pesoto.ba

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Zalaz
Posts: 15
Joined: 03/12/2017 01:55

#3576 Re: pesoto.ba

Post by Zalaz »

jel iko uspjesno parfeme narucivao preko pesota?
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#3577 Re: pesoto.ba

Post by PlusSA »

Copper wrote: 15/12/2021 11:40 Meni je prosla flasa whiskeya od Eden Milla, ali naruceno preko njihove stranice. Ne znam jesu li ovi nasi fulili ili moze jedna flasa da prode.
Možda su popili whiskey pa praznu šalju :mrgreen:

Zato nisu sve pakete na vrijeme unijeli u sistem :lol:
User avatar
pepeljara
Posts: 6567
Joined: 22/08/2003 00:00

#3578 Re: pesoto.ba

Post by pepeljara »

Zalaz wrote: 15/12/2021 13:23 jel iko uspjesno parfeme narucivao preko pesota?
Koliko znam a dobio sam i usmenu potvrdu od radnika, parfeme nije dozvoljeno narucivati.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3579 Re: pesoto.ba

Post by channel10 »

Pitanje za one sto su kupovali Jack Wolfskin jakne, jeste li uboli broj ili su vam dosle za broj i vise vece?
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#3580 Re: pesoto.ba

Post by avijon »

channel10 wrote: 15/12/2021 14:32 Pitanje za one sto su kupovali Jack Wolfskin jakne, jeste li uboli broj ili su vam dosle za broj i vise vece?
Cekam da dodje. Kako mislis narucio L došla XL ? Ili
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3581 Re: pesoto.ba

Post by channel10 »

avijon wrote: 15/12/2021 14:43
channel10 wrote: 15/12/2021 14:32 Pitanje za one sto su kupovali Jack Wolfskin jakne, jeste li uboli broj ili su vam dosle za broj i vise vece?
Cekam da dodje. Kako mislis narucio L došla XL ? Ili
Ne. Nosis L, narucis L, dodje L i kad je obuces velika :D..Mogla M :-?
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#3582 Re: pesoto.ba

Post by avijon »

channel10 wrote: 15/12/2021 14:54
avijon wrote: 15/12/2021 14:43

Cekam da dodje. Kako mislis narucio L došla XL ? Ili
Ne. Nosis L, narucis L, dodje L i kad je obuces velika :D..Mogla M :-?
A ne znam, pisalo je po europskim standardima brojevi .. da nije to pisalo uzeo bi i ja broj manju
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3583 Re: pesoto.ba

Post by channel10 »

avijon wrote: 15/12/2021 15:01
channel10 wrote: 15/12/2021 14:54

Ne. Nosis L, narucis L, dodje L i kad je obuces velika :D..Mogla M :-?
A ne znam, pisalo je po europskim standardima brojevi .. da nije to pisalo uzeo bi i ja broj manju
Mozda i bude ok.
Nedavno sam probavao neke njihove jakne u GMS-u i sve su mi bile velike, a nosim taj broj. Cak mi je i broj manje bio velik :shock: . Zbog toga pitam, pa eto javi kako si prosao.
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#3584 Re: pesoto.ba

Post by R9.. »

channel10 wrote: 15/12/2021 14:54
avijon wrote: 15/12/2021 14:43

Cekam da dodje. Kako mislis narucio L došla XL ? Ili
Ne. Nosis L, narucis L, dodje L i kad je obuces velika :D..Mogla M :-?
Tako je i sa drugim brendovima... Ja sam naručivao M veličinu The north face, Helly Hansen, Napapijri, Mammut... A inače nosim L..
STR69
Posts: 562
Joined: 20/06/2021 11:31
Location: Višnjik

#3585 Re: pesoto.ba

Post by STR69 »

Puf wrote: 15/12/2021 08:57
Dzakozuki wrote: 15/12/2021 00:03
Gdje su sad oni što su dizali frku? Joj da radim u pesotu kako bi im nabio paket na nogu kad ga dodju preuzeti :izet:
Evo nas i dalje tvrdimo da im je citava ova procedura, reklamiranje i nacin rada za zivog qrca. To sto je avion poletio jucer, ne umanjuje cinjenicu da se paketi kisele tamo kod njih po mjesec dana, a oni reklamiraju da dolaze paketi svake sedmice. Znaci lazu.
A usput kad ih pitaš nešto, kažu, nismo mi, to su oni u Americi. Smiješno, kao da sa dvije firme radimo.
luxferre
Posts: 678
Joined: 25/07/2009 00:23

