Papa Franjo u Sarajevu

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
It_is_a_Leclerc

Re: Papa Franjo u Sarajevu

Post by It_is_a_Leclerc » 01/06/2015 16:22

hajducka travica wrote:Hoce li ga bosnjaci docekati kao svoji svoga.Bosnajci tvrde da su multikonfesionalni,pa pomislih ima li razloga da ga ne docekaju i muslimani i katolici i pravoslavci bosnjaci.

Bošnjaci nisu multikonfesionalni, već su Bošnjaci uglavnom muslimani.
Država je multifkonfesionalna.

Papa Franjo ima sve predispozicije da bude nasljednik velikog prijatelja Bosne i Hercegovine, sv. Ivana Pavla II, i naravno da će Bošnjaci, kao zreo, državotvoran narod dočekati dragog gosta s najvećim počastima.

Ovo nije ni Pakistan ni Alžir.

the great eagle

Post by the great eagle » 01/06/2015 16:30

It_is_a_Leclerc wrote:
hajducka travica wrote:Hoce li ga bosnjaci docekati kao svoji svoga.Bosnajci tvrde da su multikonfesionalni,pa pomislih ima li razloga da ga ne docekaju i muslimani i katolici i pravoslavci bosnjaci.

Papa Franjo ima sve predispozicije da bude nasljednik velikog prijatelja Bosne i Hercegovine, sv. Ivana Pavla II, i naravno da će Bošnjaci, kao zreo, državotvoran narod dočekati dragog gosta s najvećim počastima.

Image

luxury1

Post by luxury1 » 01/06/2015 16:33

Ja stvarno ne razumijem sta ce on u Sarajevu gdje ima manje od 5000 katolika....Ukupno u BiH katolika ima mozda 3%.

PM72

Post by PM72 » 01/06/2015 16:36

Meni lično se sviđa kao čovjek,njegovi maniri i skromnost su fascinantni.Kod nas svaki seoski hodža su puše više nego Papa.Ovaj poželio da rahat prohoda kroz Rim i pojede picu.Iskren da budem,jedva čekam da ode.Smeta mi sav taj srklet,zabrane,strahovi...koja prati ovako važne događaje.Svi šahtovi po ulicama biće zavareni,svi krovovi,prozori i stadion su pokriveni iz zraka i sa zemlje tako da mu ne bi mogao ni mahnut' s pendžera kako treba bez da me stigne kugla u čelo.Njegova posjeta je dobrodošla i nisam čuo niti jednog Bošnjaka koji je negodovao.

razonoda

Post by razonoda » 01/06/2015 16:45

PM72 wrote:Meni lično se sviđa kao čovjek,njegovi maniri i skromnost su fascinantni.Kod nas svaki seoski hodža su puše više nego Papa.Ovaj poželio da rahat prohoda kroz Rim i pojede picu.Iskren da budem,jedva čekam da ode.Smeta mi sav taj srklet,zabrane,strahovi...koja prati ovako važne događaje.Svi šahtovi po ulicama biće zavareni,svi krovovi,prozori i stadion su pokriveni iz zraka i sa zemlje tako da mu ne bi mogao ni mahnut' s pendžera kako treba bez da me stigne kugla u čelo.Njegova posjeta je dobrodošla i nisam čuo niti jednog Bošnjaka koji je negodovao.
:-D Meni je drago sto dolazi, da napomenemo --svijet---da jos postojimo.
No zao mi je sto nisam u SA , da se rahat prosetam bez bojazni da cu upast u shaht, ili da ce me neko napasti, bez stolica po shtrasi, .......

emillio estevez
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

Post by emillio estevez » 01/06/2015 16:46

luxury1 wrote:Ja stvarno ne razumijem sta ce on u Sarajevu gdje ima manje od 5000 katolika....Ukupno u BiH katolika ima mozda 3%.

Hahaj
Hahahah
Pa ne dolazi on samo katolicima , nego u posjet Bih-a .
Dodana vrijednost je samim katolicima , sto im dolazi kad polako nestaju u ovoj drzavi.
Iseljavanjem ......

