Patriotizam Selima Beslagica 92'

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Bosanac sa dna kace
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

#1 Patriotizam Selima Beslagica 92'

Post by Bosanac sa dna kace » 16/05/2007 22:48

http://youtube.com/watch?v=dAjcIWVFumk
ja upiso od smijeha, nek mu je skreso sve u brk :lol: :lol:

Fair Life

Post by Fair Life » 17/05/2007 07:00

Kasnis 15 godina...

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 17/05/2007 08:00

Fair Life wrote:Kasnis 15 godina...
zar je vec prije bilo? :-D :-?

zlatan01

#4 Re: Patriotizam Selima Beslagica 92'

Post by zlatan01 » 17/05/2007 22:12

Bosanac sa dna kace wrote:http://youtube.com/watch?v=dAjcIWVFumk
ja upiso od smijeha, nek mu je skreso sve u brk :lol: :lol:
E Selim je gromada od covjeka. Na snimku se jasno cuje da se brine za ljude iz Banovica, dakle sa druge opstine, a za koje nikako nije zvanicno odgovoran. Imam cast reci da ga licno poznajem...Uzgred, nakon formiranja Tuzlanskog okruga, sto je preteca kantona, negdje u jesen '92. mu je nudjeno celno mjesto ali pod uvjetom da predje u SDA...pogadjate sta je odgovorio...

Bosanac sa dna kace

#5 Re: Patriotizam Selima Beslagica 92'

Post by Bosanac sa dna kace » 18/05/2007 10:29

zlatan01 wrote:[Na snimku se jasno cuje da se brine za ljude iz Banovica
:-) :-) :-)
nisi shvatio njegovu poentu men se cini, al eto drago mi je da se borio i za Banovice! :) :D

Almir Arnaut-Belli

#6 Re: Patriotizam Selima Beslagica 92'

Post by Almir Arnaut-Belli » 21/05/2007 17:38

Bosanac sa dna kace wrote:
nisi shvatio njegovu poentu men se cini, al eto drago mi je da se borio i za Banovice! :) :D
Drugovi moji 8 Aprila pretučeni smo od Selima zato što smo na ramenima imali Zlatne ljiljane,protjerani iz Tuzle u obližnje naselje Šićki brod,
27.marta dolaze Bijeljinci u Tuzlu,šta radi Selim,
8.Aprila dolaze Zvorničani,šta radi Selim
1.Maja dolaze Brčaci ,šta radi Selim,ne jebe nikom majku nego pušta sve muškarce koji su vojno sposobni da idu van BiH,a mi jadni ostajemo da branimo i Zvornik,i Bijeljinu i Brčko i druge gradove naše RBIH
za nekog je dobar al pitajte prave Patriote šta misle o Selimu i sličnim herojima Tuzle,PRODANA DUŠA,ko ne vjeruje ima pravo na to a dokaz su hiljade i hiljade obespravljenih Tuzlaka i heroja koji nemaju šta da jedu,samo što braniše i Banoviće i Tuzlu i Sarajevo i sve što se braniti moglo od Srpskocrnogorskog agresora,da smo odma pokazali zube i bili svjesni bilo bi nas više,a sada približavamo se obilježavanju već 12 godina odkako ubiše 71 nevinog Tuzlaka,šta radi Selim ,sjedi u parlamentu i smije se što ga neko neču da govori o zločinu,zašto bi kada pola Tuzle drži njegov zet a pola Zagreba njegov sin,ja sam u bliskim familijarnim odnosima sa Selimom Bešlagićem ,ustvari moj prvi rodjak je njegov prvi rodjak,mi dodjemo kao Prijatelji,hah,ha, eto vam Selim samo ga ne vračajte u Tuzlu.

zlatan01

#7 Re: Patriotizam Selima Beslagica 92'

