Ostaviti ili biti ostavljen ?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Post Reply
skafiskafsnjak

Ostaviti ili biti ostavljen ?

Post by skafiskafsnjak » 20/05/2015 09:22

Ostavio djevojku nakon dugogodisnje veze jer jednostavno nije to to , postala navika itd itd - standardno. I bas mi je nekako tesko bilo, bukvalno mjesec trazio nacin ... da lakse bude i meni i njoj.

A prije sam i ostavljen bio, i mogu reci da je meni mnogo lakse to bilo ....

Po vama, sta je teze ?

Zoya

Re: Ostaviti ili biti ostavljen ?

Post by Zoya » 20/05/2015 09:58

Uvijek je lakse onom ko ostavlja. To znaci da je ta osoba nacisto sa onim osjecajima koje je gajio/la prema tom nekom. Teze je biti ostavljen.
Dobro je da si podvukao crtu :thumbup: Samo crtu muškarci povlace tek kad je druga u opticaju ;-)

dobar osjecaj

Post by dobar osjecaj » 20/05/2015 10:02

skafiskafsnjak wrote:Ostavio djevojku nakon dugogodisnje veze jer jednostavno nije to to , postala navika itd itd - standardno. I bas mi je nekako tesko bilo, bukvalno mjesec trazio nacin ... da lakse bude i meni i njoj.

Po vama, sta je teze ?

Kad si zdrav, odrastao i znas sta hoces/neces to je potpuno nebitno. Prodje neko vrijeme dok se naviknes, organizujes zivot bez te osobe i zivot ide dalje. Sve ostalo je neka patologija i pitanje nekih drugih problema. Kad nesto ne ide, to treba tako shvatiti. Bez obzira da li sam ja prestala vidjeti smisao u zivotu s nekim ili njemu nema smisla vise zivjeti sa mnom. Zavrsena prica.

MedenoSrce

Post by MedenoSrce » 20/05/2015 10:08

Meni je lakse biti ostavljen nego ostaviti. Kad me ostave znam da su budale ali kada ostavljam nisam sigurna.

klixoris

Post by klixoris » 20/05/2015 11:02

MedenoSrce wrote:Meni je lakse biti ostavljen nego ostaviti. Kad me ostave znam da su budale ali kada ostavljam nisam sigurna.

:lol: :lol: :lol:
:thumbup:

ZenaZbrkovima

Post by ZenaZbrkovima » 20/05/2015 11:14

Zavisno od toga koliko si "sebican" i koliko svoje osjecaje stavljas ispred/iza osjecaja drugih.

dobar osjecaj

Post by dobar osjecaj » 20/05/2015 12:09

ZenaZbrkovima wrote:Zavisno od toga koliko si "sebican" i koliko svoje osjecaje stavljas ispred/iza osjecaja drugih.

Kako mislis? Je li sebicnost ako ne osjecas vise nista za nekoga da to otvoreno (po)kazes? Ili je sebicnost ublazavati sta iskreno osjecas i zadrzavati nekoga uz sebe iako ga vise ne zelimo?

Ramzess Veliki

Post by Ramzess Veliki » 20/05/2015 12:24

skafiskafsnjak wrote:Ostavio djevojku nakon dugogodisnje veze jer jednostavno nije to to , postala navika itd itd - standardno. I bas mi je nekako tesko bilo, bukvalno mjesec trazio nacin ... da lakse bude i meni i njoj.

Po vama, sta je teze ?

Najteže je kad nema ko da te ostavi. 8-)

skafiskafsnjak

Post by skafiskafsnjak » 20/05/2015 12:24

Desilo mi se da sam ostavljen , i bilo mi je tada tesko. Ali sada uvidjam da je, ako nista, podjednako tesko i ostaviti . JEdnostavno nije to to ... Ne zelim da zbog provedenog vremena meni bude zao prekinuti tj. da mi bude zao vremena. Bolje i tako nego brak pa onda jos veci problemi .

Neko spomenu sebicnost .... pa upravo zbog toga sam i razmisljao mjesec dana . Zao mi je druge strane...ali kada sve skontas, ovako je bolje. Da nisam rekao kako jeste, agonija bi se nastavila...i kasnije bi jos gore bilo. Mislim da sam sebican bio zbog toga sto nisam prije rekao .