PM72

Post by PM72 » 01/06/2015 16:54

No zao mi je sto nisam u SA , da se rahat prosetam bez bojazni da cu upast u shaht, ili da ce me neko napasti, bez stolica po shtrasi, ......

:thumbup:
e to si vala u pravu.Barem ćemo imati par najsigurnijih kvartova u regiji.Onih kojima će Papa hoditi tj.voziti se.Ostalo je mrka kapa i tamni vilajet.

hajducka travica

Post by hajducka travica » 01/06/2015 17:08

It_is_a_Leclerc wrote:

Ne volim nikoga ulaskivati,nego se drzim istine koju je tvrdio Sejfudin Tokic u jednoj TV emisiji,to je bilo prije popisa,da su bosnjaci multi-konfesionalan narod i da u Zagrebu postoje dva bosnjaka - katolika i jedan bosnjak pravoslavac.Spominjao je i onog Milicevica katolika sto pise zxa bosnjaci.net da je i on bosnjak.

hajducka travica

Post by hajducka travica » 01/06/2015 17:16

Jesu li ono bosnjaci kolektivno konvertirali u islam.? Jesu li tada kad su konvertirali u islam bili drzavotvoran narod..?? Jesu li bosnjaci kao narod postojali prije konvertiranja u islam.Moj hodza u dzematu mi kaze da su bosnjaci postojali pod ovim imenom 1015 godine,dakle cudo/puno prije dolaska Turaka i da su svi listom bili muslimani.

agnostic_front

Post by agnostic_front » 01/06/2015 17:18

Jeste.

hajducka travica

Post by hajducka travica » 01/06/2015 17:21

agnostic_front wrote:Jeste.

A,jel' bilo tada agnostika ? bosnjaka..

l33t

Post by l33t » 01/06/2015 17:22

luxury1 wrote:Ja stvarno ne razumijem sta ce on u Sarajevu gdje ima manje od 5000 katolika....Ukupno u BiH katolika ima mozda 3%.

glupko koji si se tek registrovao, ne dolazi on samo zbog katolika....

agnostic_front

Post by agnostic_front » 01/06/2015 17:24

hajducka travica wrote:
agnostic_front wrote:Jeste.

A,jel' bilo tada agnostika ? bosnjaka..

Jeste.

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

Post by O'zone » 01/06/2015 17:28

Drago mi je da dolazi. Vidici su mu prilično otvoreni i kao osoba unosi pozitivan duh gdje god se nalazi. Služi Bogu na za mene najbolji način.

To što ćemo biti više manje kao zatvorenici dok je NJ.E. ovdje nije njegova zasluga. Ali ima pozitivinih stvari; Evo recimo državne službe pokušavaju da izganjaju sebi da Petak rade samo do 12 sati kako bi se "pripremili za dolazak Pape" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.radiosarajevo.ba/novost/190398/
Kao da se i onako ne ispaljuju čim se približi Vakat Džuma namazu bez obzira na spol i vijersku oprijedeljenost :lol: :lol:

GeeTnT

Post by GeeTnT » 01/06/2015 17:32

hajducka travica wrote:Jesu li ono bosnjaci kolektivno konvertirali u islam.? Jesu li tada kad su konvertirali u islam bili drzavotvoran narod..?? Jesu li bosnjaci kao narod postojali prije konvertiranja u islam.Moj hodza u dzematu mi kaze da su bosnjaci postojali pod ovim imenom 1015 godine,dakle cudo/puno prije dolaska Turaka i da su svi listom bili muslimani.

Reci mi da li ti imas mucninu u stomaku dok skrabas ovakva pitanja... jbg.. Meni se povraca..izgleda da sam pojeo nesto "konvertirano", a nije Bosnjak. Mora da je bio pohovani Srbin iz dzemata..

luxury1

Post by luxury1 » 01/06/2015 18:06

l33t wrote:

glupko koji si se tek registrovao, ne dolazi on samo zbog katolika....

