Pitanje u vezi REVIZORA!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
harač

Pitanje u vezi REVIZORA!

Post by harač » 06/12/2006 13:40

danas su me uhvatili bez karte i, nakon što sam odbijao išta platiti i pokazati iskaznicu, ispisali su mi nekakvu kaznu na papiru (kako se to već zove), na kojem se oni sada pozivaju na neke članove i traže od mene da uplatim 26,60 KM na tamo žiro račun neki (sve djeluje regularno). U svoj zabuni rekao sam im ime svoje pravo. Zanima me da li je ovo prava kazna? Da li moram platiti ovo? Dobivam različita mišljenja (nisam iz Sa. ne znam kako to sve funkcioniše). Nisam primjetio indigo papir na koji bi se preslikalo ovo što je pisao, pa sad ne znam kako oni ovo bilježe sebi (iako mi je ime zapisao na neki prazan papir?). Gore broj i datum nije ispisao, iako se potpisao dolje i napisao svoj kontrolni broj. Da li ste imali ovakvih iskustava. Pomozite sa savjetima u sljedećih 5 dana.

PS. da situacija bude apsurdnija upravo sam išao da kupim mjesečnu po prvi put, i čak sam im pokazao i potvrdu (odatle ime), ali to nije upalilo.

felichi

Post by felichi » 06/12/2006 13:50

ma samo opusteno...

Patron of Formello

Post by Patron of Formello » 06/12/2006 13:50

:lol: :lol: :lol: E svašta.Zar uspjevaju nekome i da naplate kaznu? :? :D Ne plaćaj im ništa.Ne mogu ti ništa.Poderi to,baci i zaboravi. ;-)

Jimmy_The_Saint

Re: Pitanje u vezi REVIZORA!

Post by Jimmy_The_Saint » 06/12/2006 13:52

harač wrote:danas su me uhvatili bez karte i, nakon što sam odbijao išta platiti i pokazati iskaznicu, ispisali su mi nekakvu kaznu na papiru (kako se to već zove), na kojem se oni sada pozivaju na neke članove i traže od mene da uplatim 26,60 KM na tamo žiro račun neki (sve djeluje regularno). U svoj zabuni rekao sam im ime svoje pravo. Zanima me da li je ovo prava kazna? Da li moram platiti ovo? Dobivam različita mišljenja (nisam iz Sa. ne znam kako to sve funkcioniše). Nisam primjetio indigo papir na koji bi se preslikalo ovo što je pisao, pa sad ne znam kako oni ovo bilježe sebi (iako mi je ime zapisao na neki prazan papir?). Gore broj i datum nije ispisao, iako se potpisao dolje i napisao svoj kontrolni broj. Da li ste imali ovakvih iskustava. Pomozite sa savjetima u sljedećih 5 dana.

PS. da situacija bude apsurdnija upravo sam išao da kupim mjesečnu po prvi put, i čak sam im pokazao i potvrdu (odatle ime), ali to nije upalilo.

Jesi kurban oca mi...

Možda neko misli drukčije, moj ti je savjet da pocijepaš papire i zaboraviš na incident.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 06/12/2006 13:55

harač wrote:danas su me uhvatili bez karte i, nakon što sam odbijao išta platiti i pokazati iskaznicu, ispisali su mi nekakvu kaznu na papiru (kako se to već zove), na kojem se oni sada pozivaju na neke članove i traže od mene da uplatim 26,60 KM na tamo žiro račun neki (sve djeluje regularno). U svoj zabuni rekao sam im ime svoje pravo. Zanima me da li je ovo prava kazna? Da li moram platiti ovo? Dobivam različita mišljenja (nisam iz Sa. ne znam kako to sve funkcioniše). Nisam primjetio indigo papir na koji bi se preslikalo ovo što je pisao, pa sad ne znam kako oni ovo bilježe sebi (iako mi je ime zapisao na neki prazan papir?). Gore broj i datum nije ispisao, iako se potpisao dolje i napisao svoj kontrolni broj. Da li ste imali ovakvih iskustava. Pomozite sa savjetima u sljedećih 5 dana.