#3586 Re: pesoto.ba

Post by luxferre »

channel10 wrote: 15/12/2021 14:32 Pitanje za one sto su kupovali Jack Wolfskin jakne, jeste li uboli broj ili su vam dosle za broj i vise vece?
Da, meni je M odgovara perfektno, nosim inače nešto na prelazu M i L (više L) ali ova mi je knap. Odes na JW europe i tamo imas tezinu i visinu modela sa slike Jakne. Svi preko 180 a nose M, jes da su malo ko atlete pa im odgovara.
Uglavnom. Ja imam oko 90 mg a M mi odgovara perfektno, a malo sam ispod 180
User avatar
Big Ben
Posts: 168
Joined: 17/12/2010 23:44

#3587 Re: pesoto.ba

Post by Big Ben »

channel10 wrote: 15/12/2021 14:32 Pitanje za one sto su kupovali Jack Wolfskin jakne, jeste li uboli broj ili su vam dosle za broj i vise vece?
Nakon sto sam procitao tvoja iskustva sa tom nekom nasom radnjom, iskreno, prepao sam se, jer sve sto mi se svidjelo nije bilo u mojoj velicini (XL), pa sam narucio (XXL). Jedina utjeha mi je bila cinjenica da je Jack Wolfskin njemacki brand i da im na stranici jasno pise European sizing. Na kraju mi je XXL bio skoro pa taman. Mislim da mogu nositi i njihov XL i XXL. Ali da je tako ekstremno da sada kupim i da mi moze njihov M? Tesko. Tako da, premam mom iskustvu sa JW, kupi velicinu koju inace nosis i bices OK. Ili jos bolje, imas sizing na stranici. Metar u ruke i izmjeri prsa. :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3588 Re: pesoto.ba

Post by channel10 »

Big Ben wrote: 15/12/2021 17:03
channel10 wrote: 15/12/2021 14:32 Pitanje za one sto su kupovali Jack Wolfskin jakne, jeste li uboli broj ili su vam dosle za broj i vise vece?
Nakon sto sam procitao tvoja iskustva sa tom nekom nasom radnjom, iskreno, prepao sam se, jer sve sto mi se svidjelo nije bilo u mojoj velicini (XL), pa sam narucio (XXL). Jedina utjeha mi je bila cinjenica da je Jack Wolfskin njemacki brand i da im na stranici jasno pise European sizing. Na kraju mi je XXL bio skoro pa taman. Mislim da mogu nositi i njihov XL i XXL. Ali da je tako ekstremno da sada kupim i da mi moze njihov M? Tesko. Tako da, premam mom iskustvu sa JW, kupi velicinu koju inace nosis i bices OK. Ili jos bolje, imas sizing na stranici. Metar u ruke i izmjeri prsa. :thumbup:
Napisao sam gore da nosim vecinu jakne L(nekad i xl), ali kad sam isprobao M velicinu od JW, bila mi je velika :-)

Zato vas i pitam je li sve ok jer vas ima vise koji ste narucivali sa JW u vrijeme popusta.
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3589 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

Za sve koji presipaju iz supljeg u prazno , zasto nema letova odgovor je jednostavan
Velike kompanije UPS, DHL , Fedex su zakuplili tkz slotove za kargo transport od avio kompanija davno prije BF i kada oni zavrse tek onda dolazi na red Pesoto koji je u kategoriji nisko budzetnih transportni kompanija pa mora cekati da ostali zavrse sa svojim obavezama

Inace poslovanje i odnos Pestota prema kupcima je katastrofa, zato i ne posluju u zemljama EU.
Cekao sam 5 dana da se sefica Pesoto BH smiluje i napise odgovor na email, (da 5 dana ), glupaca misli da je uhvatila boga za m....... zato sto je neka sefica i ponasa se kao da ce svijet propasti bez njene "strucnosti". Vjerovatno je zauzeta jer svake sedmice dodje 45.000 paketa u Sarajevo pa nema vremena . Izmedju ostalog polupismena i nesposobna da odgovori na dva jednostavna pitanja , nego odgovara i pise ono sto je uopste nisam pitao.
Toliko o Pesotu i njihovoj poslovnosti
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3590 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

MarkoIvkovic wrote: 10/12/2021 15:36 @Stipuganjemojneganje jesu ti registrovali paket?
Jesu registovali 9-ti dan od kada je stigao u skladiste, ali taj je vracen nazad jer je stigla zamjena
ajdamo
Posts: 1054
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#3591 Re: pesoto.ba

Post by ajdamo »

Stipuganjemojneganje wrote: 15/12/2021 21:11 Za sve koji presipaju iz supljeg u prazno , zasto nema letova odgovor je jednostavan
Velike kompanije UPS, DHL , Fedex su zakuplili tkz slotove za kargo transport od avio kompanija davno prije BF i kada oni zavrse tek onda dolazi na red Pesoto koji je u kategoriji nisko budzetnih transportni kompanija pa mora cekati da ostali zavrse sa svojim obavezama

