Otvaranje kafica za 50 k ?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Re: Otvaranje kafica za 50 k ?

Post by PipiDugaDevetka » 19/07/2011 07:23

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewforum.php?f=38

Pregledaj teme na podforumu Ekonomija, pa možda ti sine ideja.
Mislim da su prošla vremena kada se moglo baviti biznisom tipa: ''laHka i brza para''.
Ima stotinu boljih načina da uložiš 50 000 KM u nešto korisnije od disko kafića.
Jel' tako @HAVANA?

HAVANA
Been thanked: 2 times

Post by HAVANA » 19/07/2011 09:44

PipiDugaDevetka wrote:http://www.sarajevo-x.com/forum/viewforum.php?f=38

Pregledaj teme na podforumu Ekonomija, pa možda ti sine ideja.
Mislim da su prošla vremena kada se moglo baviti biznisom tipa: ''laHka i brza para''.
Ima stotinu boljih načina da uložiš 50 000 KM u nešto korisnije od disko kafića.
Jel' tako @HAVANA?

:shock: Dje mene nadje :lol: Ja i disko ,kafić...ma bjaaaazi :run:
A 50 000km...teška vremena za pametnog ulaganja...Dolaze drugačija vremena...trgovinu poklapaju veliki...sitni trošak,hrana,poljoprivreda,turizam,zanati...za pojedinca mukotrpno i ne baš profitabilno ali prilično sigurno...za preživiti...A disko i kafić...vidiš ti šta slušaju i kako žive ovi današnji...a bez njih para nema...valja to istrpit...jeben vakat došo...napokon su sretni,da su kompetentni...oj disko, disko, disko...

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 19/07/2011 12:10

Wox wrote:Ne, ne mislim da je to lahka para, ali eto imam zelju da nesto takvo otvorim.
Wox wrote:Hvala unaprijed na misljenjima i savjetima!!
Eto, ja dao svoje mišljenje o tvojoj želji.
Sretno.

olensoner

Post by olensoner » 19/07/2011 12:56

Ne znam koliko si prostor planirao da iznajmis, ne znam ni kako se krecu cijene kirija u Tuzli, no dobro. Sto se tice samog koncepta kafica, preko dana kafic navece petkom i subotom disko klub to je dobro i obicno ima prolazak. Medjutim treba ti dosta veci prostor nego samo za kafic ako imas u planu i disko. Samim tim i veca ulaganja ces imati, takodjer vrlo je bitno nekog ekstra dobrog arhitektu za interijer da angazujes, jer ako napravis nesto moderno od interijera, da dobro izgleda mladalcki onda ces vjerovatno duze vremena biti popularan i ostvarivati velik prihod, ako napravis nesto standardno i dosadno, dolazit ce ljudi ispocetka, a onda slabije kasnije. Obrati paznju i na lokaciju, pristup, parking prostor, komsiluk itd., to je vrlo bitno. Na kraju krajeva raspitaj se malo o cijenama, stavi sve na papir, pa vidi gdje si...

Tvrtko II Kotromanić
Has thanked: 1 time

Post by Tvrtko II Kotromanić » 20/07/2011 16:51

parking u sarajevu :?:

ne treba toliko ulaganja, jedan ili eventualno dva radnika, a isplatice ti se ulozeno za par mjeseci sigurno

JThomas
Been thanked: 156 times

Post by JThomas » 20/07/2011 16:52

drug, kafića je jako, jako puno. na svakom ćošku, i dnevnih i noćnih. i jako se teško izdvojiti. za tuzlu ne znam, ali u sarajevu većina mjesta pleše jedno ljeto i onda grohne. nekih 10-12 objekata stalno razvaljuje, sve ostalo je od danas do sutra.

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 20/07/2011 16:54

kopirnica i internet klub :roll:
mozda bolja investicija, za 50k mislim da mozes :)

talić

Post by talić » 20/07/2011 20:50

informacija da imaš 50.000 i volju da nešto otvoriš ili da se nečim baviš je nedovoljno za razmatranje pa i savjetovanje. Prvo treba da nam kažeš nešto o svojim sposobnostima, znanjima, kvalifikaciji,... npr. ako su kuhar i vjeruješ u sebe onda otvaraj restoran. Ako imaš znanje i talenat za trgovinu onda se bavi trgovinom. Ako si zanatlija onda investiraj u svoj zanat. Nije to neki iznos koji bi garantovao uspjeh i širok spektar mogućnosti. Premalo je za bilo kakvo ozbiljno bavljenje proizvodnjom ali nije premalo ako imaš nekog dara, ako si umjetnička duša pa počneš prozvoditi neke atraktivne proizvode. Ne treba se zalijetati a opet dok se ne pokuša čovjek najčešće nije ni svjestan svog potencijala. Ljudi su uglavnom izdržljiviji nego što misle da jesu. Bitno je samo ne zalijetati se u investicije koje se ne mogu podnijeti. Biznis treba da pravi kapital a ne kapital da pravi biznis.

Post Reply