Post by zlatan01 » 21/05/2007 18:12

Almir Arnaut-Belli wrote:Drugovi moji 8 Aprila pretučeni smo od Selima zato što smo na ramenima imali Zlatne ljiljane,protjerani iz Tuzle u obližnje naselje Šićki brod,
1.Maja dolaze Brčaci ,šta radi Selim,ne jebe nikom majku nego pušta sve muškarce koji su vojno sposobni da idu van BiH,a mi jadni ostajemo da branimo i Zvornik,i Bijeljinu i Brčko i druge gradove naše RBIH
za nekog je dobar al pitajte prave Patriote šta misle o Selimu i sličnim herojima Tuzle,PRODANA DUŠA,ko ne vjeruje ima pravo na to a dokaz su hiljade i hiljade obespravljenih Tuzlaka i heroja koji nemaju šta da jedu,samo što braniše i Banoviće i Tuzlu i Sarajevo i sve što se braniti moglo od Srpskocrnogorskog agresora,da smo odma pokazali zube i bili svjesni bilo bi nas više,a sada približavamo se obilježavanju već 12 godina odkako ubiše 71 nevinog Tuzlaka,šta radi Selim ,sjedi u parlamentu i smije se što ga neko neču da govori o zločinu,zašto bi kada pola Tuzle drži njegov zet a pola Zagreba njegov sin,ja sam u bliskim familijarnim odnosima sa Selimom Bešlagićem ,ustvari moj prvi rodjak je njegov prvi rodjak,mi dodjemo kao Prijatelji,hah,ha, eto vam Selim samo ga ne vračajte u Tuzlu.
Bilo bi zanimljivo cuti ko su po tebi "prave patriote"? Vezano za masakr kod kapije, optuznica je podignuta i ne vidim sta je tu sad Selim B. kriv? Da su borci gladni, mnogi vjerovatno jesu, ali sta je tu opet pomenuti Selim kriv? Ovlastenja da se vise ucini za sve pa i za borce su u Kantonu i Federaciji BiH, ali tebi Selim zapeo za oko. Nemam nista protiv da se ispita porijeklo imovine svih pa i Selimovih najblizih, ali to sto nije ucinjeno nista na iskorijenjivanju ratnog profiterstva nije Selimova, nego krivica onih koji vladase prvih poslijeratnih godina. I na kraju nabitnije, narod bira i ima vlast kakvu zasluzuje. Iskreno mi je zao ljudi koji nista od svega nisu zeljeli ali su ispali najvece zrtve...

babanovac
Has thanked: 2 times

Post by babanovac » 21/05/2007 19:02

Koliko znam,kad je razoruzavanje ljudi sa "ljiljanima" u pitanju,razoruzavane su sve jedinice koje se nisu stavile pod komandu tuzlanske policije,a koje su formirane u Tuzli ili su dosle sa okupiranih teritorija.
Sve mimo kontrole policije (=TO) odnosno sve sto nije bilo pod komandom kriznog staba opstine smatrano je kao paravojno.Krizni stab je formiran 2. ili 4. aprila,kada je i poslan poziv za mobilizaciju,odnosno poziv da svako ko ima bilo kakvu "cijev" dobrovoljno pristupi rezervnoj policiji.
Tako je valjda i stvorena organizovana vojna formacija,bez "Prazina i Cela",
bez mahalskih jednica.Po meni,samo tako se i moglo uspjesno odbraniti.

Almir Arnaut-Belli

#9 Re: Patriotizam Selima Beslagica 92'