Nego? Bosnjaci i srbe bole k za Papu, realno. Mogo je otici u HR gde ima vise mnogo katolika nego u BiH.

luxury1

Post by luxury1 » 01/06/2015 18:09

emillio estevez wrote:

Hahaj
Hahahah
Dodana vrijednost je samim katolicima , sto im dolazi kad polako nestaju u ovoj drzavi.
Iseljavanjem ......

To je samo politicka propaganda za ulaganje prava hrvata u BiH. Znaci mogo je otici u nekoj j*benoj Ugandi gde ukupno ima vise katolika nego u BiH.

Katolici su beznacajna manjina u BiH.

Skijaš

Post by Skijaš » 01/06/2015 18:11

Zato što je Sarajevo glavni grad bosanskohercegovačkih katolika.

luxury1

Post by luxury1 » 01/06/2015 18:14

Skijaš wrote:

Ne postoji bosanskohercegovackih katolika. To su hrvati. :lol:

Pogledaj se malo na Mostar. Imam par drugova odavde i nijedan sebe gleda kao bosanskohercegovackih katolik, nego hrvat. :bih:

Skijaš

Post by Skijaš » 01/06/2015 18:18

luxury1 wrote:
Skijaš wrote:

Ne postoji bosanskohercegovackih katolika. To su hrvati. :lol:

Pogledaj se malo na Mostar. Imam par drugova odavde i nijedan sebe gleda kao bosanskohercegovackih katolik, nego hrvat. :bih:

Hrvati su konstitutivni narod u BiH, ali papi to ne igra ulogu, on je vjerski poglavar a ne etnički.

luxury1

Post by luxury1 » 01/06/2015 18:26

Skijaš wrote:
Hrvati su konstitutivni narod u BiH, ali papi to ne igra ulogu, on je vjerski poglavar a ne etnički.

Ja sam samo pitala zasto Papa dolazi u zemlju gde ukupno ima 3-4% hrvata-katolika. On dolazi u muslimanski grad Sarajevo gde ima preko 300 dzamija. Hajde ti meni reci sta papa ima da dobije od toga. Totalno bezmisleno.

emillio estevez
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

Post by emillio estevez » 01/06/2015 18:39

luxury1 wrote:
emillio estevez wrote:

Hahaj
Hahahah
Iseljavanjem ......

To je samo politicka propaganda za ulaganje prava hrvata u BiH. Znaci mogo je otici u nekoj j*benoj Ugandi gde ukupno ima vise katolika nego u BiH.

Katolici su beznacajna manjina u BiH.

Kiss kiss
:mrgreen:
Ocigledno nisu ,, izgleda vazniji od sunnija

Black swan

Post by Black swan » 01/06/2015 18:42

kako ono Isus rece gdje god su trojica skupljena u moje ime tu sam i ja
ovi radikalni elementi samo znaju o velikim brojevima palamuditi

Danguba

Post by Danguba » 01/06/2015 19:08

sta...opet dolazi? :roll:

welkom :D

luxury1

Post by luxury1 » 01/06/2015 19:53

emillio estevez wrote:
Kiss kiss
:mrgreen:
Ocigledno nisu ,, izgleda vazniji od sunnija

Rimski biskup dolazi zbog - citat biskup banjolučki Franjo Komarica:

"papa zna kako su katolici u BiH kao ni u jednoj evropskoj zemlji na udaru planiranog, dobro pripremljenog i sustavno provođenog, odnosno podržavanog fizičkog istrebljivanja. - Našu dramatičnu situaciju Sveta Stolica javno uspoređuje s aktuelnom situacijom kršćana u Siriji, Iraku, Izrealu i Nigeriji. Također znam da i papa Franjo, slično kao i sveti papa Ivan Pavao II, ne želi dopustiti da "pred nosom Rima“ fizički nestanu katolici iz čak tri nadiskupije u Bosni i Hercegovini a što se već dva i po stoljeća sustavno provodi u djelo. Vjerujem i da će ta izuzetno dramatična problematika naći odgovarajuće mjesto i naglasak u njegovim porukama kao i riječi ohrabrenja svim domaćim katolicima kako nismo napušteni od Krista tj. od vidljive glave njegove Crkve"

Ko "trijebi" katolike u BIH, nije rečeno ...

Post Reply