Ramzess Veliki

Post by Ramzess Veliki » 20/05/2015 12:25

Zoya wrote:Uvijek je lakse onom ko ostavlja. To znaci da je ta osoba nacisto sa onim osjecajima koje je gajio/la prema tom nekom. Teze je biti ostavljen.
Dobro je da si podvukao crtu :thumbup: Samo crtu muškarci povlace tek kad je druga u opticaju ;-)

Da ... nužno je zadržati kontinuitet seksualne aktivnosti ... :oops:

skafiskafsnjak

Post by skafiskafsnjak » 20/05/2015 12:26

dobar osjecaj wrote:

Po vama, sta je teze ?

Kad si zdrav, odrastao i znas sta hoces/neces to je potpuno nebitno. Prodje neko vrijeme dok se naviknes, organizujes zivot bez te osobe i zivot ide dalje. Sve ostalo je neka patologija i pitanje nekih drugih problema. Kad nesto ne ide, to treba tako shvatiti. Bez obzira da li sam ja prestala vidjeti smisao u zivotu s nekim ili njemu nema smisla vise zivjeti sa mnom. Zavrsena prica.

Tacno tako. MIlion tu nekih faktora, te godine te provedeno vrijeme i ne znam ti sta. Nista to nije vrijedno zivota sa tom osobom, a da ti bas i nije stalo do nje koliko bi trebalo.

Svakako je ovako bolje...

PS: druge nemam, jednostavno ne mogu vise dalje i to je to.

dobar osjecaj

Post by dobar osjecaj » 20/05/2015 12:33

skafiskafsnjak wrote: PS: druge nemam, jednostavno ne mogu vise dalje i to je to.

Meni je to dovoljno dobar razlog.

skafiskafsnjak

Post by skafiskafsnjak » 20/05/2015 12:34

dobar osjecaj wrote:
skafiskafsnjak wrote: PS: druge nemam, jednostavno ne mogu vise dalje i to je to.

Meni je to dovoljno dobar razlog.

Pa jednostavno sam takav. Nije mi na moranje da nekoga moram imati . Neko vrijeme sam se trudio misleci haj promjenice se stvari ...sto ono sto je do mene, tako i do nje . Ali nista do toga ... bolje ovako.

Ramzess Veliki

Post by Ramzess Veliki » 20/05/2015 12:38

Dok god je seks dobar ja ne ostavljam.
Ni jednu, dok se mogu trpjeti. :thumbup:

ApexTwiner

Post by ApexTwiner » 20/05/2015 12:41

Po vama, sta je teze ?

Sve u svemu svaka čast :thumbup: Ispao si gospodin po mom mišljenju. A i puno je pametnije, ja sam se zavlačio duuuuuugo vremena, shebao i sebe i drugu stranu i proveo puno ružnih dana i noći. Nisam imao cojones da presjećem na vrijeme, a da bogdo jesam.

A lakše je biti ostavljen meni se čini...

_BataZiv_0809

Post by _BataZiv_0809 » 20/05/2015 12:41

Sve je to individualno i zavisi od slucaja do slucaja.

Na prvu bih rado rekao da je lakse ostaviti nego biti ostavljen, ali taj odgovor izbacuje iz jednacine dosta cestu situaciju kada neko zeli kraj veze, ali nema hrabrosti da povuce taj potez i ceka drugu stranu da to uradi.

Ipak kada ostavljas, barem si nacisto da ta veza nije vise ono sto ti zelis, a ostavljenoj strani uglavnom ostaju pomjesane emocije i vrtlog misli.

Kako god, teska tematika :run:

skafiskafsnjak

Post by skafiskafsnjak » 20/05/2015 12:45

ApexTwiner wrote:

Po vama, sta je teze ?

Sve u svemu svaka čast :thumbup: Ispao si gospodin po mom mišljenju. A i puno je pametnije, ja sam se zavlačio duuuuuugo vremena, shebao i sebe i drugu stranu i proveo puno ružnih dana i noći. Nisam imao cojones da presjećem na vrijeme, a da bogdo jesam.

A lakše je biti ostavljen meni se čini...

A jbg zavlacio sam i ja... Sto nisam ni ja imao coojonoes , sto sam se nadao da ce se stvari popraviti . Cak jednom i prekidao, pa opet pomirili ..ali ne kazu dzaba, jednu knjigu ne citaj dva puta :skoljka:

Tako da je to to ovaj put... Kako sam sebi cinio lose i njoj sam. Da nisam prekinuo cinio bih i dalje .

