Osoba ima tumor - sta je lijek?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
elektropotrosac

Osoba ima tumor - sta je lijek?

Post by elektropotrosac » 10/08/2006 19:51

jedna zenska osoba koju poznajem ima tumor i kod doktora je na hemoterapiji. jos je mlada medjutim tako je omrsavila od te terapije i kosa joj je opala pa sumnjam u izljecenje tim putem. osim toga jasno je da doktori na njoj i slicnim slucajevima zaradjuju pa zar bi oni stvarno htjeli da je izlijece? da li neko zna za kakvu bolju metodu za izljecenje od tumora?

addo888

Post by addo888 » 10/08/2006 19:52

Sta ovo radi na religiji?

Sve u svemu ne brini za opadanje kose i mrsavenje to je polsijedica kemoterapije.Cim prestane ici na terpaiju kosa ce se vratiti i njen imunitet ce se pojacati,apetit vratiti itd.

Problem sa hemoterapijom je sto ona ne razlikuje zdrave od bolestnih celija tako da ubija zajedno sa tumorom i zdrave celije...i djevojka zato gubi snagu i to.Ali ako je mlada onda je velika sansa da ce se izlijeciti..bar ovdje u Svedskoj 80% ih prezivi ako su mladi(ispod 20 godina)

addo888

Post by addo888 » 10/08/2006 19:59

a sto se tice lijekova mimo hemoterapije i priznate medicine,postoji i to.Uvijek moze i to probati ali neka ne zabatali hemoterapiju jer tumor joj moze narasti i prosiriti se na druge organe..i onda je rak neizljecljiv 100%

addo888

Post by addo888 » 10/08/2006 20:17

Eto i ja sam govorio karcinom sve do skora kad me je profesor napomenuo da je to odredjena vrsta raka,dakle postoji carcinom ali to ti je isto kao kad kazes sarkoma ili rak pluca.To su odredjene bolesti raka :)

Zato je neispravno reci karcinom tek onako da bi opisao bolest rak,jer nisu sve maligne bolesti karcinom :roll: ili nesto tako :-)

Zelim sve najbolje osobi,ako Bog da bit ce dobro!

elektropotrosac

Post by elektropotrosac » 10/08/2006 20:19

ado888 bez uvrede ali zvucis kao da ti je neki doktor nagovorio sve te "cinjenice". moje misljenje je da ne valja biti previse siguran. pa dobro zasto uopste ide na hemoterapiju ako bi eto mogla navodno i bez nje?

addo888

Post by addo888 » 10/08/2006 20:36

elektropotrosac wrote:ado888 bez uvrede ali zvucis kao da ti je neki doktor nagovorio sve te "cinjenice". moje misljenje je da ne valja biti previse siguran. pa dobro zasto uopste ide na hemoterapiju ako bi eto mogla navodno i bez nje?

Zato sto to nije priznata medicina,i odmah nije sigurna

npr u Mexiku ima jedna klinika koja lijeci rak prirodnim putem.Ko moze otici tu kada doktori kazu da to ne pomaze i neki kazu da je cak opastno? ako odes i ne pomogne i onda dodjes doktoru 100% ce ti reci "e sad si zakasnio da si dosao nama prvo bilo bi bolje".I mogu zamisliti kako je to psiholoski cuti.Sad ne kazem da te klinike ne izlijece jer zaista postoje slucajevi gdje su ljudi izlijeceni.

Jos da dodam,sve zavisi koja je vrsta tumora,ako je npr rak pluca gdje prognoza zaista losa i gdje gotovo pa nema sanse da se mozes izlijeciti onda je mozda i bolje traziti lijek van priznatih bolnica..ali ako je npr rak grudi ili rak tijela gdje sansa da se izlijeci zaista velika onda ne vidim razlog zasto bi neko trazio nesto van bolnice?

elektropotrosac

Post by elektropotrosac » 10/08/2006 20:44

ne znam koja je vrsta mrsko me pitati. ali pitanje je itako uopsteno: dakle sta je lijek protiv tumora jer ocigledno je da ova hemoterapija to ne rjesava. samo vidis kako osoba omrsavi i pokrece lice usporeno. usput da kazem ona je vec imala operaciju. mozda i vise njih ne znam tacno.

addo888

Post by addo888 » 10/08/2006 20:50

Pa sad za sad nema bolje alternative,ali nauka ide stalno naprijed.Za vjernike odgovor lezi u prirodi jer Allah kaze "nisam stovrio bolest a da joj nisam stvorio i lijek u prirodi" :roll:

Mogu navesti da je jedna osoba bila izlijecena bez ikakvog lijeka,dakle doktori su joj rekli da ima rak i zakazali operaciju.Kada su joj otvorili stomak tumora nigdje nije bilo,doktori su rekli da se to veoma rijetko desava...jedan na milion

addo888

Post by addo888 » 10/08/2006 20:59

ja sam ubjedjen da treba da postoji bolji nacin lijecenja od kemoterapije,nazalost jos nismo nasli taj lijek..ali tesko mi da povjerujem da je to jedini odgovor na tumor.Jer ne moze biti da nesto sto je vise skodljivo nego dobro lijeci :(

njonjica

Re: Osoba ima tumor - sta je lijek?

Post by njonjica » 10/08/2006 21:36

elektropotrosac wrote:jedna zenska osoba koju poznajem ima tumor i kod doktora je na hemoterapiji. jos je mlada medjutim tako je omrsavila od te terapije i kosa joj je opala pa sumnjam u izljecenje tim putem. osim toga jasno je da doktori na njoj i slicnim slucajevima zaradjuju pa zar bi oni stvarno htjeli da je izlijece? da li neko zna za kakvu bolju metodu za izljecenje od tumora?