Post by Almir Arnaut-Belli » 21/05/2007 22:47

zlatan01 wrote:
Almir Arnaut-Belli wrote:Drugovi moji 8 Aprila pretučeni smo od Selima zato što smo na ramenima imali Zlatne ljiljane,protjerani iz Tuzle u obližnje naselje Šićki brod,
Bilo bi zanimljivo cuti ko su po tebi "prave patriote"? Vezano za masakr kod kapije, optuznica je podignuta i ne vidim sta je tu sad Selim B. kriv? Da su borci gladni, mnogi vjerovatno jesu, ali sta je tu opet pomenuti Selim kriv? Ovlastenja da se vise ucini za sve pa i za borce su u Kantonu i Federaciji BiH, ali tebi Selim zapeo za oko. Nemam nista protiv da se ispita porijeklo imovine svih pa i Selimovih najblizih, ali to sto nije ucinjeno nista na iskorijenjivanju ratnog profiterstva nije Selimova, nego krivica onih koji vladase prvih poslijeratnih godina. I na kraju nabitnije, narod bira i ima vlast kakvu zasluzuje. Iskreno mi je zao ljudi koji nista od svega nisu zeljeli ali su ispali najvece zrtve...
EVO OVAKO MOJ SUGRAĐANINE,
25.05.1995. u 20 sati i isto toliko minuta pada prva granata na Tuzlu,sirene oglašavaju opasnost,mladi hitaju na jedino mjesto gdje ima el.struje,tz kapiju,znaš li ko je držao Kapiju...,ako ne znaš objesniču ti nekad,hiljade i hiljade mladih na jednom mjestu,šta radi policija kojom vlada selim,tjera narod kada je uzbuna,ne radi ništa pušta narod da izgine,ako je to uredu onda ok,neznam koliko ti je godina zlaja ali ja sam preživio kapiju ali nažalost moji drugovi nisu,a evo ti još ,mobilizacija prisilna koju je sprovodio po gradu dok mu se sin baškario po zagrebu(iako je radio na početku u vezi ,tj kuči za dešifriranje i kao takav nije mogao izaći iz države ali jeste)dovela je mnoge ljude koji nisu bili sposobni na liniju,jebem mu mater pored linije brinuli smo se o takvim jer da su htjeli da ratuju prijavili bi se,zar ih je morao skupljati po kafićima i slastičarnama,zašto ne pokupi i mladost kapije i posla na liniju,nego pusti je da i zadnji fening daje zna se kome,a kriv je što borcima pokaza kurac pred kantonom i obeča da če ga i dobiti,pitaj te iste borce,bio je tada guverner kantona taj isti selim i ne pravi više heroja od njega i budalu od sebe ,ako su fašisti bili oni su to i sada samo što i nas koji se borimo protiv toga sada ima puno,a ta borba je dokazi i činjenice ,ne ni moje ni tvoje mišljenje,živ bio pa vidio

zlatan01

#10 Re: Patriotizam Selima Beslagica 92'

Post by zlatan01 » 22/05/2007 10:53

Almir Arnaut-Belli wrote:
zlatan01 wrote:
EVO OVAKO MOJ SUGRAĐANINE,
25.05.1995. u 20 sati i isto toliko minuta pada prva granata na Tuzlu,sirene oglašavaju opasnost,mladi hitaju na jedino mjesto gdje ima el.struje,tz kapiju,znaš li ko je držao Kapiju...,ako ne znaš objesniču ti nekad,hiljade i hiljade mladih na jednom mjestu,šta radi policija kojom vlada selim,tjera narod kada je uzbuna,ne radi ništa pušta narod da izgine,ako je to uredu onda ok,neznam koliko ti je godina zlaja ali ja sam preživio kapiju ali nažalost moji drugovi nisu,a evo ti još ,mobilizacija prisilna koju je sprovodio po gradu dok mu se sin baškario po zagrebu(iako je radio na početku u vezi ,tj kuči za dešifriranje i kao takav nije mogao izaći iz države ali jeste)dovela je mnoge ljude koji nisu bili sposobni na liniju,jebem mu mater pored linije brinuli smo se o takvim jer da su htjeli da ratuju prijavili bi se,zar ih je morao skupljati po kafićima i slastičarnama,zašto ne pokupi i mladost kapije i posla na liniju,nego pusti je da i zadnji fening daje zna se kome,a kriv je što borcima pokaza kurac pred kantonom i obeča da če ga i dobiti,pitaj te iste borce,bio je tada guverner kantona taj isti selim i ne pravi više heroja od njega i budalu od sebe ,ako su fašisti bili oni su to i sada samo što i nas koji se borimo protiv toga sada ima puno,a ta borba je dokazi i činjenice ,ne ni moje ni tvoje mišljenje,živ bio pa vidio
Ohladi malo i ne vrijedjaj. Ne pravim ja budale niti od sebe niti od drugih a i ne zelim. To sto ti navodis kao argumente protiv Selima Beslagica, su stvari koje je radilo 95% politicara u BiH. Kojeg je to politicara sin ratovao, ili bio ranjen recimo? Mozes na prst prebrojati. U kojem to gradu nije bilo neko mjesto koje je radilo uprkos svemu i imalo struju? Ko je to borcima nesto dao? Nemam nista protiv kritike, ako imas konkretne dokaze, tuzi brate, ali tuzi onda sve a ne samo jednog covjeka. Ja ne branim greske koje je Selim Beslagic pocinio. Nije ni meni pravo sto je njegov Mustafa odmarao u Zagrebu a ja na Majevici, ali nisu njegove zasluge zbog toga manje. Cinjenica je da u usporedbi sa drugim gradovima, u Tuzli bijase koliko toliko reda za vrijeme rata. A za fasizam...pa imas fasista koliko hoces u RS-u pa usmjeri svoju energiju malo i tamo...

