otvorenost sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

once_in_a_lifetime

otvorenost sarajeva

Post by once_in_a_lifetime » 01/09/2006 22:46

Da li mi neko moze blize reci kako izgleda Sarajevo danas i da li ima problema za ljude koji dolaze iz Beograda?? U Sarajevu sam bila davno, pre rata i trebalo bi da idem ponovo za koji mesec...Posto pretpostavljam da na forumu ima dosta Sarajlija zanima me kakav je odnos prema ljudima iz Srbije koji nemaju nikakve veze sa ratom i koje ne zanimaju price i prepucavanja oko nacionalnosti i raznih drugih opredeljenja?! Cisto bih volela znati kako je generalno raspolozenje i mogu li ocekivati bilo kakve provokacije s obzirom na beogradsku adresu?! Pozdrav svima!! :)

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 01/09/2006 22:47

hajmo isponove :D

underground

Post by underground » 01/09/2006 22:50

Nemoj da provociras i bice sve udure.

Teufik iz Los Angelesa

Post by Teufik iz Los Angelesa » 01/09/2006 22:54

imas hrpu slicnih tema na forumu :) samo se provozaj gradom, ima kolko hosh registracija iz srbije, pa niko nema problema :)

ako si cula kakvih gluposti tamo u medijima, znaj da je to samo propaganda. bujrum i uvjeri se. nista ti nece falit :)

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 01/09/2006 23:41

Teufik iz Los Angelesa wrote: ... samo se provozaj gradom, ima kolko hosh registracija iz srbije, pa niko nema problema.

:D Registracija NP koliko hoces bre, ... niko im nista niti sme, niti moze, ... :oops: :D

Qler
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Post by Qler » 01/09/2006 23:49

ma nece ti ba niko nista... ako si normalna osoba i ako ne provociras jos ce te primiti bolje nego rodjenog. ako si dobra mi smo bolji :D ako si losa.. mi losiji :D sve po zaslugama :D ali posto znam vise osoba iz Bg-a :D koje su redovno u Sa :D niko nikad nije imao nikakvih problema nigdje.

daduli_sa

Post by daduli_sa » 02/09/2006 00:02

Nekima zaista se lakse praviti lud nego da jednostavno se okrenu oko sebe... i vide stotine sugradjana koji su se vratili iz tog monstrumskog Sarajeva sa razbijenim nosevima, frakturama lobanje, nogu, ruku.... :roll:
Daj prekodrinski ljudi, odrastite vise i prestanite konzumirati svoje dnevnoliticke medije! To vas je i dovelo do stadija da morate da razmisljate da li ste centar interesovanja tamo nekog Sarajlije koji samo po citav bogovetni dan cega da mu naleti neki Beogradjanin i da mu .. sta radi?! Sve na kamaru?!.... E jasta! Nema pametnija posla! Prije ti se nesto u sred "bratske" BL & Podgorice moze desiti nego u Sa!
Hajd pozdrav... i dobro dosla/dosao! :D

ArtefakT

Post by ArtefakT » 02/09/2006 00:24

Ja licno nemam nista protiv ljudi iz BG, ali ako dodje neki lik i pocne prosipati neku srpsku filozofiju... e tad je najebo!
To je se desavalo par puta...

No politics = no fear
:-D

Any

Post by Any » 02/09/2006 01:43

care/ice vjerujem da neces imati nikakvih problema u Sarajevu.
Ljudi ovde normalno zive i nemaju previse vremena da kontaju odakle je ko a i ne pise ti na celu da si iz Beograda.Rat je stao prije 10 godina tako da i ovde ljudi gledaju da sebi ugode u zovotu :?

Ponasaj se normalno i neces imati problema izuzev ako se ne pojavis sa kokarom i majcom na kojoj je lik dzenerala vam dRazEEEEEEE 8)

once_in_a_lifetime

Post by once_in_a_lifetime » 02/09/2006 04:09

Ok vidim da sam neke blago iritirala ovim pitanjem pa odgovaraju u stilu "nemam pametnija posla nego da razmisljam o vama Beogradjanima"..Nisam mislila nista lose, cisto pitam..Anyway lepo je cuti da ljudi zele dobrodoslicu, a ja prosto nisam lik koji ce ici okolo i provocirati ljude nekim kvazi srpskim obelezjima..Ali svejedno pretpostavljam da se uvek i svuda moze nacrtati neka budala koja ce te razapinjati zbog nacionalne pripadnosti ili slicnih potpuno nebitnih i trivijalnih stvari..Ali nisam valjda toliki baksuz da na naletim bas na takve :-?
Meni je bilo skroz super videti sve te ljudi iz ex Yu na EXIT festivalu u Novom Sadu ove godine, iz nekog razloga niko iz moje ekipe ih nije tretirao kao strance, bili su domaci tamo :) Ok bila Juga, vise nije, ali mozemo valjda da nastavimo da zivimo u dobrosusedskim odnosima :)
Sledeca stvar koja me zanima bi verovatno bila off topic s obzirom da vec postoji tema u vezi sa provodom u Sarajevu, so I'll take a look..E da, preporucite neki dobar sajt sa slicnom temom :) (Bez sabanskih mesta po mogucstvu, muka mi je od Grand Production & Pink produkata, "ima toga ovde isuvise" :D )

