Petni trn

Sve o zdravlju...
obuzdan

Petni trn

Post by obuzdan » 27/11/2015 23:53

Cuo sam da u Sarajevu negdje ima neko ko ortopedske uloske radi po mjeri i to bas za ovu vrstu tegoba. Radi se o nekom "privatniku" cije se ime veze za "Neretvu". To je sve sto znam, a poprilicno je hitno...

Ako neko ima ko moze dati vise informacija bio bih zahvalan.

P.S. Znam da ima i u apotekama i slicnim institucijama kupiti, ali nisam zadovoljan uslogom pojedinih institucija. Vec sam narucivao neke ali nikad nisam dobio. Svaki put je neki izgovor - Amaterizam!

mijonja

Re: Petni trn

Post by mijonja » 28/11/2015 12:08

Ja ne znam da li neko radi te uloske kod nas, ali sam sebi narucivao silikonske, mada, da budem iskren, nisam siguran koliko su mi pomogli.
Isao sam kod privatno kod ortopeda, on pogledao, rekao da je trn posrijedi i dao mi da popijem kutiju Muskulflexa ili tako nekako i apaurin od 2 mg prije spavanja. Nakon toga su mi se bolovi poceli povlaciti...

obuzdan

Post by obuzdan » 28/11/2015 13:11

Ima neki covjek koji radi to ali privatno. Nazalost, kao sto sam dole napisao ne mogu doci do njega a ove nase kvazi apoteke vise su prodavnice nego apoteke...Kompetentnost samo akd je aspirin i paracetol u pitanju...

zindlo

Post by zindlo » 12/12/2015 10:50

Individualni Ulosci za petni trn na osnovu kompjuterske dijagnostike, sa mekanim dijelom na peti. Super stvar, fakat pomaze. Potoklinica 26, prim.dr zubcevic, 238-808 ako nekome zatreba :thumbup:

dpjokala26

Post by dpjokala26 » 14/12/2015 11:01

probajte sa narodnom medicinom.nije skupo a pomaze(licno iskustvo)uvece narendati krompir,priviti na petu,obuci carapu ili uviti petu u neku krpu i preko toga zaviti najlon.umjesto krompira moze kupus ili luk.ponoviti tokom sedam noci. :)

Altsa

Post by Altsa » 14/12/2015 12:56

Imam po dva petna trna u svakoj peti. Imao velikih problema u smislu da nisam mogao skoro ni da hodam. Radio tretmane terapijom udarnim valom u Zagrebu jer toga u Sa nije bilo. Nakon sto je taj isti aparat nabavio i dr. Muftic u Sarajevu nastavio kod njega. Kod Muftica sam napravio i uloske koji znatno pomazu. Sada skoro da ni ne osjetim ikakve bolove. Znaci ima lijeka. Zaboravi narodne lijekove. Krompiri i najloni ne otapaju kalcifikat.

http://www.fizikalnaterapijamhs.ba/inde ... apija.html

http://www.fizikalna-terapija.hr/udarni ... apija.html

obuzdan

Post by obuzdan » 28/12/2015 18:47

Altsa wrote:Imam po dva petna trna u svakoj peti. Imao velikih problema u smislu da nisam mogao skoro ni da hodam. Radio tretmane terapijom udarnim valom u Zagrebu jer toga u Sa nije bilo. Nakon sto je taj isti aparat nabavio i dr. Muftic u Sarajevu nastavio kod njega. Kod Muftica sam napravio i uloske koji znatno pomazu. Sada skoro da ni ne osjetim ikakve bolove. Znaci ima lijeka. Zaboravi narodne lijekove. Krompiri i najloni ne otapaju kalcifikat.

Je li ovo reklama ili imas neke uloske za predloziti? Uzeo sam neke ovdje u BIH, 70KM, haman da nista ne pomazu, kao da ih i nema...

muha_sa

Post by muha_sa » 28/12/2015 18:50

obuzdan wrote:Cuo sam da u Sarajevu negdje ima neko ko ortopedske uloske radi po mjeri i to bas za ovu vrstu tegoba. Radi se o nekom "privatniku" cije se ime veze za "Neretvu". To je sve sto znam, a poprilicno je hitno...

Ako neko ima ko moze dati vise informacija bio bih zahvalan.

