OTVOR DZAMIJE U NOVOSEOCIMA KOD SOKOCA

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#1 OTVOR DZAMIJE U NOVOSEOCIMA KOD SOKOCA

Post by maki_celo »

DANAS JE OTVORENA U RATU PORUSENA DZAMIJA U SELU NOVOSEOCI.TACNO NA DANASNJI DAN 25.08. PRIJE 17 GODINA JE OTVORENA A U RATU 92' JE PORUSENA.U DZAMIJU JE ZATVORENO I POBIJENO 44 MJESTANA TOG SELA.NAKON RUSENJA,CETNICI SU ZAJEDNO SA OSTATCIMA MJESTANA ODVEZLI SAV MATERIJAL 10KM OD SELA.NAKON RATA PRONADJENI SU OSTATCI TIJELA UBIJENIH MJESTANA I SAHRANJENI SU PORED DZAMIJE,NOVOSAGRADJENE,NA ISTIM TEMELJIMA GDJE JE NEKAD BILA I KRASILA JEDNOLICNO GLASINACKO POLJE.
OTVORENJU SU PRISUSTVOVALI MNOGI MJESTANI A I BOSNJACI IZ RAZNIH KRAJEVA BIH.OTVORENJU SU PRISUSTVOVALI I PREDSTAVNICI MEDZLISA ROGATICA,GORAZDE.... TE REIS PROF.DR,MUSTAFA EF.CERIC,MUDERIS NEZIM EF. HALILOVIC,POTPREDSJEDNIK RS ADIL OSMANOVIC,ZAMJENIK NACELNIKA OPCINE SOKOLAC,PRDSTAVNICI SOKOLACKE PRAVOSLAVNE CRKVE TA MNOGI DRUGI GOSTI.
Image
Gnjuscic
Posts: 198
Joined: 27/02/2005 20:46
Location: Iza coska jednog djeta kuće

#2

Post by Gnjuscic »

OTVOR džamije. Misliš, napravljena rupa, ulaz/izlaz, prozor .... ? Bogati, jesil´ ti vidio škole i koliko. I dobro ti reče " InfraRedRidinghood ". Ne viči na forumu. Bolje te se čuje ako govoriš pristojno ( normalna, mala slova ).
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#3

Post by maki_celo »

ajd ne granaj za caps lock,desilo se :(


napravi ti skolu gdje nema djece,

treba prvo obebjediti krovove nad glavama pa onda ako je bila skola napraviti i skolu

ja prvi put tad bio u tom selu pa ne znam :P
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#4 Re: OTVOR DZAMIJE U NOVOSEOCIMA KOD SOKOCA

Post by Prozor »

maki_celo wrote:DANAS JE OTVORENA U RATU PORUSENA DZAMIJA U SELU NOVOSEOCI.TACNO NA DANASNJI DAN 25.08. PRIJE 17 GODINA JE OTVORENA A U RATU 92' JE PORUSENA.U DZAMIJU JE ZATVORENO I POBIJENO 44 MJESTANA TOG SELA.NAKON RUSENJA,CETNICI SU ZAJEDNO SA OSTATCIMA MJESTANA ODVEZLI SAV MATERIJAL 10KM OD SELA.NAKON RATA PRONADJENI SU OSTATCI TIJELA UBIJENIH MJESTANA I SAHRANJENI SU PORED DZAMIJE,NOVOSAGRADJENE,NA ISTIM TEMELJIMA GDJE JE NEKAD BILA I KRASILA JEDNOLICNO GLASINACKO POLJE.
OTVORENJU SU PRISUSTVOVALI MNOGI MJESTANI A I BOSNJACI IZ RAZNIH KRAJEVA BIH.OTVORENJU SU PRISUSTVOVALI I PREDSTAVNICI MEDZLISA ROGATICA,GORAZDE.... TE REIS PROF.DR,MUSTAFA EF.CERIC,MUDERIS NEZIM EF. HALILOVIC,POTPREDSJEDNIK RS ADIL OSMANOVIC,ZAMJENIK NACELNIKA OPCINE SOKOLAC,PRDSTAVNICI SOKOLACKE PRAVOSLAVNE CRKVE TA MNOGI DRUGI GOSTI.
Image
Hvala Bogu
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#5

Post by kekec »

maki_celo wrote:ajd ne granaj za caps lock,desilo se :(


napravi ti skolu gdje nema djece,

treba prvo obebjediti krovove nad glavama pa onda ako je bila skola napraviti i skolu

ja prvi put tad bio u tom selu pa ne znam :P
Nisi skont´o.
Gnjuscic te pita da li si ti isao u skolu, jer pises "otvor dzamije",
a ispravno bi bilo "otvorenje dzamije". Otvor=rupa,...
A zar je dzamija "krov nad glavom", kada vec kazes da
je isti prioritet. :-)