Inace poslovanje i odnos Pestota prema kupcima je katastrofa, zato i ne posluju u zemljama EU.
Cekao sam 5 dana da se sefica Pesoto BH smiluje i napise odgovor na email, (da 5 dana ), glupaca misli da je uhvatila boga za m....... zato sto je neka sefica i ponasa se kao da ce svijet propasti bez njene "strucnosti". Vjerovatno je zauzeta jer svake sedmice dodje 45.000 paketa u Sarajevo pa nema vremena . Izmedju ostalog polupismena i nesposobna da odgovori na dva jednostavna pitanja , nego odgovara i pise ono sto je uopste nisam pitao.
Toliko o Pesotu i njihovoj poslovnosti
Moldavka Cezara Ciorici ? :D

Slabo ovaj pesoto posluje.

Bezveze su im cifre
https://www.dnb.com/business-directory/ ... 0d00a.html
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3592 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

pepeljara wrote: 06/12/2021 23:07
Stipuganjemojneganje wrote: 06/12/2021 23:00

Ne nece biti placena postarina, taj tablet ce Pesoto vratiti Amazonu , opet si fulio
Pesoto nista ne vraca.... one way ship
:)
Ocekujem tvoj kometar kako je moguce da je posiljka vracena iz Pesota, ali ovaj put dobro razmisli sta ces napisati. Nemoj da zuris, polako uzmi vremena koliko ti treba ali samo pametan odgovor :izet:

Image
Image
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3593 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

ajdamo wrote: 15/12/2021 21:22
Stipuganjemojneganje wrote: 15/12/2021 21:11 Za sve koji presipaju iz supljeg u prazno , zasto nema letova odgovor je jednostavan
Velike kompanije UPS, DHL , Fedex su zakuplili tkz slotove za kargo transport od avio kompanija davno prije BF i kada oni zavrse tek onda dolazi na red Pesoto koji je u kategoriji nisko budzetnih transportni kompanija pa mora cekati da ostali zavrse sa svojim obavezama

Inace poslovanje i odnos Pestota prema kupcima je katastrofa, zato i ne posluju u zemljama EU.
Cekao sam 5 dana da se sefica Pesoto BH smiluje i napise odgovor na email, (da 5 dana ), glupaca misli da je uhvatila boga za m....... zato sto je neka sefica i ponasa se kao da ce svijet propasti bez njene "strucnosti". Vjerovatno je zauzeta jer svake sedmice dodje 45.000 paketa u Sarajevo pa nema vremena . Izmedju ostalog polupismena i nesposobna da odgovori na dva jednostavna pitanja , nego odgovara i pise ono sto je uopste nisam pitao.
Toliko o Pesotu i njihovoj poslovnosti
Moldavka Cezara Ciorici ? :D

Slabo ovaj pesoto posluje.

Bezveze su im cifre
https://www.dnb.com/business-directory/ ... 0d00a.html
Sefica je nasa , koje cifre ????? Jaka firma pravo za godinu dana imali prihod od 32.000KM :lol:
Kazu jedan uposleni , znaci to je onaj decko sto se javlja na poruke, na telefon, javlja se na chatu , zavrsava papire oko carine i ostalo :lol:
Last edited by Stipuganjemojneganje on 15/12/2021 21:44, edited 1 time in total.
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3594 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

Pardon dupli post
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#3595 Re: pesoto.ba

Post by gentoo »

Stipuganjemojneganje wrote: 15/12/2021 21:11 Za sve koji presipaju iz supljeg u prazno , zasto nema letova odgovor je jednostavan
Velike kompanije UPS, DHL , Fedex su zakuplili tkz slotove za kargo transport od avio kompanija davno prije BF i kada oni zavrse tek onda dolazi na red Pesoto koji je u kategoriji nisko budzetnih transportni kompanija pa mora cekati da ostali zavrse sa svojim obavezama

Inace poslovanje i odnos Pestota prema kupcima je katastrofa, zato i ne posluju u zemljama EU.
Cekao sam 5 dana da se sefica Pesoto BH smiluje i napise odgovor na email, (da 5 dana ), glupaca misli da je uhvatila boga za m....... zato sto je neka sefica i ponasa se kao da ce svijet propasti bez njene "strucnosti". Vjerovatno je zauzeta jer svake sedmice dodje 45.000 paketa u Sarajevo pa nema vremena . Izmedju ostalog polupismena i nesposobna da odgovori na dva jednostavna pitanja , nego odgovara i pise ono sto je uopste nisam pitao.
Toliko o Pesotu i njihovoj poslovnosti
Da si ti ziv i zdrav DHL, UPS i Fedex imaju svoje avione i feedere, apsolutno se ne mjesaju sa ostalom buranijom. flightradar24 ako ne vjerujes pa provjeri LEI, MEM, SDF, CVG, CGN
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3596 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

gentoo wrote: 15/12/2021 21:55
Stipuganjemojneganje wrote: 15/12/2021 21:11 Za sve koji presipaju iz supljeg u prazno , zasto nema letova odgovor je jednostavan
Velike kompanije UPS, DHL , Fedex su zakuplili tkz slotove za kargo transport od avio kompanija davno prije BF i kada oni zavrse tek onda dolazi na red Pesoto koji je u kategoriji nisko budzetnih transportni kompanija pa mora cekati da ostali zavrse sa svojim obavezama

