne vjerujem da imaju ikaku legalnu podlogu, mi nismo u EU
Zasto ne bi imali? Autorska prava su regulisana na drzavnom nivou, cak postojie i krivicna djela iz podrucja povrede autorskih prava. U svakom slucaju, mogu podnijeti tuzbu Sudu BiH, a vjerujem i sudu u Ceskoj, ali ne znam kako u tom slucaju ide izvrsenje.

Sanjarko

#28 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by Sanjarko » 01/10/2017 01:36

Koji je sud donio presudu da je plagijat. Za ovo temu se isto moze tuziti za klevetu. Da stoji "Je li" ne bi moglo a kako je napisano moze. A nisam advokat uopste ali kako znam nema presude da jest, samim tim ova tema trenutno spada u klevetu.

pinkman

#29 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by pinkman » 01/10/2017 02:04

Vizionar 1985 wrote:Koji je sud donio presudu da je plagijat. Za ovo temu se isto moze tuziti za klevetu. Da stoji "Je li" ne bi moglo a kako je napisano moze. A nisam advokat uopste ali kako znam nema presude da jest, samim tim ova tema trenutno spada u klevetu.
Moze se tuziti. S vremena na vrijeme procitamo kako je neko tuzio Boga, pa zasto ne bi moglo i za ovo? Zakon o zastiti od klevete je predvidio rok od tri mjeseca, a vijest je objavljena 21. septembra. Dobro je, imaju jos vremena. :-)

Inace ZPP kaze da su "stranke duzne iznijeti sve cinjenice na kojima zasnivaju svoje zahtjeve i izvoditi dokaze kojima se utvrdjuju te cinjenice", pa bi bilo zanimljivo vidjeti cinjenice i dokaze na kojima obje stranke zasnivaju svoje zahtjeve. :D

Sanjarko

#30 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by Sanjarko » 01/10/2017 02:12

pinkman wrote:
Vizionar 1985 wrote:Koji je sud donio presudu da je plagijat. Za ovo temu se isto moze tuziti za klevetu. Da stoji "Je li" ne bi moglo a kako je napisano moze. A nisam advokat uopste ali kako znam nema presude da jest, samim tim ova tema trenutno spada u klevetu.
Moze se tuziti. S vremena na vrijeme procitamo kako je neko tuzio Boga, pa zasto ne bi moglo i za ovo? Zakon o zastiti od klevete je predvidio rok od tri mjeseca, a vijest je objavljena 21. septembra. Dobro je, imaju jos vremena. :-)

Inace ZPP kaze da su "stranke duzne iznijeti sve cinjenice na kojima zasnivaju svoje zahtjeve i izvoditi dokaze kojima se utvrdjuju te cinjenice", pa bi bilo zanimljivo vidjeti cinjenice i dokaze na kojima obje stranke zasnivaju svoje zahtjeve. :D
Ma malo filozofiram. Nije me jedan filozofom zvao bez razloga. :D
A mene ako ko hoce nek tuzi. Nemam nista i imam dijagnozu. :evil:

law2

#31 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by law2 » 01/10/2017 10:07

TheMule wrote:pitanje je koji od nasih levata je ovo prijavio Cesima? Ne vjerujem da imaju ikaku legalnu podlogu, mi nismo u EU
Dakle levati su oni koji su otkrili da se je ideja za reklamu ukradena, a ne oni koji su je ukrali??
Bosno moja divna mila...

JThomas

#32 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by JThomas » 01/10/2017 10:13

majku im jebem neki nas šupci prijavili :lol:

sherbett

#33 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by sherbett » 01/10/2017 11:17

:lol:
Ja cu se ranit

musicman80

#34 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by musicman80 » 01/10/2017 11:28

Sta je to novo? Kod nas je 99% plagijat, pogotovo mlijecni proizvodi koji emuliraju ambalazu Dukata I Zbregov.

