OSIGURANJA I ISPLATA STETE

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
ninja-san

OSIGURANJA I ISPLATA STETE

Post by ninja-san » 13/04/2007 15:32

Kolege forumasi,

Prije izvjesnog vremena "kucnut" sam dok sam stajo na semaforu i otvrdjena je krivnja vozaca koji je izazvao udes. Uglavnom, ostecena mi je zadnja karambolka (ne puno samo je napukla).
Otisao u osiguranje ciju policu je imala osoba koja je izazvala udes , njihov agent dosao do vozila i poslikao. Zatim me posalo u jedan "drzavni" auto-servis na procjenu.
Ovi ljudi vidjeli i popisali ostecenja, i nakon izvjesnog vremena, zovu me jer su narucili dijelove i da ih zamjene.

Finta u svemu tome je sto sam ja bio vise zainteesiran da me obestete u novcu ( jer karambolka nije bila bas takva da se mora mijenjati, a i kanim prodavati auto).

Sad je pitanje, da li osiguravajuce kuce imaju svoja pravila i iskljucivo te salju u servis da ti poprave stetu ili postoji mogucnost da se procjeni steta i cijena dijelova i da ti daju novac pa da ti sam ides to praviti.

ines.c

Post by ines.c » 13/04/2007 15:35

Negdje imas izbor ili da ti poprave ili isplate.

ninja-san

Post by ninja-san » 13/04/2007 15:39

Eh. bas je tu finta, meni ni jednom nisu spomenuli opciju da me isplate vec od samog pocetka govorili da ce se to popraviti u servisu sa kojim suradjuju.
Zato me zanima, ima li ostecena stranka pravo traziti iskljucivo da bude isplacena ili bas mora ici kod njihovog servisa na popravak.

janje_

Post by janje_ » 13/04/2007 23:24

ninja-san wrote:Eh. bas je tu finta, meni ni jednom nisu spomenuli opciju da me isplate vec od samog pocetka govorili da ce se to popraviti u servisu sa kojim suradjuju.
Zato me zanima, ima li ostecena stranka pravo traziti iskljucivo da bude isplacena ili bas mora ici kod njihovog servisa na popravak.

mislim da to zavisi samo od osiguranja. dakle, ako oni generalno i placaju i popravljaju stetu, onda se mozes nagoditi. a ako placaju samo popravku, onda je opet do njih. ne mozes puno ucinit.

StudioBa

Post by StudioBa » 09/05/2007 16:11

Neznam kako je bas u bosni sa tim osiguranjima al u americi recimo moras vuci auto u servise sa kojima osiguranja imaju sporazum neki i ako su najskuplji servisi ali garant i najkvalitetniji...Kes nemozes uzeti nikako ti da raspolazes snjim i da pravis sam sebi auto jedino Ako auto procjene 100% stete da se nemoze praviti onda ti isplate auto mada ovdje ne sjeku limove mahanicari i tako to hehe brzo ga procjene 100% steta :D

I Mislim da i u bosni osiguranja sada imaju skoro isti princip rada poput ovih u americi

IlijaLadin

Post by IlijaLadin » 09/05/2007 16:21

I ja sam u januaru imao bliski susret 3. vrste kod merkatora u Tz. Mladi student sa Astrom iz desne, preko srednje prelazi u lijevu traku i zakača me.

No, ja sam to riješio lako. Otišao u Nipex, oni procijenili na 2000, u osiguranju se dogovorim na 1300 da isplate i elham. Inače sam mogao tražiti da popravku plate nipexu u punom iznosu. Enivej, ja sam to fino popravio kod majstora za 600KM.

Zavisi od osiguranja, kod ovoga je bilo Sarajevo osiguranje, jer...
"Siguran je onaj koji je osiguran" :P

Post Reply