Otpor stoko!!!

Post Reply
_BosanaC

#1 Otpor stoko!!!

Post by _BosanaC » 02/09/2007 18:15

Za sutra najavljeno prisilno uklanjanje tzv. šatorskog naselja poljoprivrednika BiH

Sutra u 20.00 sati prinudnim putem bit će izvršeno uklanjanje tzv. šatorskog naselja poljoprivrednika na Trgu BiH ispred institucija BiH, saopćilo je danas Udruženje poljoprivrednika BiH, po najavi koju je dobilo od komunalnog inspektora Kantona Sarajevo.

Ukoliko dođe do pokušaja realizacije ove najave, poljoprivrednici će "braniti šatorsko naselje, te poduzeti radikalnije mjere u borbi za rješavanje svojih opravdanih zahtjeva", upozorilo je Udruženje.

Udruženje također očekuje da državni parlamentarci na predstojećim zakazanim sjednicama 5. i 6. septembra donesu određene mjere zaštite domaće poljoprivredne proizvodnje u BiH prije ratifikacije sporazuma CEFTA, kako bi bili konkurentni poljoprivrednicima zemalja članica sporazuma CEFTA-e.

-Ukoliko dođe do pokušaja uklanjanja šatorskog naselja poljoprivrednici će ga grčevito braniti, a ukoliko Zastupnički dom Parlamenta BiH ne usvoji određene mjere zaštite domaće poljoprivredne proizvodnje, poljoprivrednici će to shvatiti kao poruku da sa njima dijalogom nećemo dobiti nikakva rješenja, te ćemo ići u radikalnije proteste, širih razmjera, upozorava Udruženje poljoprivrednika u BiH.

Očekuju da će nadležni iz Ministarstva za prostorno uređene i zaštitu okoliša, te nadležna inspekcija imati razumjevanja za njihovu borbu i opravdane zahtjeve, te da će sutra biti održan sastanak radi rješavanja problema najavljenog uklanjanja 'šatorskog naselja' pred zgradom institucija BiH na Trgu BiH.

(FENA)
Da uzmem mustuluka pa svima cestitam u naprijed: od sutra Sarajevo zvanicno postaje Metropola! S velikim M!

Hljeb poskupljuje, poskupilo meso, struja, voda, komunalno, telefon, jos malo pa cemo biti k'o Berlin! Barem sto se cijena tice...

A ummet se zabavlja pricom Dodik-Lepi... I bas lijepo. Nek' narodu nije dosadno.

I samo za kraj - kao sto neko rece danas, ne sjecam se gdje i ko, malo sam previse ljut: narod je zasluzio da pocne jesti asfalt.
Otpor stoko

Svakog dana dižeš ustanak
Negdje oko pola dva
Glava ti sva natekla
Od sinoćnjeg derneka

Imas PC i diplomu
Al' od toga korist slaba
Da započneš neki biznis
Čekaš da ti umre baba

Al' noću ti dodju u san
Karl Marx i Sandokan
I ljuto kažu :"Diž' se oko!"
Otpor stoko, otpor, stoko!

Razmisli još jednom, udahni duboko
Otpor, stoko, otpor stoko!

Gledaš skupe autiće
I ružne face u njima
Stari ti se Yugo raspo
Kao bivša država

Šta si sve mašto
I šta si sve snivo
Sad čekaš da ti netko
Plati pivo
Naveče si naviješ
Ploče stare
Nikad ne'š napisat
Svoje memoare

Al' noću ti dođu u san
Karl Marx i Sandokan
I ljuto kažu :"Diž' se oko!"
Otpor, stoko, otpor, stoko!

Razmisli još jednom, udahni duboko!
Otpor, stoko, otpor, stoko!

Umjetnik a

Post by Umjetnik a » 02/09/2007 18:20

jupi :sax:

pinkzelena

Post by pinkzelena » 02/09/2007 18:22

:bih:

@_BosanaC,hljeb još nije poskupio,samo kako je krenulo..smanjiće ga do te mjere,da ćemo okrajak kupovati :-)

bonsai

Post by bonsai » 02/09/2007 18:26

Jos jedan u nizu(nazalost) propalih pokusaja da se probudi uspavana masa,ucmala u svojim torovima. Al' i ja, idiot, jos uvijek se nadam i zelim ti puno uspijeha sa ovom novootvorenom temom.

