otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
bez_suplje

#1 otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by bez_suplje » 11/10/2012 18:22

uskoro tj ove godine imam namjeru u sarajevu otvoriti kafic negdje na lokaciji od cengic vile pa prema gradu,,dvoumim se i razmisljam vec dugo kakav kafic nam fali u sarajevu dajte mi prjedloge jer jos nisam odlucio kojeg zipa ce biti,
Jedne prilike sam mislio neki sport caffe otvoriti u kojem cemo svi skupa pratiti utakmice ili neki kafic tipa fan caffe npr barcelone u kojem ce sve biti u znaku barce i njenih igraca ili ipak neki kafic za caskanje kulturno mjesto tipa torte i to,

u svakom slucaju uvazavam misljenje raje pa vas molim da mi date prijedloge sta po vama fali u ovom gradu

TRŠ

#2 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by TRŠ » 11/10/2012 18:29

pusti to, tu ce se klosari okupljati, otvori neki gdje ce cure rado dolaziti jer gdje su cure, tu su i muski. I nemoj davati kockastim glavama da dolaze. I imaj zanimaciju na sanku, recimo zensku koja plese a zmija joj je na ramenima etc..

mousstapha

#3 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by mousstapha » 11/10/2012 18:34

TRŠ wrote:pusti to, tu ce se klosari okupljati, otvori neki gdje ce cure rado dolaziti jer gdje su cure, tu su i muski. I nemoj davati kockastim glavama da dolaze. I imaj zanimaciju na sanku, recimo zensku koja plese a zmija joj je na ramenima etc..
:lol: :lol: Vec imas jednu musteriju.

JThomas

#4 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by JThomas » 11/10/2012 18:34

drug, kafića je jako mnogo u ovom gradu. i novi niču k'o gljive...a još brže se gase.

neću da kažem da je nemoguće uspjeti, ali nije ni lako. moraš se izdvojiti u masi, a to je sve teže. sve to što si pobrojao već ima, tako da se time samim po sebi nećeš izdvojiti. jako je bitno da znaš puno raje i da te puno raje gotivi. manje kafiće koji dobro rade uglavnom drži neko karizmatičan zbog koga raja dolazi. znaš ono, idemo kod tog i tog...

sgunited

#5 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by sgunited » 11/10/2012 18:39

sve zavisi, sportski kafic ce raditi uglavnom odredjenim danimai privlaciti odredjene ljude a nije neki prihod...

ako vec imas nesto para kod sebe pa ti nije bitno da uspijes "za mjesec" ili tako nesto fokusiraj se na neki normalni kafic sa normalnijom muzikom koji ce odbijati papke, jer papke ako navuces radices dobro par mjeseci i zatvorices kao i svi takvi kafici, posjeti neke kafice po gradu, nadji sta ti se svidja i tako uradi, neki pub sa nekom rok muzikom najbolje rjesenje, nece odmah biti pun ali dobrim radom moze se napraviti ekstra mjesto

korisnik.1

#6 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by korisnik.1 » 11/10/2012 19:05

kafic u orijentalnom stilu, bez alkohola, bez klasicnih stolova i stolica nego sjedenja na spuzvama na podu, prirodni sokovi, nargila, kafa onako u dzezvi sa rahatlokumom, razni cajevi, orijentalna muzika ..
ako imas vise novca, otvaranje ovakve vrste objekta unosi dosta novca, provjereno.

kokuz_sa

#7 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by kokuz_sa » 11/10/2012 19:23

korisnik.1 wrote:kafic u orijentalnom stilu, bez alkohola, bez klasicnih stolova i stolica nego sjedenja na spuzvama na podu, prirodni sokovi, nargila, kafa onako u dzezvi sa rahatlokumom, razni cajevi, orijentalna muzika ..
ako imas vise novca, otvaranje ovakve vrste objekta unosi dosta novca, provjereno.
sto bi ja da se to sve u sarajevu pozatvara..
prije si mogao otici do Bascarsije da sjednes u bosansku kaHvanu..dobijes malu dzezvicu kafe..fildzan i rahat lokum..sad kud god okrenes nargila i nargila i turska muzika :x
hem je puno dima i treba gas maska da prodises unutra hem klosara koji se prave fini..jer lafo izlaze u kafice u kojim nema alkohola..a ono raja od zla oca od gore matere
i uvijek puno nekih turcina, arapa, saladina, sulejmana velicanstvenih

ako ces vec otvarat kakav kafic..
pa otvori sta da s emogu pratit unutra turske serije..uvijek ces imat zena za stalne musterije..
pa ces znat..u 8h igra ta i ta serija..nju prati mirsada i njene mahaluse..u 8 i 45 pocinje druga serija..tad dolazi sefika i njene zmije..
na drugoj plazmu u 8 i 30 pocinje neka treca serija..pa je tu sevala i njene pajdasice koje su zatekle i sefiku i mirsadu pa ce ostat malo duze poslije njihove serije da kvalitetno ih istracaju..

