Parking kamera

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

nedims

Parking kamera

Post by nedims » 19/03/2015 10:44

Planiram da ugradim parking kameru...
Pojma nemam o tome sta je kvalitetna kamera i ko to u gradu dobro radi. Ne trazim najjeftinije... nego najbolje i najkvalitetnije...
Razumije li se neko u tu oblast...pa da me posavjetuje gdje da odem kupiti kameru i displej i gdje da je odem ugraditi ...

Pirija

Re: Parking kamera

Post by Pirija » 19/03/2015 10:47

nedims wrote:Planiram da ugradim parking kameru...
Pojma nemam o tome sta je kvalitetna kamera i ko to u gradu dobro radi. Ne trazim najjeftinije... nego najbolje i najkvalitetnije...
Razumije li se neko u tu oblast...pa da me posavjetuje gdje da odem kupiti kameru i displej i gdje da je odem ugraditi ...

onda pravac ovlasten servis....

insomnia78

Post by insomnia78 » 19/03/2015 10:48

Uci parkirati
Najbolje i najkvalitetnije

nedims

Post by nedims » 19/03/2015 11:30

Pirija wrote:

I sta cu tamo da radim...
Jel to ti nabijas postove...ili je nesto drugo u pitanju?

nedims

Post by nedims » 19/03/2015 11:34

insomnia78 wrote:Uci parkirati
Najbolje i najkvalitetnije

Ucim, ucim...vec 40 godina...ali nikako da naucim. Ali, ipak tebi hvala...vrlo je inteligentan savjet. Uzgred, nisi procitao sta sam napisao...ja trazim savjet o parking kamerama...

sema911s

Post by sema911s » 19/03/2015 13:50

AK mislis da voziz u rikverc Sa tom kameron, gadno se varas Ko I ja,. Dobra je za privuc negdje guz al sve ostali odvlaci paznju,.
Imas toga po ebay-u,,

Savjet ako se odlucis Na to kupi I prednju, povezi Na tablet, spoji Na nesto memorije I snimas sve, ako dodje do kakvog belaja, a Sa tabletom dobijes multikulti uredjaj,

pirpa

Post by pirpa » 19/03/2015 13:55

nedims wrote:
Pirija wrote:

cuj sta ce u ovlastenom... pa poselami im majku i oca.
covjek ti fino dao savjet a ti nesto tersas.

nedims

Post by nedims » 19/03/2015 15:11

cuj sta ce u ovlastenom... pa poselami im majku i oca.
covjek ti fino dao savjet a ti nesto tersas.

Po cemu ti to zakljucujes da sam ters... Nema tog auto servisa u Sarajevu, posebno ovlasteni...da ima kamere. Pa, to zna svaki vozac...Imaju senzore za parkiranje koji kostaju 5oo KM, a da nekim slucajem imaju kamere to bi bilo brdo love. I savjet da odem u ovlasteni servis...lol. I tebi to neizgleda kao zajebancija. On nije zajebant, a ja ko biva sam ters...e, jebiga drug...

nedims

Post by nedims » 19/03/2015 15:28

sema911s wrote:AK mislis da voziz u rikverc Sa tom kameron, gadno se varas Ko I ja,. Dobra je za privuc negdje guz al sve ostali odvlaci paznju,.
Imas toga po ebay-u,,

Savjet ako se odlucis Na to kupi I prednju, povezi Na tablet, spoji Na nesto memorije I snimas sve, ako dodje do kakvog belaja, a Sa tabletom dobijes multikulti uredjaj,

Drug...mozes li to malo pojasniti...u cemu si se prevario kod kupovine kamere. Nedavno sam se vozio u autu sa kamerom i ...tip se savrseno parkira bez ikakvih teskoca. Kod mene je guzat auto i ja nista ne vidim sta se desava odpozadi.Djaba iskustvo i znanje...do pola metra je problem. Cesto moram izaci iz auta i provjeriti razmak...a onda zavrsiti parkiranje "odprilike".
I mislio sam da idem na dvije kamere...a, gledao sam... u Hrvatskoj se prodaju u setu sa 8 parking senzora. Znaci 8 senzora i dvije kamere sa monitorom. I to bi najradije kupio. E, sada, problem je sto se to sve mora ugraditi a ja pojma nemam...da li to sto bi kupio vrijedi i u kojoj je kvaliteti.
Zato pokusavam ovde da saznam iskustva drugih u nadi da ce mi neko dati prave savjete. Tebi hvala na prijedlogu...

saabsa

Post by saabsa » 19/03/2015 16:23

sema911s

Post by sema911s » 19/03/2015 16:25

Pisem Sa mobitela pa sory za pravopis

Malko je nezgodno vozit Sa istom nazad,
Prvo previse se oslonis Na nj. I zaboravis Na ostala pomagala, po mraku ocekujes pomoc Ono samo crn ekran, ako u voznji se zeznes I ukljucis je. samo buljis u nju.,
Kada se parkiras vise ta funkcija nije tako trivijalna Sa kamerom postanes opsjednut priblizavanju, ucerivanju milimetara parking prostora,
Gubis jednu lampicu za osvjetljenje tablice
( vani Te policija zaustavi zbog toga da Te upozori, senzor sijalice stalno bljesti Na tabli)

