pauk u zenici(za automobile)

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderator: Bobi

Post Reply
dr.iver

pauk u zenici(za automobile)

Post by dr.iver » 28/06/2007 14:58

U današnjem izdanju AS-a(četvrtak, 28.6.2007.) na naslovnoj strani uništeno auto regisarskih oznaka Dubrovnik, Hrvatska od strane pauka i u najmanju ruku rečeno budala koje voze istoga i dižu auta.
Na stranu što dižu samo koga smiju(sad da ne imenujem), ponašaju se bahato, kako prilikom dizanja auta, tako i u saobraćaju.
Evo jedna slika koju sam lično uslikao iz Galerije, lole su došle da kupe ručni sat i parkirali na sred čaršije.
Image

Inače pauk voze neke seljačine u trenerkama, neki donekle retardirani pojedinac, a nekada bude i drot sa njima. Glavni im je argument da ne znaju obrisati sliku sa digitalca, pa tako kada i dodjete do auta kojeg su oni pikirali da ga pomjerite(i tako samo platite kaznu za nepropisno parkiranje) e to ne može, auto mora ići.
I sad dođu i uništavaju tuđa auta, stranih tablica, pa šta to ljudima govori o Zenici...sramota me da kažem da sam iz Zenice. Bio sam ove godine u Dubrovniku i (osim što ima dovoljno pakinga) ljudi su jako ljubazni, neće vam uzeti za zlo čak i ako niste platili parking koji se plaća...ali jebiga kod njih ne rade seljačine koje su prije vodali ovce po pašnjacima, a danas voze pauka, ajd barem je bijel kao i ovce.

nineac

Post by nineac » 28/06/2007 16:54

Policijska posla. Pa pogledaj ko je nacelnik PU Zenica??? Mirsad Pehadzic je na tom mjestu vec nekoliko godina a nikakvog rezultata iza sebe nema, ali vjerovatno mu je ispolirana SDA clanska do bola!

iceman ze

Post by iceman ze » 28/06/2007 17:54

ja imam isto pozitivna iskustva iz Dubrovnika, dole sam u blizini bio 4 g. i ljudi su je malo reci ljubazni i susretljiv, kao i tolerantni, suosjecaju sa sarajevom, jer su bili pod blokadom u ratu, neko vrijeme.......bas mi je zao sto je neko toliko bio neodgovoran..... :-?

dr.iver

Post by dr.iver » 28/06/2007 19:51

nineac wrote:Policijska posla. Pa pogledaj ko je nacelnik PU Zenica??? Mirsad Pehadzic je na tom mjestu vec nekoliko godina a nikakvog rezultata iza sebe nema, ali vjerovatno mu je ispolirana SDA clanska do bola!

Vjerovatno....

Uspio sam vidjeti gore spomenuto auto koje je oštećeno. Tamnoplava Fiat Croma stara nekih desetak godine ili nešto malo više, slomljen zadnji branik, razbijena zadnja šajba, oštećenja na limariji zadnji desni bok i gepek. Tablice DU - xxx -O
Sramota.

Chischo

Post by Chischo » 30/06/2007 11:53

ma nije prvi put da je pauk nekom devastirao auto,
vidio sam svojim ocima kad se sa pauka u po voznje odvojio onaj hepek sto se izvlaci kao neki stabilizator i nekom covjeku po golfu cetvorci zarovio po karoseriji...
ne zamjeram im sto dizu lose parkirane aute, vec zato sto dizu samo tamo gdje smiju i aute koje smiju(od sirotinje)...

amrino

Post by amrino » 30/06/2007 12:02

Molim? Pauk se bahato ponasa zato sto dize auta koja su pakirana u zabrani?
Haj u Zagreb ili Dubrovnik pa parkiraj na zelenu povrsinu ko sto kod nas seljacine rade...
Nek i mene dignu sutra ako nepropisno parkiram...dok ne pocnemo postovati zakon nista od nas...
Nevjerovatno je kako je nama uvijek neko drugi kriv...

(naravno da te NIKAD nece tretirati podjednako kao nekog politicara ili mafijasa- ne bi ni ti da si na njegovom mjestu. To je tako svugdje na svijetu- zbog cega bi kod nas bilo drugacije?)

nineac

Post by nineac » 30/06/2007 15:46

[quote="amrino"]Molim? Pauk se bahato ponasa zato sto dize auta koja su pakirana u zabrani?
Haj u Zagreb ili Dubrovnik pa parkiraj na zelenu povrsinu ko sto kod nas seljacine rade...
Nek i mene dignu sutra ako nepropisno parkiram...dok ne pocnemo postovati zakon nista od nas...

(naravno da te NIKAD nece tretirati podjednako kao nekog politicara ili mafijasa- ne bi ni ti da si na njegovom mjestu. To je tako svugdje na svijetu- zbog cega bi kod nas bilo drugacije?)[/quote]

To nije tako SVUGDJE NA SVIJETU!
U Briselu je policajac pred evropskim institucijama razbio staklo na Mercedesu jednog politicara evropske unije jer je bio nepropisno parkiran a pauk nije mogao prici, a lisice nisu dolazile u obzir jer je smetao prolasku pjesaka.
Znaci kada mao tu svoju glavu izvucemo iz pjeska mozda vidimo gdje je svijet otisao a gdje smo mi.
Nije problem sto pauk odvlaci auta, problem je sto selektivno odvlaci auta (npr. mom ocu zato sto je auto virilo sa parking mjesta, a on je npr. visokoobrazovan gradjanin koji placa porez itd, dok to nebi garant uradio nekom novopecenom privredniku koji voza Audi, BMW i sl. i za kojim pola zenice svrsava). Znaci mi smo s epostavili tako. Mi smatramo da MENI moze dici auto, a naseru i nasericima nemoze, i to mi prihvatamo kao normalno. E sve dok ti to priohvatas kao normalno nek ti dize auto i nek te gazi!

sulesavic

Post by sulesavic » 30/06/2007 15:54

nineac wrote:
amrino wrote:Molim? Pauk se bahato ponasa zato sto dize auta koja su pakirana u zabrani?

(naravno da te NIKAD nece tretirati podjednako kao nekog politicara ili mafijasa- ne bi ni ti da si na njegovom mjestu. To je tako svugdje na svijetu- zbog cega bi kod nas bilo drugacije?)[/quote]

To nije tako SVUGDJE NA SVIJETU!
U Briselu je policajac pred evropskim institucijama razbio staklo na Mercedesu jednog politicara evropske unije jer je bio nepropisno parkiran a pauk nije mogao prici, a lisice nisu dolazile u obzir jer je smetao prolasku pjesaka.
Znaci kada mao tu svoju glavu izvucemo iz pjeska mozda vidimo gdje je svijet otisao a gdje smo mi.
Nije problem sto pauk odvlaci auta, problem je sto selektivno odvlaci auta (npr. mom ocu zato sto je auto virilo sa parking mjesta, a on je npr. visokoobrazovan gradjanin koji placa porez itd, dok to nebi garant uradio nekom novopecenom privredniku koji voza Audi, BMW i sl. i za kojim pola zenice svrsava). Znaci mi smo s epostavili tako. Mi smatramo da MENI moze dici auto, a naseru i nasericima nemoze, i to mi prihvatamo kao normalno. E sve dok ti to priohvatas kao normalno nek ti dize auto i nek te gazi!

Nje¾no, postupno i diskretno s amrinim... Ne zna¹ ti s kim se upu¹ta¹ u raspravu...