P.S. Znam da ima i u apotekama i slicnim institucijama kupiti, ali nisam zadovoljan uslogom pojedinih institucija. Vec sam narucivao neke ali nikad nisam dobio. Svaki put je neki izgovor - Amaterizam!

Č.Vila, bivši ABC--u blizini D.Z. Omer Maslic---Bauerfeind.

Altsa

Post by Altsa » 29/12/2015 13:05

obuzdan wrote:
Altsa wrote:Imam po dva petna trna u svakoj peti. Imao velikih problema u smislu da nisam mogao skoro ni da hodam. Radio tretmane terapijom udarnim valom u Zagrebu jer toga u Sa nije bilo. Nakon sto je taj isti aparat nabavio i dr. Muftic u Sarajevu nastavio kod njega. Kod Muftica sam napravio i uloske koji znatno pomazu. Sada skoro da ni ne osjetim ikakve bolove. Znaci ima lijeka. Zaboravi narodne lijekove. Krompiri i najloni ne otapaju kalcifikat.

Je li ovo reklama ili imas neke uloske za predloziti? Uzeo sam neke ovdje u BIH, 70KM, haman da nista ne pomazu, kao da ih i nema...

Ne reklamiram nista jer ih ni ne poznajem licno. Ja sam prvo napravio uloske u otto bocku ili Bauerfeind ne sjecam se vise znam da je radnja bila u sopingu na grbavici. ali mi nisu bas pomogli kao ove sto sam napravio u MHS-u i tamo su oko 100 KM bili. E sad tvoj izbor.

obuzdan

Post by obuzdan » 31/12/2015 10:55

Altsa wrote:
obuzdan wrote:

Ne reklamiram nista jer ih ni ne poznajem licno. Ja sam prvo napravio uloske u otto bocku ili Bauerfeind ne sjecam se vise znam da je radnja bila u sopingu na grbavici. ali mi nisu bas pomogli kao ove sto sam napravio u MHS-u i tamo su oko 100 KM bili. E sad tvoj izbor.

Ok hvala, zvao sma ih i ja i narucio se.
Nadam se da ce imati nekog efekta jer sam i ja te neke narucivo ali isto nisu nista pomogli.
Jesi lit i radio razbijanje tog trna ili sta?

Altsa

Post by Altsa » 31/12/2015 11:18

Razbijao prvo u ZG a onda i kod dr. Muftica jer nije imao aparat kada sam radio u ZG. Meni je pomoglo jer me nije vise boljelo. Nisam nakon toga snimao ponovo pete jer me nije kao sto sam rekao vise boljelo. Nadam se da ce i tebi pomoci.
Last edited by Altsa on 09/10/2018 09:49, edited 1 time in total.

nKrkan

Post by nKrkan » 22/01/2016 14:53

Da ovdje pitam .Može li poslije 18te godine rast ili razvijat se kost u nekom dijelu tijela , konkretno mislim na stopalo :?

mali_balon

Post by mali_balon » 24/08/2018 16:21

Malo da dignem temu iz mrtvih imali ko problema sa petama i kako ih rijesava.....ima li kakvih novoratija i tako to....zahvalan

nookey

Post by nookey » 09/10/2018 09:37

mali_balon wrote:Malo da dignem temu iz mrtvih imali ko problema sa petama i kako ih rijesava.....ima li kakvih novoratija i tako to....zahvalan
imam ja problema, još nisam nigdje išao sve me više boli...

mali_balon

Post by mali_balon » 09/10/2018 10:44

nookey wrote:
mali_balon wrote:Malo da dignem temu iz mrtvih imali ko problema sa petama i kako ih rijesava.....ima li kakvih novoratija i tako to....zahvalan
Ja evo cekam RTG, bit ce u srijedu pa cemo vidjeti sta i kako dalje, znam samo da jedva hodam.....a bol je isto ko da mi neko uzarenu iglu zabode kroz petu i zabija je do koljena

Altsa

Post by Altsa » 09/10/2018 10:53

nookey wrote:
fizikalna terapija, ulosci za obucu i šok terapija. to ti je jedino sto se moze ponuditi i sto olaksava.

