Ovako se brani pravda...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Svemirski_Jebach

Ovako se brani pravda...

Post by Svemirski_Jebach » 12/10/2006 17:54

http://www.youtube.com/watch?v=PuNXmy0e5fc

Studenti Columbia Univerziteta su protestvovali protiv predstavnika projekta minutemen. Ova grupa civila cuvaju granicu USA i meksika i ne dozvoljavaju imigrantima prolazak granice ilegalno. Medjutim problem je u tome sto su oni civili a ne policija i sto pri tome nelegalno hapse imigrante pa cak i pucaju na njih (nmnogo ih je i ubijeno).

a najgore od svega je sto daju rasisticke komentare u javnosti i saradjuju sa neonacistickim pokretima i klu klux klanom. Pozvani su da govore na faksu i na snimci je to sto su studenti uradili u najeri da ih prekinu da govore i iznose svoje rasisticke stavove...

e pa sada...hocemo li mi i dalje pustiti da nas jebe u zdrav mozak ko stigne od nasih raznih nacionalista??

Odisej

Post by Odisej » 12/10/2006 18:14

ODGOVOR VEĆ ZNAŠ A BIĆE ZVANIČNO POTVRĐEN SUTRA OD STRANE CIK-a.
DAKLE , HOĆEMO !

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 12/10/2006 18:18

e onda je do nas...

Galadriela

Post by Galadriela » 12/10/2006 18:24

nikad se mi nećemo pobuniti! nikad!!! :x
ovaj narod je uvijek živio pod tuđom čizmom i nastavit će tako...nažalost! :(
možemo mi palamudit na forumu i busat se u prsa kad niko ne gleda, ali kad stvarno treba ustati i otjerat govna, nigdje nas! :x
ali nikad se ne zna, možda i iznenadimo sami sebe jednom :bih:

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 12/10/2006 18:27

Nije bas tako Galadriela. Ovaj narod je jako jeben kad mu se stane na zulj. Pa sto pogibose Suada i Olga? I kako?

Drugo je nesto u pitanju bolan.

Nego Svemirski, ne razuumijem ovo sa snimke. Sta, ovi rasisti imali skup, a ovi drugi upali i napravili sranje?

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 12/10/2006 18:30

horns&drums wrote:Nije bas tako Galadriela. Ovaj narod je jako jeben kad mu se stane na zulj. Pa sto pogibose Suada i Olga? I kako?

Nego Svemirski, ne razuumijem ovo sa snimke. Sta, ovi rasisti imali skup, a ovi drugi upali i napravili sranje?

da, ovi imali skup i drzali neki govor o tome kako ne treba dozvoliti imigrantima da dolaze u USa i onda ljudi uletili (studenti) i povaljali ih.

mislim najveci je problem sto su ovi inace (ranije) poznati po rasistickim izjavama...nije to samo zbog ovoga dogadjaja...

Galadriela

Post by Galadriela » 12/10/2006 18:40

horns&drums wrote:Nije bas tako Galadriela. Ovaj narod je jako jeben kad mu se stane na zulj. Pa sto pogibose Suada i Olga? I kako?

ama ko je jeben kad mu se stane na žulj???!!!
više od deset godina nas jebu gdje stignu, počevši od politike, sporta, školstva i td, a šta mi radimo...prst u dupe i tišu...
lafo mi zajebani...vejk ap pliz!!! :x
koliko to još godina treba proći dok bosancu ne pukne taj žulj?... :roll:

array

Re: Ovako se brani pravda...

Post by array » 12/10/2006 18:54

Svemirski_Jebach wrote:http://www.youtube.com/watch?v=PuNXmy0e5fc

Studenti Columbia Univerziteta su protestvovali protiv predstavnika projekta minutemen. Ova grupa civila cuvaju granicu USA i meksika i ne dozvoljavaju imigrantima prolazak granice ilegalno. Medjutim problem je u tome sto su oni civili a ne policija i sto pri tome nelegalno hapse imigrante pa cak i pucaju na njih (nmnogo ih je i ubijeno).

a najgore od svega je sto daju rasisticke komentare u javnosti i saradjuju sa neonacistickim pokretima i klu klux klanom. Pozvani su da govore na faksu i na snimci je to sto su studenti uradili u najeri da ih prekinu da govore i iznose svoje rasisticke stavove...

e pa sada...hocemo li mi i dalje pustiti da nas jebe u zdrav mozak ko stigne od nasih raznih nacionalista??

Što bolan lažeš ljudima i uveličavaš stvari. Minutemen jest nacionalistička grupa ali oni ne pucaju na imigrante niti su ikada i jednog ubili. Kad primjete ilegalce oni obavijeste graničare koji onda dođu da ih pohapse i vrate nazad.

horns&drums

Post by horns&drums » 12/10/2006 18:57

Ko te ba jebe deset godina? Pa sto glasas za iste?

Vidi sad 3 clana predsjednistva. Dvojica ultranacionalista, ovaj jos cak i lopov. Vidi koliko je ljudi glasalo za njega, tj. njih. Jok ba nego je narod glup

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 12/10/2006 19:19

array wrote:

Što bolan lažeš ljudima i uveličavaš stvari. Minutemen jest nacionalistička grupa ali oni ne pucaju na imigrante niti su ikada i jednog ubili. Kad primjete ilegalce oni obavijeste graničare koji onda dođu da ih pohapse i vrate nazad.

U svakom slucaju to su bolesnici, jer su i njihovi preci dosli u tudju zemlju, a oni brane sada drugim ljudima da dodju u "njihovu"...