Volio bih da za 10 dana nadje drugog... nekako bi mi lakse bilo .

ApexTwiner

Post by ApexTwiner » 20/05/2015 12:49

skafiskafsnjak wrote:
A jbg zavlacio sam i ja... Sto nisam ni ja imao coojonoes , sto sam se nadao da ce se stvari popraviti . Cak jednom i prekidao, pa opet pomirili ..ali ne kazu dzaba, jednu knjigu ne citaj dva puta :skoljka:

Tako da je to to ovaj put... Kako sam sebi cinio lose i njoj sam. Da nisam prekinuo cinio bih i dalje .

Volio bih da za 10 dana nadje drugog... nekako bi mi lakse bilo .

I jedan savjet(iz ličnog iskustva), ne čini ništa da joj bude bolje. Šta god uradio samo joj je gore i teže. Znači ni oproštajni sex, ni pozivi, ni poruke...ništa. Naravno ako ti je stalo do nje kao osobe i ako ne želiš da je povrijediš. A i tvoja "agonija" će biti lakša i kraća.

vade_mecum

Post by vade_mecum » 20/05/2015 12:59

kada ostavljas onda pripremas sebe barem mjesec-dva za taj cin tako da nije iznenadjenje i sok kao za drugu stranu pa je sa te strane bolje ostavljati nego biti ostavljen ALI kada tebe neko ostavlja nema preispitivanja da li radis pravu stvar jer se ne moze nista promjeniti tako da i to ima svoju svjetliju stranu :D

u sustini glupo je gledati raskid u smislu ko pobjedjuje, a ko gubi...svako izgubi nesto na kraju

vade_mecum

Post by vade_mecum » 20/05/2015 13:02

MedenoSrce wrote:Meni je lakse biti ostavljen nego ostaviti. Kad me ostave znam da su budale ali kada ostavljam nisam sigurna.

:thumbup:

Ramzess Veliki

Post by Ramzess Veliki » 20/05/2015 13:03

ApexTwiner wrote:I jedan savjet(iz ličnog iskustva), ne čini ništa da joj bude bolje. Šta god uradio samo joj je gore i teže. Znači ni oproštajni sex, ni pozivi, ni poruke...ništa. Naravno ako ti je stalo do nje kao osobe i ako ne želiš da je povrijediš. A i tvoja "agonija" će biti lakša i kraća.

Da, ovo podržavam. Dobar savjet. :thumbup:

Ramzess Veliki

Post by Ramzess Veliki » 20/05/2015 13:04

Kad nekoga uhvatiš zagrizeš i ne puštaš k'o pit-bull. :lol:

promjenjivoblacno

Post by promjenjivoblacno » 20/05/2015 13:21

Ostavila sam il bolje receno samo sam otisla iz dugogodisnje veze. Krenula s drugim koji me kasnije ostavio i cini mi se nikad u zivotu nisam toliko patila kao tada. Barem samo tako mislila. Mogu samo reci karma is a bitch :evil:
Kasnije sam se opet "pomirila" s bivsim, ali problemi koje smo imali su i dalje postojali tako da smo opet prekinuli, a mene je tek tad uhvatila bol koju sam trebala da osjetim poslije prvog prekida.
Bilo mi je tesko kad sam bila ostavljena, ali onu bol koju osjecam tek sada zbog onog sto sam rekla da je kraj je daleko jaca.

skafiskafsnjak

Post by skafiskafsnjak » 20/05/2015 13:24

Novu fb profilnu mi lajkala simpatija bivsa :lol: :lol: :lol: :lol:

8-)

_BataZiv_0809

Post by _BataZiv_0809 » 20/05/2015 13:41

promjenjivoblacno wrote:Ostavila sam il bolje receno samo sam otisla iz dugogodisnje veze. Krenula s drugim koji me kasnije ostavio i cini mi se nikad u zivotu nisam toliko patila kao tada. Barem samo tako mislila. Mogu samo reci karma is a bitch :evil:
Kasnije sam se opet "pomirila" s bivsim, ali problemi koje smo imali su i dalje postojali tako da smo opet prekinuli, a mene je tek tad uhvatila bol koju sam trebala da osjetim poslije prvog prekida.
Bilo mi je tesko kad sam bila ostavljena, ali onu bol koju osjecam tek sada zbog onog sto sam rekla da je kraj je daleko jaca.

Ti si haman enciklopedijski primjerak za ovo. :evil:

Post Reply