TheMule

#35 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by TheMule » 01/10/2017 14:49

law2 wrote:
Dakle levati su oni koji su otkrili da se je ideja za reklamu ukradena, a ne oni koji su je ukrali??
Bosno moja divna mila...
A gdje sam reko da i oni sto su je ukrali nisu levati? Bosno moja divna mila, tvoji stanovnici cujo ono sto hoce da cuju....

TheMule

#36 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by TheMule » 01/10/2017 14:51

pinkman wrote:
Zasto ne bi imali? Autorska prava su regulisana na drzavnom nivou, cak postojie i krivicna djela iz podrucja povrede autorskih prava. U svakom slucaju, mogu podnijeti tuzbu Sudu BiH, a vjerujem i sudu u Ceskoj, ali ne znam kako u tom slucaju ide izvrsenje.
Mislim vise na ono da to ide po nasem sistemu, predmet dodje na sud, i tu i zavrsi. Nema nista od toga

Bluemore

#37 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by Bluemore » 01/10/2017 15:46

Levat prijavio

Ma ja :bih:

Sto Bas je super
Umijemo krast a ko umije njemu dvije

Tonemooooo Al hajd nasi smo :-)

JThomas

#38 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by JThomas » 01/10/2017 16:37

što bi rekao dragan bjelogrlić u kajmak i marmelada, kako li je bajo saznao... :lol:

phillie

#39 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by phillie » 01/10/2017 16:56

Nek kontaktiraju AMUS (ja prvi puta kad sam cuo tu reklamu, fakat mislio da kazu anus) :D :D

Inace za Gotivu respect hahahaha

Sara03

#40 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by Sara03 » 01/10/2017 17:37

law2 wrote:
Bosno moja divna mila...
Svaka čast levatima. :thumbup:

dragma

#41 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by dragma » 01/10/2017 21:47

Bluemore wrote:Levat prijavio

Ma ja :bih:

Sto Bas je super
Umijemo krast a ko umije njemu dvije

Tonemooooo Al hajd nasi smo :-)
Ma ne znamo ni ukrasti kako treba. :sad:

Ok, ukr'o si ideju, ali promjeni nešto majku mu, nemoj praviti kopiju od reklame koja već postoji. :-)

keran

#42 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by keran » 02/10/2017 16:09

Kad mi dirnu u domace, a pogotovo u Sarajevsku... hoce mi nesto biti :-D
Nisam ljubitelj vlasnika, ali jesam domaceg i svih ljudi koje uposljava.

Elem... malo sam se zad'o pa istrazio...
  1. Koliko vidim, "poznati" sarajevski biznismen Ekrem Dupanovic, kojem nazalost NITI JEDAN projekat u zivotu nije uspio, covjek koji je duzan i Bogu i narodu, nasao se jedini srat na ovo i to na sajtu "eminentnog" portala Media marketing, koji ima 15 jedinstvenih posjetitelja mjesecno!?
  2. Niti jednog drugog plagijata i da sere o njemu, nisam uspio pronaci, a ima ih kod nas koliko ti Bog hoce?!
  3. Kako izbaci novi clanak, tako je sve "meksi"? Prvo kaze podjonili cehe, a sad pise da su svi oni ustvari podjonili Žizel Bundhen i "ostavlja citaocima da procjene sami"?! Kako jedan "eminentni" znalac moze da poleti grlom u jagode bez da je prethodno sve provjerio? Ili je dobio na ruke materijal? I onda sam kaze da je pogrijesio, ali nastavlja i dalje udar na njih?!
  4. Imamo vode k'o govana, a u stotinama miliona se uvozi strana voda? Mozda neki lobiji, mozda neki interesi?

Iz ovih par stavki ja mogu samo zakljuciti da Ekrem ima neki interes i da je dobio nalog od nekoga da blati sarajevsku, zarad vlastitih interesa!!! Mozda oprost duga, mozda neki posao, mozda novi kesh... to samo ugovaraci i on znaju
Neka ga je sram i stid kad za neki interes moze domace srozavati.