Maraschino
Has thanked: 357 times
Been thanked: 216 times

Post by Maraschino » 22/05/2007 11:15

Selim je imao svojih bisera (Mustafa,Berba,hvatanje za medjunozje...)ali sve u svemu a kao sto i vrijeme pokazuje bio je OK.

Almir Arnaut-Belli

Post by Almir Arnaut-Belli » 22/05/2007 15:50

Maraschino wrote:Selim je imao svojih bisera (Mustafa,Berba,hvatanje za medjunozje...)ali sve u svemu a kao sto i vrijeme pokazuje bio je OK.
onda super ali neko napravi heroja od njega i slažem se da je to radilo 95 % političara,ajmo onda mi zajedno graditi budučnost a ne vraćati se u 1992,moram ti reći da sam i ja podržavao mnoge političare ali ne po njihovoj ulozi u ratu i poslije nego po dobrim djelima,i nisam vrijeđao nego čisto figurativno se izražavao sugrađani moji,ako je ok što nam pola grda od 8-16 piju kafu i to su mladi ljudi koji mogu konju rep isčupat,a oni po čitav dan pričaju budalaštinje i gledaju tuđa posla,moram vam reći da ja upravo i radim na tome da se sve to promijeni,i hajmo na kafu bilo gdje izaberete da prodiskutujemo,ja se ne bojim nikoga osim dragog Boga ,a kad je tema S.B,Jasmin pa to su ljudsi koji su odlučivali o našim sudbinama več 17 godina i imam pravo na svoje mišljenje a dijelim i vaše,to znači da smo istomišljenici i naljutilo me što niko ne spominje u Tuzli jednog Muhameda Brkića,pa makar posthumno,i bio sam ratna milicija od 8.04.1992 do 15.05.1992,kad odjednom osvanu u to ,pa u 1 tuzlanskoj itd...,
međutim hoču da kažem da iz ratne milicije malo ko ode na prvu liniju,svi se uvališe u policiju,zato nam je ovakva kakva je ,ako hočete da kafenišemo bujrum...voli vas A.A._Belli

Tariq_rambo

#13 Re: Patriotizam Selima Beslagica 92'

Post by Tariq_rambo » 26/05/2007 22:45

Almir Arnaut-Belli wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
Drugovi moji 8 Aprila pretučeni smo od Selima zato što smo na ramenima imali Zlatne ljiljane,protjerani iz Tuzle u obližnje naselje Šićki brod,
Ja koliko sam upoznat da nije Selima, Tuzla bi bila sad u Srbiji, jer mu je nudjeno da proglasi autonomiju, (sto bi ti ga znacilo da Tuzla bude saveznik agresorima), a da se je to desilo vi il bi se okretali na istok ili bi bili manjina koja govori BOSNJACKI jezik. Odmah ce se neko naci pa reci proglasio je i Babo autonomiju pa Kladusa nije u Srbiji, al ne bi Tuzli bilo Oluje, i Armije BiH da to rasciste/