FemaleMe

#8 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by FemaleMe » 11/10/2012 19:31

U Sarajevu definitivno nedostaje club u kojem se pusta/slusa r'n'b i hip hop.
Nije vezano za tvoj kafic, eto samo da prokomentarisem, mozda se predomislis pa otvoris club! 8-)
Last edited by FemaleMe on 11/10/2012 19:44, edited 1 time in total.

FemaleMe

#9 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by FemaleMe » 11/10/2012 19:32

korisnik.1 wrote:kafic u orijentalnom stilu, bez alkohola, bez klasicnih stolova i stolica nego sjedenja na spuzvama na podu, prirodni sokovi, nargila, kafa onako u dzezvi sa rahatlokumom, razni cajevi, orijentalna muzika ..
takvih vec ima dosta!

mousstapha

#10 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by mousstapha » 11/10/2012 19:36

Zasto niko ne uradi kafic kao onaj u seriji Prijatelji? Meni bi to bilo fora.

zli_hordas

#11 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by zli_hordas » 11/10/2012 19:39

Otvori nesto ko Ragina Glava u Muckama.

LoveHurts

#12 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by LoveHurts » 11/10/2012 19:47

Dobar pub, gdje ce svirati domaci i strani rok...I po mogucnosti kakva svirka petkom ili subotom...90% pubova u gradu pusta fiftije i rihane sto je po meni nigdje veze..I uz pivu obavezan gratis kikiriki u ljusci...

illuminated

#13 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by illuminated » 11/10/2012 19:50

LoveHurts wrote:Dobar pub, gdje ce svirati domaci i strani rok...I po mogucnosti kakva svirka petkom ili subotom...90% pubova u gradu pusta fiftije i rihane sto je po meni nigdje veze..I uz pivu obavezan gratis kikiriki u ljusci...
super ideja...
koliko je ovo skupo sto se tice enterijera?

LoveHurts

#14 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by LoveHurts » 11/10/2012 20:04

illuminated wrote:
LoveHurts wrote:Dobar pub, gdje ce svirati domaci i strani rok...I po mogucnosti kakva svirka petkom ili subotom...90% pubova u gradu pusta fiftije i rihane sto je po meni nigdje veze..I uz pivu obavezan gratis kikiriki u ljusci...
super ideja...
koliko je ovo skupo sto se tice enterijera?
Ma moglo bi se za jeftine pare uraditi...Recimo okreciti u neku smedju boju sa nekim crnim detaljima, da izgleda ko prljavo, napraviti burad stolove i neke fine stolice (obavezno da svi stolovi i stolice budu iste, bar je meni bezveze kad u kaficu vidim 8 razlicitih stolica i stolova), par fenjera ubaciti zbog osvjetljenja, par nekih detalja od drveta na zidovima, šank niposto da izgleda siromasno, sto vise flasa od alkohola okaciti da vise, tocionik za pivu, fin frizider za sokove..

Nikakve plazme, televizore unutra..po mogucnosti WiFi, I WC da bude NOV! :D

EDIT: Kafa da bude 1KM, isto tako iza 20h nema kafe i caja.Ulaz zabranjen balavurdiji, tj mladjim od 18 pa makar hoce i cedevitu da popije.

Borej

#15 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Borej » 11/10/2012 20:12

posto si u uvodnom spomenuo mogucu sportsku varijantu, predlazem ovakvo nesto, ima nekih pokusaja sa sportskim temama, solidnih, ali je ovo ipak nesto sto me odusevilo. non-stop idu najvazniji sportski dogadjaji i znas da uvijek tu mozes pogledat sta god da je zanimljivo. na linku nisam uspio pronaci slike objekata, ali ako se potrudis sigurno ces naci, meni se nije dalo. uglavnom sve je opremljeno s puno plazmi ili projektora, tako da kako god sjednes negdje imas neki tv ispred sebe. ima mnogo onih viskoh stolova, kao i onih normalnih, imaju dobru kuhinju i nema nidje teletksta :D
meni se svidjela ideja da se takvo sto otvori kod nas i mislim da bi moglo proci uz dobar marketing i naravno mnogo displine u samom poslu. pod broj jedan ne dozvoliti da se uz teletext to pretvori u predsoblje obliznje kladionice i osmislit nacin kako to mjesto zastiti od hronicnih kockara. dakle mjesto gdje mozes doci sam ili s rajom pogledat tekmu, popiti neko pice, mozda i nesto lijepo jesti i pogledat neki derby, a njih sad kako je krenulo ima gotovo svakodnevno. fudbalom mozes pokriti veci dio sedmice, ako tu dodas kosarku i tenis to je gotovo pa dovoljno. naravno, ne kazem da ovo mjesto treba biti identicno ovome http://www.olearyssportsbar.com/home_se.aspx ali neku finansijski prihvatljivu kopiju bi se dalo napravit. ne volim djelit savjete, ali vecina objekata se zatvara zato sto "gazde" cim otvore nesto pocinju zivjeti s idejom da su "gazde" i da su posebni. mnogi cak imaju dobar pocetak, ali brzo se umore od rada pa pocinje gazdovanje, ili u prevodu propadanje.

ako otvoris neki rok bar, onda moras povremeno ubacit neki band da svira i sve to platit, a imat ces hrpu rokera, vjerovatano ne bash dubokog dzepa koji ce pivu lagano razvlacit, a ti band i konobare moras platit,
ovako samo kablovsku :mrgreen:

black

#16 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by black » 11/10/2012 20:24

jazz club ali ne samo da ostane ime a unutra mix muzika, vec da bude dostojno imena :mrgreen:

slobodann

#17 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by slobodann » 11/10/2012 20:37

Neka ti je sa srecom!