Mlado, a jos iz inostranstva. :( :D
Nihad_27
Posts: 265
Joined: 20/09/2007 07:00

#6

Post by Nihad_27 »

kekec wrote:
maki_celo wrote:ajd ne granaj za caps lock,desilo se :(


napravi ti skolu gdje nema djece,

treba prvo obebjediti krovove nad glavama pa onda ako je bila skola napraviti i skolu

ja prvi put tad bio u tom selu pa ne znam :P
Nisi skont´o.
Gnjuscic te pita da li si ti isao u skolu, jer pises "otvor dzamije",
a ispravno bi bilo "otvorenje dzamije". Otvor=rupa,...
A zar je dzamija "krov nad glavom", kada vec kazes da
je isti prioritet. :-)

Mlado, a jos iz inostranstva. :( :D

Mislim da se bavite potpuno trivijalnim i za samu temu nebitnim stvarima.
Uglavnom ste razumili ono sto je napisao.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#7

Post by sulesavic »

Nisu trivijalne i nebitne stvari.
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#8

Post by trinaesti »

otvor :) dzamija sa shiberom ili sta?
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#9

Post by callmethebreeeze »

na ovakvim mjestima i treba otvarati dzamije, a mozda bi prece bilo uraditi nesto sto bi omogucilo ljudima s tog podrucja da se vrate i pokrenu biznis. kad pocnu lovu zaradjivati i sami ce sagraditi dzamiju. ali, ponavljam, ako ih vec grade onda neka ih prave na mjestima odakle su musliman protjerani, a ne da ih grade na svakom cosku u sarajevu.
sabanss
Posts: 4701
Joined: 13/08/2006 11:20

#10

Post by sabanss »

Vi garant pisete iz perspektive nekoga ko ne zivi u cetnitetu...

Ja se licno nikad ne bih vratio ako nema dzamije u selu i to iz vise razloga. Mislim da ne znate kakav je psiholoski osjecaj boraviti u ovakvom selu i znati sa kakvim si zvjerinjem okruzen (vukovi su najmanji problem).

Konkretno, za Novoseoce mislim da nazalost tu vise nikada nece biti selo, "oni" su i previse dobro odradili krvavi "posao"...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#11

Post by sulesavic »

Ne govori se izgradnji ili neizgradnji d¾amije - nego o superidiotskoj (¹irom lijepe nam jedne & jedine ra¹irenoj) promociji spomenutog objekta.
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#12

Post by Mislilac »

Nihad_27 wrote: Mislim da se bavite potpuno trivijalnim i za samu temu nebitnim stvarima.
Uglavnom ste razumili ono sto je napisao.
Razumjeli. 8-)

Otvorenje, a ne otvor.

Više radnih mjesta, manje džamija, . Pa tek onda džamija, crkava i bogomolja... Normalno, ako treba.
Nihad_27
Posts: 265
Joined: 20/09/2007 07:00

#13

Post by Nihad_27 »

Besposlicara i "mislilaca" na svakom koraku koliko vidim. Znaju oni sta je najbolje i kako treba i sta je idiotsko.
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#14

Post by Mislilac »

Nihad_27 wrote:Besposlicara i "mislilaca" na svakom koraku koliko vidim. Znaju oni sta je najbolje i kako treba i sta je idiotsko.
:zzzz: :zzzz: :zzzz:

Nek ti znaš...
Nihad_27
Posts: 265
Joined: 20/09/2007 07:00

#15

Post by Nihad_27 »

Jedini povratnici u Ivojeviće kod Sokoca

Vijesti iz BiHwebmaster piše "Sadržajnost i punina ljudskog života, kažu, mjere se jubilejima. Oni koji su zajednički, koji se dijele i uz to mjere decenijama, imaju posebnu vrijednost.
Pašagi (1918) i Đumi (1921) Ivojević iz sela Ivojevići kod Sokoca život je podario 70 godina zajedničke ljubavi i sklada. Iako su oboje na pragu desete decenije života, još s lakoćom nose teret godina."


http://www.rogatica.com/html/modules.ph ... le&sid=876


Interesuje me koliko ljudi vratilo na podrucje Sokoca? Pvrenstveno u Knezinu i Kaljine.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#16

Post by sulesavic »

Nihad_27 wrote:Besposlicara i "mislilaca" na svakom koraku koliko vidim. Znaju oni sta je najbolje i kako treba i sta je idiotsko.
Ispravak krivog navoda - superiditosko
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#17

Post by stranacc »

hajd sta kenjate nisu dzamiju pravili od para poreznih obveznika
A vjerujem da ni vi svoju marku niste ulozili.
Kome se svidja super , kome ne odhebi. Pustit dzamiju na miru :) :zzzz: :zzzz:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#18

Post by sulesavic »

stranacc wrote:hajd sta kenjate nisu dzamiju pravili od para poreznih obveznika
A vjerujem da ni vi svoju marku niste ulozili.
Kome se svidja super , kome ne odhebi. Pustit dzamiju na miru :) :zzzz: :zzzz:
Ni ti ne konta¹, zar ne?
pinky071
Posts: 48
Joined: 21/12/2006 20:00

#19

Post by pinky071 »

dobar topic...nisam tamo nikada bio ali ako je tu vec bila izgradjena Dzamija samo je naturalno da je poprave...ah kada cetnici iz petog veka se napale na Slobine govore sve odE u helac....ja sam ZA....samo ne mogu da nadjem onoga iz PC sto ovdje ostavlja po glupe komentare lol,,,neznam smijel mi reci ime,,,treba ju jos jednu dzamiju napraviti....svaka cast..good ridance and God speed :D
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#20