Poz iz BG!

naivac

Post by naivac » 02/09/2006 04:13

kad dodjes, ne gledaj ljude u oci. u radnji ili na ulici spusti glavu i brzo prodji. ljudima popustili zivci malo pa se brzo iznerviraju. muskarac ima pravo (jednom mjesecno) javno da bicuje zenu kod sebilja na bascarsiji, ali mora to najaviti javnim organima. preko dana je ok ali kad padne mrak nemoj da ti padne na pamet da izadjes - zenama je zabranjeno po noci hodati. vozi se samo tramvajem broj 3 - on je predvidjen za putnike druge nacionalnosti.

Any

Post by Any » 02/09/2006 04:39

naivac wrote:kad dodjes, ne gledaj ljude u oci. u radnji ili na ulici spusti glavu i brzo prodji. ljudima popustili zivci malo pa se brzo iznerviraju. muskarac ima pravo (jednom mjesecno) javno da bicuje zenu kod sebilja na bascarsiji, ali mora to najaviti javnim organima. preko dana je ok ali kad padne mrak nemoj da ti padne na pamet da izadjes - zenama je zabranjeno po noci hodati. vozi se samo tramvajem broj 3 - on je predvidjen za putnike druge nacionalnosti.

:lol: :lol: :lol: jesi levat fakat 8)

daduli_sa

Post by daduli_sa » 02/09/2006 10:09

Any wrote:
naivac wrote:kad dodjes, ne gledaj ljude u oci. u radnji ili na ulici spusti glavu i brzo prodji. ljudima popustili zivci malo pa se brzo iznerviraju. muskarac ima pravo (jednom mjesecno) javno da bicuje zenu kod sebilja na bascarsiji, ali mora to najaviti javnim organima. preko dana je ok ali kad padne mrak nemoj da ti padne na pamet da izadjes - zenama je zabranjeno po noci hodati. vozi se samo tramvajem broj 3 - on je predvidjen za putnike druge nacionalnosti.

:lol: :lol: :lol: jesi levat fakat 8)

Nije, nego se na odredjenu vrstu pitanja odgovara istom vrstom i odgovora. :-D

Tisina

Post by Tisina » 02/09/2006 10:51

oplakah :)))
a bona ovdje imas toliko stranaca :) tak da je suvislo pricati o bilo cemu te vrste a i SCG brdo registracija :) ja znam neke koji su dosli i ostali ovdje zivjeti ;)

lutkica_lutkica

Post by lutkica_lutkica » 02/09/2006 10:54

upravo tako :lol: :lol: :lol:

а кад дођеш из Србије, мораш носити плочицу око врата, на којој ћирилицом и латиницом пише твоје име, адреса и зашто си овдје. Наравно, ко год ти тражи пара, требаш да даш, чисто да не би имала никаквих проблема.

latinalover

Post by latinalover » 02/09/2006 10:58

hehehe..................kod mene je prije mjesec bila jedna novosadjanka .izdao jojs stan.................... :)

once_in_a_lifetime

Post by once_in_a_lifetime » 02/09/2006 16:24

Ok vidim da moje pitanje nije bilo na mestu te tako kapiram da je vreme da polako zatvaramo temu :-) haha...dajte ljudi nisam nikakav paranoik, cisto opipavam puls.. salu na stranu, zelela sam samo cuti o atmosferi i raspolozenju u sarajevu danas..to je otprilike kao kada sam isla u Rovinj ove godine, ipak tamo odlazis sa izvesnom dozom rezerve i bojazni, sad manje ili vise osnovane, ali ipak osecas blagu nelagodu...I onda, naravno, izazivas pojedine samo zato sto se vozis autom sa BG tablama, a opet s druge strane te kafedzije cascavaju kad cuju da dolazis iz Srbije i svi su neverovatno usluzni i predusretljivi..ali pretpostavljam da to ima vise veze sa cuvenom hrvatskom skolom turizma nego sa ljubavi prema odredjenoj grupi turista u pogledu pasosa koji nose sa sobom..
Anyway, veliki pozdrav ljudima u BiH, keep being positive!! :)

