Pa sta da jedem?

Sve o zdravlju...
casanova123

Pa sta da jedem?

Post by casanova123 » 22/12/2011 11:38

Cao svima,

Prije svega da kazem da ne trebam ni da mrsam ni da se debljam(nemam nikakvih problema - i mentalnih i fizickih sa tim)

Zelim da se hranim malo zdravije al mi ne pada na pamet sta da jedem xD

Nekako mi sve dosadi jako brzo.. Inace jedem oko 2-4kg mesa svake sedmice(pretezno biftek i telece snicle).. bez mesa ne funkcionisem dobro nikako..

inace jedem grah, kupus, sarme, paprike, krmpir, sve pite osim zeljanice, ne jedem spinat(ne volim ta zelena jela, spinat, zeljanica..) ne volim sir i preradjivene)jedino mlijeko).. ne jedem povrce... nekako mi mljecavo pa ne volim ni to :D
ugl. vise ne znam sta da jedem.. dajte ideju.. i hajde da recite sta vi jedete za dorucak.. ja jedem ugl. po 3-4 kriske nutelle, sa pavlakom, pasteta, virsle, mlijeko, salama, med(ponekad) i et.. za veceru skoro pa isto tako..

stalno jedem jedno te isto.. pite, snicle, krompira, ribu ponekad, ona kuhana jela i zimska jela..
sta vi jedete inace?

napolju jedem hamburgere(od kad je mcd dosao onda cheesove), pica, doner...

volim slatkaaa... sve vrste kindera, milki, napolitanki, pudingee.. ugl.. imam cestu potrebu da jedem meso i slatko.. bez mesa se osjecam kao krpa, a bez slatka nemocno(mslm jedino mi to u glavi i onaj osjecaj praznine u ustima)

aaa zaboravio sam, jedem voca isto tako.. ugl dobro se hranim..ahahahha(na kraju ispisah sastav o tome sta jedem, a jedem sve xD)

*mima*

Re: Pa sta da jedem?

Post by *mima* » 22/12/2011 11:41

ma ti se bas hranis......onako zdravo.......sve sto valja ti ne volis.....

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 22/12/2011 11:51

casanova123 wrote:Inace jedem oko 2-4kg mesa svake sedmice(pretezno biftek i telece snicle).. bez mesa ne funkcionisem dobro nikako..

a ima ljudi po kontejnerima stare somune (one otpadke iz ćevabdžinica) skupljaju i jedu :roll:

uostalom, na kraju krajeva, toliko mesine sedmično nikako ne može biti zdrava ishrana

4 kile mesa ne pojede vuk u pionirskoj dolini sedmično jadan ne bio :D

cucamonga

Post by cucamonga » 22/12/2011 11:58

Image

jes to ti??????????????? :lol: :mrgreen:

alcho

Post by alcho » 22/12/2011 11:59

Ti si sve zvio nabrojao...ne znam dal je jos ista ostalo. Mozda zmije i ove crve iz Bear Grilsa :lol:

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 22/12/2011 12:00

cucamonga wrote:Image

jes to ti??????????????? :lol: :mrgreen:

ko je ovaj brada?

cucamonga

Post by cucamonga » 22/12/2011 12:02

bud spencer :mrgreen: 8-)

covjek koji prozdere sve i prebije sve :mrgreen:

cak norisov tata :lol:

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 22/12/2011 12:03

cucamonga wrote:bud spencer :mrgreen: 8-)

covjek koji prozdere sve i prebije sve :mrgreen:

cak norisov tata :lol:

čuj ovo bud spencer, ja ga se sjećam kao drugačijeg, sijedog razbijača :D

Not My Idea

Post by Not My Idea » 22/12/2011 12:07

jedi sve sto jedu mladi 8-)

E&E

Post by E&E » 22/12/2011 12:14

Ma brate samo nastavi tako nista ti ne fali u ishrani... A te trave i zajebancije koje nabrajas od toga nema nikakvog hajra.

duh_sa_sjekirom
Been thanked: 1 time

Post by duh_sa_sjekirom » 22/12/2011 18:36

Probaj čizburger sa sirom... :D

duh_sa_sjekirom
Been thanked: 1 time

Post by duh_sa_sjekirom » 22/12/2011 18:41

žulijan asanž wrote:
a ima ljudi po kontejnerima stare somune (one otpadke iz ćevabdžinica) skupljaju i jedu :roll:

uostalom, na kraju krajeva, toliko mesine sedmično nikako ne može biti zdrava ishrana

