otvaranje kafica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
label

otvaranje kafica

Post by label » 11/09/2011 16:09

ovako vlasnik sam prostora u starom dijelu grada
imam prijavljenu firmu imam knjigovođu takodjer imam uredno sve zavrseno za fiskalizaciju kao i fiskalnu kasu
e sad vi mi trebate jer zanima me koje mi dozvole trebaju za rad? glasna muzika do koliko sati ili placanje za neko duze vrijeme?
takodjer zanima me koliko kvadratnih metara mogu uzeti kao bastu ispred lokala?

i posljednje pitanje gdje mogu da nabavim iventar za kafic? stolice, stolove, sank, rasvjetu??

hvala unaprijed

Eshek

Re: otvaranje kafica

Post by Eshek » 11/09/2011 18:30

AGS - Gastro sistemi d.o.o.
Adresa: Kolodvorska 9, Sarajevo, BiH
Tel.: 033 711 685 | Fax: 033 711 686
http://www.ags-gs.net

enx

Post by enx » 12/09/2011 09:05

label wrote:ovako vlasnik sam prostora u starom dijelu grada
imam prijavljenu firmu imam knjigovođu takodjer imam uredno sve zavrseno za fiskalizaciju kao i fiskalnu kasu
e sad vi mi trebate jer zanima me koje mi dozvole trebaju za rad? glasna muzika do koliko sati ili placanje za neko duze vrijeme?

i posljednje pitanje gdje mogu da nabavim iventar za kafic? stolice, stolove, sank, rasvjetu??

hvala unaprijed

glasna muzika u starom dijelu grada, zavisi od zone, blizine objekata i slično, ali ti je uglavnom do 11 sati.
Plaćanje za duže vrijeme?! šta misliš pod tim?!
kvadratne metre uzimaš koliko možeš platiti, moraš ići u opštinu Stari grad, podnijeti zahtjev, izađe komisija i izmjeri ti koliko hoćeš kvadrata.

photo

Post by photo » 12/09/2011 09:16

i jos spremi dosta para da placas mjesecnu "zastitu" namjenskim posjetiocima koji dodju obicno oko fajronta :sad:

malaplavooka

Post by malaplavooka » 12/09/2011 09:18

enx wrote:

hvala unaprijed

glasna muzika u starom dijelu grada, zavisi od zone, blizine objekata i slično, ali ti je uglavnom do 11 sati.
kvadratne metre uzimaš koliko možeš platiti, moraš ići u opštinu Stari grad, podnijeti zahtjev, izađe komisija i izmjeri ti koliko hoćeš kvadrata.

Mislim da je netačno to što kažeš. To sve zavisi od općine do općine. Javna površina se ne smije zauzimati kako ko to želi i kako mu treba, a osim topga ima tu još niz propisa koje propisuje inspekcija a zbog kojih ako se ne budeš pridržavao možeš da imaš jako jako velikih problema. I sad prijateljski savjet: Ako si ozbiljan u svojoj namjeri onda: pravac općina Stari Grad!Imaš službe koje će ti dati prave i relavantne odgovore. ( nemoj da budeš imao posla sa mnom ;) )

JThomas
Been thanked: 26 times

Post by JThomas » 12/09/2011 13:21

"ispred lokala" je javna površina i opština ti mora izdati posebnu saglasnost za zauzimanje javne površine u tu i tu svrhu...u tvom slučaju postavljanja bašte. znači pravac opština i služba za komunalne poslove. ako ti odobre, u rješenju ti odrede uslove, površinu i način postavljanja tako da ne smetaš saobraćaj i prolaz, i naknadu za zauzimanje javne površine. a naknada ovisi od opštine, površine i od zone, nije ista lupam za ferhadiju i toka-džeku :D

ako je stari grad u pitanju, obrazac sa spiskom papira imaš na njihovoj stranici. a negdje tamo ima i cjenovnik zona po m2...

enx

Post by enx » 12/09/2011 14:07

malaplavooka wrote:
enx wrote:

hvala unaprijed

Mislim da je netačno to što kažeš. To sve zavisi od općine do općine. Javna površina se ne smije zauzimati kako ko to želi i kako mu treba, a osim topga ima tu još niz propisa koje propisuje inspekcija a zbog kojih ako se ne budeš pridržavao možeš da imaš jako jako velikih problema. I sad prijateljski savjet: Ako si ozbiljan u svojoj namjeri onda: pravac općina Stari Grad!Imaš službe koje će ti dati prave i relavantne odgovore. ( nemoj da budeš imao posla sa mnom ;) )

Hajd kad si tako pametna reci šta je netačno u mom postu?! To da mora ići u opštinu da podnese zahtjev pa mu izlazi komisija i izmjeri kvadrate. Ili to da će uzeti onoliko koliko može platiti?!
Ili je to samo da nešto napišeš! A ne čitaš šta je napisano.

label

Post by label » 13/09/2011 16:47

hvala vam svakako.. a za lokalne kabadahije imam lijek :) :dance: :evil: :evil: :evil: :evil:

Post Reply