Almir Arnaut-Belli

Post by Almir Arnaut-Belli » 26/05/2007 23:09

Ja samo hoču da kažem kada je počeo rat,zvanično 04.04.1992.godine
I danas znamo gdje su ti gradovi koji su napadnuti u Aprilu 1992,u RS genocidnoj tvorevini Srpskocrnogorskih Zločinaca i to svi nijedan ne oslobodismo.
Znači da govorim o svijesti za RBIH a ne samo za Tuzlu,zato danas Sarajvo nevoli Tuzlu,i obrnuto,Zenica-Sarajvo,Bijeljina...
i još nešto svi mrze te ljude koji su protjerani,a ne mrze one koji su ih protjerali,a ako Srebrenica ostane u rukama zločinaca,vjerujte mi da su oni na korak od Sarajeva,Tuzle ...itd,tako da smo na vrijeme branili Bijeljinu,Zvornik,Bratunac i druge gradove danas nebismo bili ucjenjivani od ubica i zločinaca i živjeli bi svi sretno.... eto to vam ja govorim,ili ja sam kriv za sve ,to je možda ono što treba da čujete,dijete koje je sa 18 doživilo rat i borilo se,i danas se borim da preživim od svih patriota,zlatnih ljiljana i heroja Bosne i Hercegovine,kapu nam kroje koljači i ubice i njihovi uvlakači,prodali se za stolice i zalijepile im se za guzice več punih 17 godina

Tariq_rambo

Post by Tariq_rambo » 26/05/2007 23:32

Almir Arnaut-Belli wrote:Ja samo hoču da kažem kada je počeo rat,zvanično 04.04.1992.godine
I danas znamo gdje su ti gradovi koji su napadnuti u Aprilu 1992,u RS genocidnoj tvorevini Srpskocrnogorskih Zločinaca i to svi nijedan ne oslobodismo.
Znači da govorim o svijesti za RBIH a ne samo za Tuzlu,zato danas Sarajvo nevoli Tuzlu,i obrnuto,Zenica-Sarajvo,Bijeljina...
i još nešto svi mrze te ljude koji su protjerani,a ne mrze one koji su ih protjerali,a ako Srebrenica ostane u rukama zločinaca,vjerujte mi da su oni na korak od Sarajeva,Tuzle ...itd,tako da smo na vrijeme branili Bijeljinu,Zvornik,Bratunac i druge gradove danas nebismo bili ucjenjivani od ubica i zločinaca i živjeli bi svi sretno.... eto to vam ja govorim,ili ja sam kriv za sve ,to je možda ono što treba da čujete,dijete koje je sa 18 doživilo rat i borilo se,i danas se borim da preživim od svih patriota,zlatnih ljiljana i heroja Bosne i Hercegovine,kapu nam kroje koljači i ubice i njihovi uvlakači,prodali se za stolice i zalijepile im se za guzice več punih 17 godina
Svako zna sta se desilo u BiH i kako se desilo.
SVe to stoji sto si neveo al kako mislis da smo na vrijeme branili te gradove koje si nabrojao?
Cime bi ih branio? Dok te nisu napali nisi ih ni mogao braniti a kad su napali kasno je bilo!
pogledaj malo statistiku pa vidi sta je JNA znacila kad se pominje rijec vojna sila u svijetu (4sila u Evropi, 6 u svijetu u to vrijeme). Pa onda kad uzmes u obzir cinjenicu da je veca polovina te vojske i naoruzanja tako reci pripadala Srbiji jer se tamo nalazila, +cinjenica da su sto se tice vojnog kadra bar u BiH u redovima JNA 90% bili srpski generali (u srbiji jos veci procent). Muslimani tamo nisu mjesta imali na tako visokim funkcijama. I onda kad saberes i oduzmes i kad vidis ko te je napoao, i kako si se odbranio nema druge nego reci Hvala Bogu pa i ovo imamo.
Politicare ne bi komentariso