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 02/09/2006 16:28

once_in_a_lifetime wrote:Ok vidim da moje pitanje nije bilo na mestu te tako kapiram da je vreme da polako zatvaramo temu :-) haha...dajte ljudi nisam nikakav paranoik, cisto opipavam puls.. salu na stranu, zelela sam samo cuti o atmosferi i raspolozenju u sarajevu danas..to je otprilike kao kada sam isla u Rovinj ove godine, ipak tamo odlazis sa izvesnom dozom rezerve i bojazni, sad manje ili vise osnovane, ali ipak osecas blagu nelagodu...I onda, naravno, izazivas pojedine samo zato sto se vozis autom sa BG tablama, a opet s druge strane te kafedzije cascavaju kad cuju da dolazis iz Srbije i svi su neverovatno usluzni i predusretljivi..ali pretpostavljam da to ima vise veze sa cuvenom hrvatskom skolom turizma nego sa ljubavi prema odredjenoj grupi turista u pogledu pasosa koji nose sa sobom..
Anyway, veliki pozdrav ljudima u BiH, keep being positive!! :)

I tebi selam (mir s tobom) u Begis i glacaj taj Inglish jos malcice (stay positive and keep your head up - my vrla kosmopolitska hanumo...)

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 02/09/2006 18:48

once_in_a_lifetime wrote:O
Sledeca stvar koja me zanima bi verovatno bila off topic s obzirom da vec postoji tema u vezi sa provodom u Sarajevu, so I'll take a look..E da, preporucite neki dobar sajt sa slicnom temom :) (Bez sabanskih mesta po mogucstvu, muka mi je od Grand Production & Pink produkata, "ima toga ovde isuvise" :D )

Poz iz BG!

http://www.infobar.ba

Anka

Post by Anka » 02/09/2006 19:12

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 04/09/2006 20:07

A wrote:Najgore sto ti se moze desiti, zbog ekavskog govora, to je da neko pomisli da si iz Sandzaka. To je u Sarajevu lose vidjeno. Zato ti predlazem da vjezbas ijekavski:
lijepo
bijelo
mlijeko
vrijeme, nemam vrijemena
svijetlo (kao - ovdje je vrlo svijetlo), svjetlo (kao - upali svjetlo)
zijeko, zjec
mijesano mijeso, mjesnati prozivodi
E pa srijetno!

:-)
I nemoj da slucajno upitash - Sta je ono u Miljacki ? .... sad se kaze - Sta je ono u Miljackoj ? :oops: :zzzz: :D

Lace

Post by Lace » 04/09/2006 22:30

A wrote:Najgore sto ti se moze desiti, zbog ekavskog govora, to je da neko pomisli da si iz Sandzaka. To je u Sarajevu lose vidjeno. Zato ti predlazem da vjezbas ijekavski:
lijepo
bijelo
mlijeko
vrijeme, nemam vrijemena
svijetlo (kao - ovdje je vrlo svijetlo), svjetlo (kao - upali svjetlo)
zijeko, zjec
mijesano mijeso, mjesnati prozivodi
E pa srijetno!

kako si samo budalasta baba :D

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 04/09/2006 22:47

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zapravo, nisu ti lose ideje, :D :D al´ za ovo bicovanje, moraju li polijacajci biti prisutni? :D

once_in_a_lifetime

Post by once_in_a_lifetime » 04/09/2006 23:53

Mene zanima da li se bicevanje dobija po zasluzi ili kako se kome zalomi? Cisto da budem u pripravnosti :-)
E da, za ovaj tramvaj..Moram li kartu ponistiti na automatu ili se mogu svercovati? :D

Vidim li ja to neznatnu dozu provokacije?? Ma nema veze, par dana visinskih priprema i nista me ne moze iznenaditi...

Ali u svakom slucaju...duhovito, duhovito :D Keep going!!

Poz!

mala-i

Post by mala-i » 05/09/2006 09:27

once_in_a_lifetime wrote:Mene zanima da li se bicevanje dobija po zasluzi ili kako se kome zalomi? Cisto da budem u pripravnosti :-)
E da, za ovaj tramvaj..Moram li kartu ponistiti na automatu ili se mogu svercovati? :D

Vidim li ja to neznatnu dozu provokacije?? Ma nema veze, par dana visinskih priprema i nista me ne moze iznenaditi...

Ali u svakom slucaju...duhovito, duhovito :D Keep going!!

Poz!

možeš se švercovati ako pomno pored vrata pratiš da li u tramvaj ulaze trojica ljudi u košuljicama(ako bude hladno u gotovo istovjetnim sakoićima) koji će kad ti čuju naglasak reagovati na jedan od sljedećih načina
1.ako su iz Sandžaka,srce će im biti puno.ne uništavaj im radost i nipošto ne govori da si iz beograda.ako skontaju da si njihova,nema frke(provjereno)
2.ako su naši domaći...hm ne gine ti peglancija od satak vreemena.oni su presretni kad se pojavi neko sa strane da malo razmjene iskustva...
znači,u prvoj varijanti kupiš kartu,dežuraš pored vrata i onda je navrat-nanos poništiš.
a ako ti se sjedi,i gleda kroz prozor,poništi je odmah.

Post Reply