Vrlo lako moguce da ti dodje kaznica....
U tim situacijama se daje LAZNA adresa!
Savjetujem ti samo da se obratis GRASu direktno sa kontrolnim brojem tog revizora i opalis srceparajucu pricu kako si im pokazao tu potvrdu da ides vaditi mjesecnu iskaznicu, i reci da su ti stariji studenti rekli (pretpostavljam da si student iz drugog grada) da ti nije potrebna karta ako imas tu potvrdu, opali socijalu i skrivi sve na koga znas i umijes :D

Tesssa

Post by Tesssa » 06/12/2006 13:55

Poderi papir i zaboravi, a kad se slijedeci put to desi, pravi se gluh, ili reci da ti je 12 :D

BHG

Post by BHG » 06/12/2006 13:55

jesu nosili kozne jakne??? :D

zenny

Post by zenny » 06/12/2006 14:00

BHG wrote:

jesu nosili kozne jakne??? :D

hahahahahahhah :lol: :thumbup:

harač

Post by harač » 06/12/2006 14:03

što je najgore, sasuli su se na mene kao lešinari ne jedan već 5 njih (grupnjak :shock: ), i nekako valjda su vidjeli da mene mogu... mislim od toliko svijeta koji nije imao kartu. iz sve muke mjesečnu neću ni kupiti. sačekat ću 5 dana i ako mi nakon toga dođe šta da ću pare koje sam planirao za ovo.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 06/12/2006 14:04

Fakat niste normalni...
:D

lik fino objasnio da nije iz Sa, ganja iskaznicu pojma nema da mi imamo ninja revizore, a vi se sprdate tako..
sram i stid da vas bude!

Harac, proveri ti to s Grasom, ako im nisi dao pravu adresu ili ne daj boze maticni broj, sve ce biti ok...
a toliko kosta onaj studentski kupon tako da je bezze njima dva puta uplatiti nesto...
PS Zar kaznena karta nije 10KM?

Patron of Formello

Post by Patron of Formello » 06/12/2006 14:06

harač wrote:što je najgore, sasuli su se na mene kao lešinari ne jedan već 5 njih (grupnjak :shock: ), i nekako valjda su vidjeli da mene mogu... mislim od toliko svijeta koji nije imao kartu. iz sve muke mjesečnu neću ni kupiti. sačekat ću 5 dana i ako mi nakon toga dođe šta da ću pare koje sam planirao za ovo.

Fakat te ne kontam.Pa šta i ako ti donesu kaznu na vrata?Ne moraš platiti.Ne očekuješ valjda da će te neko ganjati za 26 KM? :-)
Ne plaćaj ništa. :D

Patron of Formello

Post by Patron of Formello » 06/12/2006 14:07

mIRCerka wrote:Fakat niste normalni...

lik fino objasnio da nije iz Sa, ganja iskaznicu pojma nema da mi imamo ninja revizore, a vi se sprdate tako..
sram i stid da vas bude!

Harac, proveri ti to s Grasom, ako im nisi dao pravu adresu ili ne daj boze maticni broj, sve ce biti ok...
a toliko kosta onaj studentski kupon tako da je bezze njima dva puta uplatiti nesto...

Izgleda da su @haraču uračunali i porez na budalu. :lol: :lol: :lol:

BHG

Post by BHG » 06/12/2006 14:09

sram i stid da vas bude!

sta nas ruzis? :sad: :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 06/12/2006 14:10

BHG wrote:

sram i stid da vas bude!

ruzim vas sto necete da mu pomognete vec se sprdate...
a ti bi trebao znati da revizori sad nose odijela, plave kosulje i malo koji vise nosi koznu jaknu!
:)

BHG

Post by BHG » 06/12/2006 14:33

mIRCerka wrote:
BHG wrote:

sram i stid da vas bude!

ruzim vas sto necete da mu pomognete vec se sprdate...
a ti bi trebao znati da revizori sad nose odijela, plave kosulje i malo koji vise nosi koznu jaknu!
:)

a znaci malo su se emancipovali??? nisam se odavno vozio sredstvima gradskog prevoza... :D
i sta mu ba imamo pomagat...nek baci papiric...i sljedeci put kupi kartu....to je gradjanska duznost svih nas koji korisitimo javni prevoz... :D

harač

Post by harač » 06/12/2006 14:36

[quote="Patron of Formello PS Zar kaznena karta nije 10KM?
[/quote]

otkud ja znam koliko... valjda mi neće lagati službeno lice. također rekao mi je ako to ne platim da će onda biti 120 KM? ( :-) )... nisam mu dao ni adresu ni matični broj (?), ali mi zna ime (i fax :oops: ).... i da nosio je kožnu jaknu... ili možda nije od šoka se ne sječam, znam samo da je ko iz onih američkih filmova odjednom raširio jaknu i pokazao onu svoju karticu
Last edited by harač on 06/12/2006 14:38, edited 1 time in total.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 06/12/2006 14:37

BHG wrote:
a znaci malo su se emancipovali??? nisam se odavno vozio sredstvima gradskog prevoza... :D
i sta mu ba imamo pomagat...nek baci papiric...i sljedeci put kupi kartu....to je gradjanska duznost svih nas koji korisitimo javni prevoz... :D

novi gazda nova nafaka....
fakat nastupaju ko ninje, ali ih ja eskiviram redovno :D