Moze pokusati i sa homeopatijom koja je komplementarna sa zvanicnom medicinom. To je prirodni nacin lijecenja odnosno lijekovi se prave od iskljucivo prirodnih supstanci bez ikakvih hemikalija. Ne moze naskoditi a moze mnogo pomoci-razgovarala sam sa nekim ljudima kojima je homeopatija pomogla.

Kosa i kilogrami ce se vratiti kad se hemoterapija zavrsi.
Nek joj je sa srecom......

vatrogasac
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Post by vatrogasac » 10/08/2006 21:40

...znam nekoliko osoba koje su prošle te tretmane i eno ih....nikada ne bi rekao da su imali taj problem.....sjećam se da su vodili posebnu brigu o ishrani, a vode još uvijek......
....imaš na Netu more informacija.....

http://www.topvita.info/clanak.asp?id=262

addo888

Post by addo888 » 10/08/2006 21:48

njonjica wrote:
elektropotrosac wrote:jedna zenska osoba koju poznajem ima tumor i kod doktora je na hemoterapiji. jos je mlada medjutim tako je omrsavila od te terapije i kosa joj je opala pa sumnjam u izljecenje tim putem. osim toga jasno je da doktori na njoj i slicnim slucajevima zaradjuju pa zar bi oni stvarno htjeli da je izlijece? da li neko zna za kakvu bolju metodu za izljecenje od tumora?

Moze pokusati i sa homeopatijom koja je komplementarna sa zvanicnom medicinom. To je prirodni nacin lijecenja odnosno lijekovi se prave od iskljucivo prirodnih supstanci bez ikakvih hemikalija. Ne moze naskoditi a moze mnogo pomoci-razgovarala sam sa nekim ljudima kojima je homeopatija pomogla.

zasto opada kosa i kilaze ako je iskljucivo od prirode?

medulla

Post by medulla » 10/08/2006 21:52

njonjica wrote:

i ja bih preporucila homeopatiju. znatan je broj izlijecenja raka, s tim sto homeopatsko lijecenje ne ide uporedo sa hemoterapijom pa se treba odluciti il za jedno il za drugo...

medulla

Post by medulla » 10/08/2006 22:06

i da..., homeopatsko lijecenje raka kao i svega ostalo nema negativnih nuspojava

T8

Post by T8 » 10/08/2006 22:30

Prije svega sta god da odabere treba traziti savjet i detaljne upute od strucne osobe .
Ja bih spomenuo jos jedan nacin lijecenja - "makrobiotika" (na netu ima dosta informacija)

I u nasim knjizarama mogu se naci knjige s detaljnim uputama sta izbjegavati prije svega u prehrani...

Takodjer bih spomenuo Rudolfa Brojsa i njegovu knjigu "Rak, leukemija i druge prividno neizljecive bolesti, izljecive prirodnim putem" (moze se kupiti u Sarajevu)

Jara

Post by Jara » 10/08/2006 22:31

Ne opada kosa od svih citostatika. Zna se od kojih ce opasti i zna se zbog čega se to desava. To sto je neko smrsao ( ili se udebljao) i sto mu je privremeno opala kosa nije razlog za sumnju u lijecenje ili izlijecenje tim putem.
Pravi lijek još nije pronađen. Momentalno kemoterapija i zracenje daju najbolje rezultate i više su korisne nego štetne. Vrlo su neprijatne ali od dva zla bira se manje. Alternativa može biti korisna kao dopunska metoda za jacanje imuniteta, kao placebo , autosugestija. Vazan je optimizam, vizualizacija ozdravljenja - ljudski um je čudo!.
A koji je pravi lijek? Onaj ko bi to znao dobio bi Nobelovu nagradu .

Baba_Droga

Post by Baba_Droga » 10/08/2006 22:36

Mnogi doktori, a i ljudi koji nas okruzuju su protiv kemoterapije! Medjutim, ako se ta terapija primjenjuje "od davnina" onda mora da ima neke koristi. Kako ubija zarazne celije tumora....tako obara i imunitet!

Iskustva mnogih forumasa po pitanju ove bolesti su vec pomenuta na forumu....tako da ce ti dobro doci! Obavezno posjeti:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 09&start=0

Puno srece i strpljenja!

Anka

Post by Anka » 10/08/2006 22:44

...
Last edited by Anka on 11/08/2006 17:15, edited 1 time in total.

Anka

Post by Anka » 10/08/2006 22:53

Evo,samo na prve dve strane oblasti Umjetnost življenja pronašla sam 4 teme koje bi mogle da idu u oblast Zdravlje, sigurno ih ima još 10 a verovatno je neka zalutala i u Prirodu i ekologiju.
Kancer i borba sa njim, Daunov sindrom, grlobolja, lekovite biljke ,čajevi,hrana...itd
Moglo bi se protrčati kroz forum i te teme grupisati na jedno mesto Zdravlje.
Šta mislite o tome?

Jara

Post by Jara » 11/08/2006 03:01

Anka wrote:Evo,samo na prve dve strane oblasti Umjetnost življenja pronašla sam 4 teme koje bi mogle da idu u oblast Zdravlje, sigurno ih ima još 10 a verovatno je neka zalutala i u Prirodu i ekologiju.
Kancer i borba sa njim, Daunov sindrom, grlobolja, lekovite biljke ,čajevi,hrana...itd
Moglo bi se protrčati kroz forum i te teme grupisati na jedno mesto Zdravlje.
Šta mislite o tome?

podržavam

Post Reply