Ostecenje na parkingu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
Radosav

Ostecenje na parkingu

Post by Radosav » 25/02/2012 13:21

Pozdrav svima,

prije par dana, na parkingu ispred jednog poslovnog objekta zatekao sam potpuno uvaljenu lijevu stranu auta, dvoja vrata i dio blatobrana.
Na videonadzoru se fino vidi kako drugo auto dolazi i u pokusaju parkiranja od udara doslovno pomjeri moj auto, pogleda sta je uradio i bjezi nazad, ali snimak nije dovoljne kvalitete da se mogu procitati tablice.

Da li je neko imao slicnih iskustava i postoji li uopste u nasem zakonu ista sto se moze poduzeti vezano za ovo?

lonely_rider

Re: Ostecenje na parkingu

Post by lonely_rider » 25/02/2012 13:25

zakon je jednostavan...nema ga ....

ako se vidi koji je auto,razglasi svima nek ga traze nije mogao proci bez ostecenja :D

donsedin

Post by donsedin » 25/02/2012 13:26

Ma nista od toga, al eto to je dokaz kakva je u nas seljacka kultura, samo nek je meni dobro jebs druge.

poznanik

Post by poznanik » 25/02/2012 13:36

Radosav wrote:Pozdrav svima,

prije par dana, na parkingu ispred jednog poslovnog objekta zatekao sam potpuno uvaljenu lijevu stranu auta, dvoja vrata i dio blatobrana.
Na videonadzoru se fino vidi kako drugo auto dolazi i u pokusaju parkiranja od udara doslovno pomjeri moj auto, pogleda sta je uradio i bjezi nazad, ali snimak nije dovoljne kvalitete da se mogu procitati tablice.

Da li je neko imao slicnih iskustava i postoji li uopste u nasem zakonu ista sto se moze poduzeti vezano za ovo?
Ne moraju biti pročitane tablice, dovoljno je ako se na snimku prepoznaje marka i tip automobila i makar boja. Prema podacima iz CIPS evidencije, mogu se selektirati automobili i sistematskom pretragom pronaći počinitelj.

testovi

Post by testovi » 25/02/2012 13:39

sacuvaj snimak valjda ce opet nekad doci na parking sa istim autom

Comrad

Post by Comrad » 25/02/2012 13:53

poznanik wrote:
Radosav wrote:Pozdrav svima,

Ne moraju biti pročitane tablice, dovoljno je ako se na snimku prepoznaje marka i tip automobila i makar boja. Prema podacima iz CIPS evidencije, mogu se selektirati automobili i sistematskom pretragom pronaći počinitelj.
Ako je crveni golf, sistematska pretraga ce potrajati... :D

Melami

Post by Melami » 26/02/2012 04:29

donsedin wrote:Ma nista od toga, al eto to je dokaz kakva je u nas seljacka kultura, samo nek je meni dobro jebs druge.
Nije to samo nasa kultura, Zivim van BiH i danas mi neko lijepo ogrebe, tj udari u zadnji bumper, linija preko cijelog bumpera velika i nikom nista. A parking prazan, ne znam kako je mogoa tako udariti i da je htio.

and

Post by and » 26/02/2012 23:02

raspitaj se malo u osiguranju da li možeš naplatiti.imao sam sličan problem na parkingu.momak koji radi je zapisao tablice i zvao policiju.ovaj je pobjegao.iako su imali sve podatke policija nikad nije kao uspjela naći i uzeti izjavu od dotičnog i nikad nisam naplatio :bih: .u osiguranju su mi rekli da je bilo bolje da sam rekao da ne znam ko me udario :? (nema logike)i da bi onda mogli iz tog kao nekog fonda isplatiti štetu.ne znam koliko je tačno,ali eto raspitaj se.

Post Reply