Postanes perverznjak samo buljis u zenske guzice dok prolaze iza tebe, ako ugradis neku bolju kameru Sa zoom Tada ta kamera postane zajebancija,
Ove kineze moras pripazit nekako, jer kada Peres auto operes I kameru( kako Sam to uspio neznam)

Dok istu postavis provuces kablove moras rastavit mnogo Sta, treba Ti neki uredjaj za reprodukciju slike, nesto za sacuvat podatke,

U sarajevu pitaj u firmi Komel, kod grasove garaze, :run:

Naslovnica

Post by Naslovnica » 19/03/2015 16:54

Najbolje je kupiti auto sa ugrađenom kamerom za rikverc.
Znam da je Nissan Primera imala serijski tu kameru.

sema911s

Post by sema911s » 19/03/2015 16:58

Naslovnica wrote:Najbolje je kupiti auto sa ugrađenom kamerom za rikverc.

To je bilo skupo Ko dodatna oprema, tako da Mali broj auta to ima, Ali dobro je sto dobijes software pa Ti prati zakrivljenost tockova,
Imas iscrtano gdje je pocetak tvog auta, predvidjenja putanja, I doata bolje uradjenjo, I sigurnije ovi kinezi se raspadnuu za cass

Naslovnica

Post by Naslovnica » 19/03/2015 17:00

sema911s wrote:
Naslovnica wrote:Najbolje je kupiti auto sa ugrađenom kamerom za rikverc.

To je bilo skupo Ko dodatna oprema, tako da Mali broj auta to ima, Ali dobro je sto dobijes software pa Ti prati zakrivljenost tockova,
Imas iscrtano gdje je pocetak tvog auta, predvidjenja putanja, I doata bolje uradjenjo, I sigurnije ovi kinezi se raspadnuu za cass

Ja mislio serija, sorry.
Elem, ima ih na piku sa tom kamerom.
Ali fakat, ako je došlo da je potrebna kamera da bi se parkiralo, jebo i taj parking i to parkiranje.

nedims

Post by nedims » 19/03/2015 18:35

Hvala sema...
Kod tebe je kamera bila stalno ukljucena...znaci, nije bila prikopcana na rikverc svjetla i zato si ti imao te "probleme", a k tome kamera ti nije bila predvidjena za nocnu upotrebu. Tip kod kojeg sam vidio kameru u funkciji (skoda oktavija) me je upozorio upravo na te detalje. Nazalost, on je to ugradio u Njemackoj pa mi nije bio od koristi ovde u Sarajevu. Sutra cu kontaktirati Komel...hvala ti
Naslovnica...
hvala ti na podsjecanju. Tacno je da je Nisan ima u serijskom paketu. Gledao sam Nisan Note i to vidjeo, ali, jbga...zaboravio. Sutra cu ih nazvati.
saabsa
Znam ja za sve kamere koje su na Piku...ali neznam u kojoj su kvaliteti...pa zato i pitam ovde za iskustva... Hvala ti na linku.

sema911s

Post by sema911s » 19/03/2015 18:48

Nedims

cim prebacim u rikverc sama se pali Ali ima tipka da gledas stalno Ko retrovizor I to je lijepo Ali opasno do bola, kamera je bila obicna mozda pola piksela max, I po noci mrak. Takva je vecina

Za kamere pogledaj koliko je iso, sto veci to bolje, imas po netu forumima ljudi Su cuda radili Sa Tim,,

A iskkreno parkiranje je lakse, pogotovo ako bozis suv-a,. Ali toliko Ti paznje to odvuce da ces Na kraju gasit govno Ko I ja

nedims

Post by nedims » 19/03/2015 19:19

sema911s wrote:Nedims

cim prebacim u rikverc sama se pali Ali ima tipka da gledas stalno Ko retrovizor I to je lijepo Ali opasno do bola, kamera je bila obicna mozda pola piksela max, I po noci mrak. Takva je vecina

Za kamere pogledaj koliko je iso, sto veci to bolje, imas po netu forumima ljudi Su cuda radili Sa Tim,,

A iskkreno parkiranje je lakse, pogotovo ako bozis suv-a,. Ali toliko Ti paznje to odvuce da ces Na kraju gasit govno Ko I ja

Aaaa, nisam znao za tu tipku...nije to ponekad lose upotrebiti. Moram obratiti paznju na taj detalj. Znaci...jacu kameru sa nocnom upotrebom.
Sema...reci mi...kako si kablove provukao. Jel kroz tapecirung ili si skontao nesto jednostavnije. Kod mene je nov auto i necu da instalaciju provlacim kroz tapecirung. Ici cu na kupovinu nosaca reg.tablica predvidjenog za EU i kameru postaviti na nju ... ispod njenog svjetla i spojiti sliku putem wireless-a...
U proslom postu sam zaboravio da ti napisem da je jedna od boljki ovih kamera da se kod pranja auta u pravilu sjebe ... ako je ne zastitis.