Logovan

#18 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Logovan » 11/10/2012 20:40

kokuz_sa wrote: sto bi ja da se to sve u sarajevu pozatvara..
prije si mogao otici do Bascarsije da sjednes u bosansku kaHvanu..dobijes malu dzezvicu kafe..fildzan i rahat lokum..sad kud god okrenes nargila i nargila i turska muzika :x
hem je puno dima i treba gas maska da prodises unutra hem klosara koji se prave fini..jer lafo izlaze u kafice u kojim nema alkohola..a ono raja od zla oca od gore matere
i uvijek puno nekih turcina, arapa, saladina, sulejmana velicanstvenih

ako ces vec otvarat kakav kafic..
pa otvori sta da s emogu pratit unutra turske serije..uvijek ces imat zena za stalne musterije..
pa ces znat..u 8h igra ta i ta serija..nju prati mirsada i njene mahaluse..u 8 i 45 pocinje druga serija..tad dolazi sefika i njene zmije..
na drugoj plazmu u 8 i 30 pocinje neka treca serija..pa je tu sevala i njene pajdasice koje su zatekle i sefiku i mirsadu pa ce ostat malo duze poslije njihove serije da kvalitetno ih istracaju..
E drug svaka čast za komentar. :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

Moj ti je prijedlog da kafić bude što više originalan. Pokušaj da ne kopiraš nikoga. Znači da ne bude kao svaki što se otvori, nego nek ti malo mašta proradi oko izgleda kafića, atmosfere i svega ostalog.

Kada se otvori javi nam da znamo da si to ti :D prvi dan će ti odmah pola ovih forumaša sa sa-x "sletiti" u kafić. :mrgreen: Dva-tri puta godišnje obavezno organiziraj druženje forumaša, tj. party samo za forumaše. :mrgreen: 8-) Sretno i sve najbolje ti želim.

roki

#19 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by roki » 11/10/2012 20:48

Čim ti po forumu propituješ raju za ideju nema od toga ništa.Nije da nema kontruktivnih prijedloga već ti neznaš šta hoćeš.Inače ta ideja za sport caffe je pravo bezveze.Zamišljam to kao jednu veliku kladionicu punu kockastih glava.Ovo nešta na fazon nargila pun grad,doduše sve smetljarski kafići,prljavi ko javna hala.Da otvoriš nešto za cajke,sisulje i tatine sinove,i to ima i brzo propada.Ja bih nešto normalno,za normalnu gradsku raju nešto tima Von Habsburg-a iza BBI centra.

DON_eARL

#20 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by DON_eARL » 11/10/2012 20:59

Ako nemaš nekog iza leđa, piši propalo, ima da ti reket pucaju samo tako. Ovdje samo opasni tipovi mogu uspiješno da vode kafiće, koji su pritom stalno "u pripremi". :D

MajcinaDusica

#21 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by MajcinaDusica » 11/10/2012 21:34

Ja predlažem da ga ne zoveš caffe jer to koliko znam ni na jednom jeziku nije pravilno, uključujući i naš, nego sa jednim f, i to ovako café.

Not My Idea

#23 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Not My Idea » 11/10/2012 21:44

Melami wrote:Evo ja ti nasao masinu za kafu.
http://www.klix.ba/forum/ebay-vasa-isku ... l#p7835740
:)

Nek je sa srecom!

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#24 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by PipiDugaDevetka » 11/10/2012 21:48

Belly dance caffe otvori, a opremi se i za sportske događaje.

SandraB.

#25 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by SandraB. » 11/10/2012 22:02

mousstapha wrote:Zasto niko ne uradi kafic kao onaj u seriji Prijatelji? Meni bi to bilo fora.
Slazem se...tako nesto nema u Sa...ili slicno pub-u iz "How I met you mother"...znaci pub, oko sanka stolice, a ostalo ono kao "secije", za drustvo koje se okupi u vecem broju za jednim stolom, mozda da uvedes i kuhinju, za sendvice, hamburgere, pomrfit, nesto sitno ali da se moze naruciti uz pice.."normalna" muzika :D bez cajki....

P.S. slazem se s vecinom da izbjegavas ovo nargile i takve stvari, toga ima i previse, a turcizma u svakom obliku je i previse zastupljeno .. :-D :-D

Post Reply