Otrovna tuna iz Konzerve

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
Troll_Happens

Otrovna tuna iz Konzerve

Post by Troll_Happens » 04/06/2007 09:10

Mostar Doručak na radnom mjestu umalo završio kobno /Dorucak u 11h hahaha/

Dvije medicinske sestre otrovale se tunjevinom iz konzerve

Dovezene bez svijesti i pulsa * Da su samo sat zakasnile, teško bi preživjele, kaže dr. Nazif Derviškadić

Na Infektivni odjel Regionalnog medicinskog centra "Dr. Safet Mujić" u Mostaru u subotu oko 17 sati zbog teškog trovanja tunjevinom "Calvo" iz konzerve hospitalizirane su medicinske sestre Snježana Čusto i Amira Gušo, zaposlene na Odjelu za plućne bolesti tog medicinskog centra.

Mrtvačke fleke

Kako nam je potvrđeno, konzerve tunjevine "Calvo" kojim su se otrovale medicinske sestre kupljene su u tržnom centru "Interex" u Mostaru.
- Trovanje je nastupilo nekoliko sati nakon što su medicinske sestre zajedno doručkovale tu ribu. Obje su na Infektivni odjel primljene u teškom stanju, bez pulsa i pritiska. Imale su modre usne i ruke - kazao je za "Dnevni avaz" dr. Nazif Derviškadić.
On je istakao da se, nakon pružene pomoći, zdravstveno stanje medicinskih sestara stabiliziralo.
- Trovanje koje su dobile sestre naziva se skombrotoksizam, odnosno trovanje histaminom, a ta bolest slična je morskoj. Da su dovedene samo sat kasnije, teško bi preživjele - rekao nam je Derviškadić.
Posjetili smo jučer otrovane Snježanu Čusto i Amiru Gušo. Kazale su nam da je velika sreća što su uspjele preživjeti i da to mogu zahvaliti samo brzoj intervenciji svojih kolega medicinara.
- U subotu oko 11 sati doručkovale smo tunjevinu. Ja sam oko 12 sati otišla kući, a kolegica je ostala na poslu. Oko 13.30 sati kod mene su se pojavili simptomi trovanja. Bila je to malaksalost, bol u želucu, nagon na povraćanje, proljev, padanje tlaka. Pomodrile su mi usne, a na sebi sam imala mrtvačke fleke. Kada sam došla ovamo, tlaka, odnosno pulsa nisam imala. Dovezena sam bez svijesti - priča nam svoje zamalo kobno iskustvo medicinska sestra Čusto.

Španska proizvodnja

Kaže da je do sada primila čak deset kesa infuzije i da se dobro osjeća. Amira Gušo priča da se istovremeno i kod nje pojavila malaksalost.
- Samo sam govorila da mi je slabo, a onda je počelo grčenje i sve ostalo. Bilo je strašno. Da se neko dijete ovako otrovalo, sigurno bi umrlo - kaže nam Gušo.
Snježana Čusto rekla nam je da je konzerve tunjevine španske proizvodnje u "Interexu" kupila 28., odnosno 29. maja ove godine. Kaže da, prema podacima s pakovanja, rok tunjevine nije istekao.
- Kada smo otvorile konzervu, tunjevina je bila fina. Roza, maslinovo ulje. Po okusu i mirisu nije se primijetilo, ali eto... Sreća što smo je samo nas dvije konzumirale, jer je moglo biti još otrovanih - rekla nam je Čusto.

F. VELE - S. ĐUDERIJA

Povučene iz prodaje

Prema neslužbenim informacijama, nadležna inspekcija odmah nakon dojave o trovanju medicinskih sestra posjetila je "Interex". Neslužbeno, konzerve su odmah povučene iz prodaje. Jučer smo posjetili "Interex" u Mostaru, ali nam niko od prisutnih radnika nije mogao ništa reći o trovanju, konzervama, niti o posjeti inspekcije. Kazali su da za to nisu nadležni. Njihovih nadređenih, kako su nam rekli, nije bilo. Više informacija o cijelom slučaju navodno bi moglo biti danas.

ETO SMECA OD HRANE IZ EU SVOJ OTPAD NAMA SALJU I ZARADJUJU NA NAMA, A GLUPI SVIJET KUPUJE UMJESTO DA SVOJU DOMACU PROIZVODNJU STITIMO I ULAZEMO DA BUDE BOLJE. KUPUJMO DOMACE OVAKVI DUSE BRIZNICI KAO EU I SLOVENCI NAM NETREBAJU I NJIHOVIM PROIZVODIMA KAZEM MARSH IZ BOSNE :x :x

karanana
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 04/06/2007 09:14

Haj mi samo reci koja je domaca marka tunjevine pa da je pocnem kupovati?

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 04/06/2007 09:20

morti

Post by morti » 04/06/2007 09:20

tek dvoje??

čekaj 500-600, onda će dernek!

:oops: :oops:

ja se tunjevinom bukvalno davim... :shock: :shock:

8. sekretar SKOJ-a

Post by 8. sekretar SKOJ-a » 04/06/2007 09:31

Tnx! @mIRCi

Počeo ja kupovati smrznute španske hobotnice za salate. Naučio me Barba, šef ribarnice na A. Polju kuhati i pripremati hobotničku salatu. Kad ja tamo, a ono medjutim, pojavi se vijest da su negdje u EU uništili sve smrznute španske hobotnice jer su preobogaćene teškiJEm (bos: Heavy) metalima i selenom.

Ništa što je iz španskih sela i od španske ribarske mornarice ja više ne konzumiram!
Vidi: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=38091

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Post by black » 04/06/2007 09:43

mIRCerka wrote:http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=38091

Locked