Post by stranacc »

sulesavic wrote:
stranacc wrote:hajd sta kenjate nisu dzamiju pravili od para poreznih obveznika
A vjerujem da ni vi svoju marku niste ulozili.
Kome se svidja super , kome ne odhebi. Pustit dzamiju na miru :) :zzzz: :zzzz:
Ni ti ne kontaš, zar ne?
Kontam li ili ne manje je bitno.
Bitno je da se u to selo vratilo par djedova. Druga bitna stvar je da su imali dzamiju . Trece bitno je da ce u tu dzamiju ici ponovo. Njima ne treba kafana , jer nisu naucili ici u kafanu . Njima ne treba ni fabrika , jer ne mogu raditi u njoj , a niti znaju. Nit su radili u istim , niti ih imali . Njima ne treba ni skola , jer djeca ce ici u sarajevo svakako . Da nisu u skolu ni isli nikada , nisu. Dali ih cini to manje ljudima , pa ne cini . Nije to bila stvar izbora ....
Kako se dzamije prave u bosni , vecina...
Skupi ta protjerana raja para po svijetu , svojom grbacom zaradjenih, onda osnuju taj odbor koji pravi dzamiju , da im babe imaju malo laksu starost. Islamska zajednica pomogne .Normalno , pa nece IZ praviti fabrike .
Dakle to su gorstaci rasuti po svijetu odlucili pomoci svoje rodno SELO. Kraj price.
Njima dzamija treba vise nego fabrika , kuca , skola , doktor, sarajevo , bosna ... to im daje tu snagu i volju za zivotom . Sa moje i tvoje tacke gledista to je veoma tesko razumijeti........
User avatar
elixiaboy
Posts: 413
Joined: 26/09/2006 16:46

#21

Post by elixiaboy »

stranacc wrote:Njima dzamija treba vise nego fabrika , kuca , skola , doktor, sarajevo , bosna ... to im daje tu snagu i volju za zivotom
jest, a zive od zraka i od ljubavi :roll:
sabanss
Posts: 4701
Joined: 13/08/2006 11:20

#22

Post by sabanss »

elixiaboy wrote:
stranacc wrote:Njima dzamija treba vise nego fabrika , kuca , skola , doktor, sarajevo , bosna ... to im daje tu snagu i volju za zivotom
jest, a zive od zraka i od ljubavi :roll:
Tacno tako! Zrak na Romaniji je odlican i vole zemlju vise nego fabriku. Ne znam koji ste se nakalemili na ideju da se pravi fabrika u selu u kojem je prije rata bilo 35 kuca. Sta bi ta fabrika proizvodila? U tom selu su ubijeni svi muskarci osim dvoje djece tako da mislim da im treba sagraditi dzamiju sa munarom do nebesa ako ce se zbog toga iko usuditi vratiti.

Mislim da perspektiva pogleda nekoga ko pise ove redove u tolpom stanu u Sarajevu i nekoj kuci na glasinackom polju nikako nije ista. Pokusajte to bar malo shvatiti...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#23

Post by sulesavic »

Otvor ili otvaranje?
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#24

Post by stranacc »

sulesavic wrote:Otvor ili otvaranje?
Hehehhee
ma lutas druze. Rekoh ti vec jesu nepismeni(K`O I JA)
u fabrici ne znaju raditi. Djeca im napravila dzamiju.
I oni imadshe `PROKLANJAVANJE, JAL PROKLANJ` DZAMIJE.
Dodjosmo do one scene ne kaze se granatla , nego granata . Ma svejedno mene je isto strah , jal kako li ,,,...
U ovom slucaju nije bitno dali je otvor ili otvaranje ....bitno je da je dzamija napravljena i da ljudi imaju gdje izaci , druziti se , moliti boga za dzenet svojih ubijenih.
Uostalom trazi li iko ista od vas?
Dali je problem u pravopisu , jal pravorijeku , iliti u tome sto dzamija uopce egzistira?
Nego , ako si vani , pogledaj koliko crkava imade oko tebe i ostalih bogomolja?? I sve su starije od fabrika :) :D ...
von-re
Posts: 21
Joined: 10/09/2007 14:28
Location: graz
Contact:

#25

Post by von-re »

mislim da si bezobrazan.

a istovremeno si i sam "plain" a da to i ne slutis.

jer ne kaze se ni otvaranje (sasvim je ok i OTVOR za nekog ko je bosanski jezik najvjerovatnije ucio u muhadjirluku po njemackim ili americkim osnovnim i srednjim skolama). jer nije to nova pekara il mesara.

znaci filozofe - kaze se proklanjavanje

a balijski likovi koji svaku priliku koriste da makar malo pljucnu, ako ne i hraknu na dzamiju - porucujem, djabe se koljacima dodvoravate i ulizujete, samo dokazujete status balije.

i na kraj uni jedna dzamija nigdje nije napravljena budzetskim parama. zato PSSSST misevi
Locked