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 02/09/2007 18:32

Ako ovo uspijes da razdvojis na nacionalnoj osnovi, pomijesas malo Aliju i Tita, Zlaju i Lepog i ubacis koju feministicu i pedera....more bit i bidne nesto od teme :D

Umjetnik a

Post by Umjetnik a » 02/09/2007 18:36

Lucy01 wrote:Ako ovo uspijes da razdvojis na nacionalnoj osnovi, pomijesas malo Aliju i Tita, Zlaju i Lepog i ubacis koju feministicu i pedera....more bit i bidne nesto od teme :D
samo ti kuhaj

_BosanaC

Post by _BosanaC » 02/09/2007 18:37

Umjetnik a wrote:
Lucy01 wrote:Ako ovo uspijes da razdvojis na nacionalnoj osnovi, pomijesas malo Aliju i Tita, Zlaju i Lepog i ubacis koju feministicu i pedera....more bit i bidne nesto od teme :D
samo ti kuhaj
Sto je najzalosnije - u pravu je.

pinkzelena

Post by pinkzelena » 02/09/2007 18:39

Umjetnik a wrote:
samo ti kuhaj

Upravo.. ovako se tema zakuha.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 02/09/2007 18:41

pinkzelena wrote::bih:

@_BosanaC,hljeb još nije poskupio,samo kako je krenulo..smanjiće ga do te mjere,da ćemo okrajak kupovati :-)
Ma nije u Sarajevu, ali kad cuh za Brcko, Bugojno :sad: nisam fakat mogao da vjerujem, u svoj ovoj nakaradnosti. Kila najnekvalitetnije pilece dzigerice sa srcima je poskupila za citavu marku, mogu misliti sta je sa kvalitetnijim mesom, a vidim da je poskupilo i ono... Struja skuplja, telefon skuplji, voda poskupila, posto je Kanton prestao da snosi ono sto je snosio...

pinkzelena

Post by pinkzelena » 02/09/2007 18:45

_BosanaC wrote:

Ma nije u Sarajevu, ali kad cuh za Brcko, Bugojno :sad: nisam fakat mogao da vjerujem, u svoj ovoj nakaradnosti. Kila najnekvalitetnije pilece dzigerice sa srcima je poskupila za citavu marku, mogu misliti sta je sa kvalitetnijim mesom, a vidim da je poskupilo i ono... Struja skuplja, telefon skuplji, voda poskupila, posto je Kanton prestao da snosi ono sto je snosio...

Da.. odmah su mi prosli kroz glavu ljudi,koji sa 30-50 KM moraju prezivjeti mjesec dana..
pa *ebote,oni nece moci ni hljeb priustiti.. :sad:
A govorim samo o hljebu..gdje je hrana,struja,voda,grijanje zimi...
:(

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 02/09/2007 18:45

pinkzelena wrote:
Umjetnik a wrote:
samo ti kuhaj

Upravo.. ovako se tema zakuha.
HAHAHA, zaboraviste dodati Dodika! To mu ga dodje umjesto Vegete!
Salu na stranu, daj Boze da bude belaja prilikom uklanjanja satorskog naselja!
Mozda zvuci licemjerno, ali nas narod je izgleda takav, probudi se tek kada ga nesto jako lupi po glavi.
Ma, necu vise nista reci u vezi ovoga dok ne vidim sta ce sutra biti...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 02/09/2007 18:50

pinkzelena wrote:
_BosanaC wrote:

Da.. odmah su mi prosli kroz glavu ljudi,koji sa 30-50 KM moraju prezivjeti mjesec dana..
pa *ebote,oni nece moci ni hljeb priustiti.. :sad:
A govorim samo o hljebu..gdje je hrana,struja,voda,grijanje zimi...
:(
Naravno...

I ti isti ljudi pustaju to... Preksinoc sretoh jednog momka, slusam njegovu pricu... Kaze dok sam zaradjivao 500KM kvadrat stana bio 1000... Poceo zaradjivati 700KM, kvadrat stana 1500KM... Dosao kaze do 900KM i niko sretniji od mene (btw. fakultetski obrazovan) kvadrat stana davno presao dvije milje...

A u ovo sve da ne spominjemo PDV...