mali_balon

Post by mali_balon » 11/10/2018 09:29

mali_balon wrote:
nookey wrote:
Ja evo cekam RTG, bit ce u srijedu pa cemo vidjeti sta i kako dalje, znam samo da jedva hodam.....a bol je isto ko da mi neko uzarenu iglu zabode kroz petu i zabija je do koljena
Hvala Bogu nije petni trn nego Plantarni fascitis, odnosno upala plantarne fascije koja ako se ne tretira na vrijeme dovodi do petnog trna...u nekim clancima se navodi da to nije upala nego degenarativna povreda....
takodje pise "Iako je dokazano da je riječ o degenerativnom, a ne upalnom procesu, ipak se još uvijek u liječenju koriste nesteroidni protuupalni lijekovi i to zbog njihovog analgetskog učinka." Meni je dr. dala Etol SR 600mg, malo mi je lakse
Dakle uz malo tvrdji dzon, uloske,vjezbe pa cak u langeta, moze se izljeciti.....

Malo clanaka

https://www.plivazdravlje.hr/aktualno/c ... iitis.html

https://www.trcanje.rs/zdravlje/povrede ... ija-upala/

nookey

Post by nookey » 11/10/2018 09:59

gdje si išao na pregled ako nije tajna?

Altsa

Post by Altsa » 11/10/2018 10:06

Etol je najobicni analgetik.

mali_balon

Post by mali_balon » 11/10/2018 10:16

Pa zbog analgetskog dejstva mi ga je dr i dala

mali_balon

Post by mali_balon » 11/10/2018 10:25

nookey wrote:gdje si išao na pregled ako nije tajna?
DZ vojnicko polje, dr porodicne medicine, jedino da odem privatno kod ortopeda da ptvrdim ali to je to 100%, ne bi da bacam pare, radije cu dobar ulozak uzeti, jer se na RTGu ne vidi trn, tj nalaz ekstra.....jedino to preostaje,
A koliko citam nema 100% nacina da se dijagnosticira Plantarni fascitis:
"Usprkos svoj danas dostupnoj tehnologiji dijagnoza se plantarnog fasciitisa u najvećeg broja bolesnika postavlja samo na osnovi anamneze i pomnog kliničkog pregleda pri kojemu se pozornost pridaje lokalizaciji i značajkama boli."
Ili UZ ili magnetna ako je prije bila neka druga povreda pa da se sa sigurnoscu utvrdi da li je plantarne fascie.
To je uglavnom sportska povreda, jbga nisam sportas ali na poslu puno hodam do 15ak KM dnevno prosjek. Tako da mi dr rece, vjezbe, ulozak, obuca

Altsa

Post by Altsa » 11/10/2018 10:36

mali_balon wrote:Pa zbog analgetskog dejstva mi ga je dr i dala
hocu da kazem da ti etol nece rijesiti problem. samo umanjiti bol. neces vjecno piti etol ili neki drugi analgetik. otidi svakako kod ortopeda. nemoras placat otidi na uputnicu.

mali_balon

Post by mali_balon » 11/10/2018 10:51

Altsa wrote:
hocu da kazem da ti etol nece rijesiti problem. samo umanjiti bol. neces vjecno piti etol ili neki drugi analgetik. otidi svakako kod ortopeda. nemoras placat otidi na uputnicu.
Dobro mi je umanjio bol, ali kao sto kazes jos uvijek osjetim bol, ali lakse hodam. Nemam vremena da se zajbajem po drzavnim bolnicama i za ovo mi je trebalo 3 sedmice, mogo sam jer sam bio na godisnjem.....pa cu probati sa uloscima obucom i vjezbama, ako ne pomogne onda idemo dalje

Altsa

Post by Altsa » 11/10/2018 10:57

mali_balon wrote:
Altsa wrote:
Dobro mi je umanjio bol, ali kao sto kazes jos uvijek osjetim bol, ali lakse hodam. Nemam vremena da se zajbajem po drzavnim bolnicama i za ovo mi je trebalo 3 sedmice, mogo sam jer sam bio na godisnjem.....pa cu probati sa uloscima obucom i vjezbama, ako ne pomogne onda idemo dalje
Ulosci ce ti pomoci. nemoj kupovati univerzalne sto se mogu kupiti u apoteci. napravi ih po mjeri kod nekih od ortopedskih radnji. jer ih prave prema tvojoj nozi i stavljaju jastucic na mjestu gdje te boli.

mali_balon

Post by mali_balon » 11/10/2018 10:58

To sam konto, citam ti si pravio, kako si zadovoljan...haman sad ih svako pravi

Post Reply