Pionirska dolina u ratu

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#1 Pionirska dolina u ratu

Post by serum »

Ne nađoh nigdje temu. Nedavno gledao nek ratne snimke 92'- 95' snimak od nekih 1,5h. Visio sam snimke pionirske doline, odnosno životinja u njemu. Medvjed je izgledao tako mršavo, da je to samo hrpa kože i kosti. Daju mu naši vojnici neki maslačak, on to jede :( Kasnije vidjeh da su tigrovi uginuli, ostala koža i kosturi.....znam z onu priču da su "srpsa deca" bacana da se hrane lavovi i tigrovi (da je to tako onda bi preživjele te životinje) mada naravno da ne pomišljam na to. Nego, da li se išta spasilo od tih životinja, ako neko zna??? Zar nije tadašnji unprofor moogao organizovati izvlačenje tih životinja...ako neko pobliže zna, neka piše....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67363
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2 Re: Pionirska dolina u ratu

Post by _BataZiv_0809 »

Zanimljiva tema :thumbup:

Nazalost ne znam nista, ali cu pratiti sa zadovoljstvom :thumbup:
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#3 Re: Pionirska dolina u ratu

Post by serum »

evo link za snimak od 2:06min uglavnom je snimak gdje se prikaužzuje granatiranje Aarajeva. Odprilike na 1.31. je snimak medvjeda mada ima na dva tri mjesta...
https://www.youtube.com/watch?v=Tpd1BOSeV9Y Sarajevo War 1992 - 1995
User avatar
karanana
Posts: 47470
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Pionirska dolina u ratu

Post by karanana »

zanimljiva tema, a ni ja nista ne znam.
gdje su linije bile? jesu negdje unutar pionirske? gore na brdu iznad lama jesu tu vec bili oni? ili tamo na kraju kod zebri jesu tamo bili?
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#5 Re: Pionirska dolina u ratu

Post by pedeset »

serum wrote:Ne nađoh nigdje temu. Nedavno gledao nek ratne snimke 92'- 95' snimak od nekih 1,5h. Visio sam snimke pionirske doline, odnosno životinja u njemu. Medvjed je izgledao tako mršavo, da je to samo hrpa kože i kosti. Daju mu naši vojnici neki maslačak, on to jede :( Kasnije vidjeh da su tigrovi uginuli, ostala koža i kosturi.....znam z onu priču da su "srpsa deca" bacana da se hrane lavovi i tigrovi (da je to tako onda bi preživjele te životinje) mada naravno da ne pomišljam na to. Nego, da li se išta spasilo od tih životinja, ako neko zna??? Zar nije tadašnji unprofor moogao organizovati izvlačenje tih životinja...ako neko pobliže zna, neka piše....
Tadašnji unprofor nije bio u stanju spriječiti nepotrebno ubijanje civila ispred nosa a kamoli šta drugo. Sjetite se da su pred njihovim očima ubili drugog čovjeka države (Hakija Turajlić).
Ali me čudi da neko od krupnijih zvjerki nije prošvercovao te životinje, makar bi preživjele.
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#6 Re: Pionirska dolina u ratu

Post by serum »

ma naravno, ne bih volio da me neko pogrešno shvati, i ja sam bio u Sarajevu, nije da mi je stalo više do životinja, nego do ljudi, ali kad već nas nisu zaštitili, onda su mogli bar ove životinje....
User avatar
Koshpa
Posts: 4911
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#7 Re: Pionirska dolina u ratu

Post by Koshpa »

karanana wrote:zanimljiva tema, a ni ja nista ne znam.
gdje su linije bile? jesu negdje unutar pionirske? gore na brdu iznad lama jesu tu vec bili oni? ili tamo na kraju kod zebri jesu tamo bili?
Linije su bile uz samu ogradu (cca 200 m ) i kod lama i kod zebri
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#8 Re: Pionirska dolina u ratu

Post by Eborg »

Težak snimak.
Post Reply