pakao u ves masini

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
d2

pakao u ves masini

Post by d2 » 12/09/2008 10:10

ponovo ja sa pitanjima za mlade i malo starije domacice :D

sinoc stavim u masinu par zutih prostiraca, ubacim i plavo zeleni stolnjak, okrenem na 60 i kao rezultat te fantasticne akcije dobijem na kraju zelene prostirace i plavo zeleni stolnjak istina sada malo zuckast, nije pomoglo jos jedno pranje, prostiraci ostadose zeleni iako bi mi jako odgovaralo da su i dalje zuti...

elem navodno postoje nekakve "maramice" ili nesto slicno tome koje se ubace sa sarenim stvarima u masinu i koje pokupe boju u ovakvim slucajevima te sprijece incident koji se meni desio, navodno se te maramice mogu kupiti u merkatoru e sad zanima me kako se to zove jer ne znam sta da trazim...

hvala mladim domacicama :D
Last edited by d2 on 12/09/2008 10:30, edited 1 time in total.

vajkrem

Re: pakao u ves masini

Post by vajkrem » 12/09/2008 10:25

d2 wrote:ponovo ja sa pitanjima za mlade i malo starije domacice :D

sinoc stavim u masinu par zutih prostiraca, ubacim i plavo zeleni stolnjak, okrenem na 60 i kao rezultat te fantasticne akcije dobijem na kraju zelene prostirace i plavo zeleni stolnjak, nije pomoglo jos jedno pranje, prostiraci ostadose zeleni iako bi mi jako odgovaralo da su i dalje zuti...

elem navodno postoje nekakve "maramice" ili nesto slicno tome koje se ubace sa sarenim stvarima u masinu i koje pokupe boju u ovakvim slucajevima te sprijece incident koji se meni desio, navodno se te maramice mogu kupiti u merkatoru e sad zanima me kako se to zove jer ne znam sta da trazim...

hvala mladim domacicama :D

Zao mi je zaista sto ti ne mogu pomoci jer ne znam nista o tim maramicama, ali ti moram priznati da si me slatko nasmijao :lol: :lol: :lol:

d2

Post by d2 » 12/09/2008 10:31

slaba je to utjeha meni i mojim zelenim prostiracima :lol:

cheguevara_k1

Post by cheguevara_k1 » 12/09/2008 10:34

Posto bi ti opet htio zute prostiraca ( ili su bili prekrivaci zaboravih ) ja ti predlazem sljedeci postupak :

1. Prostirace ( a boga mi i prekrivace ) potopi u varikinu ( imas onu s finim misrisom ) da postanu bijeli.

2. Odes u Mercator i umjesto maramica za skupljanje boje, kupis boju za tkaninu za farbanje u masini.

3. Ubacis prostirace ( a mozes i prekrivace ) koji su sad bijeli, dodas zutu boju za tkaninu i operes ih i kad zavrsis, em su cisti, em su zuti :D

p.s. Meni je sav donji ves u razno raznim bojama :D a ako zena provali da nekad namjerno ubacim nesto sto pusta boju oko ce mi iskopati :D sreca moja pa ne navraca ovdje :D

d2

Post by d2 » 12/09/2008 10:38

vidis to je ljukav postupak, konto sam da otkuham ove zelene nebil povratili boju ali vidim da imaju i druge metode :D

nego reci ti meni kad ubacim tu zutu boju i operem prostirace a u sljedecoj turi ubacim gace da se peru hocu li dobiti kamaru zutih gaca ili ta boja izadje iz masine nakon pranja ? :D

karanana
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 12/09/2008 10:39

ne znam za te maramice i ne bih im ni vjerovao. jedino sto ti mogu preporuciti je da od iduceg puta fino gledas etikete i preporuke na kojoj temperaturi da peres ves. i ako bas moras dvoje zajedno da stavis gdje na jednoj etiketi pise peri u hladnoj a na drugoj peri u vrucoj vodi, moj savjet ti je da ta dva komada vesa uvijek peres na toj nizoj preporucenoj temperaturi.

zamzija

Post by zamzija » 12/09/2008 10:39

Prostirači se uopšte nikad ne peru na 60
na toj temperaturi se pere samo bijeli veš
prostirače, zavjese pereš na 30 eventualno 40
osim toga svaka tkanina koju kupiš mora imati na sebi etiketu, sastav i način održavanja
Ako nema načina održavanja prema sastavu tkanine otprilike znaš kako da pereš u mašini

Pouka: Čitaj etikete, ili čitaj uputstvo veš mašine
:)

cheguevara_k1

Post by cheguevara_k1 » 12/09/2008 10:40

Ja sam maskirnu vijetnamku farbao u crno i jedini rezultat farbanja je bio da sam u narednoj turi pranja dobio sive gace :D Nemam iskustva sa zutom bojom. Ali ima nesto na uputstvu tipa da moras da pustis masinu poslije na prazno da izvrti. Pise na uputstvu, al meni bilo mrsko da citam.