Jest, kad se prije toga nažder'o "srpske nejači"... :D

nepredvidiva

Post by nepredvidiva » 22/12/2011 19:26

casanova123 wrote:Cao svima,
Nekako mi sve dosadi jako brzo.. Inace jedem oko 2-4kg mesa svake sedmice(pretezno biftek i telece snicle).. bez mesa ne funkcionisem dobro nikako..

Meso je dobro, ali mislim da je ovo malo previše za organizam jer se meso ne vari baš brzo u želucu.

casanova123 wrote:inace jedem grah, kupus, sarme, paprike, krmpir, sve pite osim zeljanice, ne jedem spinat(ne volim ta zelena jela, spinat, zeljanica..) ne volim sir i preradjivene)jedino mlijeko).. ne jedem povrce... nekako mi mljecavo pa ne volim ni to :D

U biti, ishrana ti je standardna, loše je što ne jedeš povrće, jer mi se čini da jako malo vitamina unosiš.

casanova123 wrote:ecite sta vi jedete za dorucak.. ja jedem ugl. po 3-4 kriske nutelle, sa pavlakom, pasteta, virsle, mlijeko, salama, med(ponekad) i et.. za veceru skoro pa isto tako..

Možda žitarice da ubaciš u ishranu? Muesli ili cornflakes su dobar izbor, orašasto voće također.

casanova123 wrote:aaa zaboravio sam, jedem voca isto tako.. ugl dobro se hranim..ahahahha(na kraju ispisah sastav o tome sta jedem, a jedem sve xD)

Voće je dobro jesti, ali raznovrsno, a ne samo ono što trenutno ima, odnosno sezonsko.

Btw, jesi ti muško ili žensko? Na profilu piše spol ženski :D

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 22/12/2011 19:42

pravi casanova :D

dr.Gonzo

Post by dr.Gonzo » 22/12/2011 19:53

Vise povrca (salate, priloga, ili cak glavnih jela), na racun mesa, hljeba, tjestenina i secera. To su stvari koje ti daju kalorije, ali malo sta korisno za organizam. Takodje, crveno meso se cesto moze zamjeniti ribom. Kao zamjena za hljeb dobro dodje riza(po mogucnosti integralna).

Pored graha, kao veoma zdrav izvor proteina biljnog porijekla mozes koristiti lecu (pogotovo crvenu i zutu) i leblebije. Indusi npr. skoro svaki dan jedu lecu. Upotrebom raznih zacina mozes skroz izmjeniti jelo, i od te iste lece dobiti puno raznih odlicnih jela. Ja bih npr. jeo lecu svaki dan, em sto je ukusna kad se dobro napravi, em sto osjecam da mi strasno godi organizmu. Od leblebija mozes napraviti humus, i to koristiti kao zamjenu za stvari kao sto su pasteta.

Kao jutarnji obrok, kriske namazanog hljeba mozes zamjeniti zobenom, ili nekom drugom kasom, to je puno hranljivije. Ukus mozes dotjerati medom, svjezim vocem, orasima ili necim slicnim. I naravno zacinima kao sto su cimet i djumbir.

Ja ne konta to "ne volim", nismo vise djeca. Treba biti odgovoran prema samom sebi, a zdrava ishrana je mali korak na tom putu.

Dobar indikator kvaliteta ishrane je stolica. Ako se hranis zdravo, nikada ne bi treba da imas problema sa "rastajanjem" :lol:

Takodje, vecina ljudi jede vise nego sto im je potrebno, pogotovo ako se aktivno ne bave nekim sportom.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 23/12/2011 12:54

Image
Ovi šumski plodovi iz okoline grada Konjica su prva liga. Kupljeni na pijaci Ilidža. Provjereno da u okolini Konjica ima šume pitomog kestena.