Pa bolan komplet skolskog pribora, najjeftinijeg, sa par svescica i torbom najjeftinijom koja postoji, za klinca u prvom osnovne, kosta 50KM po djetetu!!! Mercator reklamira vec mjesec kupovinu pribora na kredit(!!!) i umjesto da se hibretimo da smo toliko nisko pali mi svrsavamo od srece sto nam se pruza takva mogucnost... Trosi se 800.000KM na malo veci dernek... Dok djeca preskacu godinu jer roditelji nemaju 50KM za knjige iako im je skola preko puta kuce :sad: Ministri svi vozaju najskuplja auta, imamo najveci birokratski aparat na svijetu, ujedno i najskuplji, na obrazovanje se izdvaja 0.5% budzeta...

Ali stoka suti... I trpi... Jer nasi su... S koje god strane da pogledas... Valjda i guza manje boli kad nas jebe nas... Bitno je samo da nije anamo onaj... Anamo onaj kazu ne koristi vazelin...

Citizen-X

Post by Citizen-X » 02/09/2007 18:52

Je l o ovakvom otporu govorite?

http://www.youtube.com/watch?v=QcHXL7si3Bk&NR=1

Samo se pitam kako je ovoj dvojici herojskih momaka bilo gledajuci kako ih citava ulica ljudi supacki gleda i jos ih "ruzi" nije sala!

Kad se skupi jedno 200tinjak ovakvih momaka napustam sve u zivotu i pridruzzujem se otporu!

Tesko nama sa ovakvom "publikom"

_BosanaC

Post by _BosanaC » 02/09/2007 18:59

Citizen-X wrote:Je l o ovakvom otporu govorite?

Samo se pitam kako je ovoj dvojici herojskih momaka bilo gledajuci kako ih citava ulica ljudi supacki gleda i jos ih "ruzi" nije sala!

Kad se skupi jedno 200tinjak ovakvih momaka napustam sve u zivotu i pridruzzujem se otporu!

Veli nije ovo Lukavica...

Ne mogu a da ne umirem od srece kada ce stoka napokon poceti umirati... Od gladi... Od toga sto ih doktori nece htjeti primiti... Od... vlastite gluposti.

Citizen-X

Post by Citizen-X » 02/09/2007 19:05

_BosanaC wrote:
Citizen-X wrote:Je l o ovakvom otporu govorite?

Veli nije ovo Lukavica...

Ne mogu a da ne umirem od srece kada ce stoka napokon poceti umirati... Od gladi... Od toga sto ih doktori nece htjeti primiti... Od... vlastite gluposti.
Meni lijepo rekose na Birou za zaposljavanje - "novi zakon izas'o "- izbacen si sa liste biroa - nemas pravo na zdravstveno i socijalno - rekoh:

Ma kad ga nema onaj ko ti je pravio radno mjesto - ne moram ni ja!

jefferson

Post by jefferson » 02/09/2007 19:23

Ma ja sam u extazi zbog svi ovih desavanja! Mislim pucam od srece!
A ovaj snimak, pa meni je ovdje policija najveca komedija. I pricaju o reformi, a vidi policije?

peanuth

Post by peanuth » 02/09/2007 19:57

sve se to zna bosanac.. fazon je sto niko nista ne radi.. nisam vidio tako nezainteresovanog naroda na svijetu. dok je meni dobro ne interesuje me.. tek kad i meni uzmu to malo standarda sto imam tek onda pocinjem da dizem buku..ali i to samo u kuci svojoj..

sve u svemu zalosno.. za plakanje je.. :(

bpsang

Post by bpsang » 02/09/2007 20:13

ja moram promjeniti nick :(

brate puno me spominjete :D

Umjetnik a

Post by Umjetnik a » 02/09/2007 20:15

peanuth wrote:sve se to zna bosanac.. fazon je sto niko nista ne radi.. nisam vidio tako nezainteresovanog naroda na svijetu. dok je meni dobro ne interesuje me.. tek kad i meni uzmu to malo standarda sto imam tek onda pocinjem da dizem buku..ali i to samo u kuci svojoj..

sve u svemu zalosno.. za plakanje je.. :(
potpuno si u oravu

_BosanaC

Post by _BosanaC » 02/09/2007 20:17

Ma kakvog crnog standarda? Ja licno i mogu pricati o nekom standardu, koji je takodje smijesan, ali o kakvom standardu moze pricati neko ciji su mjesecni prihodi manji od necijeg toplog obroka? A taj neko je upravo vecina u ovoj drzavi, i to vecina koja bira ovakvu vlast. I nije ni cudo da se izdvaja samo 0.5% budzeta za obrazovanje - sve dok je tako narod ce birati kako bira i ponasati se kako se ponasa. Mi imamo Aquaui Slogu, sta nas zaboli sta je to Sorbona i sta i kako tamosnji studenti rade.