Almir Arnaut-Belli

Post by Almir Arnaut-Belli » 26/05/2007 23:56

Politicare ne bi komentariso[/quote]
o njima i govorim,selim je bio to
a ja sam 1991 znao za rat,bio sam u JNA,(lud ili zbunjen),jer posluša iste te koji su govorili Jugoslavija i Jugoslavija,a branit se nije moglo sa idiotima na čelu,al sreča da smo i mi imali koliko toliko kadra ,koji je iz JNA prešao u BIH još 1991,mislim na Sefera i ostale patriote,a ne na one koji su u maju iz četnika prešli u ARBiH(rasim delić,Fikret Muslimović i drugi)
Tare moj,fazon je što jednom istina mora da se zna,evo ti jedan citat od Selima 16.Juna -Drugovi vidimo se večeras na banj-brdu(to je zadnja kota planine Majevica)
Postrojio je on tako nas dobrovoljce i zajedno sa Mešom bajrićem došao da nas isprati...
Tare dragi ni poslije 3,5 godine mi nedodjosmo tamo,nego Ameri spržiše banj brdo u svojim napadima jer je tamo bio rele..
Hoču da kažem da je Selim za nas borce bio valter,a mi smo tog 15 čekali da oni opale da uzvratimo i tako je i bilo,prvi metak i mi uzvratismo i hvala bogu živ sam da svjedočim a i mnogi moji drugovi,treba postrojiti manevarsku 1 i 2,i ratnu miliciju koja je obezbjeđivala kolonu i pitati kakve su bile naredbe...a to što je on pričao na telefon tim tonom,dure ,ja nebi sigurno i to zbog tvojih riječi JNA je 4-6 sila u Svijetu,ja bi da sam nešto planirao rekao ok,samo nepucajte pa ih sve potamanio,jer dan prije čitav Aerodrom se iselio sa svom artiljerijom bez problema...al kad dođe vrijeme za istinu i kada odu ovi generali i heroji koji su nastali poslije rata...ili kada ih mi ukljonimo koji to možda i jesmo pričačemo

Pasiflora

Post by Pasiflora » 27/05/2007 04:08

Citajuci vase komentare, nesto kontam, mozda bi bilo najbolje objesiti Selima Beslagica. Vjerovatno bi gladni borci postali siti a i drugi bi se BH problemi rijesili.
Covjeka sam upoznao tek poslije rata. Cinio mi se normalan. Normalniji nego mnogi na visim polozajima u Sarajevu. Jel bio mudar u ratu? A ko je to bio? Ko to nije pravio greske? Pa zar nasa proslavljena pjevacka diva, Hanka Paldum, nije plakala i molila oficire JNA da je povezu zadnjim letom za Beograd! Pa sta! Mozemo li joj oprostiti? Vec jesmo. Jel mozda rahmetli Alija Izatbegovic napravio koju gresku? Mozemo li njemu oprostiti? Jesmo. Bar ja jesam. Jel Mustafa Ceric, prvi Musliman u Bosnjaka, srlja danonocno iz greske u gresku, pa jel ga osudise gladni borci, radnici bez posla, omladina bez buducnosti??? Moracemo se malo svi pogledati u ogledalo prije nego se okomimo na gospodina Selima Beslagica.
Pa Isus je rekao - nek prvi kamen baci onaj koji je bezgresan.

Almir Arnaut-Belli

Post by Almir Arnaut-Belli » 27/05/2007 08:53

Ko to nije pravio greske? Pa zar nasa proslavljena pjevacka diva, Hanka Paldum, nije plakala i molila oficire JNA da je povezu zadnjim letom za Beograd! Pa sta! Mozemo li joj oprostiti? Vec jesmo. Jel mozda rahmetli Alija Izatbegovic napravio koju gresku? Mozemo li njemu oprostiti? Jesmo. Bar ja jesam. Jel Mustafa Ceric, prvi Musliman u Bosnjaka, srlja danonocno iz greske u gresku, pa jel ga osudise gladni borci, radnici bez posla, omladina bez buducnosti??? Moracemo se malo svi pogledati u ogledalo prije nego se okomimo na gospodina Selima Beslagica.
Pa Isus je rekao - nek prvi kamen baci onaj koji je bezgresan.[/quote]
E pa stari oni što poginuše da ti danas braniš Selima,nisu pravili greške ili jesu,zbog njih ti ja zborim,i zbog onih što bez ruku i nogu ostadoše,ja sam tri puta ranjavan i hvala Bogu živ i zdrav.
A sve si dobro rekao,samo da se svi bacimo kroz prozore i postanemo grešni,tema je njegov Patriotizam-ja tvrdim da to nije.Svako ima pravo na mišljenje ili ti je on posebno drag,pitaj jarane Tuzlake i to one koji žive ovdje i nisu više SDP(šta misliš zašto),zato što i pored svega što je javno napravio sjedi u državnom parlamentu i smije se nama u brk...neka ima Božija pravda drug za sve koje ti nabroja a moj spisak je duži i to samo zato što sada nemam 19 drugova iz razreda buraz...dođi da vidiš kako žive njihove porodice,i nisam se okomio samo na njega,okomio sam se na sve izdajice....Jaranski pozdrav Almir