Nije talijanski uvoz što je preplavio tržište. Plodovi izuzetno krupni jer ih je sortirao ''gazda'', ali za 1KM skuplji nego sitniji. Ne znam zdravistički objasniti zašto je dobro jesti pitomi kesten.

leo_

Post by leo_ » 27/12/2011 12:39

sta vi jedete inace?

zaklanu argetu. volis li mentol bobe? probaj, provjereno smijes pojesti po kile, dnevno, naravno.

radio_aktivni_opanak

Post by radio_aktivni_opanak » 27/12/2011 12:44

Malo jedi ribe, oslica imas 3 KM kila, koliko vec :)
ocjedi lumunade, pojedi koju jabuku
oraha malo tucaj xD
Kupi si whey pa pravi shejkove, od banane , grodzica, dextroze, cokolade ukusno je drama :)

wickerman

Post by wickerman » 27/12/2011 12:46

Idi u sumu pa lovi zivotinje ili pecaj.
Ribu ubaci jednom sedmicno sa pomfritom ;) moras se zdravo hraniti,a ovaj pomfrit je pravo zdrav :lol: :lol:

Strpljiva

Post by Strpljiva » 27/12/2011 12:55

žulijan asanž wrote:

:lol: :lol: :lol: :lol: Suze mi krenule

alica.k

Post by alica.k » 27/12/2011 17:00

ja sam teska srca dosla do zakljucka da kako sam se pocela zdravo hraniti (izbacila bukvalno sve lose iz ishrane, a poseban ban na junk i sokove bilo kakve), tako sam se pocela razbolijevat kad samo kazes gripa pored mene.

e sad, sta je posrijedi? pijem i vitamine i sve...djabe.

naja22

Post by naja22 » 27/12/2011 22:42

Odakle ti pare za toliko mesa :D :D

E&E

Post by E&E » 28/12/2011 15:33

alica.k wrote:ja sam teska srca dosla do zakljucka da kako sam se pocela zdravo hraniti (izbacila bukvalno sve lose iz ishrane, a poseban ban na junk i sokove bilo kakve), tako sam se pocela razbolijevat kad samo kazes gripa pored mene.

e sad, sta je posrijedi? pijem i vitamine i sve...djabe.

Mora da je bila nagla promjena pa je doslo do pada imuniteta.

cvjece13

Post by cvjece13 » 05/01/2012 22:24

Prije svega da kazem da ne trebam ni da mrsam ni da se debljam(nemam nikakvih problema - i mentalnih i fizickih sa tim)

Zelim da se hranim malo zdravije al mi ne pada na pamet sta da jedem xD

inace jedem grah, kupus, sarme, paprike, krmpir, sve pite osim zeljanice, ne jedem spinat(ne volim ta zelena jela, spinat, zeljanica..) ne volim sir i preradjivene)jedino mlijeko).. ne jedem povrce... nekako mi mljecavo pa ne volim ni to :D
ugl. vise ne znam sta da jedem.. dajte ideju.. i hajde da recite sta vi jedete za dorucak.. ja jedem ugl. po 3-4 kriske nutelle, sa pavlakom, pasteta, virsle, mlijeko, salama, med(ponekad) i et.. za veceru skoro pa isto tako..

stalno jedem jedno te isto.. pite, snicle, krompira, ribu ponekad, ona kuhana jela i zimska jela..
sta vi jedete inace?

napolju jedem hamburgere(od kad je mcd dosao onda cheesove), pica, doner...

volim slatkaaa... sve vrste kindera, milki, napolitanki, pudingee.. ugl.. imam cestu potrebu da jedem meso i slatko.. bez mesa se osjecam kao krpa, a bez slatka nemocno(mslm jedino mi to u glavi i onaj osjecaj praznine u ustima)

aaa zaboravio sam, jedem voca isto tako.. ugl dobro se hranim..ahahahha(na kraju ispisah sastav o tome sta jedem, a jedem sve xD)

JAOOOOOOOOOOOOOOO, tvom meniju pod hitno treba generalka, a to ti ne kaže neko ko je opsjednut trendom zdrave ishrane (iako je znanje o tome veliki dio moje struke), ali pretjeruješ čovječe.

Stilicka

Post by Stilicka » 05/01/2012 22:33

pravi neke shejkove, voce ofo ono :D
probaj sa slagom nesto izvest
pudinzi
cevapi
ribu jednu na zaru
salate

itd, joj tebe ko da nemas sta jest :D

Post Reply