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 12/10/2006 19:20

Galadriela wrote:

ama ko je jeben kad mu se stane na žulj???!!!
više od deset godina nas jebu gdje stignu, počevši od politike, sporta, školstva i td, a šta mi radimo...prst u dupe i tišu...
lafo mi zajebani...vejk ap pliz!!! :x
koliko to još godina treba proći dok bosancu ne pukne taj žulj?... :roll:

Dokle god ima kahve i kocke secera nista od pucanja zulja...

Galadriela

Post by Galadriela » 12/10/2006 19:40

horns&drums wrote:Ko te ba jebe deset godina? Pa sto glasas za iste?

Vidi sad 3 clana predsjednistva. Dvojica ultranacionalista, ovaj jos cak i lopov. Vidi koliko je ljudi glasalo za njega, tj. njih. Jok ba nego je narod glup

ko ti kaže da glasam za iste... :roll:
a to za narod se slažem... :D

horns&drums

Post by horns&drums » 12/10/2006 19:54

http://www.izbori.ba

Evo ko kaze, statistika

array

Post by array » 12/10/2006 20:03

Grom iz vedra neba wrote:U svakom slucaju to su bolesnici, jer su i njihovi preci dosli u tudju zemlju, a oni brane sada drugim ljudima da dodju u "njihovu"...

Sa jednom "malom" razlikom:

Njihovi preci su došli u USA legalno a ovi iz Meksika ulaze ilegelno.

Galadriela

Post by Galadriela » 12/10/2006 20:07

horns&drums wrote:www.izbori.ba

Evo ko kaze, statistika

nikad nisam bila dio statistike, niti ću :D

horns&drums

Post by horns&drums » 12/10/2006 20:09

Ako si glasala jesi dio statistike, hotila to ili ne :)

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 12/10/2006 20:10

array wrote:
Grom iz vedra neba wrote:U svakom slucaju to su bolesnici, jer su i njihovi preci dosli u tudju zemlju, a oni brane sada drugim ljudima da dodju u "njihovu"...

Znači legalno su se naselili na indijanskoj zemlji a zatim i istrijebili te iste indijance odnosno starosjedioce. Šta je dalo legalitet postupcima doseljenika?

horns&drums

Post by horns&drums » 12/10/2006 20:13

White man came across the sea he brought us pain and misery...

EI Presidente

Post by EI Presidente » 12/10/2006 20:38

seljak_cojek wrote:
array wrote:

Znači legalno su se naselili na indijanskoj zemlji a zatim i istrijebili te iste indijance odnosno starosjedioce. Šta je dalo legalitet postupcima doseljenika?

Ne mozes to porediti jer su tada bila druga vremena. Indijanci nisu poznavali koncept privatne svojine, niti su imali sredjenu drzavu, granicu, granicnu policiju, ustav, pisani zakon, itd. To sto se zove "nation state" je koncept koji je u Ameriku donesen od strane Europljana. U nedostatku konkretne drzavne tvorevine sa vladom, pisanim zakonom i granicom, nemoguce je definisati ko je legalan a ko ilegalan. Danas su stvari drugacije pa smo u mogucnosti definisati legalan ili ilegalan boravak u necijoj drzavi.

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 13/10/2006 01:25

array wrote:

jesi li ti ikad procitao sta oni rade ljudima? Da su pucali na imigrante i da su ilegalno privodili ljude. oni nisu policija i nemaju ovlasti to raditi...

a da ne govorim o njihovim izjavama...

danas

Post by danas » 13/10/2006 01:43

sta bi svemirski, post'o i ti revolucionar :D eki to :D

a nemre to tako, nemre jarane :D mi smo ti jelte pacifisti :D kako ono ide -- ko zelio sukobe i rat, u kuci mu bili :D i taaakoooo...
nego, moramo se lijepo dogovarat sa fasistima svih dezena i boja, kako u amerikama a tako bogami i u RS :D :D :D

ne huskaj na rat :x

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 13/10/2006 01:47

ne huskam...boze sacuvaj.

nego samo pokazujem kako ljudi reaguju na jednom tako poznatom univerzitetu...

danas

Post by danas » 13/10/2006 01:52

Svemirski_Jebach wrote:nego samo pokazujem kako ljudi reaguju na jednom tako poznatom univerzitetu...

i koju smo mi pouku trebali izvuci iz ovih snimaka?
ovo je po tebi nesto pozitivno ili negativno?
nisam ironicna, nemoj me tako shvatiti -- samo pitam sta ti mislis da je vrijedno u ovome i sta bismo mi trebali nauciti iz ovog primjera?

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 13/10/2006 01:59

to da ustanemo protiv onih koji nas zajebavaju vec dugo...kada dodje neki seronja da drzi govore da mu odnesemo govornicu :-D npr...

danas

Post by danas » 13/10/2006 02:02

Svemirski_Jebach wrote:to da ustanemo protiv onih koji nas zajebavaju vec dugo...kada dodje neki seronja da drzi govore da mu odnesemo govornicu :-D npr...

tsk, tsk, tsk... :D pa to je huskanje bolan ne bio :D

eto ja mislim da su ovi studenti -- ako im vec nesto smeta jelte -- trebali osnovati svoju partiju i politickim sredstvima i sve po redu, lijepo i polako se obracunavati sa rasistima... ha ja... i jos ih prvo pitati za dozvolu -- smiju li im se uopste i suprotstaviti... :oops:

Post Reply