Maksim

Post by Maksim » 27/05/2007 16:01

Jest vala, Almire, Beslagic je bio toliko los nacelnik i filozof, da je samo 10 godina imao povjerenje gradjana Tuzle :roll:

Almir Arnaut-Belli

Post by Almir Arnaut-Belli » 27/05/2007 17:36

Maksim wrote:Jest vala, Almire, Beslagic je bio toliko los nacelnik i filozof, da je samo 10 godina imao povjerenje gradjana Tuzle :roll:
Fašizam brate ,ili možda da se tačnije izrazim komunofašizam....
a ko su tebi građani Tuzle,možda onih 60.000 na zadnjim izborima koji neglasaju
ili onih 43000 koji su glasali
pa omladina
pa narkomani
pa dileri
pa policija
pa vojska
Čovječe ja se zabrinuo što je 43 000 podijeljeno između 54 stranke,a ti meni o 10 godina Selima,znaš šta nije vrijedan spomena i ako ti misliš da je dobar,tebi je,meni nevalja
živjela demokratija ,koja makar živi u našim srcima,a da ti kažem i moj pra,pra,pra djed je bio načelnik Tuzle,pa šta....
prije rata u komunizmu se mijenjaše svake dvije godine načelnici,danas jedva da ih možeš promijeniti koliko su dobri,i svakom kome je dobar nek ga vodi svojoj kuči,ja tvrdim da se može bolje i da imamo poštenijih,samo što narod je u psihosomatici da mu nije ni do čega i to koriste ovi na vlasti,jer ipak oni su 17 godina tu,to je mašinerija buraz i nemijenja se preko noći,to se sistematski mijenja,vidio si jasmin je bolji i sad nam treba pošteniji i bolji,pa da čekamo da ostarimo,e nečemo idu sljedeči izbori pa ti vidi kako im raste popularnost

zlatan01

Post by zlatan01 » 27/05/2007 20:51

Almir Arnaut-Belli wrote:Politicare ne bi komentariso
a ja sam 1991 znao za rat,bio sam u JNA,(lud ili zbunjen),jer posluša iste te koji su govorili Jugoslavija i Jugoslavija,a branit se nije moglo sa idiotima na čelu,al sreča da smo i mi imali koliko toliko kadra ,koji je iz JNA prešao u BIH još 1991,mislim na Sefera i ostale patriote,a ne na one koji su u maju iz četnika prešli u ARBiH(rasim delić,Fikret Muslimović i drugi)
Tare moj,fazon je što jednom istina mora da se zna,evo ti jedan citat od Selima 16.Juna -Drugovi vidimo se večeras na banj-brdu(to je zadnja kota planine Majevica)
Postrojio je on tako nas dobrovoljce i zajedno sa Mešom bajrićem došao da nas isprati...
Tare dragi ni poslije 3,5 godine mi nedodjosmo tamo,nego Ameri spržiše banj brdo u svojim napadima jer je tamo bio rele..
Hoču da kažem da je Selim za nas borce bio valter,a mi smo tog 15 čekali da oni opale da uzvratimo i tako je i bilo,prvi metak i mi uzvratismo i hvala bogu živ sam da svjedočim a i mnogi moji drugovi,treba postrojiti manevarsku 1 i 2,i ratnu miliciju koja je obezbjeđivala kolonu i pitati kakve su bile naredbe...a to što je on pričao na telefon tim tonom,dure ,ja nebi sigurno i to zbog tvojih riječi JNA je 4-6 sila u Svijetu,ja bi da sam nešto planirao rekao ok,samo nepucajte pa ih sve potamanio, jer dan prije čitavAerodrom se iselio sa svom artiljerijom bez problema...al kad dođe vrijeme za istinu i kada odu ovi generali i heroji koji su nastali poslije rata...ili kada ih mi ukljonimo koji to možda i jesmo pričačemo
Zar aerodrom Dubrave nije iseljen poslije bitke na B. Malti, dan ili dva, dakle 16 ili 17 maja?