E sad ovim marketing strucnjacima iznad... znate li vi kolike su plate kod nas? A znate li kolike su u nekoj svjetskoj marketing agenciji? Znate li da oni ne placaju uvozne dadjbine i da su opet jeftiniji nego domace? Zate li da te pare nose iz drzave? Znate li da lobiraju okolo i placaju ovim papcicima na vlasti neku sitnu lovu, zarad propasti domaceg?
Zato i ako su podjonili neka su, jer za pare koje se vrte ovdje, nema kvaliteta. Navedite mi nesto "revolucionarno" u marketingu sto je bas, ali bas kod nas izmsljeno pa se svijet ibreti, ili su sve reklame plagijat neke svjetske, neke malo vise, a neke malo manje

Vazno je da je problem reklama, a ne sto nam slovenci uzese cevape, sto hrvati uzese sar-planinca, sto Agrokor propada, sto ne bi smak svijeta neki dan... nikom nista

PS
I pravo mi je drago sto su bas Harija u reklamu stavili, koji je pao qrtzu za usi, ali samo zato sto nije dio "bosnjacke elite" nego je ostao ono sto i jeste, a ne da su uzeli npr "provjerenu" zvijezdu Dinu Merlina, koji je dio elite i uspjeh je zagarantovan. E svaka im cast na tom potezu!!!

JThomas

#43 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by JThomas » 02/10/2017 18:15

jesi se to nasekirao? :mrgreen:

dragma

#44 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by dragma » 02/10/2017 18:19

E jes ti argument. Male plate po marketinškim agencijama pa nemaju rašta savijati leđa i napraviti nešto, nego ovako, neka su pođonili...

Niđe veze.

Male plate su i u zdravstvu (u odnosu na istu struku vani) pa po tvjoj logici nema frke što ljekari uzimaju mito, i trebaju. Male plate su i u policiji, obrazovanju, privredi, itd...haj mi nađi jednog čovjeka koji ima platu ekvivalent plati koju ima zaposlenik u Evropi sa istim zanimanjem i opisom posla. Teško.

Ne kažem ja, pođonili su, neka su, nisu ni prvi ni posljednji, ali mogli su bar nešto promjeniti da se ne vidi ašćare kopija ranije snimljene reklame. Pa valjda toliko pameti imaju. :-)
Last edited by dragma on 02/10/2017 21:32, edited 1 time in total.

ludacha

#45 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by ludacha » 02/10/2017 19:37

Pa citava ta prica oko djonjenja je odlican marketinski potez!

Koliko vas bi znalo za tu vodu da nije afere plagijat? Ja ne bih...ok, vidjela bih oglas al nema sanse da bih zapamtila jer su sve te vode manje vise slicnoga dizajna

Kejn

#46 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by Kejn » 02/10/2017 19:43

Bošnjaci su generalno antitalenti za reklame. 90 % naših reklama ide odprilike ovako. Dvoje mladih pleše u kadru 3 sekunde, u pozadini je neka žlj muzika i onda na petoj sekundi neko vrisne Dino salama je okus pravi oooooooo ooo Dino je najbolji.

Saian

#47 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by Saian » 02/10/2017 19:47

Sad plagijat' il ne plagijat', bolja je od "Imamo tikvenicu" ! Samokazem.

hekaton

#48 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by hekaton » 02/10/2017 19:53

keran wrote:Kad mi dirnu u domace, a pogotovo u Sarajevsku... hoce mi nesto biti :-D
Nisam ljubitelj vlasnika, ali jesam domaceg i svih ljudi koje uposljava.

