pitanja koja se moraju postaviti dodiku i ohr-u!

Post Reply
korto_malteze
Posts: 83
Joined: 01/12/2002 00:00

#1 pitanja koja se moraju postaviti dodiku i ohr-u!

Post by korto_malteze »

citam razne izvjestaje i napise o hapsenju tolimira i izajede me muka sto nigdje ne mogu da vidim da neko pita milorada dodika sljedece:

1. zasto je ministarstvo unutrasnjih poslova rs-a lagalo da je uhapsilo tolimira? dokaza o ovome je pregrst, od detalja koje je sam tolimir iznio pred tribunalom, do potvrde tih informacija iz izvora u srbijanskom mupu i tuzilastva u hagu. da ne govorimo o cinjenici da granicna policija bosne i hercegovine nema nikakve informacije o tome da je tolimir 'uhapsen prilikom pokusaja da predje granicu'. otvoreno laganje i obamnjivanje javnosti dovoljan je razlog za smjenu svih koji su istupali u ime institucija na ovakav nacin.
2. ko je u ministarstvu unutrasnjih poslova republike srpske odgovoran za dopustanje da obavjestajna sluzba susjedne drzave ilegalno prebaci haskog optuzenika u bijeljinu, potom u bratunac, voza ga okolo i slika? ko je to odobrio? ako nije niko, zasto to policija nije sprijecila posto se radi o teskom krivicnom djelu?
3. zasto je ohr izasao sa sapostenjem u kojem hvali policiju rs-a za hapsenje tolimira iako ga policija rs-a nije uhapsila? da li to znaci da je ohr zauzeo ploiticki stav koji podrzava dodikovu poziciju o reformi policije? u ohr-u moraju snositi odgovornost za ovo!

ova pitanja se moraju postaviti i moraju ih postaviti i novinari i pro-bosanski orijetnisani politicari! dodik opet baca dimne bombe kako mu ovo 'smjestaju mediji iz sarajeva' dok je njegove lazi o tolimirovom hapsenju razotkrio sam tolimir, srpski radikali, ceda jovanovic i izvori iz srbijanske vlade i tuzilastva u hagu!

skandal oko tolimirovog hapsenja i nacin na koji je vlada rs-a prekrsila zakon i narusila suverenitet drzave dopustajuci srbijanskoj obavjestajnoj sluzbi da vrslja kako hoce po nasoj teritoriji ne moze proci nekaznjeno. ovo je ogromna sansa diletantima iz stranke za bih i sda da dodiku zadaju najjaci udarac od izbora naovamo. naravno, problem je u tome sto su mu oni koalicioni i poslovni partneri, ali novinari i javnost ne smiju ostati pos trani. gdje su sad mladi liberali i pokret 'dosta', 'grozd' i drugi koji nesmiljeno stampaju letke i organizuju demonstracije? ako ovo nije povod, ja ne znam sta je!
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#2

Post by Ergot »

Image
Image
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#3

Post by prleitihi »

i podrignuo.. :D
korto_malteze
Posts: 83
Joined: 01/12/2002 00:00

#4

Post by korto_malteze »

nemojte mi defetizma! meni je muka vise gledati kako politicki diletanti i nepismeni novinari konstatno kukaju kako nam dodik rusi drzavu a cijelo vrijeme igraju njegovu igru. on nastavlja da ponizava i drzavu i nas sve skupa a mi samo mrmljamo usta punih njegove salgije! a poslije podrignemo. fuj!
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#5

Post by Abu FEED el-Castro »

korto_malteze wrote:nemojte mi defetizma! meni je muka vise gledati kako politicki diletanti i nepismeni novinari konstatno kukaju kako nam dodik rusi drzavu a cijelo vrijeme igraju njegovu igru. on nastavlja da ponizava i drzavu i nas sve skupa a mi samo mrmljamo usta punih njegove salgije! a poslije podrignemo. fuj!
Meni je vala muka gledati u tu ti, da prostis, drzavu.. I ne znam niti jednog normalnog insana kojem to nije. Mozda ja znam malo insana, pojma nemam...
oslobad
Posts: 205
Joined: 17/05/2007 23:12

#6

Post by oslobad »

korto_malteze wrote:nemojte mi defetizma! meni je muka vise gledati kako politicki diletanti i nepismeni novinari konstatno kukaju kako nam dodik rusi drzavu a cijelo vrijeme igraju njegovu igru. on nastavlja da ponizava i drzavu i nas sve skupa a mi samo mrmljamo usta punih njegove salgije! a poslije podrignemo. fuj!
gdje ti vidis drzavu?

ja vidim samo dvije interesne zone Srbije i Hrvatske, koje harace po svojim zonama kako hoce i kad im se cefne.

granicna policija prema Srbiji je samo radi svjetske javnosti da svijet vidi kako Bosna toboz' funkcionise,jest al u qur..!
korto_malteze
Posts: 83
Joined: 01/12/2002 00:00

#7

Post by korto_malteze »

ma da, u pravu ste. taman nam je onako kako smo zasluzili.
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#8

Post by Jastreb35 »

Dodik je velikosrbin koji se sluzi manipulacijama i prijetnjama da bi ocuvao Milosevicevih ruku djelo. Pozitivno je to sto ga se konacno izvuklo ispod fasade priprostog postenjacine, pa zato valjda i nema reakcije. Svi vide da se ipak radi o velikosrbinu.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#9

Post by jugoistocnjak »

oslobad wrote:
korto_malteze wrote:nemojte mi defetizma! meni je muka vise gledati kako politicki diletanti i nepismeni novinari konstatno kukaju kako nam dodik rusi drzavu a cijelo vrijeme igraju njegovu igru. on nastavlja da ponizava i drzavu i nas sve skupa a mi samo mrmljamo usta punih njegove salgije! a poslije podrignemo. fuj!
gdje ti vidis drzavu?

ja vidim samo dvije interesne zone Srbije i Hrvatske, koje harace po svojim zonama kako hoce i kad im se cefne.

granicna policija prema Srbiji je samo radi svjetske javnosti da svijet vidi kako Bosna toboz' funkcionise,jest al u qur..!
Kad sam prije 40-tak dana ulazio u Bosnu iz Crne Gore na granicnom prelazu Scepan Polje stoji natpis "Welcome to Republic of Srpska".
Za nepovjerovati!
Kad sam granicaru (Bosnjaku kojeg sam poznavao) rekao na kraju da je sve dobro, ali da onaj natpis nebi trebao stajati na granicnom prelazu u jednu drzavu on mi je rekao da je do prosle godine taj natpis bio prvi objekat na koji bi se naislo po ulasku u Bosnu. Sad je eto bolje, jer su taj natpis malo pomjerili, ali je on ipak u sastavu granicnog prelaza.
Pa jesu li oni entitetska granicna sluzba ili drzavna?!
Valjda je i to potrebno da bi se Srbi u Bosni osjecali sigurnim, kao sto slicne teze neki proturaju i na ovom forumu.
Nazalost sve dok one stranke koje imaju najvecu podrsku Srpskog i Hrvatskog naroda u Bosni ne prihvate ovu zemlju kao svoju domovinu/otadzbinu, tako se prema njoj odnosili i takve poruke slali svom narodu/puku, svi mi zajedno u ovoj zemlji cemo biti u .ovnima. Nazalost, to ce jos potrajati.
Post Reply