Almir Arnaut-Belli

Post by Almir Arnaut-Belli » 27/05/2007 21:16

zlatan01 wrote:
Almir Arnaut-Belli wrote:Politicare ne bi komentariso
Hoču da kažem da je Selim za nas borce bio valter,a mi smo tog 15 čekali da oni opale da uzvratimo i tako je i bilo,prvi metak i mi uzvratismo i hvala bogu živ sam da svjedočim a i mnogi moji drugovi,treba postrojiti manevarsku 1 i 2,i ratnu miliciju koja je obezbjeđivala kolonu i pitati kakve su bile naredbe...a to što je on pričao na telefon tim tonom,dure ,ja nebi sigurno i to zbog tvojih riječi JNA je 4-6 sila u Svijetu,ja bi da sam nešto planirao rekao ok,samo nepucajte pa ih sve potamanio, jer dan prije čitavAerodrom se iselio sa svom artiljerijom bez problema...al kad dođe vrijeme za istinu i kada odu ovi generali i heroji koji su nastali poslije rata...ili kada ih mi ukljonimo koji to možda i jesmo pričačemo
Zar aerodrom Dubrave nije iseljen poslije bitke na B. Malti, dan ili dva, dakle 16 ili 17 maja?
jest zadnje što je ostalo,a kako da smo ih pustili kad je rat,i sječaš li se migova brate,isti ti migovi bacali su bombe po BiH,Srebrenica,Gradačac itd,ja govorim o onom prije što su postavili na majevici i uperili cijevi po tuzli,to ti govorim jer sam tenkove vidio mnogo prije na majevici i sigurno je JNA tada branila Tuzlake,15.maj se desio Božjom voljom,to je mogao biti i 16 ili prvi,nebitno mi smo bili u ratu i nije samo da ja govorim o selimu,nego je naslov patriotizam Selima Bešlagića-to me malo vrijeđa i to pogotovo što se punih 11 godina bavim novinarstvom,a ako znamo ko je i šta uradio,šta misliš da neko ubije tebi nekog i da se samo podigne optužnica,ti bi bio zadovoljan

Pasiflora

Post by Pasiflora » 28/05/2007 03:50

"ja tvrdim da se može bolje i da imamo poštenijih,samo što narod je u psihosomatici da mu nije ni do čega"

A TI JARANE PROMJENI NAROD KAD NE MOZES SELIMA.

Almir Arnaut-Belli

Post by Almir Arnaut-Belli » 28/05/2007 08:44

[ A TI JARANE PROMJENI NAROD KAD NE MOZES SELIMA.

promijenio ga je selim i slični a ti jarane trči selimu i reci kako si bio fin i dobar ,moj je Sefer i biče do kraja života ,pa kome je krivo nek popije pivo...pozdrav

Krivokapic

Post by Krivokapic » 28/05/2007 10:42

Almir Arnaut-Belli wrote:[ A TI JARANE PROMJENI NAROD KAD NE MOZES SELIMA.

promijenio ga je selim i slični a ti jarane trči selimu i reci kako si bio fin i dobar ,moj je Sefer i biče do kraja života ,pa kome je krivo nek popije pivo...pozdrav
hahha, Sefer se pravo okuražio poslije rata. Mogao bih i ja da pobijedim u zadnjem ratu, al samo riječima kao što je to Sefer činio i još čini.

Nek Sefer brani svoj sandžak, a bosnu nek ostavi Bosancima i Hercegovcima.

Locked