d2

Post by d2 » 12/09/2008 10:44

zamzija wrote:Prostirači se uopšte nikad ne peru na 60
na toj temperaturi se pere samo bijeli veš
prostirače, zavjese pereš na 30 eventualno 40
osim toga svaka tkanina koju kupiš mora imati na sebi etiketu, sastav i način održavanja
Ako nema načina održavanja prema sastavu tkanine otprilike znaš kako da pereš u mašini

Pouka: Čitaj etikete, ili čitaj uputstvo veš mašine

sad mi to kazes, gdje si bila/bio sinoc :D

d2

Post by d2 » 12/09/2008 10:46

cheguevara_k1 wrote:Ja sam maskirnu vijetnamku farbao u crno i jedini rezultat farbanja je bio da sam u narednoj turi pranja dobio sive gace :D Nemam iskustva sa zutom bojom. Ali ima nesto na uputstvu tipa da moras da pustis masinu poslije na prazno da izvrti. Pise na uputstvu, al meni bilo mrsko da citam.

uh dobro je, zamisli da si zelio pink vijetnamku sto bi bila vesela situacija na striku poslije pranja gaca :lol:

hajd skontacu nesto sa tim farbanjem :D hvala na savjetima :D

x0z0y0

Post by x0z0y0 » 12/09/2008 10:53

hahahaha :lol: sorry :lol: :lol: :lol:
imaju te maramice al u Njemackoj :roll: :D
ja ih ovdje nisam nasla
a za stvari koje popustaju boju ccccc ti ne gledas reklame?! :D
imas one woolite proizvode...color
ja ih koristim kad nisam sigurna da nesto popusta :D

d2

Post by d2 » 12/09/2008 11:03

a ja sam mlada domacica i jos ne znam te profi folove golove, koristim bonux koji je izbor pametnog kupca i onaj omeksivac sto muzic u reklami stavi glavu na peskire i odmah zaspe od ljepote :D

poslusacu sve sto ste mi rekli, ima da budem veliki majstor ves masine crni pojas treci dan :lol:
hvala, hvala :D
Last edited by d2 on 12/09/2008 11:07, edited 1 time in total.

maajaa

Post by maajaa » 12/09/2008 11:05

Ja sam cula da u DM-u imaju te maramice ... ali one se ubacuju u masinu kad sumnjas da ce neka tkanina pustiti boju. Kad vec nesto zeznes, nema od njih koristi ...

x0z0y0

Post by x0z0y0 » 12/09/2008 11:05

pih sad ces sve "trikove" pokupit i buduca zena nema sanse da se dokaze :D :razz:

x0z0y0

Post by x0z0y0 » 12/09/2008 11:06

maajaa wrote:Ja sam cula da u DM-u imaju te maramice ... ali one se ubacuju u masinu kad sumnjas da ce neka tkanina pustiti boju. Kad vec nesto zeznes, nema od njih koristi ...

jeste ubaci se maramica sa vesem..
hmm moram prosetat do DM-a
ja te maramice ovdje godinama trazim

zamzija

Post by zamzija » 12/09/2008 11:07

Compos_Sui dobro zbori
imaju fini detrdženti kao što je Woolite, ili niz detrdženata koji su upravo napravljeni za pranje obojenih stvari
koji zadržavaju boju i ne uništavaju tkaninu
Imaš cijelu paletu proizvoda za obojenu tkaninu, za vunu ( osjetljive tkanine ) , za crnu tkaninu ( da ne postaje siva)

Svakom od nas se barem jednom desilo da nešto operemo pogrešno pa da nam se skupi, ili oboji
znači najvažnije je pogledati etiketu - vrsta tkanine i način održavanja

Ja i kad kupujem odjeću, uvijek pored cijene pogledam etiketu da vidim šta je
ne mora biti nužno napisano sa vanjske strane na etiketi gdje je cijena nego je najvjerovatnije unutra sastrane

A ti d2 idući put pitaj nekoga: mamu, djevojku, drugaricu, rodicu, prodavačicu :)

d2

Post by d2 » 12/09/2008 11:07

maajaa wrote:Ja sam cula da u DM-u imaju te maramice ... ali one se ubacuju u masinu kad sumnjas da ce neka tkanina pustiti boju. Kad vec nesto zeznes, nema od njih koristi ...

e to to, prevencija je majka :D

cheguevara_k1

Post by cheguevara_k1 » 12/09/2008 11:08

d2 wrote:a ja sam mlada domacica i jos ne znam te profi folove golove, koristim bonux koji je izbor pametnog kupca i onaj omeksivac sto muzic u reklami stavi glavu na peskire i odmah zaspe od ljepote :D

poslusacu sve sto ste mi rekli, ima da budem veliki majstor ves masine crni pojas treci dan :lol:

Samo pazi da taj crni pojas ne ubacis na otkuhavanje sa gacama i kimonom :D

d2

Post by d2 » 12/09/2008 11:10

zamzija wrote:Compos_Sui dobro zbori
imaju fini detrdženti kao što je Woolite, ili niz detrdženata koji su upravo napravljeni za pranje obojenih stvari
koji zadržavaju boju i ne uništavaju tkaninu
Imaš cijelu paletu proizvoda za obojenu tkaninu, za vunu ( osjetljive tkanine ) , za crnu tkaninu ( da ne postaje siva)

Svakom od nas se barem jednom desilo da nešto operemo pogrešno pa da nam se skupi, ili oboji
znači najvažnije je pogledati etiketu - vrsta tkanine i način održavanja

Ja i kad kupujem odjeću, uvijek pored cijene pogledam etiketu da vidim šta je
ne mora biti nužno napisano sa vanjske strane na etiketi gdje je cijena nego je najvjerovatnije unutra sastrane

A ti d2 idući put pitaj nekoga: mamu, djevojku, drugaricu, rodicu, prodavačicu :)

dobro dobro sta da radim sada, sam pao sam se ubio, niko mi vala nije bio pri ruci, mozda jedino da nazovem onaj sex telefon u jedan ujutro pa kada mi se javi kakva maznim glasom, haloooooo sta zelis da ti radiiim ? ja joj kazem - e de mi svega ti reci na koliko da perem stolnjak sa prostiracima :lol: :lol:

d2

Post by d2 » 12/09/2008 11:11

cheguevara_k1 wrote:
d2 wrote:a ja sam mlada domacica i jos ne znam te profi folove golove, koristim bonux koji je izbor pametnog kupca i onaj omeksivac sto muzic u reklami stavi glavu na peskire i odmah zaspe od ljepote :D

Samo pazi da taj crni pojas ne ubacis na otkuhavanje sa gacama i kimonom :D

ahaahhaahahahahah :D

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 12/09/2008 11:12

kod mene muz redovno bijeli ves stavlja sa tamnim stvarima :cry: i redovno kad dodjem od matere nadjem sive ves :D

D2 drugi put tako drecave boje prvo ubaci da se same operu, a ne tako mijesat. Ali, ako si vaki ko ovaj moj, djaba ti je godvorit. ja bih vas sve natjerala da naruke operete te prostirke :lol:

zamzija

Post by zamzija » 12/09/2008 11:12

d2 wrote:dobro dobro sta da radim sada, sam pao sam se ubio, niko mi vala nije bio pri ruci, mozda jedino da nazovem onaj sex telefon u jedan ujutro pa kada mi se javi kakva maznim glasom, haloooooo sta zelis da ti radiiim ? ja joj kazem - e de mi svega ti reci na koliko da perem stolnjak sa prostiracima :lol: :lol:

Ili nazoveš 1182 informacije, ima tamo udatih gospođa garant svakih par dana peru veš, one su eksperti

milivoje

Post by milivoje » 12/09/2008 11:13

Oženi se, ba!!
Ako se ženi desi to što se tebi desilo imaš na koga da baciš krivnju.
Ne ide da se na sebe ljutiš.
:lol: :lol: :lol: :lol:

d2

Post by d2 » 12/09/2008 11:14

mamica papucarka wrote:kod mene muz redovno bijeli ves stavlja sa tamnim stvarima :cry: i redovno kad dodjem od matere nadjem sive ves :D

D2 drugi put tako drecave boje prvo ubaci da se same operu, a ne tako mijesat. Ali, ako si vaki ko ovaj moj, djaba ti je godvorit. ja bih vas sve natjerala da naruke operete te prostirke :lol:

to sam vala prije radio ali sam se modernizovao u zadnje vrijeme, vidis kako tehnoloski napredak vodi zapravo u suprotnom smjeru :D

d2

Post by d2 » 12/09/2008 11:14

zamzija wrote:
d2 wrote:dobro dobro sta da radim sada, sam pao sam se ubio, niko mi vala nije bio pri ruci, mozda jedino da nazovem onaj sex telefon u jedan ujutro pa kada mi se javi kakva maznim glasom, haloooooo sta zelis da ti radiiim ? ja joj kazem - e de mi svega ti reci na koliko da perem stolnjak sa prostiracima :lol: :lol:

Ili nazoveš 1182 informacije, ima tamo udatih gospođa garant svakih par dana peru veš, one su eksperti

hahahaha dobro vece jel hitna ? jeste ! na koliko perem sareno gospodjo !? ahahahahahaah :D

Post Reply