Paralelno studiranje 2 smjera

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
huja

Paralelno studiranje 2 smjera

Post by huja » 08/07/2015 19:16

Potrebni su mi savjeti i pomoc.

Skoro sam radio prijemni na jednom faksu i predao sam za dva smjera prijave, iz razloga sto je mala razlika predmeta i moze se uskladiti sve.

Na jednom smjeru nas je bilo 10 a primalo 3 , ja sam 3-ci na listi za sufinansiranje, a na drugom smjeru sam prvi na listi na budžetu.
Zvali su me sa faksa da kazu da odaberem sta treba da studiram kao ne možeš oba smjera istovremeno, i što je najgore ako se moram pomiriti s tim ja sam htio odabrati smjer taj sto sam na sufinansiranju i kazu da ne moze moraš onaj gdje imaš najviše bodova ?

Platio 2 prijave, položio 2 ispita bez da me iko obavjestio o tome ranije i onda zelim da odaberem jedno od ta dva i ne može ni to kao ... ?
Da li je to regulisano zakonom , može li me zakon spriječiti u tome ?

Ima li neko iskustva s tim, ocigledno je da se radi o nekoj šteli ili sl. , jer poznajem studenata koji idu 2 smjera , a poznajem i onih koji su mogli da odaberu ako su primljeni na više smjerova ?

Hvala Vam.

Ericha100

Re: Paralelno studiranje 2 smjera

Post by Ericha100 » 13/07/2015 10:28

Moj ti je savjet da, ako već znaš studente koji idu na dva smjera, onda njih pitaš kako su to uspjeli, ako neće da kažu, navaljuj/šarmiraj dok ne kažu. :D Jednaka pravila moraju da vrijede za sviju, tako da, ukoliko je nekome nešto dozvoljeno, mora biti i tebi, ako ste istih prilika i uslova.
Probaj iskopati pravilnik fakulteta o kojem je riječ pa vidi je li tu piše išta što bi moglo da se odnosi na tvoj slučaj. Nisam sigurna da se Zakon o visokom obrazovanju bavi time, ali možeš i njega pročitati pa vidjeti spominje li se išta. Obrati pažnju na rokove koje imaš da podneseš žalbu na njihovu odluku da te stave na taj smjer na kojem imaš više bodova.
Moraš se izboriti za sebe. Na našim fakultetima ti niko ništa neće ni unaprijed reći niti te savjetovati. Pogotovo studentske službe koje su kao namjenjene da informišu studente. To odmah zaboravi. Spremi se na stalnu borbu za svoja prava i budi što više informisan o tim pravima.
Last edited by Ericha100 on 13/07/2015 10:30, edited 1 time in total.

Ericha100

Post by Ericha100 » 13/07/2015 10:30

dupli

johnnykola

Post by johnnykola » 13/07/2015 10:32

O kojem faksu se radi?

Post Reply