Patron of Formello

Post by Patron of Formello » 06/12/2006 14:43

harač wrote:[quote="Patron of Formello PS Zar kaznena karta nije 10KM?

otkud ja znam koliko... valjda mi neće lagati službeno lice. također rekao mi je ako to ne platim da će onda biti 120 KM? ( :-) )... nisam mu dao ni adresu ni matični broj (?), ali mi zna ime (i fax :oops: ).... i da nosio je kožnu jaknu... ili možda nije od šoka se ne sječam, znam samo da je ko iz onih američkih filmova odjednom raširio jaknu i pokazao onu svoju karticu[/quote]

Lažu te prijatelju. :D Kako očekuješ da kazna od 26 KM postane kazna od 120 KM? :-) Pa nisi dizao kredit u banci pa da plaćaš kamate.Ako se već toliko bojiš plati samo troškove suda od 10 ili 15 KM. :oops: Onda te sud neće ganjati a glodari iz Grasa neka se j... :D

BHG

Post by BHG » 06/12/2006 14:44

harač wrote:[quote="Patron of Formello PS Zar kaznena karta nije 10KM?

otkud ja znam koliko... valjda mi neće lagati službeno lice. također rekao mi je ako to ne platim da će onda biti 120 KM? ( :-) )... nisam mu dao ni adresu ni matični broj (?), ali mi zna ime (i fax :oops: ).... i da nosio je kožnu jaknu... ili možda nije od šoka se ne sječam, znam samo da je ko iz onih američkih filmova odjednom raširio jaknu i pokazao onu svoju karticu[/quote]

ma ne bolan...jasta ce te trazit...inace nase institucije su tako azurne da ce te potraziti i kod dekana ako zatreba.....haj pusti ba...nesekiraj se...

BHG

Post by BHG » 06/12/2006 14:47

mIRCerka wrote:
BHG wrote:

novi gazda nova nafaka....
fakat nastupaju ko ninje, ali ih ja eskiviram redovno :D

jel jos uvjek pitaju prvi zakon genetike???? o segregaciji gena, bez obzira jesu li geni muski ili zenski, oni se multipliciraju po jedno-obraznom obrascu 1:3:3:1 :-)

repeater

Post by repeater » 06/12/2006 14:53

ja se pitam kakvu funkciju ispunjavaju revizori ako ih svako levati?
zasto ih placa gras, da se bolje blamiraju ??
harac ti si smjesan. usao u bus bez karte, misleci nijedan zakon u bosni ne vrijedi kurca, i sad ti je odjedanput prpa pred tim istim zakonom. eh..

Tesssa

Post by Tesssa » 06/12/2006 14:57

Ja necu iz principa da im placam kartu.1.80???Za voznju u onakvim krntijama???Bas mi ne pada na pamet.
Sreca pa se moram voziti tramvajem mozda 2 puta mjesecno.

harač

Post by harač » 06/12/2006 14:58

repeater wrote:ja se pitam kakvu funkciju ispunjavaju revizori ako ih svako levati?
harac ti si smjesan. usao u bus bez karte, misleci nijedan zakon u bosni ne vrijedi kurca, i sad ti je odjedanput prpa pred tim istim zakonom. eh..

ušao sam u tramvaj da idem jednu stanicu da kupim mjesečnu (da dam 40 KM) i uhvate me dok sam išao tu jednu stanicu bez karte... sada čuvam tih 40 KM za kaznu, ako ne dođe uzet ću sebi pa nek se jeb*, ja im kreno platit'... samo su sebi uzeli iz đepa

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 06/12/2006 14:59

Ja sam uvijek imao fina iskustva s njima... Veæinom se susret zavr¹avao sa "Ne mo¾e tako. Treba kartu imati"... :lol:

Patron of Formello

Post by Patron of Formello » 06/12/2006 15:03

harač wrote:
repeater wrote:ja se pitam kakvu funkciju ispunjavaju revizori ako ih svako levati?

ušao sam u tramvaj da idem jednu stanicu da kupim mjesečnu (da dam 40 KM) i uhvate me dok sam išao tu jednu stanicu bez karte... sada čuvam tih 40 KM za kaznu, ako ne dođe uzet ću sebi pa nek se jeb*, ja im kreno platit'... samo su sebi uzeli iz đepa

Ne kontam još jednu stvar. :D Ako su te već izveli iz tramvaja zašto nisi otišao umjesto što si im davao podatke?Pa nisu te kornjače izvele. :D :D :D

Post Reply