sema911s

Post by sema911s » 19/03/2015 20:30

Druze Oni Su raskopusali auto(Tada ga Malo bio.i kvrcno) provukli zice ispod plastika, nista se nevidi, prikopcali Na comand I radi super, kada GA nepalim nesto puno

U komelu Ti imaju par opcija u branik I po tvojoj zelji Ali to kosta, za wireles nemoj skupi signal zna poludit,
zica jednostavnije,

nedims

Post by nedims » 19/03/2015 21:41

sema911s wrote:Druze Oni Su raskopusali auto(Tada ga Malo bio.i kvrcno) provukli zice ispod plastika, nista se nevidi, prikopcali Na comand I radi super, kada GA nepalim nesto puno

U komelu Ti imaju par opcija u branik I po tvojoj zelji Ali to kosta, za wireles nemoj skupi signal zna poludit,
zica jednostavnije,

Hval ti Sema...
Provjricu to u Kamelu.

Danguba

Post by Danguba » 19/03/2015 23:29

Ugradjuj parkir senzore ili kameru ja ti dam pola para. :D

31 god. imam vozacku. sigurno preko milion kilometara. nikada nekih ozbiljnijih udesa nisam imao(zadnji '96.god u vitezu) i sta se desava, u zadnjih 5 god. imao sam 4 ogrebotine i to sve voznja u rikverc. :evil:

- izlazim sa parkinga unazad i odjednom cujem da zakaci nesto. stanem a kinez se naslono na mene. oba u istom polozaju i obostrana krivica.
- ogrebana ta karambolka i nije nesto strasno ali ruzno. rijesim da to uradim kod nas u bihacu. dogovorim sa majstorom i on to sredi. zove me da dodjem po auto. snijeg izneba iz zemlje. izlazim kod njega sa parkinga unazad i ima neki branik. taman da izadjem na cestu naidje auta a ja se vratim malo naprijed ali zaboravim na onaj branik koji sam iz prvog pokusaja promasio. odjednom cijem ono ruzno struganje po limu. pu jebemti jos nisam ni izasao sa njegovog parkinga a vec se vracam da mi radi opet farbanje.
- skoro izlazim sa parkinga i napola radnje stajem da zena udje. samo sto ona ude, neko zviz na moju karambolku. neka gospodja izlazeci iz garaze u rikverc nije me vidjela ali haj ti to dokazi u polozaju mog auta. opet obostrana greska. :oops:
- prije neki dan uzmem od sina polo na brzinu nesto da zavrsim. sjedam u auto,pored mene neki reno, a u retrovizoru vidim kombi iza mene. moram se izvuci(unazad) prije kombija a pored ovog sto stoji pored mene. izlazim polako, gledam na gornji retrovizor kada opet onaj zvuk od cesanja lima. sta je sada? izadjem a tip pored mene imao zakacenu prikolicu koju sam ja ovlas registrovao i dok sam se izvlacio da njega ne zakacim zaboravio sa na dodatnu duzinu prikolice i zakacio je obrvom blatobrana. izletio sam iz auta uhvatio onu prikolicu i bacio je metar ustranu kao da je perka. :evil: :evil:

mnoge stvari bi izbjegao da sam imao senzore ili kameru.

p.s. ne smatram to nista za strasno jer godisnje prelazim nekada i preko 30k.

supercali

Post by supercali » 20/03/2015 00:10

nabavi kameru i sve sto s njom ide ja cu ti provuci kablove i sve besplatno
jbt zar je problem sam postaviti rikverc kameru?

saiks

Post by saiks » 20/03/2015 00:45

A sta park senzori ti nemogu pomoci??

Ja cu auto u rikverc uparkirati gdje zelis,sve na retrovizore,mene jebe prednji dio auta,mislim da nemoze vise naprijed,izadjem ,bacim oko,ono jos 30cm moze.

mahalas505

Post by mahalas505 » 20/03/2015 00:57

saiks wrote:A sta park senzori ti nemogu pomoci??

Ja cu auto u rikverc uparkirati gdje zelis,sve na retrovizore,mene jebe prednji dio auta,mislim da nemoze vise naprijed,izadjem ,bacim oko,ono jos 30cm moze.

Pa imaju i prednji senzori :D .

gnjev

Post by gnjev » 20/03/2015 01:00

saiks wrote:A sta park senzori ti nemogu pomoci??

Isti sam takav :mrgreen: cekam jebo te kad cu se naslonit prednjim dijelom na zid il zardinjeru sta je vec u datom trenutku . Izadjem iz auta kad ono jos pola metra i vise ima razmaka :D

goran16v

Post by goran16v » 20/03/2015 08:48

Licno kad bih se odlucio da ugradim kameru meni bi bilo jako bitno kako ce to estetski izgledati u i na autu i zato meni i imaju smisla komentari za ovl. servis ako neko uz to hoce i kvalitet. Neki nakaradni dopunski displeji i kamere sto strse meni ne bi bili opcija, iskljucivo kakav kvalitetan 2DIN audio-uredjaj da nije nakaradan unutar auta sa daisplejom koji podrzava kameru i kamera koja je integrisana u osvjetljenje tablice i slicne "nevidvljive" varijante kakvih je pun e-bay.

Post Reply