Elem... malo sam se zad'o pa istrazio...
  1. Koliko vidim, "poznati" sarajevski biznismen Ekrem Dupanovic, kojem nazalost NITI JEDAN projekat u zivotu nije uspio, covjek koji je duzan i Bogu i narodu, nasao se jedini srat na ovo i to na sajtu "eminentnog" portala Media marketing, koji ima 15 jedinstvenih posjetitelja mjesecno!?
  2. Niti jednog drugog plagijata i da sere o njemu, nisam uspio pronaci, a ima ih kod nas koliko ti Bog hoce?!
  3. Kako izbaci novi clanak, tako je sve "meksi"? Prvo kaze podjonili cehe, a sad pise da su svi oni ustvari podjonili Žizel Bundhen i "ostavlja citaocima da procjene sami"?! Kako jedan "eminentni" znalac moze da poleti grlom u jagode bez da je prethodno sve provjerio? Ili je dobio na ruke materijal? I onda sam kaze da je pogrijesio, ali nastavlja i dalje udar na njih?!
  4. Imamo vode k'o govana, a u stotinama miliona se uvozi strana voda? Mozda neki lobiji, mozda neki interesi?

Iz ovih par stavki ja mogu samo zakljuciti da Ekrem ima neki interes i da je dobio nalog od nekoga da blati sarajevsku, zarad vlastitih interesa!!! Mozda oprost duga, mozda neki posao, mozda novi kesh... to samo ugovaraci i on znaju
Neka ga je sram i stid kad za neki interes moze domace srozavati.

E sad ovim marketing strucnjacima iznad... znate li vi kolike su plate kod nas? A znate li kolike su u nekoj svjetskoj marketing agenciji? Znate li da oni ne placaju uvozne dadjbine i da su opet jeftiniji nego domace? Zate li da te pare nose iz drzave? Znate li da lobiraju okolo i placaju ovim papcicima na vlasti neku sitnu lovu, zarad propasti domaceg?
Zato i ako su podjonili neka su, jer za pare koje se vrte ovdje, nema kvaliteta. Navedite mi nesto "revolucionarno" u marketingu sto je bas, ali bas kod nas izmsljeno pa se svijet ibreti, ili su sve reklame plagijat neke svjetske, neke malo vise, a neke malo manje

Vazno je da je problem reklama, a ne sto nam slovenci uzese cevape, sto hrvati uzese sar-planinca, sto Agrokor propada, sto ne bi smak svijeta neki dan... nikom nista

PS
I pravo mi je drago sto su bas Harija u reklamu stavili, koji je pao qrtzu za usi, ali samo zato sto nije dio "bosnjacke elite" nego je ostao ono sto i jeste, a ne da su uzeli npr "provjerenu" zvijezdu Dinu Merlina, koji je dio elite i uspjeh je zagarantovan. E svaka im cast na tom potezu!!!
Posteno! :izet: :thumbup:

dragma

#49 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by dragma » 02/10/2017 20:10

Kejn wrote:Bošnjaci su generalno antitalenti za reklame. 90 % naših reklama ide odprilike ovako. Dvoje mladih pleše u kadru 3 sekunde, u pozadini je neka žlj muzika i onda na petoj sekundi neko vrisne Dino salama je okus pravi oooooooo ooo Dino je najbolji.
Ma jašta radi, sjećam se poslije rata kada se otvorio prvi Levi's shop na Baščaršiji i naši pametnjakovići sa Hajata snimili (kvazi) reklamu sa tadašnjom "zvijezdom" Mahirom (Beat House) u glavnoj ulozi, pa im ljudi iz Levisa poslije dva emitovanja očitali bukvicu i poslali opomenu pred tužbu da se ne igraju sa ugledom pomenute kompanije koja godišnje ulaže milione dolara u marketing a ovi ih srozavaju nekakvom mahalskom šprdačinom od reklame.

dragma

#50 Re: Plagijat - reklama za vodu "Lejla"

Post by dragma » 02/10/2017 20:20

Što je najgore taj trend se održao i do dan danas pa me ni malo ne čudi ovaj plagijatluk i nedostatak ideje.

Post Reply