Inace poslovanje i odnos Pestota prema kupcima je katastrofa, zato i ne posluju u zemljama EU.
Cekao sam 5 dana da se sefica Pesoto BH smiluje i napise odgovor na email, (da 5 dana ), glupaca misli da je uhvatila boga za m....... zato sto je neka sefica i ponasa se kao da ce svijet propasti bez njene "strucnosti". Vjerovatno je zauzeta jer svake sedmice dodje 45.000 paketa u Sarajevo pa nema vremena . Izmedju ostalog polupismena i nesposobna da odgovori na dva jednostavna pitanja , nego odgovara i pise ono sto je uopste nisam pitao.
Toliko o Pesotu i njihovoj poslovnosti
Da si ti ziv i zdrav DHL, UPS i Fedex imaju svoje avione i feedere, apsolutno se ne mjesaju sa ostalom buranijom. flightradar24 ako ne vjerujes pa provjeri LEI, MEM, SDF, CVG, CGN
Za tvoju informaciju posto ne znas oni masovno koriste i ostale avio kompanije, zelis primjer; navedi mi kada je sletio avion DHL Fedexa, UPS na Sarajevski aerodrom. Zelis drugi primjer, treba posiljka iz US da se posalje putem DHL-a u Sarajevo , objasni kako stigne za 48 sati ili manje, ah da DHL posalje avion direktno iz Atlante za Sarajevo
Posto imam druga koji radi za jednu od tih kompanija savrseno znam o cemu pisem
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#3597 Re: pesoto.ba

Post by gentoo »

Stipuganjemojneganje wrote: 15/12/2021 22:05 navedi mi kada je sletio avion DHL Fedexa, UPS na Sarajevski aerodrom
Svaki dan.. DHL MXP>ZAG>SJJ , Fedex i UPS obicno CGN>LJU>SJJ. Ustvari za Fedex vise nisam toliko siguran jer jednom kad sam nesto slao rekli su mi da paketi idu 2x sedmicno iz Sarajeva :roll:

Provjeri flightradar24 sutra , trazi callsign koji pocinje sa RAC9002. Otidji sad na flightradar24 pa ukucaj 'dhk' pa vidi koliko ih leti prema i od LEI :wink:


Drugim rijecima ne znas.. ni ti ni drug :wink: . DHL paket iz USA dodje za 3 dana u Sarajevo, nekad i za 2 u zavisnosti da li je paket predat blizu glavnog USA hub-a (Cinncinati / CVG). Kako ? Vrlo jednostavno.. treba im max 24h da ga obrade u USA, avion ide cca 7.5 - 8 h Cinncinati - Leipzig, ili Cinncinati - Milan, ili Cinncinati - East Midlands (zavisi koja mu je krajnja destinacija). Cak i ako ode u Leipzig bude obradjen i poslan istu noc do feeder hub-a. Trenutno je to za nas Milan, nekad je bila Ancona, nekad Sofia.. Nekad je ovaj RAC (icar air) letio Ancona - Sarajevo, sad leti Zagreb - Sarajevo.

Meni je iHerb neki dan dosao za 3 dana u Sarajevo (utorak - petak) i isao je CVG-MXP-ZAG-SJJ
ajdamo
Posts: 1054
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#3598 Re: pesoto.ba

Post by ajdamo »

Meni iz UK stvari znaju doći za manje od 48h DHL-om, neki dan mi je stigla pošiljka iz Dubaija za nepuna 3 dana isto DHLom

Image
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#3599 Re: pesoto.ba

Post by gentoo »

Da.. MO je isti. Leipzig pa dalje. Iz USA je malo drugacije jer je ogroman broj paketa, pa imaju par letova dnevno i za Milan i East Midlands sa nesto "manjim" avionima tipa A300 ili A330.

DHL ima jednu od najvecih i najslozenijih operacija inace, u bilo cemu.. zato i kosta ali i vrijedi ;-)
User avatar
Copper
Posts: 406
Joined: 18/10/2021 20:34

#3600 Re: pesoto.ba

Post by Copper »

Zalaz wrote: 15/12/2021 13:23 jel iko uspjesno parfeme narucivao preko pesota?
Ma imas stranice koje prodaju samo parfeme. Najbolje iz Britanije da narucis.
Post Reply