Umjetnik a

Post by Umjetnik a » 02/09/2007 20:18

_BosanaC wrote:Ma kakvog crnog standarda? Ja licno i mogu pricati o nekom standardu, koji je takodje smijesan, ali o kakvom standardu moze pricati neko ciji su mjesecni prihodi manji od necijeg toplog obroka? A taj neko je upravo vecina u ovoj drzavi, i to vecina koja bira ovakvu vlast. I nije ni cudo da se izdvaja samo 0.5% budzeta za obrazovanje - sve dok je tako narod ce birati kako bira i ponasati se kako se ponasa. Mi imamo Aquaui Slogu, sta nas zaboli sta je to Sorbona i sta i kako tamosnji studenti rade.
pojasni

_BosanaC

Post by _BosanaC » 02/09/2007 20:21

Umjetnik a wrote:
_BosanaC wrote:Ma kakvog crnog standarda? Ja licno i mogu pricati o nekom standardu, koji je takodje smijesan, ali o kakvom standardu moze pricati neko ciji su mjesecni prihodi manji od necijeg toplog obroka? A taj neko je upravo vecina u ovoj drzavi, i to vecina koja bira ovakvu vlast. I nije ni cudo da se izdvaja samo 0.5% budzeta za obrazovanje - sve dok je tako narod ce birati kako bira i ponasati se kako se ponasa. Mi imamo Aquaui Slogu, sta nas zaboli sta je to Sorbona i sta i kako tamosnji studenti rade.
pojasni
Pa sve Francuske revolucije krenule su inicirane studentskom populacijom, a Sorbona je sveuciliste, univerzitet, kako hoces.

Pogledaj samo u zadnje dvije godine kako su izgledali protesti studenata sa Sorbone i sve ce ti se samo reci, dok nasa studentarija ceka koju marku da starci posalju, cese jaja po Vilsonovom uz najnekvalitetnije moguce pivo i zivi za odlazak u Aquau i Slogu.

peanuth

Post by peanuth » 02/09/2007 20:25

_BosanaC wrote: Pa sve Francuske revolucije krenule su inicirane studentskom populacijom, a Sorbona je sveuciliste, univerzitet, kako hoces.

Pogledaj samo u zadnje dvije godine kako su izgledali protesti studenata sa Sorbone i sve ce ti se samo reci, dok nasa studentarija ceka koju marku da starci posalju, cese jaja po Vilsonovom uz najnekvalitetnije moguce pivo i zivi za odlazak u Aquau i Slogu.
fakat, u pravu si.. samo vidi sta danas kod nas studira.. ko ima imalo love moze da ide na fakultet..tako da tu populaciju ili dio nje mozes da zaboravis bas zbog toga sto su kvazi nadolazeci intelektualci..

sve bi moralo da krene negdje drugo..samo gdje??

cyprus

Post by cyprus » 02/09/2007 20:29

stochar wrote:apsolutno podrzhavam demokratski izabranu vlast u svim njihovim odlukama. ovaj narod ih je izabrao, ovaj narod to i zasluzhuje.

HOCEMO JOSH! HOCEMO JOSH! HOCEMO JOSH!
Ovom se i ja pridružujem. :-?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 02/09/2007 21:28

cyprus wrote:
stochar wrote:apsolutno podrzhavam demokratski izabranu vlast u svim njihovim odlukama. ovaj narod ih je izabrao, ovaj narod to i zasluzhuje.

HOCEMO JOSH! HOCEMO JOSH! HOCEMO JOSH!
Ovom se i ja pridružujem. :-?
Za stocara znam i ko je i sta je, i kako je dosao do ovoga s nepokretom JOSH! medjutim nije mi jasno sta je to tebe vec toliko razocaralo pa se pridruzujes? Jel' vazda lakse od starta krenuti linijom manjeg otpora?

Post Reply